Zaloguj się, aby obserwować  
SimFury

WFRP - Warhammer Fantasy Role Play

144 postów w tym temacie

Zakładam ten temat dla tych co lubia ta gre, a także dla tych co chca dopiero zaczac poznawac system WFRP.

Warhammer Fantasy Role Play to gra fabularna w której wcielamy sie w własnego stworzonego od stup do głów bohatera, gdyż musimy wysilic nasza wyobraznie. Świat gry przypomina Średniowiecze tyle, że sa tam smoki i inne jeszcze bardziej plugawe stworzenia. Magia i Miecz tylko tym możemy pokonac stwory, które zagrarzaja Imperium i Reście Świata WFRP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja jeszcze nigdy nie grałem w żadną grę wyobraźni, choć zawsze się do tego przymierzałem ale jakoś nigdy nie było ekipy . Kto mi przybliży WFRP ?? Pozdro =):):]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 15:24, Velociraptor napisał:

No ja jeszcze nigdy nie grałem w żadną grę wyobraźni, choć zawsze się do tego przymierzałem ale jakoś nigdy nie było ekipy
. Kto mi przybliży WFRP ?? Pozdro =):):]


a co chciałbys wiedziec bo troche tego jest do napisania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 15:24, Velociraptor napisał:

No ja jeszcze nigdy nie grałem w żadną grę wyobraźni, choć zawsze się do tego przymierzałem ale jakoś nigdy nie było ekipy
. Kto mi przybliży WFRP ?? Pozdro =):):]


Ja w tym widze troche bo mi przypomina D&D czyli Baldur i IWD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam te ieczory (zazwyczaj w noce przechodzące) spędzone nad Warhammerem w gronie przyjaciół (tych dalszych i bliższych).. ale to już dawne czasy.. niewiele pamiętam już tej gry, za wyjątkiem czystej przyjemności z niej płynącej. I dobrego MG od Warhammera żedne Crpg nei jest w stanie zastąpić. MMO też.. ale to tak IMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2005 o 15:27, SimFury napisał:

a co chciałbys wiedziec bo troche tego jest do napisania :D


No nie wiem może jest jakaś fajna stronka obrazująca gry wyobraźni? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem MG między innymi w Warhammerze. Myślę, że bliżej mu do renesansu niż do średniowiecza. "Gry wyobraźni" nazywa się inaczej RPG, bądź grami fabularnymi wystarczy zaprzęgnąć google. Na dobry początek polecam http://tawerna.rpg.pl/dane/trpg/tawerna42/DP/START.htm , a jeśli ktoś nowy ma jakieś wątpliwości na temat ów gier to zapraszam pod nr. gg 5417014 , lub mailem aston90@wp.pl z chęcią wytłumaczę i pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Byłem graczem i MG w warmłotka i powiem że giera jest zajefajna. Można spędzić przy niej wiele nocy na pasjonującej rozgrywce limitowanej tylko fantazją MG i graczy. Podoba mi się rusko-niemiecki klimat tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem dziwną sytuacje na sesji otóż

pojechałem ze swoją grupą(ja, 2 kumpli i 2 koleżanki) na obrzeża 3-miasta troche za Gdańskiem (dokładniej) rozbiliśmy namioty na działce kumplka, znaleźliśmy świetną jaskinie nie opodal wiec postanowilismy wrócic tu wieczorkiem z mroczna muza i swiecami dla klimatu. Po kilku godzinach gry z glepi jaskini usłyszeliśmy dziwne dzwieki(kurzyło się za nami) rano gdy chcielismy wrocic do jaskini spotkalismy sasiada zapytalismy si go o co chodzi z ta jaskinia i okazalo sie ze mieszka tam rodzinka lisów, ludzie z sasiedztwa je dokarmiaja.

Dowiedziałem się z tego jednego małe liski są prześliczne :)

a co się u was dziwnego działo na sesjach ??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh ja pamietam niektore texty ktore walil mg albo i gracze :) np. Sługo ciemnosci zginiesz a nasz kumpel na to sługo światła zamknij ryj . Hmm pyszne co to jest??? EE pamietasz tego goblina co tu wczoraj biegał??? Tak ale co to jest ???? Echhh KURCAK !!!!! (Mieliśmy restauracje :/ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja z takim pytankiem:
Dlaczego Khazady nie lubia szpiczastouchych i vice versa...?
Tak jest i wszedzie to sie pojawia w WFRP ale dlaczego? Przypuszczam ze to historia swiata i jakies przypadkowe wplatanie sie w dawna wojne ale jesli ktos dokladniej umialby mi to powiedziec to bylbym wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 13:16, Malenka napisał:

Witam!

Ja z takim pytankiem:
Dlaczego Khazady nie lubia szpiczastouchych i vice versa...?
Tak jest i wszedzie to sie pojawia w WFRP ale dlaczego? Przypuszczam ze to historia swiata
i jakies przypadkowe wplatanie sie w dawna wojne ale jesli ktos dokladniej umialby mi to powiedziec
to bylbym wdzieczny.


No wiec tak Dwarfy nie lubią Elfów z tego powodu, że Elfy uważają ze krasnoludy to obleśne i gburne a Elfy są odwrotene co do tego są dystyngowane i takie tam :) głównie o to chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak tak, tym waskodupcom wydaje sie ze sa lebsze od pokurczy i to prawda ogolnie dostepna jednak w takim razie zapytam czym byla Wojna o Brode u elfow a bodajrze Msciwa Wojna u krasnoludow (jesli sie nie myle chodzi o ta sama i w dodatku ta od ktorej zaczela sie jawna niechec tych dwoch ras). Co wiecej gdzies w nowym podreczniku pojawia sie sugestia ze to Khazady wygraly i Elfy odplynely na Ulthuan...ale to troche sprzeczne z innymi.

Pytam bo nie wiem i licze ze ktos mi odpowie na to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cos o nienawiscie rasowej w WH:FRP? Ot, taki kwiatek z sesji.
Druzynka: krasnolud (ja), elf i czlowiek miala za zadanie, odnalezc i ubic pewnego czlowieka (szczegoly nie istotne). Elf, nie informujac reszty druzynki poszedl do karczmy i zaczal rozpowiadac na lewo i na prawo, ze taka a taka grupa zamierza ubic takiego a takiego czlowieka. Pech chcial, ze w tej samej karczmie (jedynej z reszta) w trupa zalewal sie krasnolud i przypadkiem to zaslyszal. Elf zrobil co zrobil i wrocil do domu ktory zostal nam chwilowo udostepniony przez zleceniodawce, *lekko* wkurzony krasnolud, zataczajac sie wyszedl za nim. Po jakiejs pol godzinie dotarl na miejsce i zastal elfa spozywajacego jakas zielenine. Krasnolud podszedl do stolu, rzucil tekst w stylu: "Cho no ino na rozmowke"... elf pochylil sie nad nim i dostal podbrodkowego... kosci poszly w ruch... elf inicjatywa: pech, cel nieruchomy. Krasnolud obrazenia: przerzutka. W tym momencie, glowa elfa, oderwala sie od karku, zatoczyla krwawy luk w powietrzu i z kilkukrotnie obijajac sie od podlogi potoczyla sie w kat pomieszczenia. Krasnolud zdziwiony spojrzal na reke zwinieta w piesc i stwierdzil: "Fach w reku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tak tylko nha chwile - bo teraz nie mam czasu na wywnetrzanie sie o swoich wlasnych sesjach WFRP

zaznaczam tylko swoja obecnosc i zainteresowanie tematem

CU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 08:09, SimFury napisał:

Kilka pytań:
1. Ulubiona rasa?
2. Ulubiona Profesja Podstawowa?
3. Ulubiona Profesja Zaawansowana?
4. Ulubione Miasto?
5. Jesteś MG czy BG?


Zapoimiałem odpowiedzieć

1. Elfy (głównie Mroczne Elfy z Nowego Świata)
2. Brak
3. Łowca Czarownic (potrafie się wczuć w Świra bo nim jestem)
4. Nuln (fajne rozruby)
5. Jestem MG a czasem BG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odp.

1. Krasnoludy - ogólnie nimi grywam;

2. 3. ponieważ swój podręcznik oddałem, a mistrzowaniem parałem się w zastępstwach (o ile to wogóle mozliwe; zawsze miałem ambicje, materiały, inspiracje, ale czasu brakło); to ni pamietam podziału na profesje podst. i zaawans.

moja ulubiona postac - to zabójca trolli (zaawansowana prof. jak mniemam) - i tak też był świrem swojego rodzaju, dotknięty piętnem chaosu, lecz postać była praworządna! (uhh - ten podział też mi się myli z innymi systemami :P)

4. z liczmistrza - nie pamiętam nazwy

5.głownie BG - tworzący rozwlekłe opisy postaci i jej przeszłości (pozywka dla mg), sowjego czasu prenumerata M i M :D

głownie grywaliśmy całkowicie bez kostek - rzuty 1 na 1/2 h przez MG i tyle

nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować