Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA4 na PC jeszcze ładniejsze?

65 postów w tym temacie

Zainstalowałem to i w żadnym wypadku nie wygląda to tak jak na screenach. Wolę defaultową grafikę, ta zmodowana jest jakaś dziwaczna, zbyt jaskrawa. Nie widzę różnicy w FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy mowicie jakie duze wymagania ma gta IV ? To crysis ma olbrzymie gta IV ma male.... ale pod warunkiem ze ma sie patcha 1.4 (bodajze) zainstalowanego. Mam sprzet ponad roczny (Phenom x4 9850 BE 4 gb ram ddr 2 ge force gtx 260 896 MB). Tez kiedys mi chodzilo roznie czasem przycinalo niemilo ale od czasu jak zmienilem windowsa na 7 ultimate x64 PL to od tej pory wykrywa mi 4 gb ramu (na xp pro wykrywalo mi 3,25 gb), zainstalowalem patcha 1.4. Teraz gra laduje sie bardzo dlugo bo od 1,5 do 2 minut no ale w koncu laduje sie tylko raz dopuki gry nie wylaczymy do pulpitu :D a bez patcha na XP pro ladowalo sie kilkanascie sekund ale ten patch nie dosc ze POPRAWIA GRAFIKE(!) dodaje opcje takie jak detale wody i odblaski lepsze to gra chodzi plynniutko duuuzo lepiej niz na XP bez tego patcha. Na dodatek na XP bez patcha jechalem w 1600x1200 a teraz w 1920x1200 i mimo to chodzi mi znacznie lepiej. Jedyny minus patch to dlugie ladowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, kto już korzystał z "ENB Series Patch" dla GTASA, ten wie, co potrafi ten mod.

Więc w sumie to nie jest żaden ewenement, ten mod. :)

Co poniektórzy sapią na optymalizację gry - taka sama była sytuacja z GTA3, też spartolona optymalizacja, przecież VC chodziło o niebo lepiej. Zrozumcie w końcu - pierwsza część gta na nowym silniku - słaba optymalizacja. Potem będzie lepiej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ENB jest też do Sa. Parę tygodni temu zainstakiwałem właśnie San Andreas żeby wypróbować mod, ale nic ciekawego nie udało mi się osiągnąć :P Gdy uaktywniłem moda to gwałtownie gra zmienia się w pokaz slajdów na AND QL-64, 3 Gb Ram i HD4570...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 10:41, Wojman napisał:

Tak jasne, ty wiesz najlepiej ile klatek na sekunde gra wyciaga na moim komputerze. I
nie wylewaj prosze zalow i zlosci, ze mi gra chodzi bez problemu a tobie nie. Spokojnie
na moim kompie gra wyciaga 30 klatek przy ustawieniach wiekszosci setali na bardzo wysokie.
Po prostu jak sie dba o kompa to sie ma.


Wybacz jeśli to zabrzmiało w takim tonie, ale po prostu nie wierzę w płynność,bo jest to rzecz subiektywna. Jednemu wystarczy 25 fps innemu 60, jeżeli masz około 25 fps i uważasz, że to płynnie masz prawo mieć takie wrażenie.
Nie chce jednak żebyś wprowadził kogoś w błąd, bo ktoś mający podobną konfigurację przeczyta twoją opinię, a potem może poczuć się rozczarowany (gdzie ta płynność o której mówił ten gostek).
Niby prawdopodobieństwo , że ktoś się natnie jest niskie ale jednak lepiej podawać konkrety ;) .
Pozdrawiam i nie chce żeby to było powodem do kłótni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 17:45, Emeltener napisał:

Wybacz jeśli to zabrzmiało w takim tonie, ale po prostu nie wierzę w płynność,bo jest
to rzecz subiektywna. Jednemu wystarczy 25 fps innemu 60, jeżeli masz około 25 fps i
uważasz, że to płynnie masz prawo mieć takie wrażenie.
Nie chce jednak żebyś wprowadził kogoś w błąd, bo ktoś mający podobną konfigurację przeczyta
twoją opinię, a potem może poczuć się rozczarowany (gdzie ta płynność o której mówił
ten gostek).

A w życiu. Płynność nie może być subiektywna, bo nie zależy od obserwatora. Dla ludzkiego oka płynny obraz zaczyna się od 24 FPS. Na moim sprzęcie (C2D 3GHz, 8GB RAM, GTX 260) mam ponad 40 FPS i gra nie tnie. Bo tak naprawdę, to GTA IV nie przycina (pod względem obrazu) nawet na GF 8800 GTS 320MB. Gra ma problem z doczytywaniem obszaru i dlatego nawet przy 60 FPS jest wrażenie "żabienia". Niemniej powyżej 24 FPS ludzkie oko nie powinno już widzieć różnicy. Podobnie było z Gothic III gdzie fatalna optymalizacja wpłynęła na odbiór, a do tej pory ludzie, którzy nie mają o tym bladego pojęcia wywrzaskują jakie to ta gra ma wielkie wymagania. Tu jest identycznie. Wymagania są mocno zawyżone przez opinie ludzi nie mających pojęcia o tym, co w grze siedzi i jak to wszystko w środku pracuje. Zasadniczo GTA IV ma standardowe wymagania jak na dzisiejsze czasy, i to właśnie nowatorski (powiedzmy...) silnik sprawia problemy. I fakt, na różnych sprzętach może być różnie. Niemniej wewnętrzny benchmark nawet na słabych sprzętach potrafi pokazać wysoki FPS, co jest przekłamaniem. Choćby dlatego, że benchmark ładuje pewien obszar testowy. Bez SI i "efektów losowych", bez nieprzewidzianych działań gracza, etc. Podsumowując: płynność obrazu jest stałą wartością od 24 FPS (powiedzmy 24 - 30) i nie ma czegoś takiego, że jedna gra płynniej chodzi w 25 FPS, a inna w 40 FPS. To mniej więcej tak, jakby stwierdzić, że jedno auto jedzie bardziej niż drugie. Obydwa jadą - sam komfort jazdy, to już nieco inna para kaloszy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 13:25, Dzibrill napisał:

> Wybacz jeśli to zabrzmiało w takim tonie, ale po prostu nie wierzę w płynność,bo
jest
> to rzecz subiektywna. Jednemu wystarczy 25 fps innemu 60, jeżeli masz około 25 fps
i
> uważasz, że to płynnie masz prawo mieć takie wrażenie.
> Nie chce jednak żebyś wprowadził kogoś w błąd, bo ktoś mający podobną konfigurację
przeczyta
> twoją opinię, a potem może poczuć się rozczarowany (gdzie ta płynność o której mówił

> ten gostek).
A w życiu. Płynność nie może być subiektywna, bo nie zależy od obserwatora. Dla ludzkiego
oka płynny obraz zaczyna się od 24 FPS. Na moim sprzęcie (C2D 3GHz, 8GB RAM, GTX 260)
mam ponad 40 FPS i gra nie tnie. Bo tak naprawdę, to GTA IV nie przycina (pod względem
obrazu) nawet na GF 8800 GTS 320MB. Gra ma problem z doczytywaniem obszaru i dlatego
nawet przy 60 FPS jest wrażenie "żabienia". Niemniej powyżej 24 FPS ludzkie oko nie powinno
już widzieć różnicy. Podobnie było z Gothic III gdzie fatalna optymalizacja wpłynęła
na odbiór, a do tej pory ludzie, którzy nie mają o tym bladego pojęcia wywrzaskują jakie
to ta gra ma wielkie wymagania. Tu jest identycznie. Wymagania są mocno zawyżone przez
opinie ludzi nie mających pojęcia o tym, co w grze siedzi i jak to wszystko w środku
pracuje. Zasadniczo GTA IV ma standardowe wymagania jak na dzisiejsze czasy, i to właśnie
nowatorski (powiedzmy...) silnik sprawia problemy. I fakt, na różnych sprzętach może
być różnie. Niemniej wewnętrzny benchmark nawet na słabych sprzętach potrafi pokazać
wysoki FPS, co jest przekłamaniem. Choćby dlatego, że benchmark ładuje pewien obszar
testowy. Bez SI i "efektów losowych", bez nieprzewidzianych działań gracza, etc. Podsumowując:
płynność obrazu jest stałą wartością od 24 FPS (powiedzmy 24 - 30) i nie ma czegoś takiego,
że jedna gra płynniej chodzi w 25 FPS, a inna w 40 FPS. To mniej więcej tak, jakby stwierdzić,
że jedno auto jedzie bardziej niż drugie. Obydwa jadą - sam komfort jazdy, to już nieco
inna para kaloszy. :)


Wybacz, że nie uściśliłem. Chodzi o uczucie płynności. Naprawdę znam osoby dla których 25 FPS to "hiper"płynność, a są takie dla których gra bez 60 FPS to gra stracona. Co do postrzegania płynności przez oko, zgadzam się, jest u każdego jednolita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam te czasy kiedy to ludzie chwalili się kartami 1GB i możliwością gry na średnio wysokich detalach kiedy ja na swojej 512 grałem na maksa. Piękne czasy. :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 19:52, Emeltener napisał:

Wybacz, że nie uściśliłem. Chodzi o uczucie płynności. Naprawdę znam osoby dla których
25 FPS to "hiper"płynność, a są takie dla których gra bez 60 FPS to gra stracona. Co
do postrzegania płynności przez oko, zgadzam się, jest u każdego jednolita.


Rozumiem Cię, sam w Quake 3 potrzebowałem min 250fpsów, ale podzielam również zdanie poprzedników. GTA IV jak na to co oferuje śmiga na prawdę bardzo fajnie, a z nowymi sterami i patchem można spokojnie na 8800 dać prawie max, a przy 9800 nie martwić się o nic, nie wspomnę nawet o tych nowych GeForcach na których można by było chyba odpalić obraz w 3D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 10:37, Crew_900 napisał:

No nie wiem , u mnie na 9800GTX+ ścina na średnich detalach

a to ciekawe, a u mnie na 9800 GT w wysokich jest zwykle powyzej 35 fps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mehh, tego moda to ja juz dawno widzialem... Niemal po premierze gtaIV tyle ze w mniejszej mierze, bo bodajze poprawione bylo oswietlenie itp.
A ja jeszcze nie mialem okazji dokladniej pobawic sie w GTAIV :( Szkoda ze mi nie zadziała tak, jakbym chcial zeby dzialalo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 10:37, Crew_900 napisał:

No nie wiem , u mnie na 9800GTX+ ścina na średnich detalach

To widać komputer kupowany w Biedronce. Ja osobiście nie wierzę, że przy 9800 jeszcze w GTX (!!!) gra tnie na wysokich, a co dopiero na średnich! Ja osobiście nie wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować