Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rozczarowujące wyniki nowego Residenta

21 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2010 o 08:12, ChupacabraDK napisał:

A co się dziwić? To już trzeci z kolei RE, który ssie...


Po pierwsze : tym razem to zasługa/wina platformy.
Po drugie : RE4 i RE5 były świetne więc ja nie wiem w jakie gry ty grasz że dla Ciebie były słabe :P

Mnie osobiście ciekawi przyszłość Wii po wyjściu kontrolerów do x''a i ps3. Chyba popadnie w zapomnienie albo doczekamy się WII II :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda - gra jest lepsza od pierwszej części w ogólnym tego słowa znaczeniu, choć jeden wredny błąd w konstrukcji produktu już zauważyłem - jeśli nawet jest on powtórzony z poprzednika to tam nie było tego widać.

Kompletnie inna sprawa dotyczy poziomu trudności - gra jest trudna, co stanowi wyjątek wśród produkcji na jakąkolwiek platformę. Dla mnie to po części zaleta, bo dzięki temu dłużej sobie powalczę, ale to i tak pierwszy tytuł od wieeeeeelu lat, od którego wstałem bo nie byłem w stanie czegoś przejść. Na Hard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, żeby kupić Wii, ale skoro Sony ukradło im pomysł na kontroler to nie ma o czym gadać :P Mam wielki żal do Nintendo za zmarnowanie (tak zmarnowanie!) potencjału ich komtrolera. Czekam na jakiegoś mięsistego FPSa z obsługą dildota Sony.
Z gier na Wii interesują mnie tylko celowniczki z RE, jak i czwarty Resident wydany z obsługą wiilota. No, jeszcze zagrałby w Zeldę, ale wszelakie Mariany mogą się schować. Nie wyrobiła mi się do nich żadna sympatia za młodu więc i teraz mi to lotto :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak bym miał konsole to z pewnością bym pograł RE. Ale że niemam no to gram na kompie w Re i czekam aż wydadzą następną część jak będą w stanie.;) Widać że na tą konsole Re mam słabą popularność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 08:29, arborek napisał:

> A co się dziwić? To już trzeci z kolei RE, który ssie...

Po pierwsze : tym razem to zasługa/wina platformy.
Po drugie : RE4 i RE5 były świetne więc ja nie wiem w jakie gry ty grasz że dla Ciebie
były słabe :P

Mnie osobiście ciekawi przyszłość Wii po wyjściu kontrolerów do x''a i ps3. Chyba popadnie
w zapomnienie albo doczekamy się WII II :)


Jak gram? Lewą i prawą dłonią... domyśl się jak się korzysta z komputera.
Masz żałośnie małe wymagania skoro to dla ciebie są dobre gry...zwykłe, radosne tps-fpsy gdzie się nawala w co popadnie...RE zmarło przed czwartą częścią.
A dobre gry na pc? To gry na pc a nie marne konwersje z konsol typu gta4, re4, re5, turok... obecnie choćby Stalker jest porządną grą, która stawia przed graczem jakieś wymagania a nie rypanie w co popadnie jak to robią w grach dla konsolowców, którzy są przygłupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 12:13, ChupacabraDK napisał:

> > A co się dziwić? To już trzeci z kolei RE, który ssie...
>
> Po pierwsze : tym razem to zasługa/wina platformy.
> Po drugie : RE4 i RE5 były świetne więc ja nie wiem w jakie gry ty grasz że dla
Ciebie
> były słabe :P
>
> Mnie osobiście ciekawi przyszłość Wii po wyjściu kontrolerów do x''a i ps3. Chyba
popadnie
> w zapomnienie albo doczekamy się WII II :)

Jak gram? Lewą i prawą dłonią... domyśl się jak się korzysta z komputera.
Masz żałośnie małe wymagania skoro to dla ciebie są dobre gry...zwykłe, radosne tps-fpsy
gdzie się nawala w co popadnie...RE zmarło przed czwartą częścią.
A dobre gry na pc? To gry na pc a nie marne konwersje z konsol typu gta4, re4, re5, turok...
obecnie choćby Stalker jest porządną grą, która stawia przed graczem jakieś wymagania
a nie rypanie w co popadnie jak to robią w grach dla konsolowców, którzy są przygłupi.


No wiesz dla mnie Stalker jest nudnawy :) Więc skończ pisanie głupot na temat "konsolowcy są przygłupi i dlatego zwykłe blablabla, a PC jest dobry srata", bo to zależy od gustu. A tak poza tym też nie lubię rypania w co popadnie, dlatego wiele "hiciorów" nie jest w mojej kolekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Odpowiedz mi na jedno pytanie. Skoro konsolowcy są przygłupi, to gracze pctowi są pewnie inteligentni. A jak nazwiesz osobę która jest jednocześnie graczem pctowym jak i konsolowym ? Przygłupem, inteligentnym człowiekiem, a może mądrym debilem ? Zawsze interesowała mnie ta pokrętna logika fanboyów jednej platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 13:59, Dandelion1 napisał:

/.../
Odpowiedz mi na jedno pytanie. Skoro konsolowcy są przygłupi, to gracze pctowi są pewnie
inteligentni. A jak nazwiesz osobę która jest jednocześnie graczem pctowym jak i konsolowym
? Przygłupem, inteligentnym człowiekiem, a może mądrym debilem ? Zawsze interesowała
mnie ta pokrętna logika fanboyów jednej platformy.

On Ci nie odpowie, to przerasta jego możliwości. Zawsze go pytam dlaczego zawsze odpisuje mu jak powie coś takiego, zawsze to olewa i jest "nienauczalny" ten "jedyny mądry PCtowiec, a nie jak konsolowcy, którzy są debilami", a kto się z nim nie zgadza jest "zakompleksionym nastolatkiem i jego konsola ssie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem gameplay z tego Residenta na youtube. Myślałem że czasy Virtua Copa i House of the Dead już się skończyły, a tu niespodzianka. Gierka wygląda ładnie, postacie wesoło ze sobą dyskutują, ale Resident Evil w którym gracz zajmuje się tylko celowaniem do ząbi i robieniem uników... Smutne.

No ale nie ma co się dziwić, już czwórka całkowicie odeszła od formuły poprzedników. Pod paroma względami na dobre (chociażby sposób przedstawiania świata, wreszcie lokacje nie są klaustrofobicznymi sześcianami), pod paroma na gorsze (qte, minimum wysiłku umysłowego). Piątka to już zwyczajny, nudnawy w sumie TPS w którym nie zostało już nic z atmosfery czy grywalności poprzedników. Niektórym się pewnie taka odmóżdżona i ładnie pomalowana wersja podoba, mi niezbyt. W związku z tym nie spodziewam się żeby kolejne, czy to wydane na WII, czy na cokolwiek innego części miały mnie zainteresować.

Żeby nie zostawiać posta bez puenty, powiem tak. Być może Capcom patrzy na problem, to nie platforma jest winna małej popularności RE cośtam. Może po prostu wieloletni fani przestali kupować nowe części jak leci, bo zauważyli co z ich ulubioną serią się wyrabia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Gierka wygląda ładnie, postacie wesoło

Dnia 06.01.2010 o 17:03, Crask napisał:

ze sobą dyskutują, ale Resident Evil w którym gracz zajmuje się tylko celowaniem do ząbi
i robieniem uników... Smutne.

Nie wiem czy wiesz, ale takie Residenty są na rynku od 2001 roku co najmniej. Osobiście serię Chronicles, która w zasadzie właśnie się zakończyła, uważam za najbardziej udaną.óżdżona i ładnie pomalowana

Dnia 06.01.2010 o 17:03, Crask napisał:

wersja podoba, mi niezbyt. W związku z tym nie spodziewam się żeby kolejne, czy to wydane
na WII, czy na cokolwiek innego części miały mnie zainteresować.

Też nie wiem, czy wiesz, ale akurat na Wii można zagrać we wszystkie klasyczne Residenty, przede wszystkim w te wyprodukowane ekskluzywnie dla Nintendo - Remake i Zero.

Dnia 06.01.2010 o 17:03, Crask napisał:

A gdzie zagrasz w normalną strzelankę?

Normalnych strzelanek jest jak psów a Marian tylko jeden. Od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie ta gra koło nosa nie przeszła, jak się plus minus dowiedziałem co się w niej dzieje. Czarna Afryka i jakieś robale? Ok, lokalizacja niech będzie, ale robale? To szerokim łukiem omija w ogóle tytuł, który nosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 22:29, hans_olo napisał:

Nawet mnie ta gra koło nosa nie przeszła, jak się plus minus dowiedziałem co się w niej
dzieje. Czarna Afryka i jakieś robale? Ok, lokalizacja niech będzie, ale robale? To szerokim
łukiem omija w ogóle tytuł, który nosi.

Robale? Ja jeszcze nie doszedłem do robali. Na razie próbuję pobić Dużego Kolesia w Płaszczu. Jutro przychodzi Wii Zapper - zobaczymy czy to pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 22:41, hallas napisał:

Robale? Ja jeszcze nie doszedłem do robali. Na razie próbuję pobić Dużego Kolesia w Płaszczu.
Jutro przychodzi Wii Zapper - zobaczymy czy to pomaga.

Nie wiem czy je się tam ubija czy nie, ale wiem, że to jakieś

Spoiler

pasożyty zamiast wirusa ;]

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 22:47, hans_olo napisał:

Nie wiem czy je się tam ubija czy nie, ale wiem, że to jakieś

Spoiler

pasożyty zamiast wirusa
;]

.

No to tak samo jak w RE4 i w RE5, prawda? Domyśliłem się na podstawie prologu ale czy to będzie to samo to jeszcze nie wiem. Zapper powinien dziś dotrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 09:25, hallas napisał:

> Nie wiem czy je się tam ubija czy nie, ale wiem, że to jakieś

Spoiler

pasożyty zamiast
wirusa
> ;]

.
No to tak samo jak w RE4 i w RE5, prawda? Domyśliłem się na podstawie prologu ale czy
to będzie to samo to jeszcze nie wiem. Zapper powinien dziś dotrzeć.

Lol - mam nauczkę żeby czytać do końca ;]. Myślałem, że to nowe RE to jakieś coś RE5-pochodne ;]. Nawet nic o nim nie wiedziałem (to chyba ta platforma ;]). Od czwórki nie ma co się tego tykać ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować