Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

2009 - rok PlayStation 3?

42 postów w tym temacie

Heh, IGN przeprowadziło wielkie całoroczne podsumowanie i PS3 został przez nich ochrzczony najlepszym sprzętem w swojej kategorii wagowej :) W każdym razie Chlebak podniósł się z desek, na które rzuciło go X-pudło i dzielnie stanął w szranki. W tym roku PS3 pozamiatało swoimi tytułami i nie da się tego ukryć. I jestem kolejnym z grona, którego właśnie ten argument przekonał do kupna maszyny od Sony, choć sądzę, że na decyzję wielu kluczowy wpływ miało to, co wyniósł z poprzedniej (i jeszcze wcześniejszej) generacji. Ja wyniosłem zamiłowanie do Final Fantasy, God of War i Ratchet & Clank, więc wybór PS3 był niejako naturalny. Dopiero potem nadeszło U2, inFamous, Demon''s Souls. Cała reszta jest kwestią drugorzędną. Choć mam sporą grupę znajomych konsolowców po obu stronach barykady - jedni kupili PS3, bo ma Blu-ray i darmowy on-line, inni kupili X-a, bo - mówiąc wprost - nie trzeba wydawać kasy na gry. Ale i poprzednie lata mogły być lepsze dla PS3. Niestety, późny start i cena, wysoka nawet jak na zachodnie standardy, chyba zrobiły swoje.
Początek nadchodzącego 2010 rozkłada się po równo - ME2 na X, FF XIII na oba current-geny, GoW III na PS3. Zapowiada się kolejny rewelacyjny rok i to jest dla nas, graczy, najlepsza prognoza :)

@nVid
Możesz napisać coś więcej o Killzone 2? Ostatnio bowiem ściągnąłem demo z nadzieją, że zachęci mnie do zakupu. I choć wygląda super, to właśnie sterowanie sprawia, że gra staje się udręką. Od razu zniechęca mnie to do gry w jakiekolwiek fpsy na padzie, bo nigdy w nie nie grałem na konsolach, a po demie KZ2 pomyślałem, że jak tak to wygląda, to jest masakra jakaś. Jak to wygląda po wspomnianych przez Ciebie łatkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 22:29, SHADOW-XIII napisał:

Rok 2009:
Sony: To był rok PS3
Nintendo: Ten rok należał do Wii
Microsoft: XBOX360 bym najlepszą platformą mijającego roku

Rok 2010:
Sony: To był znowu rok PS3
Nintendo: Ten rok także należał do Wii
Microsoft: XBOX360 bym najlepszą platformą także i w tym roku

Rok 2011:
Kopiuj, wklej ...



Rok 2012:
PC: Kills the Universe
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 00:29, Triderus napisał:

PSboye,Halo reach zdmuchnie graficznie wszstkie wasze mało ambitne gierki,wystarczy
obejrzec trailer


1. trailery to bardzo czesto nie maja nic wspolnego z produktem finalnym, najczesciej widowiskowe montaze cutscenek + podrasowanie graficzne.
2. pierwsza lepsza gra na PC zdmuchnie halo reach graficznie - i co ? tak btw, kierujac sie glownie grafika robisz z siebie niezlego prymitywa
3. to ze czegos nie rozumiesz nie znaczy ze cos jest malo ambitne

Dnia 21.12.2009 o 00:29, Triderus napisał:

a do tego Alan Wake,Natal,Fable III,Metro 2033 itp. gry na platformy
Microsftu ,to bedzie rok giganta z Redmont.


1. natal nie ma jeszcze dokladnej premiery, rownie dobrze moze byc obsuwa na 2011, baza gier ktore beda go w pelni obslugiwaly na starcie bedzie bardzo uboga - tak samo z wandem ps3.
2. Alan Wake = Heavy Rain, kazda konsola dostanie podobna gre - lepsza wybierzemy po obu premierach
3. metro 2033 - klon stalkera ?
4. Fable 3 - poki co chyba jedyna zapowiedziana gra na X''a w ktora chce zagrac, czy to podstawa do gry konsoli roku? oczywiscie, ze nie - jedna jaskolka wiosny nie czyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2009 to była dopiero rozgrzewka przed rokiem PS3, którym będzie bez wątpienia 2010. Tytuły jak: Heavy Rain, GoW 3, MAG, Gran Turismo 5, napewno nie zawiodą. Niedawno wypłynęły inofrmacje, jakoby pracowano nad nowymi częściami znanych hitów: inFamous 2, Resistance 3 i Killzone 3 ;) Jedyne czego w tym roku zazdroszczę "iksiakom", to Episodes from Liberty City. poZdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy jest w tym portalu wśród redakcji jakaś opozycja dla PS3?? Bo odczuwalne są preferencje w kierunku japońskiej platformy co jest mało profesjonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 10:25, Frostborn napisał:

czy jest w tym portalu wśród redakcji jakaś opozycja dla PS3?? Bo odczuwalne są preferencje
w kierunku japońskiej platformy co jest mało profesjonalne.


Prawda,ale co zrobisz nie zmieenisz tegoi w pojedynke.Redaktory gram.pl to jakie PSboye,wystarczy poczytac newsy czy artykuły na temat PS 3 i Xboxa.Ps3 jest wychwalane w tym portalu pod niebiosa ,a Xbox360 jest niebywale krytykowany.Zero dziennikarskiego obiektywizmu,wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 10:29, Triderus napisał:

> czy jest w tym portalu wśród redakcji jakaś opozycja dla PS3?? Bo odczuwalne są
preferencje
> w kierunku japońskiej platformy co jest mało profesjonalne.

Prawda,ale co zrobisz nie zmieenisz tegoi w pojedynke.Redaktory gram.pl to jakie PSboye,wystarczy
poczytac newsy czy artykuły na temat PS 3 i Xboxa.Ps3 jest wychwalane w tym portalu
pod niebiosa ,a Xbox360 jest niebywale krytykowany.Zero dziennikarskiego obiektywizmu,wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Frostborn: no nie bardzo, redakcja jest raczej podzielona i ma fanboyów Xa, a na pewno zwolenników tej konsoli ma w przewadze. Więc nie wiem skąd bierzesz swoje spostrzeżenia.

Siriondel ciężko mi powiedzieć, czy w demie sterowanie jest inne niż po patchach, bo w nie nie grałem. Ale teraz w opcjach sterowania w KZ2 można ustawić sobie parametry, żeby grało się wygodnie. Tak jak napisałem, o ile na początku sterowanie mnie wkurzało, tak teraz gra się jak w każddego innego fpsa na konsole. Czyli wymaga praktyki.

TobiAlex: jakieś argumenty? Czy tylko: bo mam ten sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, którzy zazdroszczą posiadaczom PS3, piszą o nich "PSboye", trolle itp. złe rzeczy. Zaczyna mnie to irytować. Zamiast obrażać/krytykować i wychwalać Xboxa za to że ma więcej gier, moglibyście się zamknąć i poczytać co ciekawego jest w tych grach na konsolę sony, zainteresować się i zrozumieć, a nie bulwersować się i wpisywać na klawiaturze swoje wredne wypociny spowodowane stresem zmieszanym ze złością. Osobiście nigdy nie nazwę posiada X360 "fanboyem microsoftu" albo czymś w tym stylu, bo wiem, że brzmi to chamsko i źle. Człowiek po prostu kupuje co mu się najbardziej podoba, chce takie gry, a nie inne, chce DVD zamiast niepotrzebnego Blu-Ray itd. Im więcej widzę tematów związanych z JEDNĄ konsolą, albo zestawieniem dwóch (np. PS3 i X360), tym częściej zdarzają się obrażalstwa, chamskie wyrażenia i prowokacje. Po prostu mam już tego po dziurki... AMEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 10:29, Triderus napisał:

Prawda,ale co zrobisz nie zmieenisz tegoi w pojedynke.Redaktory gram.pl to jakie PSboye,wystarczy
poczytac newsy czy artykuły na temat PS 3 i Xboxa.Ps3 jest wychwalane w tym portalu
pod niebiosa ,a Xbox360 jest niebywale krytykowany.Zero dziennikarskiego obiektywizmu,wstyd.


jakbys czytal inne newsy poza tymi gdzie jest w tytule PS3 albo jrpg to bys wiedzial ze jest paru redaktorow fanboyow X''a - ale po co czytac jak mozna trollowac -.-

wstyd to jest Twoja interpunkcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Redakcja gram.pl mogłaby dać sobie spokój z takimi głupimi tekstami/reklamami.
Zarówno na ps3, x360 jak i na pc znajdziemy wiele bardzo dobrych pozycji z tego roku.
Zamiast tego życze wszystkim aby rok 2010 był rokiem graczy, niezależnie od platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiscie nie lubie ani microsoftu ani sony zlodzieje i partacze po obu stornach... poprostu lubie gry mam obie platformy, maja swoje plusy i minusy, ludize walcza o to co kupili jest taki termin "buyers rage" bo jak ktos kupi gowno musi miec duzo odwagi zeby przyznal ze je kupil :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"stawia Flower na półce wśród tytułów, które każdy posiadacz konsoli Sony powinien mieć."

To to nie było sprzedawane jedynie cyfrowo? ;D

A sam artykuł jest kompletnie niepotrzebnym zapychaczem. MOIM ZDANIEM. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Exy zdecydowanie lepiej wypadają na PS3 niż na X360, ale to tylko moje zdanie. Może inaczej - gdybym nie miał konsoli, wybrałbym w tej chwili PS3. Gry na X360 są na prawdę nijakie, przynajmniej na mój gust. Fable jeszcze daje radę, ale to przede wszystkim seria niespełnionych obietnic.

Gra na PS3 została grą roku, w pełni zasłużenie. Inne gry też dają radę, graficznie i grywalnościowo.Teamowi X360 przyznajemy nagrodę publiczności - nagroda za całokształt w dziedzinie innowacyjności w schlebianiu sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mnie PS3 z każdym rokiem się rozkręca. początek był nie najlepszy ale z każdym rokiem ludzie przekonują się do PS3 więc rok 2010 może okazać się jeszcze lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować