Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rok 2009 w branży elektronicznej rozrywki - redakcyjne podsumowanie

16 postów w tym temacie

Mnie ciekawi jedna sprawa ale o tym się pewnie za szybko nie dowiemy - ile dystrybutorzy zarobili na PC-owych retailach a ile na cyfrowej dystrybucji w tym roku :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 20:07, igor8472 napisał:

Mnie ciekawi jedna sprawa ale o tym się pewnie za szybko nie dowiemy - ile dystrybutorzy
zarobili na PC-owych retailach a ile na cyfrowej dystrybucji w tym roku :-).

Taki na przykład Steam niechętnie udziela innych informacji niż szczątkowe - pełen obraz pozwalają poznać dopiero po dłuższym czasie. Jedno jest jednak pewne: pudełka spadły w sprzedaży poważnie, choć może w skali Polski nie będzie to jakoś drastyczny efekt, cyfrowa dystrybucja zasuwa w górę. Kusi dostępem do betatestów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 20:14, Lucas_the_Great napisał:

pudełka spadły
w sprzedaży poważnie, choć może w skali Polski nie będzie to jakoś drastyczny efekt,
cyfrowa dystrybucja zasuwa w górę. Kusi dostępem do betatestów itp.

pamietajmy ze nadal przecietny kowalski nie ma na tyle szbkiego internetu zeby pobrac szybko gre zakupiona w ten sposob, pozatym polacy wszystko lubia miec w rece a nie gdzies tam na dysku twardym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 20:18, lord0 napisał:


> cyfrowa dystrybucja zasuwa w górę. Kusi dostępem do betatestów itp.
pamietajmy ze nadal przecietny kowalski nie ma na tyle szbkiego internetu zeby pobrac
szybko gre zakupiona w ten sposob, pozatym polacy wszystko lubia miec w rece a nie gdzies
tam na dysku twardym

Dlatego w skali Polski tendencja odwrotu od pudełek nie jest tak widoczna. Zresztą... nawet sam o wiele bardziej wolę ładne pudełko na półce, niż wersję cyfrową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 20:20, Lucas_the_Great napisał:

Dlatego w skali Polski tendencja odwrotu od pudełek nie jest tak widoczna. Zresztą...
nawet sam o wiele bardziej wolę ładne pudełko na półce, niż wersję cyfrową :)


Ja generalnie cały czas też, z dystrybucji cyfrowej korzystam w wypadku okazji, kiedy cena jest znacznie niższa od boxowego odpowiednika (a dużo takich znajduję :-) , niemożności zdobycia jakichś tytułów czy np. dlatego bo starocie są przekompilowane na zgodność z nowymi winzgrozami jak na gogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mimo kryzysu dla graczy 2009 rok był naprawdę udany. Rozwój E dystrybucji, zapowiedź projekt natal, świetne gry i wiele innych. Myślę że 2010r. będzie o wiele lepszy. Szczególnie początek roku wydaje się genialny, mocne tytuły. Potem mamy natala i pewnie więcej nowości. Jest ok ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można narzekać na miniony rok w gruncie rzeczy. Pojawiło się dość sporo interesujących tytułów i ogólnie rzecz biorąc dopisało szczęście. Teraz sobie czekam, aż po sesji dobiorę się do Assassin''s Creed 2 na Piecyku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdanie w kazdym podsumowaniu 2009 roku: "Rok minal pod znakiem kryzysu". A, ze branza zanotowala rekordowe dochody to jakos ani slowa, bo po co zamieszczac niewygodne fakty. Ze tworcy gier filmow i gier w USA dostawali ogromne dotacje od rzadu USA tez ani slowa. Lepiej powiedziec, ze kryzys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 23:15, Wojman napisał:

Pierwsze zdanie w kazdym podsumowaniu 2009 roku: "Rok minal pod znakiem kryzysu". A,
ze branza zanotowala rekordowe dochody to jakos ani slowa, bo po co zamieszczac niewygodne
fakty. Ze tworcy gier filmow i gier w USA dostawali ogromne dotacje od rzadu USA tez
ani slowa. Lepiej powiedziec, ze kryzys.

Doczytaj, Wojman. O samospełniających przepowiedniach, pretekstach do zwalniania ludzi, okazji do robienia biznesu... potem komentuj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielkim kolekcjonerem i fanem gier PC. Co roku kupuje mniej gier. Co roku wiecej Seqeli (Narodziny Kultur, Wojownicza Ksiezniczka) mniej fanych nowosci takich jak kiedys. (Worcraft, Baldur Gate, Spore, Rayman). Samo MINI NINJAS nie zatapi mi raymana mimo oczywistego podobienstwa. Rok 2009 to dla mnie po tym wzgledem (nie liczac ksiezniczki) - Totalna porarzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2009 to nie totalna porażka!! A Assassin to co? Też go zwolnią? :P Nie, to był żart. 2009 stał się rokiem przeciętnym przez rok 2010. Nawet nie stać mnie będzie na te wszystkie gry "must buy". Ahh już czuje te wszystkie hity! Oby hity...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 17:59, Scorpio100 napisał:

2009 to nie totalna porażka!! A Assassin to co? Też go zwolnią? :P Nie, to był żart.
2009 stał się rokiem przeciętnym przez rok 2010. Nawet nie stać mnie będzie na te wszystkie
gry "must buy". Ahh już czuje te wszystkie hity! Oby hity...


A co ty sie nimi ocierasz?

To jest przykład, że rynek gier z czysto "casualowej" stało sie religią ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrozumcie jedno Rok to 365 dni a że wyszedł oczekiwany AC 2 nie zastąpi całego roku który niestety w porównaniu do innych nie jest taki ciekawy jakby się mogło wydawać.
Wielu ludzi myśli też w ten sposób o kryzysie tego roku, ponieważ jak pomyśli co się będzie działo w 2010 roku to aż głowa boli :). AVP, AVP colonial marines, Batllefield, Mass Effect 2, i wiele innych o których jeszcze wydawcy nie wspomnieli. Oraz gry MMO (TERA Online, Blade & Soul i w przyszłości Lineage 3, Diablo 3, GW 2) które w tym czasie cieszy się wspaniałą popularnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować