• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Chris119

Colin McRae DIRT 2 - problem rejestracji "Games for Windows LIVE" [Rozwiązany]

Pytanie

Wg mnie to skandal ! Gra by działać - wogóle ,nawet w trybie gry jednnoosobowej (a nie tylko multi !) czy móc zapisać ustawienia w opcjach gry inne niż default ...potrzebuje zalogowania w tym "Games for Windows LIVE" ! . No dobrze ,mamy oryginał ,więc myślimy ,że znaleźli sposób na piratów ,że sobie nie pograją.. OK, rejestruję na tym "LIVE" ,podaję klucz instalacyjny i gotowe .. Pograłem trochę ,wyłączyłem grę ,uruchamiam za jakiś czas ,a tu gdy chcę grać na swoim profilu "LIVE" odrzuca ! :( No dobra ,chcę zagrać bez przechodzenia przez tego "LIVE"-a i ustawienia wszystko default ! I po kolejnych wył/wł. gry zero zapisów jak nie zaloguje się przez ..wiadomo :( Zaczynam szukać "Pomocy technicznej".. A tam na Codemasters Customer Service napisali : "Niestety ,Polska jest krajem ,który nie posiada dostępu do usługi Games for Windows Live. (..) Mieszkańcy Polski będą musieli tworzyć profil offline ,aby zagrać w grę ,gdyż w takim wypadku nie będzie od nich wymagane połączenie z siecią. Stworzenie profilu offline umożliwi grze automatyczne zapisywanie stanu i da graczowi dostęp do trybu gry jednoosobowej i przez sieć LAN" Pomyślałem sobie ,czy to jakiś żart ? Taka informacja powinna być w pudełku z grą !!! i to na czerwonej (żółtej) kartce z wykrzyknikiem ,a nie dopiero po rejestracji i wykorzystaniu klucza instalacji dowiadywać się z internetu ,że w Polsce nie będzie działać !! Aż mam chęć rzucać słowami na "k" ,bo teraz dowiaduję się ,że można było to "obejść" rejestrując tą grę nie jako Polska a Irlandia ,Anglia ,USA ,Niemcy ,itd ,ale nie Polska !!! I cóż z tego ,że próbowałem jeszcze raz tej metody jak dwa razy klucza instalacyjnego nie chce przyjąć do tego drugiego - tym razem hmm amerykańskiego konta !! I teraz bądź uczciwym klientem oprogramowania w Polsce a nie piratem !! Jeśli już nie można było rejestrować w Polsce to taka informacja powinna być w pudełku z grą ! i dokładną informacją jak zarejestrować na inny -działający z "LIVE" kraj !!! I co teraz mam zrobić ? - gra do kosza ?! Jeszcze gdybym wiedział jak zrobić by był profil offline by pograć choć z AI komputera ,ale nijak nie wiem jak - zawsze "zgłasza się" to "piepr..." "LIVE" :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Takie rzeczy powinieneś wiedzieć przed kupnem jakiejkolwiek gry z GFWL, przecież powszechnie wiadomo że Live w Polsce nie działa i trzeba się rejestrować na inne kraje. Owszem, zarówno Microsoft jak i Codemasters zawinił (i to bardzo... CD Projekt na przykład umieszcza w swoich grach stosowną informację dlaczego, i jak założyć konto na inny kraj. szkoda że inni nie biorą przykładu...), ale mogłeś jednak trochę poczytać na ten temat przed kupnem gry. Szczerze: nie wiem czy teraz możesz coś z tym zrobić... Od jakiegoś czasu klucze w Live są wyłącznie jednorazowego użytku, stąd też nie działa on na twoim drugim koncie. A jak założyć profil offline? Musisz się wylogować ze swojego aktualnego profilu, a potem spróbować utworzyć właśnie profil offline (wszystko robisz w grze, po naciśnięciu klawisza Home). Jak to się jednak dokładnie robiło: na prawdę nie pamiętam... Ostatni raz takiego profilu używałem z rok temu, wiele mogło się zmienić od tego czasu.

BTW: Temat o GFWL: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=43396&u=341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.12.2009 o 18:15, Kreeg napisał:

Takie rzeczy powinieneś wiedzieć przed kupnem jakiejkolwiek gry z GFWL, przecież powszechnie
wiadomo że Live w Polsce nie działa i trzeba się rejestrować na inne kraje. Owszem, zarówno
Microsoft jak i Codemasters zawinił (i to bardzo... CD Projekt na przykład umieszcza
w swoich grach stosowną informację dlaczego, i jak założyć konto na inny kraj. szkoda
że inni nie biorą przykładu...), ale mogłeś jednak trochę poczytać na ten temat przed
kupnem gry. Szczerze: nie wiem czy teraz możesz coś z tym zrobić... Od jakiegoś czasu
klucze w Live są wyłącznie jednorazowego użytku, stąd też nie działa on na twoim drugim
koncie. A jak założyć profil offline? Musisz się wylogować ze swojego aktualnego profilu,
a potem spróbować utworzyć właśnie profil offline (wszystko robisz w grze, po naciśnięciu
klawisza Home). Jak to się jednak dokładnie robiło: na prawdę nie pamiętam... Ostatni
raz takiego profilu używałem z rok temu, wiele mogło się zmienić od tego czasu.

BTW: Temat o GFWL: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=43396&u=341

Dzięki za info . Szkoda ,że nie zamieścili tej informacji o rejestrowaniu na inny kraj niż Polska ,bo nie wszyscy wiedzą ,że gra nie będzie działać w Polsce po rejestracji z prawdziwymi danymi a nie fałszywymi ,które samo przez się wydają jako fałszywe a więc niezgodne z prawem ! Tym sposobem oryginalny program niczym nie różni się od pirata (!) ,jedynie ceną kilka razy większą i jak teraz nie działa to większy żal że pieniądze wywalone do kosza.. !! :(( A profil offline nijak nie chce się uruchomić ,bo fakt kl. H umożliwia zmianę konta ..ale tylko w ramach tego "LIVE" - nie wiem jak zrobić by był offline !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.12.2009 o 19:30, Chris119 napisał:

/.../ nie wiem jak zrobić by był offline !

Załóż całkowicie nowe konto offline. Starego rczej nie zmienisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.12.2009 o 20:21, Hellmut napisał:

> /.../ nie wiem jak zrobić by był offline !
Załóż całkowicie nowe konto offline. Starego rczej nie zmienisz.


Tylko jak to zrobić ? - jak za każdym razem przy próbie założenia profilu uruchamia się ten "LIVE" pytając czy logować na obecne czy nowe konto .. hmm ,ale też poprzez tego "LIVE"-a :(( Dosłownie nie wiem jak to pominąć ,nawet odłączłem internet by nie znajdująć sieci utworzyło konto offline - i nic nie pomogło - "LIVE" też się uruchomił z info bym sprawdził połączenie sieciowe i nijak nie mogłem tego ominąć ! :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Konto offline - wchodzisz przy odpalaniu gry w GFWL, dajesz "utwórz nowy profil" i dalej "utwórz nowe konto offline". Tak pi razy oko to wyglądało. Napisz, czy się udało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.12.2009 o 22:32, szypek26 napisał:

Konto offline - wchodzisz przy odpalaniu gry w GFWL, dajesz "utwórz nowy profil" i dalej
"utwórz nowe konto offline". Tak pi razy oko to wyglądało. Napisz, czy się udało ;)


Gdyby było w grze czy na tym "LIVE"-ie jakakolwiek wzmianka o profilu offline to nie było by problemu.. Gdy uruchamia się ten "LIVE" to daje dwie opcje : zaloguj na ostatnim profilu i druga - zaloguj na nowym profilu. I gdy wybiera się jakoby "nowy profil" to i tak żąda od nas podania danych z rejestracji na XBox-ie e-mail i hasło - bo w sumie z tego co teraz wiem funkcja "Games for Windows LIVE" jest do wielu gier i możnz mieć kilka profili.. A jak pominąć to logowanie sieciowe by założyć profil offline to nadal nie wiem gdzie szukać lub co zrobić :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To my chyba o czym innym mówimy. Odpal grę i podczas ekranów powitalnych (loga producenta i inne) będziesz miał wyskakujący pasek Live''a. Naciśnij home i wybierz opcje "utwórz nowe konto" oraz "utwórz nowe konto offline".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.12.2009 o 23:28, szypek26 napisał:

To my chyba o czym innym mówimy. Odpal grę i podczas ekranów powitalnych (loga producenta
i inne) będziesz miał wyskakujący pasek Live''a. Naciśnij home i wybierz opcje "utwórz
nowe konto" oraz "utwórz nowe konto offline".


Uff ,wreszcie doszedłem z znalezieniem opcji konta offline - dzięki za porady ,choć trudno zauważyć tą opcję ,ale info ,że to pasek a nie plansza mi pomógł ! ,bo wcześniej za każdym razem nie zauważałem ,że ta plansza "LIVE"-u jest paskiem i opcja nie sieciowa jest "ukryta" (!) i trzeba ten pasek przewinąć w dół i jest tu "konto sieci LAN" - a więc pomijające "LIVE" ! - NARESZCIE ! :) Dzięki za sugestię "paska" ;) ,której jakoś nie zauważałem.. Hmm ,szkoda tylko ,że straciłem cd-key na rejestracji w lokalizacji Polska zamiast kraj obsługujący "LIVE" ,ale dobrze ,że choć działa offline ,bo już targały mną emocje i chciałem odinstalować i wyrzucić grę do kosza..:( DZIĘKI ZA POMOC !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem z utworzeniem konta offline wynika z tego...że użytkownik nie czyta informacji podawanych przez GfWL (nie mówię tu o kwestii regionalizacji tej usługi bo to jest odrębna sprawa). Jeśli chodzi o screen to np. tu znajdziesz jeden: http://www.cdprojekt.pl/support/article/1255/5255/Konto_lokalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować