Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

Witam. Piszę w tym temacie, ponieważ nie znalazłem niczego w rodzaju ''Xbox360 - Temat Ogólny'', a ten wydał mi się najodpowiedniejszy, chociażby ze względu na nazwę ;) Tak więc, zastanawiam się nad kupnem tej konsoli, aktualnie poszukuję korzystnej oferty ratalnej. Niestety, mieszkam w dziurze zabitej dechami, gdzie nie uświadczę empiku, mediamarkt czy czegokolwiek wartego wspomnienia, więc chciałem się od Was, drodzy Gramowicze, czegoś dowiedzieć w tej sprawie. Czy orientujecie się, jakie oferty przedpremierowe oferują te sklepy? Ile kosztuje konsola premium/czy są zestawy konsola+gra? Jak wygląda sprzedaż ratalna (mam na myśli cenę po doliczeniu wszystkich ''procentów'', ubezpieczeń itp.)? Oferta CDP wydaje się korzystna, szkoda tylko, że nie oferujecie rat, a nie każdy może ''łyknąć'' od razu takiego Xboxa :/ Za wszelkie informacje, rady, sugestie będę bardzo wdzięczny! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spróbuj rozjerzeć się po sklepach internetowych - niektóre oferują sprzedaż ratalną. wiem, że tak jest w komputroniku - niestety u nich xbox jest w skandalicznie wysokiej cenie. z tego co widziałem to w ultimie też można na raty, ale oni do najtańszych też chyba nie należą. proponowałbym więc popytać też google. nawet na allegro widziałem sklepy które wystawiają xboxy w ratach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, sklepy internetowe oferujące sprzedaż ratalną to nie to :/ Nie dość, że sama konsola jest droga, to jeszcze oprocentowanie wysokie... Dlatego pytałem o większe sieci jak MM, bo ich może być stać na obniżenie ceny czy atrakcyjną ofertę w celu wypromowania produktu. Poczekam na rozwój wydarzeń, niedługo powinno się wyjaśnić, ile co będzie kosztować... Albo CDP wprowadzi korzystne raty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem w zadnym z tematów odpowiedzi na jedno z dręczących mnie pytań, więc postanowiłem zadać je tutaj :)

Czy wie ktoś, w jakis sposób można zrobić zrzuty ekranu z Xboksa 360, tak by przenieść je na swojego poczciwego PC? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 07:06, Fett -gram.pl- napisał:

Czy wie ktoś, w jakis sposób można zrobić zrzuty ekranu z Xboksa 360, tak by przenieść je na
swojego poczciwego PC? :)


Trzeba mieć tuner TV albo kartę graficzną z DVI input. Ewentualnie można robić zdjęcia aparatem cyfrowym:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki, ale nie ma jakiegoś tańszego xboxa i ile kosztują gry do niego?
tańsza wersja jest i kosztuje 1299zł :) normalna cena wersji premium to 1699zł więc te 1399zł to świetna okazja. tańsza wersja ma przewodowy pad i nie ma twardego dysku, więc nie ściągniesz dem ani gier przez net i będziesz potrzebował kartę pamięci do savewow. nie pograsz też w gry ze starej konsoli xbox, które wymagają twardego dysku do uruchomienia. ceny gier są różne od około 50zł za starsze tytuły z pierwszej konsoli przez około 100-130zł za gry które miały swoją premierę już jakiś czas temu, do 170-220zł za najnowsze hity. jeśli chcesz grać online z innymi to musisz doliczyć około 120zł rocznego abonamentu za usługę Xbox Live.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak najbardziej normalne. Akurat PGR3 był launchowym tytułem i nie bardzo wykorzystuje potencjał X360. Grafika śmiga w niskiej rozdzielczości i jest przeskalowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Destro prosze o pomoc w celu instalacji xbox live 360
Moge zakupic karte sieciowa do PC z RJ-45 ?
Czy to wystarczy ?
Obecnie mam Net24 "netia" modem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 19:45, JogaTv napisał:

Ja mam pytanie nastepujace slyszalem cos ze na nowym Xbox''sie moze grac w gry z normalnego
Xboxa czy to prawda ??


To prawda, można grać w większość gier ze starego X''a, potrzebujesz jedynie emulatora, (który jest bodajże sciągany przez Xbox Live). Ja sam czekam właśnie na Halo, chcę się przekonać, czy rzeczywiście zasługuje na miano legendy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 19:45, JogaTv napisał:

Ja mam pytanie nastepujace slyszalem cos ze na nowym Xbox''sie moze grac w gry z normalnego
Xboxa czy to prawda ??


Tak, ale tylko na konsoli w wersji Premium. HDD jest niezbędny aby korzystać z dobrodziejstw BC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 20:57, JogaTv napisał:

to jeszcze jedno pytanie czy grafika sie poprawia czy zostaje taka sama ??


Chdzi czy poprawia się w stosunku do Xboxa, tak? Jeżeli tak to oczywiście, Xbox 360 jest konsolą nowej generacji co oznacza świetną grafikę, szczególnie gdy używasz telewizora HDTV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
nie znalazłem tematu xbox pomoc czy cos w tym stylu wiec napisze tutaj :)

Otoz mam telewizor ( Medion obslugujacego HD ready ) działa normalnie x360 pod ustawieniami 480p ale kiedy w menu konsoli probuje ustawic 700 czy 1080 to ekran zaczyna skakać i po chwili wraca do ustawień 480p :(, nie wiem czy jest to wina telewizora czy jakis innych ustawien konsoli, ale jezeli tv obsluguje HD to chbya bez znaczenia czy 480 czy 1080 ? please help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 10:14, Warrior_King napisał:

Witam,
nie znalazłem tematu xbox pomoc czy cos w tym stylu wiec napisze tutaj :)

Otoz mam telewizor ( Medion obslugujacego HD ready ) działa normalnie x360 pod ustawieniami
480p ale kiedy w menu konsoli probuje ustawic 700 czy 1080 to ekran zaczyna skakać i po chwili
wraca do ustawień 480p :(, nie wiem czy jest to wina telewizora czy jakis innych ustawien konsoli,
ale jezeli tv obsluguje HD to chbya bez znaczenia czy 480 czy 1080 ? please help!


Moze dodam jeszcze ze dokladnie jest to taki telewizor : http://www.evendi.de/preisvergleich/Produkte/99492.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 10:14, Warrior_King napisał:

Witam,
nie znalazłem tematu xbox pomoc czy cos w tym stylu wiec napisze tutaj :)

Otoz mam telewizor ( Medion obslugujacego HD ready ) działa normalnie x360 pod ustawieniami
480p ale kiedy w menu konsoli probuje ustawic 700 czy 1080 to ekran zaczyna skakać i po chwili
wraca do ustawień 480p :(, nie wiem czy jest to wina telewizora czy jakis innych ustawien konsoli,
ale jezeli tv obsluguje HD to chbya bez znaczenia czy 480 czy 1080 ? please help!


no niestety niezbyt dobry tv wybrales. mam nadzieje ze nie rozsypie ci sie za pol roku jak to na zagranicznych forach pisza pod adresem tych tvkow.

zakladam ze wpinasz go do telewizora kablem component ustawionym z boku jako HDTV (przelacznik na kablu). jesli tak to mozesz zrobic jeszcze dwie magiczne rzeczy.
1. przelaczyc sie na zwykly kabel tv (czincze) i w ustawieniach settings zmienic refresh z 60 na 50 (lub odwrotnie, zaleznie co masz ustawione) a potem ponownie przepiac sie na kabel hdtv i sprobowac 720p. niby odswiezanie nie powinno miec tu znaczenia ale mozesz sprobowac.
2. jesli to nic nie da, mozeszjeszcze sprobowac podpiac xboksa kablem vga. jesli jakies zlacze bedzie obslugiwac wyzsza rozdzialke to pierwsze bedzie wlasnie vga.
(ps: sprawdz tylko w specyfikacji jaka ten telewizor ma max rozdzielczosc.... powinno byc cos w okolicach 1280x720, np 1360x768)

proponuje sprawdzic jaki dokladnie masz model i poszukac w google czy 720p jest tam obslugiwane (ew od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2006 o 10:35, Ciastuś napisał:

proponuje sprawdzic jaki dokladnie masz model i poszukac w google czy 720p jest tam obslugiwane
(ew od razu


Zmieniłem odswiezanie i tez nic nie pomogło :( jak napisałem wyzej jest to ten model tv http://www.evendi.de/preisvergleich/Produkte/99492.html (mam go juz okolo roku i sprawuje sie bez zarzutu :))
(telewizor obsluguje 1080 i 720 ) ale niestety nie moge zmienic tego w ustawieniach konsoli grr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 11:03, Warrior_King napisał:


> proponuje sprawdzic jaki dokladnie masz model i poszukac w google czy 720p jest tam obslugiwane

> (ew od razu

Zmieniłem odswiezanie i tez nic nie pomogło :( jak napisałem wyzej jest to ten model tv http://www.evendi.de/preisvergleich/Produkte/99492.html
(mam go juz okolo roku i sprawuje sie bez zarzutu :))
(telewizor obsluguje 1080 i 720 ) ale niestety nie moge zmienic tego w ustawieniach konsoli
grr!


moze dlatego, ze ten telewizor ma rozdzielczosc 852x480? Raczej trudno mu obslugiwac 720p, predzej 720i...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 11:03, Warrior_King napisał:

(telewizor obsluguje 1080 i 720 ) ale niestety nie moge zmienic tego w ustawieniach konsoli
grr!

zmienic w ustawieniach konsoli to mozesz tylko telewizor nie chce ci przyjac tego sygnalu. albo wiec obsluga 720p i 1080i jest nieprawda jesli chodzi o ten tv albo rozdzielczosci te sa obslugiwane wylacznie po VGA (jesli twoj telewizor ma takie wejscie).

zanim wydasz kase na kabel vga do xa, wez sprobuj wpiac kompa do tego lelewizora wlasnie kablem vga i zobacz jakie rozdzielczosci mozesz wybrac. jesli beda takie oferujace okolo 1 milion pikseli (1280x720=921600) to te same rozdzielczosci bedziesz mogl takze wybrac xboksowym kablem vga. jesli bedzie tylko 852x480 no to masz problem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować