Zaloguj się, aby obserwować  
Fatal-X

Najlepsza gra roku 2009

35 postów w tym temacie

Rok się kończy, czas więc na podsumowanie według użytkowników forum gram.pl.

Z gorących tytułów, premiery w tym roku miały takie gry jak:
Borderlands
CoD: Modern Warfare 2
Uncharted 2
Assasins Creed 2
Dragon Age
The Sims 3
Batman: Arkham Asylum

Powyższa lista to gry które po prostu przyszły mi do głowy jako głośne tytuły, kolejność losowa.

Jaka jest według ciebie najlepsza gra roku 2009?

Ja osobiście w tym roku nie mam kandydata, ale jestem ciekawy opinii innych.
Oczywiście można wymieniać gry z wszystkich platform.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko byłoby wybrać, zwłaszcza, że każda z gier cechuje się czymś szczególnym (w swoim gatunku) lub jest np. niedostępna ze względu na wyłączność platformową. Jestem pewien, że taki Uncharted 2 jako przygodówka jest znakomity, ale z braku konsoli nie zagram, a co za tym idzie nie mogę obiektywnie ocenić.

Dragon Age to zapewne jeden z niewielu dobrych RPG w tym roku, Batman: AA jako skradanka przykuła mnie najdłużej od czasów Splinter Cell, AC II jest znakomicie oceniany, ale na PC wychodzi dopiero w przyszłym roku, CoD MW2 jest niezwykle intensywny i filmowy, jednak strasznie krótki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Batman: Arkham Asylum

Mimo wszystko dla mnie game of the year.
Może deko krótka, może "na raz" ze znikomym replay ability ale od ładnych kilku lat nie marnowało mi się tak przyjemnie kolejnej godziny za godzina siedząc przy kompie. Do tego fenomenalnie zoptymalizowana, nie było chyba tak stabilnej i zoptymalizowanej gry na przełomie ostatnich kilku lat, wzór tego jak się powinno konwertować gry z konsoli na pcta [i ogółem jak się powinno optymalizować gry]. No i bezsprzecznie najlepsza gra z gackiem jaka kiedykolwiek ujrzała światło dzienne.

Btw - takich tematów już kilka chyba jest więc zapewne ten ci zamknie administracja forum ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie takie tytuły jak Risen, Call of Juarez: Więzy Krwi, King''s Bounty: Wojownicza Księżniczka, Divinity 2, Wolfenstein, Street Fighter IV, Fuel, Red Faction: Guerilla, Tom Clancy''s EndWar, Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena, Burnout Paradise: The Ultimate Box, F.E.A.R. 2 Project Origin ? Dla mnie na pierwszym miejscu Risen, na drugim Call of Juarez 2: Więzy Krwi, a na trzecim Burnout Paradise.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Uncharted 2 to nie przygodówka!!!!111oneone

Osobiście nie umiałbym wybrać gry roku, bo rzadko gram w nowości. Może w przyszłości, gdy będę miał pracę, stać mnie będzie na premierówki co miesiąc ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 22:48, MaccCry napisał:


Uncharted 2 to nie przygodówka!!!!111oneone

Osobiście nie umiałbym wybrać gry roku, bo rzadko gram w nowości. Może w przyszłości,
gdy będę miał pracę, stać mnie będzie na premierówki co miesiąc ;]


W takim razie padam do nóżek i proszę o wybaczenie ;P Z gameplaya walk wyglądał na małego klona Gears of War, stawiam więc na zręczościówkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lista którą podałem to nie są jedyne gry z których możecie wyłonić swojego kandydata na grę roku, są to po prostu gry które uznałem za takie typowe hiciory 2009 ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Czysta gra akcji, na którą składa się kilka elementów (platformówka, strzelanka, trochę tej przygodówki). Rasowymi przygodówkami są takie gry jak Syberia czy Still Life ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc nie lepiej zrobić jakąś zamkniętą ankietę tylko dla użytkowników gram.pl? Istnieją portale które umożliwiają tworzenie własnych ankiet, inaczej jak to sobie wyobrażasz, zliczać po kolei głosy, wśród wielu kłótni które tu się rozpętają? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 22:59, Outstaller napisał:

Więc nie lepiej zrobić jakąś zamkniętą ankietę tylko dla użytkowników gram.pl? Istnieją
portale które umożliwiają tworzenie własnych ankiet, inaczej jak to sobie wyobrażasz,
zliczać po kolei głosy, wśród wielu kłótni które tu się rozpętają? :>


Pisałem do moderatorów z zapytaniem czy taki temat byłby w porządku i Wojman dał mi zielone światło.

Poza tym wolałbym żeby ludzie pisali z jakimś uzasadnieniem dlaczego według nich dana gra jest najlepsza.

A kłótnie mi nie przeszkadzają :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra roku?

UNCHARTED 2: AMONG THIEVES

Oczywiste pytanie, oczywista odpowiedź. Gra sobie zasłużyła i tyle, wspaniała fabuła, najładniejsza grafika - nie tylko na konsolach, myślę, że i na PC nie znajdzie się gra z lepszą oprawą AV. Świetna polonizacja, porywający multi, wyraziści bohaterowie. No i... Chloe. ;] Czegóż chcieć więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Moja lista ;) (To - co ograłem)

Uncharted 2: Among Thieves
Guitar hero: Metallica
Brutal Legend

W zasadzie, na drugie miejsce pewnie zasługłuje Assasin 2... Ale grałem w niego może z 2 godziny ;)
A MW2 się nie znalazł, bo nie nawidzę gier, które są Hype'owane do granic możliwości, a okazuje się, że nie spełniają oczekiwań. Może to moja opinia, bo nie dałem się wciągnąć w hype i nie czekałem na tytuł jakoś specjalnie, ale "moja opinia jest najmojsza".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Assassin''s Creed 2 - za grafikę, fabułę, rozbudowane misje i długość rozgrywki
Batman Arkham Asylum - wreszzcie bardzo dobra gra o tym Panu
Uncharted 2 - nie wiem za co, bo mam X360, a nie PS3 ale widziałem bardzo dobre opinie o tej grze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś ci się pomieszało, bo taki Uncharted 2 na przykład, na PeCeTa nie wyszedł, podobnie AC2. Więc temat powinien brzmieć "Najlepsza gra roku 2009 na PC (konsolę)".

Wg. mnie to wygrywa Dragon Age, zdecydowana czołówka gier RPG, świetna fabuła na wiele godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 10:40, Wrukos napisał:

Coś ci się pomieszało, bo taki Uncharted 2 na przykład, na PeCeTa nie wyszedł, podobnie
AC2. Więc temat powinien brzmieć "Najlepsza gra roku 2009 na PC (konsolę)".

Wg. mnie to wygrywa Dragon Age, zdecydowana czołówka gier RPG, świetna fabuła na wiele
godzin.

Ale w czym problem. Tak pc, jak i konsola, to platforma do grania o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować