Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2008 o 00:48, cartheone napisał:

Mam problem z podłączeniem xboxa do sieci bezprzewodowej. Posiadam liveboxa TP, zakupiłem
ten adapter bezprzewodowy (wireless network adapter). Niestety cały czas w "sprawdzaniu
połączenia xboxa z internetem" nie przechodze nawet pierwszego testu czyli "karta sieciowa"
za każdym razem wyskakuje napis "odłączono". Adaptor podpianałem pod wszystkie złącza
USB zawsze to samo. Dioda na adapterze świeci ciągłym czerwonym kolorem. Próbowalem także
ręcznie wypełnić wszystkie dane połączenia (IP, Maska itd.) ale nic nie pomogło.
Jeśli ktoś używa takiego samego zestawu to proszę o pomoc.


Wszystko ok ale czy w liveboxie dodales adres mac twojaj karty bezprzewodowej w X360??? jesli nie to zrob to reszte rzeczy w X360 zostaw domyslnie tylko szyfrowanie wpisz (te cyferki ktore sa z tylu na nakljce opakowania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 06:27, MLODY2K6 napisał:

Wszystko ok ale czy w liveboxie dodales adres mac twojaj karty bezprzewodowej w X360???
jesli nie to zrob to reszte rzeczy w X360 zostaw domyslnie tylko szyfrowanie wpisz (te
cyferki ktore sa z tylu na nakljce opakowania)


Chodzi o adres mac konsoli który jest podany w ustawieniach zawansowanych?? Wpisałem go w liveboxa Ale dalej to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 12:37, cartheone napisał:

> Wszystko ok ale czy w liveboxie dodales adres mac twojaj karty bezprzewodowej w
X360???
> jesli nie to zrob to reszte rzeczy w X360 zostaw domyslnie tylko szyfrowanie wpisz
(te
> cyferki ktore sa z tylu na nakljce opakowania)

Chodzi o adres mac konsoli który jest podany w ustawieniach zawansowanych?? Wpisałem
go w liveboxa Ale dalej to samo


nie adres mac konsoli tylko adres mac karty sieciowej bezprzewodowej tej ktora masz podpieta do konsoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 12:53, MLODY2K6 napisał:

nie adres mac konsoli tylko adres mac karty sieciowej bezprzewodowej tej ktora masz podpieta
do konsoli


Tylko skąd wziąść ten adres mac karte mam podłączoną do konsoli a w ustawieniach cały czas podaje mi adres mac sieci przewodowej a nie bezprzewodowej na samym adaptorze także nie widze żeby był podany adres mac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 13:09, cartheone napisał:

> nie adres mac konsoli tylko adres mac karty sieciowej bezprzewodowej tej ktora masz
podpieta
> do konsoli

Tylko skąd wziąść ten adres mac karte mam podłączoną do konsoli a w ustawieniach cały
czas podaje mi adres mac sieci przewodowej a nie bezprzewodowej na samym adaptorze
także nie widze żeby był podany adres mac


a nie masz amlej naklejki na karcie tej podlaczonej do konsoli???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 13:47, MLODY2K6 napisał:

a nie masz amlej naklejki na karcie tej podlaczonej do konsoli???


Nic nie ma na opakowaniu jest naklejka na której jest jakiś numer SN i ma on 14 cyfr a mac powinien mieć chyba 12 na samej karcie jest jeden numer z 12 cyframi pod kodem kreskowym wpisałem go ale dalej nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kabel RJ-45 musisz odłączyć od konsolki i spróbować podłączyć się bezprzewodowo z internetem. Wtedy adres MAC będzie wyświetlany dla karty bezprzewodowej.
Jeżeli dalej nic, polecam zrobić Test Połączenia Sieciowego na konsoli i spróbować ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 21:58, WorldWar3PL napisał:

Kabel RJ-45 musisz odłączyć od konsolki i spróbować podłączyć się bezprzewodowo z internetem.
Wtedy adres MAC będzie wyświetlany dla karty bezprzewodowej.
Jeżeli dalej nic, polecam zrobić Test Połączenia Sieciowego na konsoli i spróbować ponownie.


Tego też próbowałem i nic. Adaptor sprawdziłem także na innym routerze i też nie działał. Odesłałem już go do sklepu zobaczymy czy wymienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem znów z xl :/
a raczej z moim internetem
Mam internet z vectry ( http://www.vectra.pl/ )
łącze się przez modem
i nawet nie wiem jakie mam ip itp...
jak wchodzę panel sterowania--->połączenia sieciowe i internetowe---->połączenia sieciowe--->protokół internetowy tcp...czy coś takiego
to mam zaznaczoną opcje uzyskaj automatycznie...
Błagam o pomoc ja potrzebuję xl :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 12:55, HiSin napisał:

mam problem znów z xl :/
a raczej z moim internetem
Mam internet z vectry ( http://www.vectra.pl/ )
łącze się przez modem
i nawet nie wiem jakie mam ip itp...
jak wchodzę panel sterowania--->połączenia sieciowe i internetowe---->połączenia
sieciowe--->protokół internetowy tcp...czy coś takiego
to mam zaznaczoną opcje uzyskaj automatycznie...
Błagam o pomoc ja potrzebuję xl :(


Udostępniłeś połączenie internetowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee proszę nie zrażaj się moją nie wiedzą
jak udostępniłem ?
podłączyłem kabelek(ten co zawsze podpinam do kompa) do konsoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 13:03, HiSin napisał:

eee proszę nie zrażaj się moją nie wiedzą
jak udostępniłem ?
podłączyłem kabelek(ten co zawsze podpinam do kompa) do konsoli

Ok. To teraz jeszcze wejdź w ustawienia sieciowe twojego połączenia na PC. Daj Właściwości i tam masz gdzieś Udostępnił połączenie internetowe chyba. Musisz to zaznaczyć i już. Na konsoli zrób test połączenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorka ale nie wiem gdzie to jest :( możesz mi bardzej objaśnić
proszę
chyba mam ale i tak pomóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 13:15, HiSin napisał:

sorka ale nie wiem gdzie to jest :( możesz mi bardzej objaśnić
proszę
chyba mam ale i tak pomóż


Kliknij na te 2 komputery migające w pasku na dole i daj tam właściwości. Dalej masz zrobić jak na obrazku.
Takie coś (obrazek z Win98, ale to samo jest na XP)
http://www.chip.pl/images/0097/001060_0028_org.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 13:22, HiSin napisał:

nie mam tych kompoterów na pasku :/


ffs... A że tak zapytam, ty podłączasz bezpośrednio przez modem, czy masz HUBa/router?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 13:26, bojanzaw napisał:

> nie mam tych kompoterów na pasku :/

ffs... A że tak zapytam, ty podłączasz bezpośrednio przez modem, czy masz HUBa/router?

nie wiem
powiem tak
mi idzie kabelek od tv(nie wiem czemu kablem od tv idze mi interntet :/)(na serio!)
i ten kabelek podpinam do modemu
od modemu idzie drugi kabelek do urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy gry na Xbox 360 są długie i dają po przejściu jeszcze rozrywkę single player i multiplayer bez internetu? Dokładnie to chodzi mi, czy są warte swej ceny, bo nie wiem, czy mieć Xbox 360 i komputer, czy lepiej mieć wypasionego PC, na który są konwersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 23:10, Kalejdoskop86 napisał:

Czy gry na Xbox 360 są długie i dają po przejściu jeszcze rozrywkę single player i multiplayer
bez internetu? Dokładnie to chodzi mi, czy są warte swej ceny, bo nie wiem, czy mieć
Xbox 360 i komputer, czy lepiej mieć wypasionego PC, na który są konwersje.


O jakie gry ci chodzi? Gry na X360 są też takie same jak na PC. Gears of War zajęło mi 2dni, MoH:A 5h xD To zależy przecież od gry a nie od konsoli. Trochę dziwne to twoje pytanie ;) Zresztą zależy to też od poziomu gracza - jeśli hardkorowiec, to przejdzie i w 10min :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 23:20, bojanzaw napisał:

O jakie gry ci chodzi? Gry na X360 są też takie same jak na PC. Gears of War zajęło mi
2dni, MoH:A 5h xD To zależy przecież od gry a nie od konsoli. Trochę dziwne to twoje
pytanie ;) Zresztą zależy to też od poziomu gracza - jeśli hardkorowiec, to przejdzie
i w 10min :P

Strzelanki, bo jak będę chciał się zabawić na działce to z pewnością chciałbym w takiego Gears of War albo gry typu Assasins Creed.
Chodzi mi, czy ta cena nie jest za wysoka. I jaką grę byś mi polecał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować