• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Voodoman

POMOCY !!! Mass effect problem z uruchomieniem

Pytanie

Mam problem z uruchomieniem gry na laptopie ... jak w temacie chodzi o gre mass effect ... Gdy ją właczam wyskakuje mi problem ... Posiadam Windows 7

20100102192244

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

35 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Sprawdź czy ten plik [MassEffect.exe] czasem nie jest uruchamiany z pozycji użytkownika z ograniczeniami.
Musisz go uruchamiać jako administrator, a z tego co pamiętam win7 czasami wymaga dodatkowej modyfikacji pliku exe żeby był odpalany poprawnie z pozycji użytkownika-administratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.01.2010 o 20:57, Siriondel napisał:

> No przeciez pisze ;D
Pisaliśmy razem, ale byłeś szybszy :P Sory, gdy zauważyłem Twojego posta, było już za
późno na edycję :)



Nie ma sprawy !

Mi chodzi tylko o to, zeby mu pomoc!
Jak chce ci sie bawic to reinstal systemu! Jesli to nie pomoze to niestety ta karta jest nieobslugiwna

(Pisze to podczas grania ;D i mnie wlasnie wywalili ;D)

EDIT:
PIETRO87 dobrze mowi posluchaj
Sam mam laptopa z win 7 ale nie uzywam.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.01.2010 o 21:08, DesMonD__PL napisał:

> > No przeciez pisze ;D
> Pisaliśmy razem, ale byłeś szybszy :P Sory, gdy zauważyłem Twojego posta, było już
za
> późno na edycję :)


Nie ma sprawy !

Mi chodzi tylko o to, zeby mu pomoc!
Jak chce ci sie bawic to reinstal systemu! Jesli to nie pomoze to niestety ta karta jest
nieobslugiwna

(Pisze to podczas grania ;D i mnie wlasnie wywalili ;D)

EDIT:
PIETRO87 dobrze mowi posluchaj
Sam mam laptopa z win 7 ale nie uzywam.

dzieki wszystkim za pomoc ... to wina raczej karty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

<lol>
Czekaj!
Zrob jeszcze to co radzi pietro87
A robiles to co napisalem na poprzedniej stronie, z ponownym uruchamianiem systemu?
Przeczytaj wszystko od poczatku i popróbuj jeszcze!

A w ostatecznosci Reinstal systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.01.2010 o 21:25, nordownTNT napisał:

Bez reinstalki będzie ciężko coś chyba w rejestrach.



LOL

Ty zawsze te rejestry. Dla twojej wiadomosci on gra na laptopie, ktory ma karte zintegrowna i w tym chyba tkwi problem

a tobie pozostaje reinstal jezeli nie pomoze to wina karty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.01.2010 o 21:31, Voodoman napisał:

Nic nie działa ... się załamałem dosłownie ... tyle kasy wywaliułem ...

Dobra, to przecież nie tragedia, sprzedaj, wymień się, są możliwości, zarówno jeśli mówimy o grze jak i o komputerze. Jeżeli o tym drugim, zainteresuj się warunkami zwrotu, może coś się zepsuje i gwarancja zadziała... Na przyszłość pamiętaj. Poza tym, zakładając, że odpalisz już jakąś nową grę (nie tylko ME), miej na uwadze, że moc karty nie wystarczy do płynnej rozgrywki nawet na absolutnie najniższych ustawieniach. Gry teoretycznie nie obsługują tego, praktycznie też nie, gdy mowa o nowych tytułach, ja wiem, 3 lata w tył np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.01.2010 o 21:35, Voodoman napisał:

Dzieki chłopaki ....


Na tylach opakowan pisze czy obsluguje zintegrowane karty -- to tak na przyszlosc

A za ile ja kupiles?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.01.2010 o 21:35, Voodoman napisał:

Dzieki chłopaki ....

zależy jeszcze kiedy kupiłeś bo przy aukcjach masz prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny, tylko teraz ile to było dni, chyba z 7 więc jak mieścisz się to napisz a ci zwrócą ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W rejestrach pogrzebiesz zawsze wygrzebiesz, prawie każdy problem z grami rozwiązałem na swoim kompie w rejestrach, choć zależy to oczywiście od problemu zawsze warto wziąć je pod uwagę :-)
Poza tym lubię w nich grzebać.

Ale tu nie pomogę wyłączam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.01.2010 o 22:04, nordownTNT napisał:

W rejestrach pogrzebiesz zawsze wygrzebiesz, prawie każdy problem z grami rozwiązałem
na swoim kompie w rejestrach, choć zależy to oczywiście od problemu zawsze warto wziąć
je pod uwagę :-)
Poza tym lubię w nich grzebać.

Ale tu nie pomogę wyłączam się.


Spoko ja rozumiem.
Polecilismy mu reinstal systemu ale nie chcial.
Wiec sie juz raczej nie dowiemy co to za problem czy rejestr czy ta karta ;/
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak odpalenie aplikacji spod uprawnień admina [gdzie masz 100% pewności że dana aplikacja odpalana jest z takich uprawnień - tj zrobiłeś to co polecałem czyli sprawdziłeś czy plik exe nie ma przestawionego uruchamiania na tryb z ograniczeniami] to będzie to wina gpu - nie ma siły na nic innego.

I niestety nawet gdybyś odpalił ME na tym lapie o komfortowej grze nie ma mowy. Sam ME jest dosyć poprawnie zoptymalizowany [nie jakoś bosko ale źle nie jest], ale swoje wymagania posiada [w końcu to gra która robiona była docelowo pod x360] i niestety zintegrowana karta nie pozwoliła by ci na płynną rozgrywkę.

Rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w stacjonarny komputer za około 1800-2200zł, na dziś dzień za takie pieniądze złożysz sobie bardzo przyzwoita maszynę która wszystkie obecne gry uciągnie na full [nieliczne potężne wymaganiowo na medium/full] a i wielu gierkom które wyjdą też podoła.


Więc pytanie - gdzie kupiłeś tego laptopa ? Ile czasu go już użytkujesz ?
Może możesz go zwrócić w ramach rękojmi.
Jeśli nie to może warto pomyśleć nad jego sprzedażą [jeśli bardziej zależy ci na mocy sprzętu i komforcie grania niż mobilności]
Masz może szansę go sprzedać przynajmniej w cenie 85-90% ceny jaką za niego zapłaciłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kolega ma prosty problem a zeszło już na kupowanie nowego kompa. Problemem jest konflikt zabezpieczeń SecuROM. Rozwiązaniem jest wymiana pliku głównego .exe na wersję zcracowaną z wykrojonymi zabezpieczeniami SecuROM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować