Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

Mam Resident Evil 5 na pc z CD-Action. Mogę normalnie nabijać osiągnięcia w tej wersji?

Mam też World of Goo w wersji sklepowej ale żadnego znaczku GfWL nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 15:59, Pile napisał:

Mam też World of Goo w wersji sklepowej ale żadnego znaczku GfWL nie widzę.

Z tego co pamiętam jedynie wersja z marketplace obsługuje GFWL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 01:36, theAlbii napisał:

> Mam też World of Goo w wersji sklepowej ale żadnego znaczku GfWL nie widzę.
Z tego co pamiętam jedynie wersja z marketplace obsługuje GFWL.



Dzięki za odpowiedź. Orientujesz się może które z tych gier: http://www.xbox360achievements.org/games/pc/ równierz mają takie problemy? Chciałbym np. kupić Bioshocka, Dark Souls, Viva Pinata. Czy edycja w jakiej jest gra ma znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2013 o 12:56, Pile napisał:

> > Mam też World of Goo w wersji sklepowej ale żadnego znaczku GfWL nie widzę.

> Z tego co pamiętam jedynie wersja z marketplace obsługuje GFWL.


Dzięki za odpowiedź. Orientujesz się może które z tych gier: http://www.xbox360achievements.org/games/pc/
równierz mają takie problemy? Chciałbym np. kupić Bioshocka, Dark Souls, Viva Pinata.
Czy edycja w jakiej jest gra ma znaczenie?


Pierwszy bio nie ma gfwl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Które z tych gier działają na polskim Games for Windows Live i dają możliwość zdobywania osiągnięć?

Bioshock 2
Batman Arkham City
Dark Souls (cenega ma edycję premare to die edition)
Viva pinata
JB Quantum of Solace

Czy ma znaczenie w jakiej wersji/wydaniu jest gra? Co np. z falloutem 3 GOTY z cenegi w wersji spolszczonej? Są problemy jak na xboxie z acziwami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bioshock 2 działa, acziwy wpadaja. Viva Pinata też działa z acziwami. Dark Souls kojarzę z filmów Makuły, że też normalnie działa.
O masz tu linka do filmu, GFWL działa
http://www.youtube.com/watch?v=7DKh6ckPMFk

O Batmanie czy Bondzie nie wiem.

Z Falloutem 3 to chyba każdym jest problem, bo mój premierowy na PC zwykły miał wycięte Gfwl więc lepiej wyłapać zagranicznego. Pierwszy link na googlach zawierał słowa crack, tricki, czytanie gry jako wersja ang.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda gra, która ma na opakowaniu znaczek Games for Windows Live na pewno odblokowuje achievementy. Nie ma znaczenia jaki masz region GfWL.

Na Xboksie wszystkie achievementy, które da się odblokować, można odblokować. Nie ma tutaj znaczenia wersja czy wersja językowa. Wersja GoTY to po prostu wersja gry z DLC, więc wszystkie zapisy powinny działać między wersjami gier.

Fallout 3 jest na Polskim rynku w 2 wersjach, ponieważ polonizacja trwała dość długo. Niektórzy wolą wersję Polską, inni Angielską. Nie ma znaczenia, którą masz, dostęp do zawartości jest taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi.


Chociaż nie do końca jestem pewien czy wszystko działa tak pięknie z F3. W końcu na xboxie z tego co wiem były problemy z wersją pl a konkretnie z DLC. Np. Mass Effect 2 w wersji z Xboxa też nie dawał osiągnięć za swoje spolszczone DLC.

Poza tym np. Star Wars TFU II ponoć nie daje osiągnięć na pc a znaczek GfWL na pudełku ma. SW nie ma też na tej liście gier z osiągnięciami http://www.xbox360achievements.org/games/pc/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 12:32, Sipso2008 napisał:

Pamiętaj że są Games for Windows Live i same Games for Windows. Te drugie to po prostu
Microsoftowa wersja znaczku PC-DVD. A w TFU jedynkę i dwójkę na PC grałem i wiem że GFWL
nie mają na pewno.

http://www.coverdude.com/covers/star-wars-the-force-unleashed-2-front-cover-58871.jpg

Games for Windows. Bez Live.



Dziękuję, właśnie tego mi brakowało, nie wiedziałem o tej różnicy z "Live". Z tego co widziałem w Saturnie F3 jest w polsce wydany tylko jako GfW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to nie najlepszy temat ale ten z GfWL zamarł, więc może tutaj dostanę odpowiedź. Mam Resident Evil 5 z CD-Action. Zainstalowałem grę na komputerze, podałem klucz, wszystko ok. Czy jeżeli dam klucz koledze to oboje będziemy mogli grać? Słyszałem że ponoć te klucze działają na 2 egzemplarzach. Rozumiem że klucze przypisują się do kont Live, i nie ma problemu gdy np. przeinstalowuję system i gre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kody dodawane są do konta. Jeśli dasz klucz koledze, to nie będzie mógł grać. Musisz mu dać konto, co nie jest do końca legalne.

Dwie kopie, na konto i konsole, dostajesz podczas kupowania czegoś na konsolę Xbox 360 za pomocą Microsoft Store. Możesz wtedy pobrać grę na konsolę kolegi i swoją oraz zastosować przenoszenie licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kody są dodawane do konta, ale nie wszystkie działają tak, jak steamowe.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Games_for_Windows_%E2%80%93_Live_titles

Jeśłi na tej liście nie ma przy tytule SSA (a po użyciu kodu w GFWL nie wyświetla się stosowna informacja), to znaczy, że można dany klucz użyć też na innych kontach.

Każdy klucz ma limit 15 aktywacji, ale jak już wyżej napisałem, nie każdy ma restrykcję na jedno konto. Np. taki Kane & Lynch: Dead Men. Ma klucz ,który pozwala na aktywację 15 razy tej gry, bądz też K&La i 14 innych tytułów GFWL.

Ostatnimi grami, które nie mają tej blokady, to GTA IV i dodatki. Po tych produkcjach zaczęto przykładać większą wagę w zabezpieczenia i coraz mniej tytułów było bez SSA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Można w ten sposób, kupić Gearsy 1 za tanie 10zł i mieć klucz do praktycznie wszystkich gier, które wyszły, z tego co zauważyłem przed DiRT2. Na stronie cdaction można dostać za darmo klucz do Kane & Lynch i z niego korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, działa. Zainstalowałem Batmana: AA, zalogowałem się na drugie konto i jest!

W takim razie chętnie wymienię kody na:
Batman: AA GoTY
GTA IV
GTA IV: LCS
Bioshock 2

Najchętniej przyjmę:
Halo 2
The Club

~~
W ogóle jak to działa? Instalujesz pirata i wprowadzasz prawidłowy kod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 03:04, Sigu napisał:

W ogóle jak to działa? Instalujesz pirata i wprowadzasz prawidłowy kod?


No praktycznie tak to działa przy starych pozycjach z GFWL (przy grach z SSA, klucz jest blokowany i staje się już nieużyteczny). Takim sposobem jak ktoś chce, to może choćby obejść blokadę Cenegowego Fallouta 3.

Najlepszy jest tu problem z nielegalnością. My, gracze wiemy, że to jest czyste piractwo, ale czytałem stanowisko Microsoftu (gdy przypadkiem natknąłem się na taką możliwość użycia klucza) i ten centralnie olał owe naginanie możliwości klucza. Dzwina sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.04.2013 o 03:04, Sigu napisał:

W ogóle jak to działa? Instalujesz pirata i wprowadzasz prawidłowy kod?


Dokładnie tak. Tylko wciąż jest to, pirat kod tego nie zmienia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować