Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rok 2009 w branży elektronicznej rozrywki - nowinki technologiczne

10 postów w tym temacie

Największe uznanie dla natala, sterowania mową i 3D. Każda technologia jest bardzo ważna. Natal jeszcze nie wyszedł ale to będzie działać. Co do sterowania głosem i 3D to jak tylko będze bardziej dopracowane i popularniejsze to granie stanie się po prostu lepsze. Nie rozumiem tylko tych wszędobylskich sceptyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo gry staja się czymś czym 30 lat temu nie były - a mianowicie nie chęcią odprężenia a czymś na wzór filmu/książki.
Ja wole pograć sobie w starsze tytuły (Command & Conquer DOS, Prince of Persia Amiga, Lemmingi 1993) niz w jakies hpoki czopki MW2 itd. Gra ma dawać przyjemność a nie stawać się czymś w rodzaju sportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 18:05, Paralax16 napisał:

Bo gry staja się czymś czym 30 lat temu nie były - a mianowicie nie chęcią odprężenia
a czymś na wzór filmu/książki.


Czy według Ciebie film lub książka to nie rodzaj odprężenia?

Dnia 05.01.2010 o 18:05, Paralax16 napisał:

Ja wole pograć sobie w starsze tytuły (Command & Conquer DOS, Prince of Persia Amiga,
Lemmingi 1993) niz w jakies hpoki czopki MW2 itd. Gra ma dawać przyjemność a nie stawać
się czymś w rodzaju sportu.


Ale gra może i dawać przyjemność i być rodzajem sportu, więc spokojnie można to ze sobą połączyć. Mówisz, że wolisz pograć w starsze tytuły, bo nowsze są gorsze. A co uważasz właśnie o kontynuacjach starych gier właśnie takich jak Prince of Persia, C&C 4? One nie potrafią dawać przyjemności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam Pile dla mnie Gry to również rozrywka, raczej mało jest gier, w których miałbym jakieś większe osiągnięcia ;). Nigdy grą się nie katuje jak czegoś nie mogę zrobić to się nie męczę :). Ale ja jestem casualhacorem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 18:05, Paralax16 napisał:

Bo gry staja się czymś czym 30 lat temu nie były - a mianowicie nie chęcią odprężenia
a czymś na wzór filmu/książki.
Ja wole pograć sobie w starsze tytuły (Command & Conquer DOS, Prince of Persia Amiga,
Lemmingi 1993) niz w jakies hpoki czopki MW2 itd. Gra ma dawać przyjemność a nie stawać
się czymś w rodzaju sportu.


To ciekawe co mówisz, bo dla mnie uprawianie sportu, oglądanie dobrego filmu czy też czytanie ciekawej książki jest formą relaksu, podobnie zresztą jak gry komputerowe. Doprawdy nie wiem, o co ci chodzi. No i technicznie rzecz biorąc, to gry z całą pewnością nie mogą być CHĘCIĄ odprężenia.

Filmy 3d robią naprawdę wspaniałe wrażenie, więc możliwość grania w gry 3D to miła nowość. Mam tylko nadzieję, że w tej technologi będą dostępne jakieś dobre tytuły, a nie same badziewne crysisy i inne gry nie reprezentujące sobą nic poza grafiką. No i wyposażenie trochę kosztuje, a aktualnie mnie na nie nie stać :(

Komenty głosowe i project natal nie robią na mnie wrażenia. To pierwsze nie zastąpi moim zdaniem komputerowych RTSów, a Natal pewnie podzieli los Wii- masa badziewnych tytułów, a także nie mające wiele wspólnego z grami dobrze sprzedające się ''Natal sport'' ''Natal fit'' itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 19:12, zoltan_chiway napisał:

Komenty głosowe i project natal nie robią na mnie wrażenia. To pierwsze nie zastąpi moim
zdaniem komputerowych RTSów, a Natal pewnie podzieli los Wii- masa badziewnych tytułów,
a także nie mające wiele wspólnego z grami dobrze sprzedające się ''Natal sport'' ''Natal
fit'' itp.

A grałeś w te "badziewne" Wii sports i Wii fit? Jeżeli nie to się nie wypowiadaj. Mnie właśnie te gry (oczywiście wykluczając Zeldy, Metroidy itd.) przekonały do kupna Wii zamiast PS3. W tych grach chodzi o fun i ruch co jest bardzo fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 18:05, Paralax16 napisał:

Bo gry staja się czymś czym 30 lat temu nie były - a mianowicie nie chęcią odprężenia
a czymś na wzór filmu/książki.


Są różne filmy i książki, ale pomijając ten wątek - gatunki gier mainstreamowych, które powinny mieć jakąś fabułę, obecnie mają jej coraz mniej. Co gorsza w wielu przypadkach historyjka jest tak denna, że równie dobrze mogłoby w ogóle jej nie być.

Dnia 05.01.2010 o 18:05, Paralax16 napisał:

Gra ma dawać przyjemność a nie stawać się czymś w rodzaju sportu.


Ogólna definicja gry rywalizację traktuje jako jeden z elementów składowych. Z człowiekiem czy komputerem - wszystko jedno. Abstrahując od definicji książkowych, gramy z różnych powodów - na forum jest nawet osobny temat:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=105&tpage=1

Nie ma jednego słusznego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zoltan_chiway

Komendy głosowe w RTS''ach to na prawdę świetny pomysł, w końcu będzie można się poczuć jak dowódca na wojnie, do tego zrobić to w technologii 3D i siąść przed dużym telewizorem. Jestem za :). To pozwoli też otworzyć ten gatunek na nowych fanów, dla których RTS''y są zbyt męczące.

Jeśli Natal podzieli los WII, to będzie mu się powodzić całkiem nieźle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować