Zaloguj się, aby obserwować  
Rixigo

Lagi w (niektórych) grach online.

36 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2009 o 22:10, Fun_g_1_2_3 napisał:

> Bardzo możliwe, niestety nie znam się na tym i nie mam pojęcia który proces jest
niepotrzebny :/
Wiesz jak wejść w menadżer zadań? Zrób screen z procesów i wrzuć tu to ci powiem co jest
kompletnie niepotrzebne.


Proszę.

20091226222450

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 22:43, Fun_g_1_2_3 napisał:

Ostatnie pytanie! Czy ty masz podłączoną kamerkę internetową?


Tak, od 2 dni. Czyli to nie ona sprawia błędy bo wcześniej też było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 22:46, Rixigo napisał:

Tak, od 2 dni. Czyli to nie ona sprawia błędy bo wcześniej też było :P

2 dni to trochę mało :-/ Ale dowiedziałem się że warto ten proces od kamery bo obciąża nawet do 70% pracy komputera. Ale jeśli problemy były wcześniej to winą jest coś jeszcze.

No to przeglądam dalej ;-) Wadą różnego sprzętu jest to że każdy producent ładuje do swojego sprzętu swoje oprogramowanie i nie zawsze wiadomo co jest po co.

Dobra wiadomość jest taka że nie masz żadnego systemowego syfu co obciąża komputer.
Zła wiadomość jest taka że trochę mi zajmie znalezienie przyczyny.

PS. Następnym razem jak włączysz multiplayer to sprawdź obciążenie procesora ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przyczynę! Problem z obciążeniem komputera powoduje proces ashmaisv.exe.
Niestety jest to proces antywirusa Avast, a jego wyłączenie co najwyżej spowoduje posypanie się systemu i restart komputera. Możesz go wyłączyć z auto startu ale to się wiąże z nieprawidłowy działaniem zabezpieczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 22:46, Rixigo napisał:

> Ostatnie pytanie! Czy ty masz podłączoną kamerkę internetową?

Tak, od 2 dni. Czyli to nie ona sprawia błędy bo wcześniej też było :P


Zmień Avasta na Avirę. Jest również darmowa, w rankingach antywirusów jest od niego wyżej i nie zajmuje więcej jak 2 MB RAM-u podczas spoczynku czyli z tego co pamiętam prawie 10 razy mniej niż Avast.
http://www.free-av.com/
Ściągasz, w czasie instalacji możesz się automatycznie zarejestrować, nie tak jak w Avaście, gdzie trzeba wysyłać maile.

EDIT
No jedyny minus to brak polskiej wersji, przynajmniej oficjalnie. Nie mam pojęcia czy jest jakieś spolszczenie bo nie szukałem nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w L4D zużycie wynosi 40% czasem jakoś wskoczy na 80% ale zaraz wraca do 40%. Podczas tego laga mam nadal takie samo zużycie.

Ale zagadka... czuję się jak w jakimś Dr. House oO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 23:23, Rixigo napisał:

Gram w L4D zużycie wynosi 40% czasem jakoś wskoczy na 80% ale zaraz wraca do 40%. Podczas
tego laga mam nadal takie samo zużycie.

Ale zagadka... czuję się jak w jakimś Dr. House oO.

No to ja teraz zadam zagadkę ;-)
Dzisiaj już odradzam takie zabawy ale jak znajdziesz czas to włącz pełne skanowanie dysku i jakąś gierkę.
Zostaw w tym czasie włączony menadżer zadań który zarejestruje pracę procesora.
Jestem w 80% pewny (tyle czasami sam antywirus) że to wina Avasta.
Osobiście korzystam z NOD32, który do pracy wykorzystuje maksymalnie 3% procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 23:31, Fun_g_1_2_3 napisał:

>

Nie mam niestety funduszy na antyvira ;). Próbuję tą avire, mam nadzieje że się uda :). Jak to dobrze, że tacy pomocni ludzie jeszcze są na tym świecie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za drugi post ale już nie mogłem edytować.
Po wyrzuceniu avasta i instalacji aviry komp faktycznie przyśpieszył ale lagi nadal występują. Tracę nadzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 00:13, Rixigo napisał:

Sorry za drugi post ale już nie mogłem edytować.
Po wyrzuceniu avasta i instalacji aviry komp faktycznie przyśpieszył ale lagi nadal występują.
Tracę nadzieje...


Od tych twoich lagów mój mózg złapał laga ;-)
Jedynie co mi teraz przychodzi do głowy to powyłączanie różnych "chcianych" aplikacji.
Chodzi mi o to żeby systemowi stworzyć czyste warunki do pracy.
Wyłącz steam, gg, catray, przeglądarke itp. czyli wszystko co wiesz że nie z pod systemu.
No i zobacz czy nadal są lagi. Poczekam na odpowiedź ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 00:36, Fun_g_1_2_3 napisał:

>


Nie spodziewałeś się tego pewnie ale nadal mam lagi :P. Cóż to za demon wstąpił w mojego biednego blaszaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 00:48, Rixigo napisał:

Nie spodziewałeś się tego pewnie ale nadal mam lagi :P. Cóż to za demon wstąpił w mojego
biednego blaszaka?


Ostatnia propozycja na dzisiaj ;-) Masz kupione petardy na sylwestra?
Odpal jedną i wrzuć pod obudowę kompa ;-) może jak się trochę rozgrzeje to lagów nie będzie!

PS. A tak na poważnie to dzisiaj złapałem już takiego laga że brak mi pomysłów, a procesor powoli pada z przegrania ;-)
Z rana poszukam jakiejś przyczyny w necie, albo (jak się uda) popytam znajomych.

PS2. Jeśli to rzeczywiście to demon to nie szukaj informatyka tylko dobrego księdza ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 14:03, Rixigo napisał:

Witam.

Mam problem, dotyczący lagów w grach online. Nie są to typowe lagi, występujące cały
czas. Gra chodzi normalnie, płynnie jednak po pewnym czasie coś się zwiesza, gra bardzo
przycina na około pół minuty - minutę (czas za każdym razem podobny). Problem występuje
na tytułach: Left 4 Dead, Runes of Magic, Battlefield Heroes (więcej nie sprawdzałem
ale myślę że znalazło by się jeszcze kilka). Dziwne jest to, że Battlefield Heroes wcześniej
działał normalnie, dopiero ok. 2 miesięcy temu problem zaczął występować. Na speedteście
wszystko wygląda w okej. Netstat nie pokazuje żadnych połączeń. System przeinstalowałem
dzisiaj, nie pomogło. Zainstalowałem najnowsze sterowniki karty sieciowej i graficznej.

Jakieś pomysły?

Dzielisz łącze z innymi domownikami lub z kimkolwiek? Gdy np. mój brat korzysta z internetu na swoim komputerze, to mi laguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 14:54, aliien napisał:

Dzielisz łącze z innymi domownikami lub z kimkolwiek? Gdy np. mój brat korzysta z internetu
na swoim komputerze, to mi laguje.


To jest LAN, ale każdy ma tak jakby swój własny net :P. A w domu z nikim nie dzielę. Poza tym strony i np. ventrilo podczas tego laga działają perfekcyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować