Zaloguj się, aby obserwować  
Zenek212

ekspermenty z jedzeniem - Temat ogólny

224 postów w tym temacie

>Jak byłem dużo, dużo młodszy, to robiłem mixy różnych cieczych gazowanych w tym.

Dnia 02.01.2010 o 22:10, Albii napisał:

Pepsi, Coca-Coli, Fanty, Mirindy, Sprite... Bardzo oryginalny smak i nawet da się to
pić.


Ja tak robie zawsze, gdy jadam w KFC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2010 o 15:38, Nikodem95 napisał:

Też tak robię ,ale z reguły pieczarki i ketchup daję,pycha ;-)

Mi sałaty brakuje teraz :(. Bardzo lubie dodawać tą pekińską czy jakoś tak :D, chociaż ta zwykła o ile twarda też dobra. Ogórek świeży jest też mniam. Pieczarki chętnie spróbuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 18:56, noobie napisał:


> Też tak robię ,ale z reguły pieczarki i ketchup daję,pycha ;-)
Mi sałaty brakuje teraz :(. Bardzo lubie dodawać tą pekińską czy jakoś tak :D, chociaż
ta zwykła o ile twarda też dobra. Ogórek świeży jest też mniam. Pieczarki chętnie spróbuje
:P

Ja tak samo lubię ogórki ,jak i sałatę pekińską ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2010 o 20:35, Nikodem95 napisał:

Ja tak samo lubię ogórki ,jak i sałatę pekińską ;-)

U nas w sklepiku szkolnym jest jeszcze coś takiego jak "kanapka grilowana". Robiona w tosterze, ale bez podziału na dwa te takie (mam nadzieje, że wiesz o co chodzi xD). Cały jest w "pofalowane" takie te (no lol jak to opisać xDD). Pyszne to, w środku ser, szynka, ogórek, ketchup i majonez na wierzchu... Nie mam pojęcia jak to jest zrobione i w sumie w czym dokładnie :D... ale pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 20:39, noobie napisał:


> Ja tak samo lubię ogórki ,jak i sałatę pekińską ;-)
U nas w sklepiku szkolnym jest jeszcze coś takiego jak "kanapka grilowana". Robiona w
tosterze, ale bez podziału na dwa te takie (mam nadzieje, że wiesz o co chodzi xD). Cały
jest w "pofalowane" takie te (no lol jak to opisać xDD). Pyszne to, w środku ser, szynka,
ogórek, ketchup i majonez na wierzchu... Nie mam pojęcia jak to jest zrobione i w sumie
w czym dokładnie :D... ale pyszne

Wiem o co chodzi ,ale nie wiem ,przecież to jest właśnie najlepsze ;D Ten kawałek to jest pyszność.Ja w ogóle lubię jak się stopiony ser miesza z ketchupem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Erm? Naleśniki? Z ketchupem? Aha ... spoko ... Najbardziej idiotyczny "przepis" jaki słyszałem od ''znajomego'' to naleśniki z majonezem ... i herbata z cukrem żelującym [ ale to akurat było przez pomyłkę choć wypił taką mieszankę ;o ].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 21:56, Tyler_D napisał:

Erm? Naleśniki? Z ketchupem? Aha ... spoko ... Najbardziej idiotyczny "przepis" jaki
słyszałem od ''znajomego'' to naleśniki z majonezem ... i herbata z cukrem żelującym
[ ale to akurat było przez pomyłkę choć wypił taką mieszankę ;o ].

Z ketchupem jadam już od ładnych paru lat, ale dopiero dzisiaj wpadłem na pomysł, żeby dodać musztardy ;)

A z innej beczki: skończył mi się zwykły cukier, i piłem herbatę z cukrem-pudrem. Ohyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 21:59, Dared00 napisał:

A z innej beczki: skończył mi się zwykły cukier, i piłem herbatę z cukrem-pudrem. Ohyda.

Przecież cukier-puder to nic innego jak zmielony cukier. Zdarza mi się tak pijać i jakoś nie czuję żadnej zmiany w smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 22:55, KooK napisał:

> A z innej beczki: skończył mi się zwykły cukier, i piłem herbatę z cukrem-pudrem.
Ohyda.
Przecież cukier-puder to nic innego jak zmielony cukier. Zdarza mi się tak pijać i jakoś
nie czuję żadnej zmiany w smaku.

Jak dla mnie herbata wydawała się gęstsza i czułem lekki "szum" pod zębami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naleśniki z keczupem to pikuś. Keczup nadaje się do wszystkiego, z reguły jak coś źle smakuje, to polewa się to keczupem aby zabił smak potrawy, i od razu jest lepiej. :D Co innego musztarda - kiedyś z braku keczupu zjadłem frytki z musztardą - średnio to smakowało. Moja siostra też często jadała kanapki z musztardą, tzn chleb+masło+musztarda i to wszystko :P

A ostatnim hitem sezonu jest u mnie chałka (od biedy może być bułka, ale koniecznie świeża, i najlepiej w liczbie >2) z jogurtem. Całkiem nieźle smakuje, nie wymaga gotowania (co najwyżej przejścia się do sklepu po świeże pieczywo) i da się to zjeść bez względu na samopoczucie, nawet na kacu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chałka jest git, smak z dzieciństwa :) a i teraz ciężko się obyć bez niej. Chałka + masło + miód i świeżo zmielona kawusia. Niebo w gębie :)

Ostatnią nowością jaka zagościła na moim stole była hmm nawet nie wiem jak to nazwać :D
Naleśniki (około 6 warstw) przekładane kapustą (jak do łazanek ale z pieczarkami). Ostatnia warstwa posmarowana koncentratem pomidorowym (jak pizza). Całość nakryta żółtym serem i wstawiona na krótki czas do piekarnika, by potrawa mogła się ugrzać a ser mógł się roztopić. Ot taka zapiekaneczka :) ale jak ktoś się skusi to z góry mówię, iż potrawa bardzo syta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zmienię temat na pierogi :P

Ja jadam tylko pierogi z owocami.Ale za to nie wybieram smaku bo każdy jest pyszny ,np jabłka,śliwki,truskawki ;-) Nie mieszkam w mieście ,więc mam dobry wybór ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 18:05, zerohunter napisał:

Jeśli chcę zrobić szaszłyki muszę marynować mięso?


Nie, skąd Ci się to wzięło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować