Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Najlepsze gry i platformy do grania wg Metacritic

39 postów w tym temacie

Rozwala mnie 6. pozycja... to przecież gra, która na XBL debiutowała w połowie 2008 roku :)
A jak ktoś już chciałby oceniać, która platforma ma lepsze (czyli w tym przypadku lepiej oceniane) gry, to warto byłoby porównać tylko tytuły na wyłączność a nie takie, które powtarzają się między platformami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto exclusivy 2009 na obie konsole, oceny są z portalu ign.com:

XBOX 360:
Forza 3 9.4
Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City 9.2
Halo 3: ODST 9.0
Left 4 Dead 2 9.0
Halo Wars 8.4

PS3:
Uncharted 2: Among Thieves 9.5
Killzone 2 9.4
Demon''s Souls 9.4
Infamous 9.2
Ratchet & Clank Future: A Crack in Time 9.0

Według mnie peestrójka w tym roku zjadła ixa na śniadanie i proszę nie nazywać mnie fanbojem, bo takie są fakty. Źal mi tylko tych dodatków do GTA - z wszelakich recenzji wynika, że są niesamowite i mam tylko nadzieję, że te embargo stworzone przez Microsoft za 50 baniek jest tylko czasowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 17:13, czaczi87 napisał:

Oto exclusivy 2009 na obie konsole, oceny są z portalu ign.com:

XBOX 360:
Forza 3 9.4
Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City 9.2
Halo 3: ODST 9.0
Left 4 Dead 2 9.0
Halo Wars 8.4

PS3:
Uncharted 2: Among Thieves 9.5
Killzone 2 9.4
Demon''s Souls 9.4
Infamous 9.2
Ratchet & Clank Future: A Crack in Time 9.0

Według mnie peestrójka w tym roku zjadła ixa na śniadanie i proszę nie nazywać mnie fanbojem,
bo takie są fakty. Źal mi tylko tych dodatków do GTA - z wszelakich recenzji wynika,
że są niesamowite i mam tylko nadzieję, że te embargo stworzone przez Microsoft za 50
baniek jest tylko czasowe.


Czym zjadła? Gdyby nie było żadnego to wtedy by zjadła, a wg sprzedaży jest na odwrót. To xbox zjadł PS3 w sprzedaży swoich exów. Ranking dobry, ale fajniejszy będzie w przyszłym roku ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie wiem co ta Forza ma takiego w sobie. Jest strasznie nudna. Jedne z najnudniejszych wyścigów w jakie grałem. Sądzę, że Dirt 2 i Shift są dwa razy lepsze. Ponad to zawiodłem się na Forzie również co do samochodów. Owszem, jest ich dużo, ale twórcy zamiast wsadzać samochody godne gry konsolowej/komputerowej (np. Nissan GT-R) wsadzają jakieś tandetne Mini. A ponad to większość samochodów (czytaj: 70%) jest z drugiej części oraz ich lista jest sztucznie wydłużana, gdyż jeden samochód wyścigowy (czyli z tych najlepszych klas) jest w barwach kilku zespołów co prowadzi do tego, że liczba samochodów podana przez twórców jest nieprawdziwa bo liczyli oni je jako inne modele. Mówiąc w skrócie. Gra nie powinna osiągnąć tak wysokiej lokaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 17:11, Jackaloppe napisał:

> /.../

Zwróć uwagę, że mowa o wersji na PlayStation 3.

Oczywiście, że zwróciłem. Rozwala mnie właśnie to, że gra która ma już swoje "lata" została już dawno temu uznana za bardzo dobry tytuł, nagle pojawia się w top5 najlepszych gier na PS3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS3
228 gier
Mediana 72

PC
306 gier
Mediana 72.5

Żywo przypomina to sytuację często obserwowaną w samych recenzjach, gdzie tekst mówi co innego a cyferki co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 17:59, peter000 napisał:

A ja tam nie wiem co ta Forza ma takiego w sobie. Jest strasznie nudna. Jedne z najnudniejszych
wyścigów w jakie grałem. Sądzę, że Dirt 2 i Shift są dwa razy lepsze. Ponad to zawiodłem
się na Forzie również co do samochodów. Owszem, jest ich dużo, ale twórcy zamiast wsadzać
samochody godne gry konsolowej/komputerowej (np. Nissan GT-R) wsadzają jakieś tandetne
Mini. A ponad to większość samochodów (czytaj: 70%) jest z drugiej części oraz ich lista
jest sztucznie wydłużana, gdyż jeden samochód wyścigowy (czyli z tych najlepszych klas)
jest w barwach kilku zespołów co prowadzi do tego, że liczba samochodów podana przez
twórców jest nieprawdziwa bo liczyli oni je jako inne modele. Mówiąc w skrócie. Gra nie
powinna osiągnąć tak wysokiej lokaty.

Oczywiście NFS z arcadowym modelem jazdy i narkotykowym rozmyciem przy prędkości 100 km/h jest fajny? Gra wcale niema sztucznie wydłużanej liczby samochodów. Mało, które auto w ogóle się powtarza. Większość samochodów jest nowych jakbyś chciał wiedzieć, w 2 było ich kilkadziesiąt, a nie 400. Polecam przeczytać też listę tych samochodów i zobaczyć czym różnią się ewentualne powtórzenia. To w GT 5 lista jest sztucznie wydłużana, bo każde auto ma inną wersję silnikową i większość aut jest w wersji Japońskiej, Europejskiej i Amerykańskiej. Tutaj tego niema, a takie zarzuty to może walnąć tylko ktoś kto grał u kolegi lub w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilkadziesiąt? To chyba ty nie grałeś w drugą część. Proszę: http://www.valhalla.pl/news3624-Kompletna-lista-aut-z-Forza-Motorsport-2.html A jakby co to grę mam a nie grałem u kolegi. A to że gra jest dobra nie oznacza, że musi być arcade. Np. taki GTR 2, czy Race 07. Gry podobały mi się bardzo i nie mogłem się od nich oderwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 17:20, Xjumpaytech napisał:

Czym zjadła? Gdyby nie było żadnego to wtedy by zjadła, a wg sprzedaży jest na odwrót.
To xbox zjadł PS3 w sprzedaży swoich exów. Ranking dobry, ale fajniejszy będzie w przyszłym
roku ;).



Bo sprzedaż jest wyznacznikiem jakości... JEJ!

Idąc tym tokiem myślenia Fallout 3 jest najlepszym Falloutem co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając jakieś durne cyferki i porównania subiektywnych recenzji tych samych gier, na różne platformy, to nie ma co, ale Exclusivy ostatnio wychodzą ciekawsze na PS3.

Xjumpaytech: nadal trollujesz, gość nie napisał nawet słowa o Gran Turismo. A sam posiada Xboxa, więc zakładam, że tytuły o których mówił też przechodził na tej konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Warto podkreślić, że liczona jest tu średnia ocen dziennikarzy, a nie użytkowników serwisu."

Czyli te dane są funta kłaków warte, delikatnie mówiąc. Właśnie dzięki tej drugiej opcji (opinia użytkowników serwisu) udało mi się wyłowić jedną perełkę a i uniknąłem kupna "chituff".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 18:36, peter000 napisał:

Kilkadziesiąt? To chyba ty nie grałeś w drugą część. Proszę: http://www.valhalla.pl/news3624-Kompletna-lista-aut-z-Forza-Motorsport-2.html
A jakby co to grę mam a nie grałem u kolegi. A to że gra jest dobra nie oznacza, że musi
być arcade. Np. taki GTR 2, czy Race 07. Gry podobały mi się bardzo i nie mogłem się
od nich oderwać.

Chodzi o te, które zostały skopiowane powiedziałeś, że 70%. Porównując obie listy patrzę, ale raczej większość nie jest skopiowana.

Mrocz
A może wyznacznikiem jakości jest recenzja? Jeżeli tak to znaczy, że Shift jest lepszy od takiego GT5:P.

nVid
I co z tego? Mówił, że lista jest sztucznie zawyżana w Forzie, zawyżana jest w GT to są fakty, bo samochodów mogłoby być kilka razy mniej gdyby była tylko jedna wersja z jednym silnikiem każdego auta. A mówiąc, że Shift jest lepszy to nie wiem, czy słusznie zakładasz, bo Shift nie może się równać z Forzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imo to w tym roku na xboxie dobrych gier nie było, zakupiłem może 2 pozycje. Następny rok też zapowiada się przewagą Sony, Heavy Rain, God of War 3. Xboxa pewnie w przyszłym roku już nie odpalę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować