Zaloguj się, aby obserwować  
Ash

Muzyka Trance...

1996 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2008 o 20:21, ak.47 napisał:

Nie zawsze jest to czysty
trance, ale trance :].


Nie szukam trancu :) Właśnie dlatego prosiłem o podrzucenie paru kawałków bo szukam czystego :)


zamber Czysty oznacza klimaty np. Chicane,Above&Beyond,Airwave czy Miles ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 20:59, dawidos170 napisał:

zamber Czysty oznacza klimaty np. Chicane,Above&Beyond,Airwave czy Miles ;)


No to tym bardziej nie rozumiem, bo różnice stylistyczne w muzyce Above & Beyond i Roberta Milesa są dosyć ogromne...

:)

O2si >>> A nie jest? Przecież to komercyjny na maksa wałek. ;)
Byś nieco zrozumiał o co mi chodzi, to IMO nawet genialny "For An Angel" Van Dyka jest wixą, tyle że fajną wixą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś premiera najnowszej kompilacji Armina - ASOT 2008. Ja się na jej temat nie wypowiem, bo jeszcze nie posiadam (planuję kupić w październiku razem z Anjunabetas vol 6), ale na forum Armina, gdzie pirat jest od wielu dni dostępny, sporo jest narzekania. A skoro fani narzekają, to najpewniej kompilacja jest słabiutka. Ponoć do edycji ubiegłorocznej się nie umywa, a co dopiero do 2006 i 2005. Zresztą patrząc już na samą tracklistę i słitaśne "In & Out..." można dostać bólu wątroby :P Szczerze przyznam, że nawet nie wiedziałem, że Armin robi inną kompilację, niż Universal Religion i ASOT Yearmix.
Ostatnio słuchałem ASOTa sprzed trzech tygodni i... po raz pierwszy zamknąłem Winampa. Straszne kawałki, same wokale "love love love i love" i od tego piszczące melodyjki. Jak Armin znów będzie no1 w tym roku, to jednak zwątpię w ten śmiechawski ranking DJ Maga.
A tak w ogóle, to od niedawna słucham Darren Tate''a i Horizons.
(Widzę, że @Zamber znów atakuje :P ).

EDIT - Oczywiście, że różnice pomiędzy A&B a Robertem Milesem są ogromne, ale należą one jednak do stricte czystego Trance'u bez domieszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 21:06, zamber1 napisał:

> zamber Czysty oznacza klimaty np. Chicane,Above&Beyond,Airwave czy Miles
;)

No to tym bardziej nie rozumiem, bo różnice stylistyczne w muzyce Above & Beyond i Roberta
Milesa są dosyć ogromne...

:)


Ano są ale oba mi leżą :) Generalnie im mniej basu tym lepiej :) jeśli już linia melodyczna zawiera bas to chciałbym lekki :) A różnice widać gołym uchem po przesłuchaniu Children i pierwszego z brzegu kawałka A&B :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 21:13, dawidos170 napisał:

Ano są ale oba mi leżą :) Generalnie im mniej basu tym lepiej :) jeśli już linia melodyczna
zawiera bas to chciałbym lekki :) A różnice widać gołym uchem po przesłuchaniu Children
i pierwszego z brzegu kawałka A&B :)


To polecam coś ze staroci, takich jak Terra Ferma, pierwszy album Svena Vatha "Accident In Paradise", Union Jack czy pogranicza Trance, Psytrance i czillującej elektroniki, jaką reprezentuje Astralasia czy Banco De Gaia. :)

http://uk.youtube.com/watch?v=nxQOMsI7Axw
http://uk.youtube.com/watch?v=POk9Lp5rxNo
http://uk.youtube.com/watch?v=7tHT8vdjQ s4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój...Dla mnie określenie "vixa"=jumpstyle, gwizdki itd...a nie kwintesencja muzyki trance...


Ale Manchaster United gra... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 20:25, zamber1 napisał:

Jeszcze tylko należałoby wyjaśnić co kolega dawidos170 rozumie, mówiąc o "pure trance".
;D

Max Farenthide i MBrothers nie mają nic wspólnego z Trance...
I poza tym nie są "fajnymi kawałkami", a raczej SwEeTuŚnYmI KaWaŁeCzKaMi... ;D


Nie napisałem że Max Farenthide i MBrothers są fajnymi kawałkami tylko dopisałem szkoda gadać.
A fajne kawałki tyczyły się tego:

http://mp3.wp.pl/p/strefa/gatunki/E5.html

Od 12 strony da się coś fajnego znaleźć

Ostatni w ucho wpadł mi taki fajny kawałek:

DJ Madas - Feel The Sunrise

http://www.cykmyk.pl/promo,wiecej-1852.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 19:50, cd95 napisał:

Nie napisałem że Max Farenthide i MBrothers są fajnymi kawałkami tylko dopisałem szkoda
gadać.


No to po co w ogóle zaśmiecać wątek taką muzyczną kupą? ;]

Co do strefy mp3 na wp.pl to niewiele tam dobrej muzyki.
Jedynie w gatunkach Drum ''n Bass i Techno, można znaleźć ciekawe utwory głównie z okresu 2003-2005.
Od 2006 poziom zamieszczanych wałków spadł na tyle, że przestałem tam w ogóle zaglądać i wole netlabele. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


/.../

Miałem okazję przesłuchać "A State of Trance 2008" kilkanaście razy, zakupiłem płytkę dzień, może dwa po premierze. Można powiedzieć, że jest na 3+ w sześciostopniowej skali. O ile pierwsza płytka jest raczej przyjemna w odbiorze i fajnie się jej słucha o tyle druga, In the Club nie spełniła do końca moich oczekiwań. Po pierwsze czuć wyraźnie, że ma "mniej mocy". Początek płyty jest dość niemrawy, następnie pojedyncze godniejsze uwagi utwory, natomiast dopiero w końcowej części daje się odczuć mocniejszy klimat. Zresztą w moim odczuciu, niektóre kawałki z tej płytki bardziej by pasowały do klimatu pierwszej.
Jeżeli chodzi o pierwszą płytkę, "On the Beach", jak już wspomniałem, słucha się przyjemnie, czuć spokojny klimat, tak jak powinno być, poza jednym, może dwoma kawałkami, wszystko fajnie się zgrywa. Największe zastrzeżenia mam jednak do drugiej płytki, momentami jest aż za spokojnie żeby nie powiedzieć, wręcz nudno, a przecież jej klimat, zgodnie z założeniami i tradycjami, ma być mocniejszy. In the Club z 2008 roku jest zdecydowanie słabsza od poprzedniczki z tamtego roku, żeby już nie mówić, że nie dorównuje tej z 2006 r.
Podsumowując, do chilloutowego posłuchania pierwsza płyta nadaje się spokojnie, świetne kawałki: "DJ Tatana - Spring Breeze (Martin Roth SummerStyle Remix)" ; "Mike Foyle - Bittersweet Nightshade" ; "Andy Moor - Fake Awake (The Blizzard Remix)" ; "Signalrunners feat. Julie Thompson - These Shoulders (Club Mix)" - ładnie komponują się w całości. Natomiast druga płyta, przynajmniej dla mnie, jest gorsza, momentami trochę męcząca. Dwa utwory, które zdecydowanie klimatem odpowiadają to: "Thomas Bronzwaer - Certitude" i "8 Wonders - The Return". Reszta utworów, moim zdaniem, raczej przeciętna. Lepiej pasowałaby tutaj już masa innych utworów.

Płytkę zakupiłem, podobnie jak poprzednie wydania, ale w ogólnej ocenie jest gorsza od poprzednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2008 o 21:07, Agntx napisał:

Ostatnio słuchałem ASOTa sprzed trzech tygodni i... po raz pierwszy zamknąłem Winampa.
Straszne kawałki, same wokale "love love love i love" i od tego piszczące melodyjki.
Jak Armin znów będzie no1 w tym roku, to jednak zwątpię w ten śmiechawski ranking DJ
Maga.


Ja nawet w tym roku nie głosowałem, bo nie ma to chyba większego sensu, zresztą sam ranking pokazuje tylko, kto jest aktualnie na topie, a nie kto jest najlepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, to nie Trance, ale z pewnością część z Was zna i lubi... :)

Ogólnie średnio przepadam za ElectroHouse, ale jest kilku twórców, którzy mają własny styl nawet w tym mocno skomercjalizowanym gatunku i ich nagrania potrafią mnie faktycznie bawić.
Takim artystą jest John Dahlback.

Okazją do napisania tego postu jest natomiast wydanie przez Brytyjski label CR2, specjalnego, potrójnego wydania tegorocznego albumu Dahlbacka "Winners And Fools".
Pierwszy krążek to wcześniej wydany album; druga płyta, to zestaw dziesięciu remixów; natomiast na trzecim krążku znajdziemy 60minutowy miks Dahlbacka oraz videoklipy do "Blink" i "Everywhere"

Zakup o tyle warty, iż cały zestaw kosztuje tylko 9 funtów.

http://www.cr2records.co.uk/shop/product_info.php/cPath/67/products_id/92 3

20081015144438

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka kawałków ode mnie:
Wippenberg - Chakalaka (Original mix) > http://pl.youtube.com/watch?v=QPfGyEsiHgk&feature=related
Danjo & Styles-Duende 2008 (Danjo''s Kanova Guitar Remix) > http://pl.youtube.com/watch?v=ChBjNYiX8Vw&fmt=18
Lisa Miskovsky - Still Alive (Paul van Dyk Mix) > http://www.imeem.com/people/Hi9ZjAd/music/6P0F9QQ8/lisa_miskovsky_still_alive_paul_v an_dyk_mix/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ozgur Can - irony to na prawdę fantastyczny utwór. Został wydany w legendarnym już labelu Lost Language (nr katalogowy LOST053), na EP-ce znalazły się (oprócz Original Mix) remixy od dPena, Probspota, Petera Dubsa i Liama Shachara). Bardzo, bardzo dobre wydawnictwo. Szkoda, że Ogór zmienił klimaty :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 11:57, O2si napisał:

Ozgur Can - irony to na prawdę fantastyczny utwór. Został wydany w legendarnym już labelu
Lost Language (nr katalogowy LOST053), na EP-ce znalazły się (oprócz Original Mix) remixy
od dPena, Probspota, Petera Dubsa i Liama Shachara). Bardzo, bardzo dobre wydawnictwo.
Szkoda, że Ogór zmienił klimaty :S


IMO "Irony" to fajny utwór akurat z okresu "świetności produkcyjnej" artysty, ale były zdecydowanie lepsze kozaki jego autorstwa. :)
Osobiście jestem nadal wielkim fanem twórczości Ozgurka, ale chyba najbardziej byłem dotknięty zmianą jego twórczości, bo o ile chrzęszczące Minimale w jego wykonaniu, bardzo mi odpowiadają, to jednakże w porównaniu z wcześniejszą, mocno Progressivną działalnością, utwory te wypadają niestety bardzo blado. :/

A z ostatnich produkcji Progressive, polecam cholernie jubileuszowe wydanie kompilacji z Bedrocka, czyli Bedrock 10 - Past, Present, Future.
W skład kompilacji wchodzą dwa doskonałe sety autorstwa Dziadunia plus trzeci krążek z niezmiksowanymi utworami.

Natomiast z humorystycznych wieści, ten o to zabawny link: http://pl.wikipedia.org/wiki/Neotrance
Autor tego paszkwila powinien w ramach pokuty słuchać Mandaryny przez 365 dni, 24 godziny na dobę.
Rozumiem, że transaiarscy idioci nie potrafią sobie, niczym metale, wyobrazić iż istnieją inne gatunki, no ale bez przesady... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować