Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA4 na PC jeszcze ładniejsze?

65 postów w tym temacie

Programisci z rockstara jak widac to leszcze- ani optymalizowac nie potrafia ani wykorzystywac w pelni mozliwosci pecetow.
Moze to i lepiej, ze "przenosza sie" na konsole, tutaj tylko robia z siebie posmiewisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 00:54, Wojman napisał:

> A jaki masz komp?

AMD Athlon 64 X2 5200 2.71 GHz, GeForce 8800 GT Galaxy 512 mb, 2 GB RAM, Asus M2N-SLI
nForce 560 SLI MPC, głośniki Creative Inspire T3100, monitor Samsung SM 2053 BW 20"


Wojman ty sobie jaja robisz !

ja mam taki sprzęt i gra ma spore problemy z wydajnością:

C2D 8400 3.0 GHz, GF 285 gtx 1 GB, 4 GB Ram wszystko to wpakowane na płytę Asusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 10:15, marko79 napisał:

Wojman ty sobie jaja robisz !

ja mam taki sprzęt i gra ma spore problemy z wydajnością:

C2D 8400 3.0 GHz, GF 285 gtx 1 GB, 4 GB Ram wszystko to wpakowane na płytę Asusa


Podejrzewam, ze masz Viste i powlaczane roznego typu bajery graficzne, ktore obciazaja podczas gry pamiec. Warto niepotrzebne rzeczy powyrzucac z paska zadan, powylaczac zbedne procesy i powinno byc OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Um...Scenariusz jest jednym z bardziej epickich, jak i w grach, jak i w serii GTA. Więc zawrzyj (...).

Co do newsa: Jak będę miał nową kartę graficzną to ogarnę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 10:26, Wojman napisał:

Podejrzewam, ze masz Viste i powlaczane roznego typu bajery graficzne, ktore obciazaja
podczas gry pamiec. Warto niepotrzebne rzeczy powyrzucac z paska zadan, powylaczac zbedne
procesy i powinno byc OK.


Nie sądzę, żeby to była wina Visty i Aero Glass. Sadzę, ze koleś i tak wyłącza sobie tę masę niepotrzebnych programów w pasku. Zresztą to nie ma dużego wpływu na wydajność, chyba , że włączy skanowanie antywirusem.

Jeśli na twoim sprzęcie Wojman chodzenie bez przeszkód to 10-15 klatek/s bo pewnie tyle wyciąga ,ja bym się nie kompromitował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety już GTA ukończyłem, mimo różnych problemów z wydajnością grafiki oraz ogólnym zdenerwowaniem na ten tytuł, to jednak moda być może jeszcze dziś zainstaluje i sprawdzę co on daje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 10:35, Emeltener napisał:

Jeśli na twoim sprzęcie Wojman chodzenie bez przeszkód to 10-15 klatek/s bo pewnie tyle
wyciąga ,ja bym się nie kompromitował.


Tak jasne, ty wiesz najlepiej ile klatek na sekunde gra wyciaga na moim komputerze. I nie wylewaj prosze zalow i zlosci, ze mi gra chodzi bez problemu a tobie nie. Spokojnie na moim kompie gra wyciaga 30 klatek przy ustawieniach wiekszosci setali na bardzo wysokie. Po prostu jak sie dba o kompa to sie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było zobaczyć to na żywo na dwóch tv. Jeden z wersją zwykłą a drugi z tą ulepszoną. Jednak po filmach widać że jest ładniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko na PS3 GTA 4 ma rozmazane tekstury, nie działa nawet w pełnym 720p, nie ma AA, wszystko jest zblurowane, jeżeli wjedziesz w rząd ławeczek czy zmusisz silnik fizyczny do większych obrotów to framerate spada do 5-10 fps''ów :P

Nie zmienia to jednak faktu, że gra i tak wymiata i ją przeszedłem 2 razy. Grafika to nie wszystko.
Jak sobie wymienię kompa na nowego (teraz z C2D@2,8Ghz, GF7900, 3Gb Ram nawet do niej nie startowałem) to z chęcią pogram z modami.
Tak samo zresztą było z RE4. Kiedyś przeszedłem ją na PS2 na 14" TV, a potem kupiłem wersję na PC za bodajże dwie dychy, zainstalowałem ok. 4Gb modów i na 32" TV z modami graficznymi gra wyglądała na prawdę fachowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Sorry, nie skorzystam z tej modyfikacji. Nie będę sobie psuł oczu. Na screenie świeci się jak ośliniona landrynka.


ja również nie skorzystam, bo mam słaby wzrok i za mocno dają te światła, ale duże brawa dla pana który podrasował GTA 4.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sobie nikt nie robi jaj, tylko gra sama nie wie czego chce. Na mocnej konfiguracji sprzętowej gra może mieć 20 FPS a na gorszym sprzęcie 40 FPS. Innym wyskoczy wiele błędów a jeszcze innym coś innego nie będzie pasować. Witamy w Liberty City.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie miałem żadnych problemów z tą grą. Ale mam całkiem nowego kompa, więc nie dziwię się, że innym nie trybi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w IV już chyba 5 raz, ale niestety cały czas na medium, bo gdy ustawię cokolwiek wyżej, to zaczyna brakować jezdni, pachołków, ogrodzeń etc. Na tych ustawieniach też bez krzaków się nie obejdzie, no ale przynajmniej jakoś gra wygląda...

A co do moda... hmm... jakby się to odbyło nie z poziomu gry, czyli bez obciążania jej, to super, a tak... tylko czekać nowej karty graficznej, bo stara już średnio daje radę, ale idea jeszcze większego podkręcania grafiki GTA jak najbardziej godna pochwały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na lapku śmiga na 30 fpsach na średnich detalach jak wezmę wszystko na full fps spada do 20 ale to chyba przez procka bo ta gra naprawdę wymaga dobrego procka. Mój laptop to Samsung R522:
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6500 @ 2.10GHz 2.10 GHz
3GB RAM
Karta wideo ATI Mobility Radeon HD 4650 (1024 MB)
Windows 7 Home Premium 32bit

Aby mieć niezłe fpsy na full to chyba trzeba mieć 3GHz na rdzeń i 2GB ramu w karcie aby mieć dalekie pole widzenia i zakorkowane ulice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować