Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

Jeżeli ci brakuje telewizora, oraz siedzisz dość daleko od niego 3 metry i więcej, to możesz kupić hd ready i tyle.
Względem mnie lepszy będzie monitor ,jednak matryce monitorów mają mniejsze czasy reakcji, plamki.
Gniazdo DVI z obsługą protokołu HDCP. Nie zauważysz różnicy w obrazie pomiędzy cyfrowym DVI a analogowym D-SUB, ja nie widzę, ale ze względu na ten ''bajer''' HDCP , ten interfejs wypada ''lepiej'''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 17:31, L33T napisał:

Rozumiem że chcesz być ślepy lub nosić mocne szkła jeśli tak to jesteś na dobrej drodze.
Patrzysz na 32" z 2m to norma że coś takiego widzisz :)

Ale to jest dziwne, bo jak jeszcze nie miałem tego SAMSUNGA w pokoju to zasuwałem w salonie na 42" LCD GERICON''ie i siedziałem też w odległości 2 m od tv, ale wszystko wyglądało pięknie.... I jak to wyjaśnić ? :)
A wiesz może jak lepiej stawiać konsolę (xbox 360) ? Poziomo (tak u mnie leży) czy pionowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 11:03, Qbasmok007 napisał:

A wiesz może jak lepiej stawiać konsolę (xbox 360) ? Poziomo (tak u mnie leży) czy pionowo
?

Nie ma znaczenia .Ważne tylko ,żeby miała swobode w przepływie powietrza i nic jej nie zasłaniało z żadnej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 10:30, BAMPERS napisał:

Jeżeli ci brakuje telewizora, oraz siedzisz dość daleko od niego 3 metry i więcej, to
możesz kupić hd ready i tyle.
Względem mnie lepszy będzie monitor ,jednak matryce monitorów mają mniejsze czasy reakcji,
plamki.
Gniazdo DVI z obsługą protokołu HDCP. Nie zauważysz różnicy w obrazie pomiędzy cyfrowym
DVI a analogowym D-SUB, ja nie widzę, ale ze względu na ten ''bajer'''' HDCP , ten interfejs
wypada ''lepiej''''.



nie brakuje mmi telewizora tylko mam zamiar wziąc sie z pokoju rodziców i teraz nie wiem w co sie zaopatrzyć czy w monitor czy telewizor, a jaki ty byś monitor polecił ?? i czy jest kabel /przejsciówka zeby podpiąc xboxa do DVI ? a i czy moge sciagac demka na kompie i potem wypalac je na dvd i puszczac na xboxie czy nie da rady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 11:03, Qbasmok007 napisał:

> Rozumiem że chcesz być ślepy lub nosić mocne szkła jeśli tak to jesteś na dobrej
drodze.
> Patrzysz na 32" z 2m to norma że coś takiego widzisz :)
>
Ale to jest dziwne, bo jak jeszcze nie miałem tego SAMSUNGA w pokoju to zasuwałem w salonie
na 42" LCD GERICON''ie i siedziałem też w odległości 2 m od tv, ale wszystko wyglądało
pięknie.... I jak to wyjaśnić ? :)
A wiesz może jak lepiej stawiać konsolę (xbox 360) ? Poziomo (tak u mnie leży) czy pionowo
?



Wszystko ok, tylko takie rozmiary ekranów są stosowane w dużych pomieszczeniach, kilkadziesiąt metrów kwadratowych . I spogląda się na nie z przynajmniej 3 metrów. patrząc z bliska niszczysz sobie wzrok .
Konsole lepiej stawiać poziomo (dla dobra napędu optycznego) , gdy będziemy instalować na HDD gry wtedy dla przedłużenia trwałości dysku postawmy ją pionowo (dyskiem na górze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 12:14, nightfaler napisał:

> Jeżeli ci brakuje telewizora, oraz siedzisz dość daleko od niego 3 metry i więcej,
to
> możesz kupić hd ready i tyle.
> Względem mnie lepszy będzie monitor ,jednak matryce monitorów mają mniejsze czasy
reakcji,
> plamki.
> Gniazdo DVI z obsługą protokołu HDCP. Nie zauważysz różnicy w obrazie pomiędzy
cyfrowym
> DVI a analogowym D-SUB, ja nie widzę, ale ze względu na ten ''bajer'''' HDCP , ten
interfejs
> wypada ''lepiej''''.


nie brakuje mmi telewizora tylko mam zamiar wziąc sie z pokoju rodziców i teraz nie wiem
w co sie zaopatrzyć czy w monitor czy telewizor, a jaki ty byś monitor polecił ?? i czy
jest kabel /przejsciówka zeby podpiąc xboxa do DVI ? a i czy moge sciagac demka na kompie
i potem wypalac je na dvd i puszczac na xboxie czy nie da rady ?



Kable są , pełna paleta do wyboru. jeżeli masz interfejs HDMI to taki jest dla ciebie: http://www.allegro.pl/item417861310_kabel_hdmi_dvi_gold_full_hd_1080p_profesjonal.ht ml .
ja mam taki monitor ,tylko 19 cali . http://www.ceneo.pl/Monitory_LCD;017P0-1623P1-5176.htm .
Sam musisz zdecydować czy chcesz monitor czy tv , Jak daleko masz zamiar siedzieć od ekranu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2008 o 12:34, BAMPERS napisał:

Kable są , pełna paleta do wyboru. jeżeli masz interfejs HDMI to taki jest dla ciebie:
http://www.allegro.pl/item417861310_kabel_hdmi_dvi_gold_full_hd_1080p_profesjonal.ht
ml .


więc monitor do pokuju mi starczy, a jaki region najlepiej/najłatwiej wybrac przy rejestracji do xbox live ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2008 o 12:41, nightfaler napisał:


więc monitor do pokuju mi starczy, a jaki region najlepiej/najłatwiej wybrac przy rejestracji
do xbox live ?


Hm, to jest pytanie, Niektórzy się rejestrują w USA inni w UK , preferuje USA, większe towarzystwo graczy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2008 o 12:45, BAMPERS napisał:

Hm, to jest pytanie, Niektórzy się rejestrują w USA inni w UK , preferuje USA, większe
towarzystwo graczy :).


tzn że sam masz w USA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 13:36, nightfaler napisał:


> Hm, to jest pytanie, Niektórzy się rejestrują w USA inni w UK , preferuje USA, większe

> towarzystwo graczy :).
>

tzn że sam masz w USA ? a i jak nagram demko w sposob tam opisany to bede potem mogl je na dysk zrzucac ?



sry mialo byc edytuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 23:40, nightfaler napisał:


>
> Ponizej 30'''' nie opłaca sie kupować plazmy wystarczy Ci 30'''' LCD HD redy bo
przy
> full to i tak nie bedzie za duzej roznicy a jak masz srednio z kasa to najlepije
kup
> monitor 24'''' i powinno Ci wystarczyc :)

w sensie ze HD ready jest tak zbliżone do HD full czy przy malych matrycach 20- 30 cali
nie widać różnicy ?


na malych matrycach nie widac roznicy takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 15:45, nightfaler napisał:

sprawa monitor - telewizor ,,chyba,, rozegrana kupie monitor taki do 24 cali
a co do tych demek to wypalać je na cd czy dvd ?

na cd to teraz chyba tylko zmieszczą ci się gry xbox live arcade bo zwykłe dema mają często powyżej 1GB :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypalasz tylko na dvd, nie ma możliwości oficjalnie jak i nie również, zgrywać płyt dvd z napędu na dysk konsoli, na jesień to ma ulec w końcu zmianie.
Nareszcie będziemy mogli instalować gry na HDD :)
Monitor będzie dobrym rozwiązaniem . Np 22 calowy hp pavilion : http://www.handb.pl/oferta/Monitor_HP_Pavilion_22_w2207h,Hewlett_Packard,458

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > sprawa monitor - telewizor ,,chyba,, rozegrana kupie monitor taki do 24 cali
> > a co do tych demek to wypalać je na cd czy dvd ?
> na cd to teraz chyba tylko zmieszczą ci się gry xbox live arcade bo zwykłe dema mają
> często powyżej 1GB :D


już to zauważyłem a powiecie czemu nie chce mi sie obraz wyświetlać jak podpinam xboxa kablem HDMI do samsunga PS-50C62H 50 cali ?

HMM monitorek niezły chyba w taki sie zaopatrze, szkoda jednak ze sie nie da zgrywac na HDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować