Zaloguj się, aby obserwować  
Ash

Muzyka Trance...

1996 postów w tym temacie

Czy lubicie, słuchacie trance''u? Jeśli tak to proszę o wasze spostrzeżenia, jakiekolwiek wypowiedzi. Kogo muzyka wam szczególnie wpada w ucho i dlaczego? Czy może tylko konkretny kawałek/set?
------------------
Moim ulubinym twórcą tego typu muzyki jest DJ Tiesto (ulubiony utwór: Adagio for Strings), ponieważ jego muzyka pasuje do niemal każdego mojego nastroju. Czy jestem wesoły czy smutny, czy mam chandrę czy jestem zmęczony czy też może wypoczęty i chcę rozładować emocje, to jego muzyka zawsze idealnie pasuje do mego aktualnego stanu ducha. To po prostu mistrzostwo swiata na tej płaszczyźnie.

BTW lubię z innych przedstawicieli Paul van Dyjka, Armina van Burena, ATB, 4 Strings czy Ronski Speed...

A wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się fanie bawiłem przy tej muzyce. Scena była silna w moim mieście. Teraz jakoś wszystko ucichło - styl się wymieszał z innymi i to juz nie to samo. Ale muzyka fajna była. Zresztą nadal jest - wystarczy posłuchac niektórych kawałków. Część starych utworów przeszła juz do klasyki nie tylko gatunku, ale w ogóle do klasyki muzyki rozrywkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa ma się dosyć podobnie. Króluje oczywiście DJ Tiesto i kawałki takie jak: Adagio for Strings, Just Be, Lethal Industry, Touch me, Walking On Clouds itp. Na 2 miejscu postawiłbym Benassiego i ATB, tutaj najbardziej lubię (analogicznie) Hit my heart, Every single day, Rocket in the sky, Illusion, I feel so fine oraz (ATB) Let you go, In love with the DJ, Here with me, Hold you.
Podobnie jak Ty przy muzyce tych wykonawców czuje się dobrze praktycznie w każdej sytuacji i co ciekawe jakoś te utwory się nie nudzą. Osobiście nie mam nic przeciwko temu bo słucham ich naprawdę często :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dodatkowo ma coś w srodku. Mozna się pobawić, ale też zastanowić się nad róznymi sprawami. Jakże inna od HH typowo sztywnych brzmień (takie jest moje odczucie ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 20:17, paweusz napisał:

Z trance proponuję ci Matt van Punch - można legalnie ściągnąć jego kawałki na www.mp3.wp.pl
mnie osobiście podobają się jego utwory.


Dzięki! Dzisiaj sobie ściagłem i muszę powiedzieć, że jego muzyka jest fajna i wpada w ucho. Np. "Never done this before" jest bardzo sympatycznym kawałekiem. Nie jest sztandarowy przdstawiciel gatunku, ale bardzo fajnie się tego słucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś takie wrażenie, że ten watek został zapomniany, a szkoda... :/ Może jak dodam ten post to się coś wydarzy, bo pewnie większość formumowiczy nawet nie wie o jego istnieniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 20:27, Ninja Seba napisał:

U mnie sprawa ma się dosyć podobnie. Króluje oczywiście DJ Tiesto i kawałki takie jak: Adagio
for Strings, Just Be, Lethal Industry, Touch me, Walking On Clouds itp. Na 2 miejscu postawiłbym
Benassiego i ATB, tutaj najbardziej lubię (analogicznie) Hit my heart, Every single day, Rocket
in the sky, Illusion, I feel so fine oraz (ATB) Let you go, In love with the DJ, Here with
me, Hold you.


benny Benassi i trance? na swoim koncie ma tylko jeden trance''owy utwor - mianowicie chodzi o FB - Who''s Knocking (FB= Ferry Corsten + Benny Benassi)...czlowiek grajacy komercyjna muzyke, jakiej wiele...nigdy mi sie nie podbal jego styl...jest taki bezpłciowy, banalny, nie ma w nim nic ciekawego...natomiast Tiesto- on się już wypalił....album Just Be był jeszcze w miarę znośny...ale już The Parade Of The Athletess to porażka...tak samo poszedł w stronę kasy....Adagio For Strings- marna przeróbka starego utworu Williama Barbera, która nawet do pięt nie sięga mixowi Ferry''ego Corstena...następny przykład- Traffic...omg, wszyscy wixiarze nuca ten utwor...i jeszcze krzyczą "jazda" :| to zjawisko jest straszne...same gwizdki, rękawiczki, odkurzacze, prochy...taka jest wlasnie kultura klubowa w Polsce...ale nie o tym jest ten topic...

ja osobiście slucham wiecej progressive trance/ progressive house np. Tone Deptha, Sultana, Takrana, Paolo Mojo, Hernana Cattaneo, Markusa Schulza i wielu wielu innych...ofkoz nie gardzę takż upliftami czy tez techami....Sander Van Doorn, Galen Behr, Menno De Jong, Signum, AVB....wielu ich jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 13:16, Trancemorpher napisał:

benny Benassi i trance? na swoim koncie ma tylko jeden trance''owy utwor - mianowicie chodzi
o FB - Who''s Knocking (FB= Ferry Corsten + Benny Benassi)...czlowiek grajacy komercyjna muzyke,
jakiej wiele...nigdy mi sie nie podbal jego styl...jest taki bezpłciowy, banalny, nie ma w
nim nic ciekawego...natomiast Tiesto- on się już wypalił....album Just Be był jeszcze w miarę
znośny...ale już The Parade Of The Athletess to porażka...tak samo poszedł w stronę kasy....Adagio
For Strings- marna przeróbka starego utworu Williama Barbera, która nawet do pięt nie sięga
mixowi Ferry''ego Corstena...następny przykład- Traffic...omg, wszyscy wixiarze nuca ten utwor...i
jeszcze krzyczą "jazda" :| to zjawisko jest straszne...same gwizdki, rękawiczki, odkurzacze,
prochy...taka jest wlasnie kultura klubowa w Polsce...ale nie o tym jest ten topic...

No chyba lekko przesadzasz, ale to twoje zdanie i ci tego nie bronię.

Dnia 23.04.2006 o 13:16, Trancemorpher napisał:

ja osobiście slucham wiecej progressive trance/ progressive house np. Tone Deptha, Sultana,
Takrana, Paolo Mojo, Hernana Cattaneo, Markusa Schulza i wielu wielu innych...ofkoz nie gardzę
takż upliftami czy tez techami....Sander Van Doorn, Galen Behr, Menno De Jong, Signum, AVB....wielu
ich jest....

Arnesto vs. Bastian ... Dark Side of the Moon. Pamiętam jak nie mogłem się od nutki uwolnić a teraz mi nieco spowszedniała sam nie wiem dlaczego ;/ Ale jest wiele świetnych kawałków które nadal mi się nie chcą znudzić np. Take Control - Perana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ja po prostu nie lubie komercyjnej muzyki...to wszystko ;) Benassi, Peran, Vinylshakerz, Master Blasetr (lol), Global DeeJays, Clubbase itd...to dla mnie syf ;) i trance''em tego nazywac nie wolno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 13:50, Trancemorpher napisał:

wiesz, ja po prostu nie lubie komercyjnej muzyki...to wszystko ;) Benassi, Peran, Vinylshakerz,
Master Blasetr (lol), Global DeeJays, Clubbase itd...to dla mnie syf ;) i trance''em tego nazywac
nie wolno...

Też tak myśle, i również słucham muzuki mniej znaych DJ''i również Polskich, bo naprawdę mamy czym się pochwalić. A co do komercyjności. Masz rację, ale promocja też jest ważna w tej branży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja lubie dj tiesto, 4 strings, ronski speed, astral projection a utwory takie jak adagio for strings, lethal industry, people can fly są po prostu zarąbiste.przy takiej muzyce potrafie sie wyciszyc i odpocząć. dla mnie trance to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też słucham trance''u i bardzo mi się podoba utwór Adagio for Strings, DJ Tiesto a także Humanity, ATB. Lubie także utwór Explosion - Kalwi i Remi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 11:07, janusz82 napisał:

i jeszcze stronka www.psytrance.pl (sorry ze tyle postów).poczytajcie sobie

CZy to na tej stronce jest ten set Ronski''ego Speed''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubie Tiesto, szczególnie sparkles i adaigo for string. Oprócz tego lubie Paula van dyk, Armin va Buuren, Paul Oakenfold oraz wiele innych. Nie słucham polskich dj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować