Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2008 o 15:35, miodus napisał:

ale jakos beda musieli jes sprzedac zeby ludzie kupili u nich a nie w sklepie wiec cenny
beda jeszcze nizsze:)

Zobaczymy, bo na Allegro można spotkać takich cwaniaków co mają nawet drożej niż w sklepach, ale to pojedyncze przypadki i nikt u nich nie kupuje:) A co do sprowadzanych gier, to za bardzo nie zjadą, coś zarobić też muszą, a na zachodzie gry też za darmo nie są:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 15:39, destro177 napisał:


> ale jakos beda musieli jes sprzedac zeby ludzie kupili u nich a nie w sklepie wiec
cenny
> beda jeszcze nizsze:)
Zobaczymy, bo na Allegro można spotkać takich cwaniaków co mają nawet drożej niż w sklepach,
ale to pojedyncze przypadki i nikt u nich nie kupuje:) A co do sprowadzanych gier, to
za bardzo nie zjadą, coś zarobić też muszą, a na zachodzie gry też za darmo nie są:)

Co racja to racja :) no ale coz pozyjemy zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja podłączyłem x''a do monitora 22'''' 1650x1080. rozdzielczość monitora nie jest kompatybilna do tej z góry narzuconej przez xboxa i mam smużenie, przekłamania kolorów itp itd. szlag czlowieka trafia;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 12:58, StroggMan napisał:

a ja podłączyłem x''a do monitora 22'''' 1650x1080. rozdzielczość monitora nie jest kompatybilna
do tej z góry narzuconej przez xboxa i mam smużenie, przekłamania kolorów itp itd. szlag
czlowieka trafia;]


U siebie w 20" monitorze mam to samo. Maksymalna rozdzielczość jaką mogę ustawić to 1650x1080, a w xboxie jest 1650x1200... Tak więc muszę mieć ustawioną rozdziałkę 1280x1024 niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ja nie mam w xboxie nawet 1650x1200 to jest dziwne, (nie łączyłem się jeszcze z xlivem moze trzeba zrobic jakas akutalizacje(?)) obcykałem każdą rozdzelczość dostępną na x''ie i na każdej do nieszczęsne smużenie występuje;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 20:06, StroggMan napisał:

tylko ze ja nie mam w xboxie nawet 1650x1200 to jest dziwne, (nie łączyłem się jeszcze
z xlivem moze trzeba zrobic jakas akutalizacje(?)) obcykałem każdą rozdzelczość dostępną
na x''ie i na każdej do nieszczęsne smużenie występuje;[


Smużenie jest winą kabla :> Wiem, bo miałem tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 20:06, StroggMan napisał:

tylko ze ja nie mam w xboxie nawet 1650x1200 to jest dziwne, (nie łączyłem się jeszcze
z xlivem moze trzeba zrobic jakas akutalizacje(?)) obcykałem każdą rozdzelczość dostępną
na x''ie i na każdej do nieszczęsne smużenie występuje;[


problem z doborem rozdzielczości dla monitora wynika z prostego faktu - spora większość panoramicznych monitorów komputerowych (takich jak twój) ma proporcje ekranu 16:10 przy czym ustalony standard takiego formatu to 16:9 i tego trzyma się konsola. Co ciekawe jeśli chodzi o telewizory, to tam dla odmiany nie uświadczysz proporcji 16:10 tylko zawsze 16:9. Konsola została najwyraźniej zaprojektowana tak by poprawnie wyświetlać obraz w proporcjach 4:3 (dawne kwadratowe ekrany) lub 16:9 - co jest logiczne, ze względu na zachowanie tych proporcji w telewizorach panoramicznych.
Niektóre monitory 16:10 potrafią sobie z tym radzić wyświetlając obraz we właściwej rozdzielczości i wstawiając czarne pasy tam gdzie trzeba (czyli u dołu i u góry ekranu). Niestety nie wszystkie i efekt potem jest jaki jest, czyli zdeformowany, brzydki obraz.

Tak czy inaczej warto podłączyć konsolę do netu i zainstalować aktualizację softu - na pewno pojawią się nowe rozdzielczości, które konsola będzie potrafiła obsłużyć - może któraś będzie bardziej zjadliwa dla twojego monitora. Jakbyś miał problemy z podłączeniem jej do netu, to aktualizację zawsze możesz zassać ze strony live.xbox.com, wypalić ją na płytkę i zaaplikować konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem właśnie, że 15 sierpnia w polskich sklepach ma się pojawić model z 60 gigowym dyskiem. A czy wiadomo coś o potencjalnej obniżce dwudziestek? Raczej się skuszę na 60, ale nie sądzę żebym ssał jak wariat z XL, a jeśli cena będzie odpowiednia to zmienię zdanie i sieknę 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 23:16, Alexx1 napisał:

Przeczytałem właśnie, że 15 sierpnia w polskich sklepach ma się pojawić model z 60 gigowym
dyskiem. A czy wiadomo coś o potencjalnej obniżce dwudziestek? Raczej się skuszę na 60,
ale nie sądzę żebym ssał jak wariat z XL, a jeśli cena będzie odpowiednia to zmienię
zdanie i sieknę 20.

Wersje 20GB zostaną wycofane ze sprzedaży na rzecz nowej 60 GB wersji .Cena się nie zmieni i za nową wersję zapłacisz tyle samo co dotychczas za 20GBową ,więc 999zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 15:10, filip1-1 napisał:

Czy opłaca się kupić intercoller???

Nie, spadek temperatury jest straszliwie mały. Zbyt mały żeby to jakoś pomogło ocalić konsolę przed RROD. Jak ma się spalić to i tak się spali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 15:10, filip1-1 napisał:

Czy opłaca się kupić intercoller???


1. destro177 już powiedział
2. Intercooler nie jest licencjonowany przez Microsoft, więc jeśli spali ci się gniazdo zasilania w konsoli, to możesz iść sobie do sklepu po nową, bo ta usterka nie podlega gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej więc mam problem, dzisiaj sprawiłem sobie kabel VGA, wiadomo o co chodzi, z jednej strony wejście do xboxa z drugiej D-Sub i problem jest taki, że monitor nie wyświetla obrazu, a dźwięk w głośnikach działa jak najbardziej, nie wiem co jest przyczyną, testowałem inne sprzęty podłączać kablem D-Sub do tegoż monitora i wszystko działa bardzo dobrze. Powinienem wymienić kabel, czy odrazu kupić innej firmy? A może przyczyną jest coś innego? Firma kabla VGA to Hama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i zarazem problem. Mam podłączonego xboxa 360 kablem componente do tv w moim pokoju (32" SAMSUNG LCD) i jak siedzę, gdzieś tak w odlgełośći 2metrów od telewizora to obraz jest, tak jakby malutkie kropeczki się schodziły i robiły tekstury. Czyli obraz wygląda brzydko. Ale jak już siadam na krześle jakieś 5 metrów od tv to obraz wygląda już norlmalnie. Najbardziej skok w jakości obrazu widać w grach : Assassin''s Creed i GTA 4. Poradzicie mi coś ? Bo nie mam zamiaru siedzieć na krześle i grać, a sofa przed tv mi obraz zasłania. Może zmiana kabla coś pomoże ? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż tak, ostatnio zainteresowałem się Xboxem, mama na początku szprechała że nie ma mowy, a teraz mówi że pomyślimy, co oznacza zgodę, z tym że nie wiem kiedy konsolę będę miał, ale chciałbym jak najszybciej ;) Mam tutaj kilka pytań
1) Ile około będzie kosztować wersja Premium po tej ''obniżce'' cen Xboxa?
2) Jaki Kabel Do Monitora polecacie, i czy nie będzie żadnych problemów z graniem na 17" LCD ( Rozdzialka ciagle mam 1280x1024, taka mnie satysfakcjonuje, Mozliwosci podlaczenia do TV nie mam ;) )
3) Jaką cenę przewidywujecie na start gry Far Cry 2, gdyż ją sobie upatrzyłem jako pierwszą? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować