Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Najpopularniejsze gry w sieci Steam

22 postów w tym temacie

Borderlands jest na Steam w TOP10 od ładnych kilku tygodni (w zasadzie od dnia w którym można było zrobić pre-order). Jeszcze 2-3 dni temu w TOP10 był Torchlight.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 19:18, Forgoths napisał:

Te statystyki są trochę oszukane, bo niedawno była promocja np. 75% taniej Mirror''s
Edge, stąd tam ta pozycja.



No i co z tego? Najpopularniejsza to najpopularniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szympek Mirror''s Edge kosztowało bodajże 3,74 Euro bodajże. W Polsce kosztuje 49 zł. Dziwisz się? Sam kupiłem na Steamie. Jest w polskiej pełnej wersji językowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość z tych pozycji była w ostatnim czasie w (mniejszej lub większej) promocji. Oprócz Modern Warfare 2 oczywiście, które widać świetnie się sprzedaje za 60 euro. Mirrors Edge było w świetnej promocji za niecałe 4 euro przez jedynie 24 godziny, ale widać tyle czasu wystarczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tylko pokazuje jak drastycznie rośnie sprzedaż gdy gra jest w odpowiedniej cenie. Sam bym kupił kilka z tych tytułów ale bojkot gier EA skasował część, brak czasu resztę. Ja tam na razie mam Torchlight, Space Hulk i Guitar Hero i czasu na inne produkcje brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dobrej reklamie i nagłośnieniu można osiągnąć wysokie wyniki sprzedaży, takie właśnie jak osiągnęło Call of Duty Modern Warfare 2. Większość graczy narzeka na nową produkcję, a jednak inni (w tym także ja) kupili i kupią tą grę mimo odradzań. Jednakże taki wynik osiągnął nowy CoD też dzięki CoD 4, który olśnił FPS''owców. Dziwi też wysoka pozycja Mirror''s Edge i Riddicka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera dzień w dzień na Steamie i przeoczyłem Mirror''s Edge za mniej niż 20 zł:(. A TF''a 2 nie ma pewnie dlatego, że to odwzorowuje ranking sprzedaży ostatniego tygodnia, a nie ogólną popularność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Afgncap bo to była taka dziwna promocja - co dziennie przez tydzień na 24 godziny były wystawiane wybrane gry. Tą promocję trzeba było śledzić jak snipowanie na Allegro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Mirror''s Edge na gram.pl w promocji że druga gra za jeden grosz i prawie na to samo wyszło (45 zł jedna gra a druga za grosz. Więc wyszło za dwie gry 22,50 zł.) Druga sprawa że jak bym wiedział że będę w carrefour to tam bym kupił cztery gry z serii EA Classic bo tam kosztowało 40 zł czyli za dwie gry wychodziło po 20 zł!.
Call of Duty to pewnie jeszcze przez ładnych kila tygodni będzie na pierwszym miejscu. Trochę niezasłużenie no ale co poradzić. Teraz w końcu marka się liczy i dobra reklama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować