• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
kuba1223

Komputer sie zacina w każdej grze

Pytanie

Siema, mam problem z komputerem. Zacina się w każdej grze! Zacina się co około kilka minut, czasem nawet co mniej niż minute i potem chodzi normalnie i znowu sie zacina. HELP!

EDIT: Zacina się już nawet w przeglądarce ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

34 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Cóż problem trza szybko rozwiązać nim całkiem ci stanie.
Polecam format, wiele z takich problemów ma źródło w oprogramowaniu lub zawirusowanych plikach.
Przeskanuj kompa antywirem, jak nic nie znajdzie to ten nieszczęsny format.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2009 o 16:27, kuba1223 napisał:

Siema, mam problem z komputerem. Zacina się w każdej grze! Zacina się co około kilka
minut, czasem nawet co mniej niż minute i potem chodzi normalnie i znowu sie zacina.
HELP!

EDIT: Zacina się już nawet w przeglądarce ;d

Najpierw:
Podaj parametry kompa!
Podkrecales procek?
Dokupywales cos ?

Jezeli nic z tych rzeczy mozesz:
A)Cofnac system
B)Sciagnac Antywira i przeskanowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2009 o 16:27, kuba1223 napisał:

Siema, mam problem z komputerem. Zacina się w każdej grze! Zacina się co około kilka
minut, czasem nawet co mniej niż minute i potem chodzi normalnie i znowu sie zacina.
HELP!

EDIT: Zacina się już nawet w przeglądarce ;d


Sprawdź, czy przyśpieszenie sprzętowe dla karty graficznej masz na "pełne". poza tym standard w takich sytuacjach: aktualizacja sterowników, pełen skan antywirurem, polecam też ad-awere''em, aktualizacja Windowsa o wszystkie poprawki.

Podczas przeglądania internetu daj Ctral+Alt+Del i obserwuj, czy któryś proces nie skacze przypadkiem na 100% od czasu do czasu. Jeśli tak, wygoogluj go i sprawdź co to za proces.

Proponuję też ściągnąć jakiś Linux Live CD lub DVD i sprawdzić, czy ten sam problem będzie występował pod linuxem - jeśli tak, wskaże to wyraźnie na problem ze sprzętem (wątpliwe, ale lepiej wykluczyć wszystkie możliwości przed formatem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Właśnie robię skana. Nie dokupywałem nic, nie podkręcałem proca. Dodam jeszcze, że to się zaczęło wczoraj, grałem sobie w 9Dragons i nagle ni z gruchy i z pietruchy zaczęło zamulać =.= zresetowałem kompa i nic! A kompa mam takiego: AMD 64 x2 Dual core 5000+, 2GB RAM, GeForce 8800 GT 512MB. To chyba wszystko co potrzebne? Jak coś jeszcze podać to piszcie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

imho możliwości jest kilka. Objawy wskazują, że coś siedzi na procku i strasznie go obciąża (wirus, spybot) zrób skan jakimś dobrym antywirem, lub spyware doctorem. Druga możliwość, to usterka techniczna - sprawdź, temperatury grafiki (czy się cooler nie popsuł i nie zwolnił a także wiatrak na procku (mnie kiedyś na starej płycie odczepił się wiatrak z jednego zaczepu, przez co się poluzował kontakt z pastą na procu i zaczął grzać ostro, miałem zwiechy co parę minut zanim zlokalizowałem problem)
Powodzenia i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja bym w ogóle radził wywalić w cholerę tego avasta.
Zainstaluj avirę jako antywirusa, nie muli kompa, sam korzystam z niej już kilka lat i nigdy nie złapałem żadnego syfu [mam zestaw avira + sunbelt firewall + spyware doctor]

Druga sprawa - ściągnij program hwmonitor i sprawdź temperatury i napięcia. Wątpię żeby to była usterka systemowa - sam mówiłeś że zaczęło się to nagle, prędzej mi to wygląda na jakąś nieoczekiwaną usterkę techniczną.
Dlatego - sprawdź temperatury i podaj jak wygląda sytuacja.

Może to też być uwalony ram - tu polecam program memtest, ściągnij z netu plik obrazu, wypal jako bootowalną płytę i z jej poziomu załaduj po restarcie system, następnie niech program zrobi wszystkie testy i pochodzi tak na oko z 2 godziny. Mem test testuje nie tylko same kości pamięci ale także magistralę, jak coś jest w tej materii uwalone wyrzuci ci odpowiednie komunikaty o błędach.

No oczywiście zrób też ten skan pod wirusy, spyware/adware i inne syfolągi i wszystkie wykryte wywal w cholerę.

Jak się okaże że tempy i napięcia są ok to można jeszcze walnąć defragmentację dysku, sprawdzić ile wolnego miejsca ma dysk systemowy, bo jak go za mocno zawaliłeś może brakuje miejsca na pliki wymiany itp.
Zrobić sprawdzanie błędów z automatyczną naprawą błędnych sektorów.
Na końcu jak nic nie pomoże [a ciągle zakładamy że wszystko z hardwarem będzie ok] to robisz pełny format.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sorry za duble post, ale nie moge edytować poprzedniego. Zauważyłem teraz, że baaaaaaardzo dużo CPU zabiera "Proces bezczynności systemu". Skacze od 60 do nawet 100! Niestety nie moge go zakończyć i nie wiem co z tym fantem zrobić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2009 o 17:20, nordownTNT napisał:

Parametry mogą być potrzebne ale raczej pies tkwi w systemie.

Jak podkręcałeś to może być wtedy wina amatorskiego ulepszania.


Podkrecanie jak najbardziej tak.
Jezeli plyta slaba...
Sam tak mialem wiec sie pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podaj te temperatury... Dodam że chodzi o temperatury w stresie czyli np. po 5 minutach ostrego grania. Co do procesów polecam program hijackthis masz tam analize logu z automatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

oJ JA CHYBA wiem co!
Moze radiator sie poluzowal!
Mialem tak ostatnio i komp sie wylaczal, moze z tym zwiazane? (albo pasty brak ) (dochodzily ekstremalne temp. ;D)

ALe wez ziomek cofnij system np. 2 dni przed powstaniem problemu.
Jesli to nie pomoze sciagnij dobrego ANTYWIRA i przeskanuj i powiedz nam czy cos wykrylO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak jasne, mama mu każe wyłączać komputer i o 22 będzie rozkręcał kompa żeby sprawdzić czy mu się radiator poluzował - FACEPALM :S Bagatela, może mieć tam jakieś plomby itp. Najprostsze wyjście to sprawdzić temperatury w systemie (w stresie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Macie te temperatury, szczerze... Nie wyobrażam sobie że tam mogą być takie temperatury! Jak to zobaczyłem, to zrozumiałem czemu mam tak ciepło w pokoju :D

20091229222913

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2009 o 22:29, kuba1223 napisał:

Macie te temperatury, szczerze... Nie wyobrażam sobie że tam mogą być takie temperatury!
Jak to zobaczyłem, to zrozumiałem czemu mam tak ciepło w pokoju :D

Niech ktoś od AMD i NVIDII się wypowie bo ja mam przeciwne platformy, u mnie jest to dużo niżej - tyle że AMD to takie małe piekarniki były zawsze.

Edycja:
Z tego co widzę na googlach to na procu jakieś 10-15 stopni za dużo, szczególnie że nie jest kręcony. Natomiast dla 8800 GT takie temperatury to norma, chyba że masz Palita to powinieneś mieć mniej. W ogóle to jakiej firmy ten 8800 GT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No patrząc na te temperatury, to powiedzenie "małe piekarniki" tu pasuje ;d Nawiasem mówiąc, zdjąłem jedna ściankę kompa i jak mi walnego takim nagrzanym powietrzem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować