Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

Xbox 360 potrafi współpracować z urządzeniami magazynującymi do 32GB. Żeby coś zapisać musisz sformatować zawartość pamięci zewnętrznej. Nie ważne czy to pendrive, czy dysk twardy. Jeśli natomiast chcesz odczytywać coś z dysku twardego (np. film, czy muzykę), to powinno się tobie normalnie udać. Wiem, że na pewno da się z pendrive''a. Z dyskiem nigdy nie próbowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy sprzedaży konsoli, jeżeli zostawię np online passy na dysku to czy na innej konsoli mógłbym je pobrać i grać ? Co wtedy by się stało z online passem na dysku sprzedanej konsoli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzedasz konsolę z online passami, lub inną zawartością, to ona po prostu tam będzie sobie leżeć i zajmować miejsce. Żeby mieć do niej dostęp, to trzeba przenieść licencję na twoją obecną konsolę.

Dopóki osoba, której sprzedałeś konsolę nie zakupi zawartości, to nie będzie do niej dostępu.

To jest oczywiście teoria. Żeby dowiedzieć się więcej, musisz przeczytać licencjonowanie dla poszczególnych tytułów. Może się okazać, że licencja nie może zostać przeniesiona, że przysługuje ograniczona liczba przeniesień, itp.

Jeśli natomiast pozostawisz jakieś gry, to będą one wyświetlone jako demo, ponieważ posiadacz konsoli nie posiada odpowiedniej licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam - jak wygląda sprawa podłączenia pada od Xboxa 360 do PC? Gdzieś czytałem, że można kupić adapter umożliwiający podłączenie go do komputera, ale nie wiem, jak wygląda kwestia ewentualnych sterowników no i kompatybilności z grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 13:07, DonBertone napisał:

Pytanko mam - jak wygląda sprawa podłączenia pada od Xboxa 360 do PC? Gdzieś czytałem,
że można kupić adapter umożliwiający podłączenie go do komputera, ale nie wiem, jak wygląda
kwestia ewentualnych sterowników no i kompatybilności z grami.

Sterowniki dostajesz na płytce razem z adapterem, a co do kompatybilności, to duża część gier (zwłaszcza konwersji z konsol) wykrywa i automatycznie konfiguruje pada, a reszta gier wykrywa go jak zwykły pad. Więc tu problemów nie będzie raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od Visty sterowniki są już preinstalowane wraz z systemem.

Żeby komputer wykrył pada musisz mieć odbiornik bezprzewodowy (ok. 50zł).

Z grami jest natomiast tak. Do 2010/2011 roku sytuacja wygląda wręcz tragicznie. Mało gier ma wsparcie padów. Jeśli interesuje ciebie jakiś konkretny tytuł, to wejdź na http://store.steampowered.com i zobacz, czy gra obsługuje kontrolery. Jeśli tak, to zapewne będzie w każdej wersji, nieważne steam, czy nie. Idąc dalej w czasie, Od 2011/2012 roku większość gier ma zaimplementowane modele sterowania z padem lub bez. Cześć gier wykrywa automatycznie i przełącza (Dust: An Elysian Tail ma możliwość bardzo efektywnego przeskakiwania między kontrolerami bez potrzeby kalibrowania, a sterowanie jest całkiem niezłe, bo gra w końcu była projektowana pod Xboxa). Cześć natomiast to kwestia osobnej konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość dla posiadaczy Gold.

"When Microsoft''s "Games With Gold" offer was first announced, it was stated that we would see this continuing until November when the Xbox One launches. However, due to an overwhelming customer response, they have decided to keep it going for the foreseeable future. Expect to see a lot more free games throughout the months!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 18:16, Sigu napisał:

Dobra wiadomość dla posiadaczy Gold.

Jak właściwie odbiera się należne gry? Mam Golda, ale nie widzę żadnej opcji pobrania gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie Xboxa 360 w wersji Slim. Czy ta konsola jest sporo cichsza od poprzednich wersji? Słyszałem, że można instalować gry na dysk twardy i dzięki temu jest porównywalna z PS3 Slim - to prawda? Jestem już niemal przekonany do kupna xboxa, ale nie chcę, żeby konsola hałasowała jak odkurzacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdą grę na Xboxa można zainstalować i po instalacji konsola jest cichutka :)

A co do Golda to mi wygasła dzisiaj subskrypcja i jedyne co może mnie zachęcić żeby ją odnowić to jakaś w miarę nowa i fajna gra, ale nie liczę na nic młodszego niż 6 lat więc raczej zaoszczędze na Goldzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 20:21, Hommicide napisał:

Mam takie pytanie odnośnie Xboxa 360 w wersji Slim. Czy ta konsola jest sporo cichsza
od poprzednich wersji? Słyszałem, że można instalować gry na dysk twardy i dzięki temu
jest porównywalna z PS3 Slim - to prawda? Jestem już niemal przekonany do kupna xboxa,
ale nie chcę, żeby konsola hałasowała jak odkurzacz.

Bo zainstalowaniu gier na Slimie jest praktycznie niesłyszalna. Cichsza niż PS3, bo nie doczytuje z płyty co w PS3 jest słyszalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Należy wejść na stronę sklepu i kupić grę. Cena będzie wynosiła oczywiście 0zł. Potem możesz już grę pobrać kiedy tylko chcesz. Obecnie za darmo jest Halo 3, a jeden z Map Packów jest za pół ceny (18zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 22:04, Sigu napisał:

Należy wejść na stronę sklepu i kupić grę.

A ja szukałem jakichś pop-upów czy innych ikonek zachęcających do pobrania gry. Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj pokazuje na Dashboardzie. Jest tam "Play Free With Gold", czy coś takiego, jak tam wejdziesz, to będą darmowe gry do pobrania i dodatkowo zakładka "Games With Gold".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 22:03, knopfler napisał:

Bo zainstalowaniu gier na Slimie jest praktycznie niesłyszalna. Cichsza niż PS3, bo nie
doczytuje z płyty co w PS3 jest słyszalne.


To super, w takim razie biorę tego xboxa.

Tak na marginesie - czy w konsolach również wychodzi masa rozmaitych patchy do danych gier? Bo na PC taki BF3 dostał co najmniej 2 pacze na miesiąc przez ostatnie 2 lata... i szczerze mówiąc czasami nawet nie chciało mi się tego włączać, bo wiedziałem, że czeka mnie ściąganie kolejnej aktualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2013 o 22:43, Hommicide napisał:

Tak na marginesie - czy w konsolach również wychodzi masa rozmaitych patchy do danych
gier? Bo na PC taki BF3 dostał co najmniej 2 pacze na miesiąc przez ostatnie 2 lata...
i szczerze mówiąc czasami nawet nie chciało mi się tego włączać, bo wiedziałem, że czeka
mnie ściąganie kolejnej aktualizacji.

Tak. IMO nieco mniej, niż na PC, ale nadal większe gry są regularnie patchowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy xbox będzie potrafił wykorzystac głośniki 2.1 jakieś trochę lepsze (powiedzmy jakieś za 4-5stów) czy będą blokować potencjał i lepiej wziąć jakieś za połowę tej kwoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłączysz optycznie za pomocą TOSLINKa, to oczywiście, że wykorzysta potencjał. Większość gier jest w standardzie Dolby Digital, więc wykorzystują dźwięk przestrzenny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2013 o 11:55, Sigu napisał:

Jeśli podłączysz optycznie za pomocą TOSLINKa, to oczywiście, że wykorzysta potencjał.
Większość gier jest w standardzie Dolby Digital, więc wykorzystują dźwięk przestrzenny.


a konkretniej?

Głośniki są zakończone 1 kablem, zwykłym jackiem który podepnę do wyjścia na słuchawki w monitorze.

O to chodzi czy trzeba jakoś inaczej?

Bardziej mi chodzi o jakość dźwięku bo w kompie mając zintegrowaną kartę dźwiękową, dźwięk mimo dobrych głośników będzie o wiele gorszy niż w kompie z dobrą kartą dźwiękową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować