• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
TheKolumb

The Settlers 3 : złota edycja - Vista

Pytanie

Witam,
Otóż, mam pewien problem. Zainstalowałem sobie wczoraj osadników na moim laptopie, instalacja przebiegła pomyślnie. Uruchamiam grę, wpisuję numer seryjny i co widzę? Błąd widzę.
Wersja gry to 1.60.

20091218152726

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

49 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 25.11.2013 o 11:20, choobac napisał:

Cześć
Próbuje zainstalować Settlers lecz za każdym razem gdy gra jest w trakcie instalacji
wyskakuje mi taki komunikat i instalacja się wyłącza. Czy ktoś może pomóc?


Ten błąd sugeruje uszkodzenie płyty instalacyjnej. Spróbuj skopiować zawartość płyty na dysk twardy - jeśli podczas kopiowania wystąpi błąd, to problem z nośnikiem zostanie potwierdzony. Jeśli jednak uda Ci się skopiować zawartość płyty, to spróbuj zainstalować grę uruchamiając instalator właśnie z dysku twardego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Mam problem ze Złotą edycją Settlers 3. Gra zainstalowała się poprawnie, CD Key wpisałem, włącza się też normalnie, ale po włączeniu scenariusza i zacznę przesuwać mapę to na ekranie pozostają pasy przysłaniające aktualny obraz. Tak jakby problem z odświeżaniem obrazu.

Proszę o pomoc.
Korzystam z Win 7 64 bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Masz directX9? Bo 10 i nowsze nie mają pełnej zgodności wstecznej, aczkolwiek sobie nawzajem nie przeszkadzają więc można mieć zainstalowane i 9 i jakąś nowszą. A ta gra jest dość stara, i jeszcze z 9 korzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No niby mam zainstalowane directx9. Zresztą dla pewności ściągnąłem ostatnią wersję 9 która wyszła i ją zainstalowałem. I nadal pojawia się ten problem. Mi pomysły skończyły się już dawno.:D Liczę, że ktoś zna rozwiązanie i podzieli się nim.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.04.2015 o 23:51, asafa1 napisał:

Witam.

Mam problem ze Złotą edycją Settlers 3. Gra zainstalowała się poprawnie, CD Key wpisałem,
włącza się też normalnie, ale po włączeniu scenariusza i zacznę przesuwać mapę to na
ekranie pozostają pasy przysłaniające aktualny obraz. Tak jakby problem z odświeżaniem
obrazu.

Proszę o pomoc.
Korzystam z Win 7 64 bit.


hmm zobaczyłem jak to jest u mnie, jedyny problem jaki się pojawia na ekranie udało się uchwycić w screenem:
ot, takie przucięcie kwadratu.
Co ciekawe występuje tylko w kampani.
Zminimalizowanie gry i ponowne przełączenie na nią usunęło jednak ten .. kwadrat.

20150424115441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sprawdź czy w katalogu z grą masz plik:

Jeśli tak, to uruchom tę aplikację:
1. Odznacz pozycję "Wait for for vertical blank"
2. Ustaw cienie na "transparent shadows"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.04.2015 o 17:01, RobeN napisał:

Sprawdź czy w katalogu z grą masz plik:

Jeśli tak, to uruchom tę aplikację:
1. Odznacz pozycję "Wait for for vertical blank"
2. Ustaw cienie na "transparent shadows"



Zapewne co do plików to chodziło Ci o plik konfiguracyjny gry. Lub konfigurator.
Z tego co zauważyłem to wszystkie pliki są w katalogu z grą.
Zmieniałem też ustawienia grafiki. Nie pomogło wyłączenie synchronizacji pionowej, przezroczyste cienie, zmiana rozdzielczości na mniejszą, zmiana mgły wojennej również.
Jak na razie jedynym wyjściem jakie Mi przychodzi do głowy jest zrobienie formata albo stworzenie wirtualnej maszyny i tam postawienie windowsa XP.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To by oznaczało, iż posiadasz wersję sterowników, która nieprawidłowo obsługuje grę.
Wiem, że zarówno AMD jak i NVIDIA przez pewien czas miały problem z tą grą, ale obecne wersje sterowników działają prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cześć, dziś ja potrzebuję pomocy.
Settlers 3 złota edycja, dziś kupiona.
Instalacja przebiega pomyślnie, uruchamiam i menu gry jest ok.
Dopiero kiedy wybiorę dowolny tryb gry i ma już się włączyć właściwa gra , to widzę tylko obrazek z trzema hełmami i rzymską liczbą "trzy", słychać dźwięk i odgłosy gry. Nic nie mogę zrobić, dopiero kiedy klawiszami F1, F2 i F3 zmieniam rozdzielczość na ułamki sekund widać planszę gry. Chyba wszystko.
System Win XP 64-bit.
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować