Zaloguj się, aby obserwować  
Zenek212

ekspermenty z jedzeniem - Temat ogólny

224 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2010 o 08:16, KrwawaMary napisał:

A ja bym zjadła Bounty w cieście naleśnikowym ^^ Nigella Lawson kiedyś robiła to w swoim
programie, który z resztą nagrywałam, ale mama część mi usunęła ;(


Nie wiem czy to dokładnie to o co Ci chodziło ale tutaj jest przepis Nigelli na Bounty :)
http://www.essentialbaby.com.au/forums/lofiversion/index.php/t93284.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 10:12, Phobos_s napisał:

> A ja bym zjadła Bounty w cieście naleśnikowym ^^ Nigella Lawson kiedyś robiła to
w swoim
> programie, który z resztą nagrywałam, ale mama część mi usunęła ;(

Nie wiem czy to dokładnie to o co Ci chodziło ale tutaj jest przepis Nigelli na Bounty
:)
http://www.essentialbaby.com.au/forums/lofiversion/index.php/t93284.html


Coś takiego. Dokładnie nie pamiętam tego odcinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sycące żarełko na szybko :D Ryż z poprzedniego dnia, stara kiełbasa i jajko :D

Sposób przyrządzenia:
-ryż odsmażamy na patelce, podlewając ją wcześniej olejem
-doprawiamy (sól / pieprz / vegeta)
-dorzucamy pokrojoną w kostkę kiełbasę, podsmażamy
-na końcu wbijamy ze 2 jajka, doprawiamy dla smaku i czekamy aż się zetną

Strawa syta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomne dan z przed szkola...Mam takie jedne ulubione podgrzewany kompot (nptruskawkowy) i to z makaronem swiderki delicjeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 23:18, Buhahahahaha napisał:

Tak się zastanowiłem... Ma ktoś jakiś dobry przepis na curry z ryżem? Bo na necie to
jakieś dyrdymały widzę w stylu dodaj szklankę jogurtu :/


Dodaj curry do ryżu i po problemie :P Może zamiast czytać przepisy w necie sam spróbuj dojść do smaku o jaki Ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 19:38, KrwawaMary napisał:

> Tak się zastanowiłem... Ma ktoś jakiś dobry przepis na curry z ryżem? Bo na necie
to
> jakieś dyrdymały widzę w stylu dodaj szklankę jogurtu :/

Dodaj curry do ryżu i po problemie :P Może zamiast czytać przepisy w necie sam spróbuj
dojść do smaku o jaki Ci chodzi?


Omg, mi chodzilo o przepis na to wlasnie curry, jak je zrobic, bo przeca jakbym je juz mial to chyba wiedzialbym co zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 10:38, Nikodem95 napisał:

A ja zmienię temat na pierogi :P

Ja jadam tylko pierogi z owocami.Ale za to nie wybieram smaku bo każdy jest pyszny ,np
jabłka,śliwki,

Jakie jabłka? - tarte, kawałki czy jakaś inna forma?
>truskawki ;-)
Pycha...

Dnia 31.01.2010 o 10:38, Nikodem95 napisał:

Nie mieszkam w mieście ,więc mam dobry wybór ;-)

Ja też mieszkam na wsi więc mogę Ci polecić pierogi z... poziomkami. Po prostu "niebo w gębie". Nigdy lepszych pierogów nie jadłem. Wszystko inne to mały pikuś w porównaniu z takimi pierogami.
A oprócz tego lubię jeszcze z wiśniami bądź z jagodami. W obu przypadkach pierogi "polane" śmietaną 12% bądź 18% i posłodzone.

A, i jedyna wada związana z pierogami z poziomkami to to, że na 10 pierogów to trzeba się trochę na łazić.
Dobrze, że mam ładne łąki/góry za domem to mnie to nie przeszkadza.
Wrócę zmęczony i smakują jeszcze lepiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 20:43, Growin napisał:

> A ja zmienię temat na pierogi :P
>
> Ja jadam tylko pierogi z owocami.Ale za to nie wybieram smaku bo każdy jest pyszny
,np
> jabłka,śliwki,
Jakie jabłka? - tarte, kawałki czy jakaś inna forma?
>truskawki ;-)
Pycha...
> Nie mieszkam w mieście ,więc mam dobry wybór ;-)
Ja też mieszkam na wsi więc mogę Ci polecić pierogi z... poziomkami. Po prostu "niebo
w gębie". Nigdy lepszych pierogów nie jadłem. Wszystko inne to mały pikuś w porównaniu
z takimi pierogami.
A oprócz tego lubię jeszcze z wiśniami bądź z jagodami. W obu przypadkach pierogi "polane"
śmietaną 12% bądź 18% i posłodzone.

A, i jedyna wada związana z pierogami z poziomkami to to, że na 10 pierogów to trzeba
się trochę na łazić.
Dobrze, że mam ładne łąki/góry za domem to mnie to nie przeszkadza.
Wrócę zmęczony i smakują jeszcze lepiej :-)

Jadłem chyba ze wszystkimi owocami.Ze śmietaną i cukrem ,też tak robię.Mieszkam "w" lesie,mam łatwo do zdobycia poziomek.A w sadzie/ogrodzie mam śliwki ,jabłka,truskawki,gruszki,brzoskwinie.W lesie jagody,maliny,poziomki.Co do jabłek to kawałki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam do was pytanko panowie ;] Gotuje ktoś z was samodzielnie ? Ostatnio czasami nie mam co robić, a wiecznie mnie mama nie będzie dokarmiać to miałem zamiar podszkolić się w tym kulinarnym fachu, ażeby przynajmniej umieć ugotować makaron, co już nie raz spartoliłem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś szybkiego to wystarczy chleb tostowy,toster,ser i szynak no i jak chcesz to swoje dodatki. Bardzo szybkie jedzenie i dobre ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie może ktoś mi dać przepis na bardzo kaloryczne żarcie?
Coś żeby było duużo mięsa i takie jakieś wypaśne, żeby najeść się do syta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio ochotę zjeść parówki zawijane w szynkę, ser i naleśnik. Moja mama kiedyś to robiła, ale wtedy byłam bardziej za słodkim więc nie jadłam, ale teraz chętnie bym przekąsiła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 22:09, KrwawaMary napisał:

Mam ostatnio ochotę zjeść parówki zawijane w szynkę, ser i naleśnik. Moja mama kiedyś
to robiła, ale wtedy byłam bardziej za słodkim więc nie jadłam, ale teraz chętnie bym
przekąsiła :D

Akurat miałem szczęście jeść to wczoraj ;) Jak możesz, to zrób sobie jak najszybciej, pokarm legendarny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 22:14, Dared00 napisał:

> Mam ostatnio ochotę zjeść parówki zawijane w szynkę, ser i naleśnik. Moja mama kiedyś

> to robiła, ale wtedy byłam bardziej za słodkim więc nie jadłam, ale teraz chętnie
bym
> przekąsiła :D
Akurat miałem szczęście jeść to wczoraj ;) Jak możesz, to zrób sobie jak najszybciej,
pokarm legendarny.


Już kiedyś jadłam, ale tylko jednego bo jak już wspominałam byłam na etapie jedzenia wszystkiego co słodkie :D Za wytrawnymi potrawami jakoś wtedy nie przepadałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsmażone rzecz jasna! Ładowanie rzeczy w naleśnik i podsmażanie go to fundament moich umiejętności kulinarnych :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 23:17, Falcon napisał:

Podsmażone rzecz jasna! Ładowanie rzeczy w naleśnik i podsmażanie go to fundament moich
umiejętności kulinarnych :D.


U nas się je wrzucało do mikrofalówki po zwinięciu w całość wszystkich składników :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jadłem sobie śniadanie i czytałem z nudów skład szynki. "Mięso oddzielone mechanicznie" okazało się być na tyle intrygującym hasłem, że postanowiłem trochę pogooglować. W efekcie zastanawiam się nad zrezygnowaniem z jedzenia czegokolwiek i zagłodzenia się na śmierć. To że przeciska się przez drobne sitko mięso razem z kośćmi to standard, ale ile jest prawdy w krążących opowieściach na temat zawartości krowich wymion, gałek ocznych, uszu itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2013 o 13:38, Sandro napisał:

/.../


http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99so_oddzielane_mechanicznie

"Polskie Normy (PN-92/A-86522) określają ilość tych resztek w masie na poziomie 0,5%."

MOM rzeczywiście zawiera reszty (tkanki łaczne), ale zazwyczaj są to niewielkie ilości. Jak dla mnie - nie taki straszny diabeł jak go malują. Chociaż z drugiej strony, dzisiejszy przemysł spożywczy wciska nam mase syfu tylko żeby zaoszczędzić. Takie są realia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować