Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

No cóż... Może i racja.
Teraz dochodzę do wniosku, że "blokada regionalna" miała sens za czasów Xboxa i PS2, ale już za bardzo nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 13:33, Sigu napisał:

Teraz dochodzę do wniosku, że "blokada regionalna" miała sens za czasów Xboxa i PS2,

Dobra dobra, a czemu wtedy miała sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wtedy ekrany o standardzie 16:9 były mniej popularne. W Europie stosowano standard 4:3, a w USA 3:2. Występowały wtedy błędy w wyświetlaniu.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/ca/Video_Standards.svg

Teraz większość ludzi ma co najmniej HD-Ready i teoretycznie dla nich nie istnieje "blokada regionalna".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 23:08, nightfaler napisał:

A dobra patrz tak Ci chciałem dogryźć, że zapomniałem się zabezpieczyć ;p


Zdarza się najlepszym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi taką rzecz. Przymierzam się do zakupu XBoxa 360. Prawdopodobnie zdecyduję się na wersję używaną i tu pada moje pytanie: czym się kierować podczas wyboru odpowiedniej konsoli na aukcji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję wersję slim z dyskiem 250GB. Komplet kabli (mile widziany HDMI do nowszysch telewizorów), pad (mile widziany drugi), jakieś gry na start.
Slim jest mało awaryjny, więc nie powinno być z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slimy, tylko i wyłącznie Slimy, obowiązkowo z dyskiem twardym. Oszczędzisz sobie kupna HDD później (bo to zrobisz, to pewne) i jednocześnie znacznie zmniejszysz ryzyko padnięcia konsoli. No i komfort grania będzie znacznie większy niż na oryginalnych modelach.

Stare wersje to odkurzacze, w dodatku dosyć awaryjne - w dodatku nie mają wbudowanego modułu Wi-Fi, nie mają osobnego złącza optycznego do dźwięku (chociaż Tobie może to być niepotrzebne). Ale jak koniecznie chcesz starszego modelu - szukaj tych z płytą główną Jaspe (zasilacz 150W, wszystkie czarne Elite''y to Jaspery). O starszych nawet nie myśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem udowodnić, że się mylisz, ale się nie mylisz. Cóż, kody to towar, który się kończy. Będzie nowa dostawa, to wtedy zakupisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a) Premium
b) 20GB
c) przerobiona
d) "Niewiem czy konsola została zablokowana na Xbox live ponieważ nigdy jej do internetu nie podłączałem a jestem drugim właścicielem więc nie przyjmuję reklamacji z tego powodu."

Nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ale tutaj też chodzi o fundusze. Stać by mnie było na nowego Slima 4GB ale tutaj też nie warto. Bo co mi po konsoli bez gier, z 4 GB dyskiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja Cię podniosę na duchu, jakoś w maju/czerwcu kupiłem używanego Jaspera 20GB (dysk starcza na zainstalowanie średnio 2 gier, pomijam oczywiście te wydane na kilku płytach, przymierzam się do kupna 60GB, który mi w zupełności wystarczy) z 7/8 oryginalnymi grami na pierwszego Xboksa i X360 za... 399zł ;) Wystarczy cierpliwie poczekać na dobrą ofertę, allergo ofc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2013 o 17:27, Sigu napisał:

kończy. Będzie nowa dostawa, to wtedy zakupisz :)

Już kupiłem. Na alledrogo z pewną dozą niechęci, ale udało się i kod też zadziałał. Sklepy twierdzą, że tydzień-dwa i dopiero kody będą dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 21:46, Henrar napisał:

Slimy, tylko i wyłącznie Slimy, obowiązkowo z dyskiem twardym. Oszczędzisz sobie kupna
HDD później (bo to zrobisz, to pewne) i jednocześnie znacznie zmniejszysz ryzyko padnięcia
konsoli. No i komfort grania będzie znacznie większy niż na oryginalnych modelach.

Dlaczego? Dzisiaj zamówiłem Slima 4 GB, bo na necie wyczytałem, że gier i tak nie trzeba instalować na dysku, a muzyki/filmów/dem nie zamierzam na tym przechowywać, więc właściwie to po co aż 250GB? Tym bardziej, że różnica w cenie jest widoczna, płaciłem tylko 650zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 18:11, Rusty-Luke napisał:

Dlaczego? Dzisiaj zamówiłem Slima 4 GB, bo na necie wyczytałem, że gier i tak nie trzeba
instalować na dysku, a muzyki/filmów/dem nie zamierzam na tym przechowywać, więc właściwie
to po co aż 250GB? Tym bardziej, że różnica w cenie jest widoczna, płaciłem tylko 650zł.


Z własnego doświadczenia wiem, że dysk i tak się przyda - gry bez instalki są rysane dość mocno przez laser - przynajmniej tak było z arcade, którego posiadam. "Załatwiłem" sobie w ten sposób Final Fantasy XIII. Jak będzie z wersją slim nie wiem. Poza tym dysk można potem kupić i to razem z obudową - ja tak 120 gb kupiłem i wyniosło mnie to niecałe 3 lata temu ok. 170 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 18:11, Rusty-Luke napisał:

Dlaczego? Dzisiaj zamówiłem Slima 4 GB, bo na necie wyczytałem, że gier i tak nie trzeba instalować na dysku


Niektóre gry wymagają instalacji np. tekstur HD jak BF3, albo potrzebują instalacji do gry online instalacji pewnych zawartości jak Halo 4.

Poza tym konsola działa głośno jeżeli gra nie jest zainstalowana i często instalacja przyśpiesza wczytywanie itd.

Już nie mówiąc o wersjach demonstracyjnych itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować