Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 16.06.2010 o 22:34, LESZ3u napisał:

Swoją drogą - warto inwestować w te najtańsze postacie? W tym tygodniu staram się grać
Malzaharem, gra mi się świetnie, ale wszyscy wiemy, ile kosztuje ;)
Przypominam mój nick - Betonowy Łukasz. Na razie lvl5, ale systematycznie rośnie ;)

Zależy. Z tych najtańszych zdecydowanie najlepsza i najbardziej przystępna jest Ashe. I ją warto zakupić nawet jak nie masz zamiaru nią często grać. Po prostu warto ją mieć. Można też zainwestować w Nunu czy Kayle.
Zaraz wyśle też zaproszenie. Nick: Foucyn. Można zgarać a jak, nie to może jakimiś radami będe mógł służyć.
Edit: Grasz na EU? Bo w Amerykańskiej wersji nie znajduje nicku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja rada, przyda ci się zwłaszcza jeśli lubisz klasy dystansowe. Możesz mieć za free bardzo mocną postać, Tristanę, Jak?

Spoiler

Po prostu stań się fanem gry League of Legends na Facebooku, wcześniej połączając konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2010 o 23:00, Tohno napisał:

Edit: Grasz na EU?


Tak, ściągnąłem europejskiego klienta.

EDIT:
Tak, wiem o tej promocji z FB. Dodałem się do fanów już wczoraj, ale mimo o to dalej nie dostałem swojej postaci. Czy muszę zrobić wcześniej jakieś zakupy w growym sklepiku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2010 o 23:15, LESZ3u napisał:

> Edit: Grasz na EU?

Tak, ściągnąłem europejskiego klienta.

EDIT:
Tak, wiem o tej promocji z FB. Dodałem się do fanów już wczoraj, ale mimo o to dalej
nie dostałem swojej postaci. Czy muszę zrobić wcześniej jakieś zakupy w growym sklepiku?

Nie , nie musisz. Z tego co pamiętam musisz po rpostu powiązać konta, ew.coś kliknąć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2010 o 22:56, Tohno napisał:

Nie. Zmiana postaci jest zawsze co 6 dni. Skoro ostatnia była w poniedziałek wieczorem
to następna będzie w niedziele wieczorem. Wiele osób właśnie na forum Riota narzeka że
ten ich tydzień nie trwa pełny tydzień.

No nie, przynajmniej na amerykańskim serwerze tak nie jest. Zmiana jest generalnie we wtorek, chyba że się opóźni. Wcześniej niż po tygodniu to nie pamiętam żeby kiedykolwiek była, aczkolwiek miałem parę tygodni przerwy, ale jeśli nawet czasem tak było to nie jest to nowa zasada, bo ostatnie 3 tygodnie zmiana była jak najbardziej we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, widzę że nie jestem sam wśród gramowej społeczności który gra w LoLa.
Tak a propos - grał tutaj ktoś Karthusem? Osobiście zbieram powoli IP na niego właśnie, gram Ryze i Fiddlesticksem, nie chcę jednak kupować postaci za 6k w ciemno, więc mile widziane byłyby jakieś opinie na jego temat. A jeśli ktoś chciałby mnie koniecznie dodać do friendów i pograć - Reffan (na serwerach amerykańskich grywam). :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 08:38, Reffanov napisał:

O, widzę że nie jestem sam wśród gramowej społeczności który gra w LoLa.
Tak a propos - grał tutaj ktoś Karthusem? Osobiście zbieram powoli IP na niego właśnie,
gram Ryze i Fiddlesticksem, nie chcę jednak kupować postaci za 6k w ciemno, więc mile
widziane byłyby jakieś opinie na jego temat. A jeśli ktoś chciałby mnie koniecznie dodać
do friendów i pograć - Reffan (na serwerach amerykańskich grywam). :P

Karthus to jeden z najlepszych magów w grze. Dobry gracz potrafi być carrym całej drużyny. Nie dość że jedno z najlepszych ulti w grze to jeszcze ma niesamowitą ścianę (która zmniejsza magic resist i armor o 40%) i genialne aoe. Żeby efektywnie grać Karthusem musisz mieć dobrą orientacje na mapie. Nie liczył bym na to, że drużyna będzie ci krzyczeć "Karthus ulti!" chyba, że grasz z pre-made. Absolutnie warto na niego zbierać. Tyle że Karthusem gra się zupełnie inaczej niż Ryzem czy Fiddlem. Przede wszystkim jest on bardzo słabym Turret pusherem. Jest to wolna postać która powinna stać na lanie równo z mobami i czekać na dobrą okazję. Oczywiście dobrze sfeedowany Karth na 18 lvlu (jest maszynką do zbierania pieniędzy) potrafi wejść solo w grupę 3 osób i ich zabić. Ale trzeba trochę praktyki i dobrego buildu.
No i wysłałem zaproszenie w razie czego.

Ecko>
Zależy. DPS/dmg Jax jest bardzo dobry gdy weźmiesz trochę itemków na tanka. Gra się nim zupełnie inaczej niż AP Jaxem. Radził bym wypróbować oba buildy i zobaczyć który ci bardziej pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 13:52, Tohno napisał:

>

Ecko>
Zależy. DPS/dmg Jax jest bardzo dobry gdy weźmiesz trochę itemków na tanka. Gra się nim
zupełnie inaczej niż AP Jaxem. Radził bym wypróbować oba buildy i zobaczyć który ci bardziej
pasuje.


No zobaczę. Póki co po równo kupowałem itemy zwiększające ability i damage i grało mi się świetnie. Na pewno dużo lepiej niż Annie czy Ashe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2010 o 23:15, LESZ3u napisał:

> Edit: Grasz na EU?

Tak, ściągnąłem europejskiego klienta.

EDIT:
Tak, wiem o tej promocji z FB. Dodałem się do fanów już wczoraj, ale mimo o to dalej
nie dostałem swojej postaci. Czy muszę zrobić wcześniej jakieś zakupy w growym sklepiku?

oprócz stania się fanem na profilu LoL Community Tristana bodajże, to trzeba zrobić to samo z zwykłym profilem LoL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 08:38, Reffanov napisał:

/.../

Karthus swój największy potencjał ujawnia gdy grasz z grupą ludzi na vencie czy skype. U nas jeden gość często gra i po wbiciu 6lvl czeka tylko na ''info od Boga'', kiedy na bocznych lejnach któryś z przeciwników ma mało hp. Ile on walnął już double killów z nami nie ruszając się o centymetr z miejsca to zliczyć się nie da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Riot Games ładnie się zrehabilitowało ;). Po wcześniejszym "zjedzeniu" mojej kasy, Riot dosłało mi w końcu 839 punktów które zamówiłem + 340 w ramach przeprosin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 17:38, Kryhuu napisał:

> /.../
Karthus swój największy potencjał ujawnia gdy grasz z grupą ludzi na vencie czy skype.
U nas jeden gość często gra i po wbiciu 6lvl czeka tylko na ''info od Boga'', kiedy na
bocznych lejnach któryś z przeciwników ma mało hp. Ile on walnął już double killów z
nami nie ruszając się o centymetr z miejsca to zliczyć się nie da :)


No to świetnie, akuratnie w LoLa gram zazwyczaj tylko z kumplami, praktycznie nie tykam randomów. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie dzisiaj przypomniałem Twisted Fate''a znowu. Ta postać jest chyba jedną z najmniej zbalansowanych, nawet mimo ostatnich nerfów na stacked decku... W late game przy attack speedzie koło 2.0 wrzucałem kryty po ~700 + 4%hp z Madredów. w sumie 29 fragów, z czego chyba z 8 doubli i jeden triple :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po Heroes of Newreth w które grać nie umiałem kompletnie; po wcześniej granym Demigodzie, który urzekł mnie tą powolnością i hardkorem przyszedł czas na to.
I po zagraniu pierwszego meczu powiem, że fajne to jest. Podoba mi się między innymi dlatego, że w pierwszym meczu miałem staty 5/2/2, co jak na mnie jest świetnym wynikiem jak na pierwszy raz. :)

Tylko mam sporo pytań:
1. Czy ta gra będzie zawsze darmowa, czy to jakaś beta i później bęcie trzeba płacić? Nie licząc microtransakcji
2. Czy te Masteries Points można zresetować za darmo? Bo nie wiem za bardzo w co mam pakować itd.
3. Da się zmienić imię summona?
4. I, ze nie chce mi się pisać wszystkiego co mnie męczy: Jakiś może poradnik "Jak zacząć"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2010 o 14:08, Markush napisał:

1. Czy ta gra będzie zawsze darmowa, czy to jakaś beta i później bęcie trzeba płacić?
Nie licząc microtransakcji

To jest już pełna wersja gry i prócz tych nieszczęsnych mikrotransakcji nie zapowiada się abyśmy za coś płacili.

Dnia 18.06.2010 o 14:08, Markush napisał:

2. Czy te Masteries Points można zresetować za darmo? Bo nie wiem za bardzo w co mam
pakować itd.

Masteries Points może zmienić w każdej chwili. Pakuj w to uważasz za rozsądne i to co pasuje do wybranej do Twojej postaci. Radzę poczytać sobie o wszystkich, poznać ich zdolności i tym podobne.

Dnia 18.06.2010 o 14:08, Markush napisał:

3. Da się zmienić imię summona?

Z tego co wiem nie da sie.

Dnia 18.06.2010 o 14:08, Markush napisał:

4. I, ze nie chce mi się pisać wszystkiego co mnie męczy: Jakiś może poradnik "Jak zacząć"?

Hm. Na początek wypada wspomnieć, że LoL jest tak naprawdę grą dla cierpliwych. Fragi padają zazwyczaj po inteligentnych zagraniach, więc nie jest to kwestia bycia lepszym, lub bardziej. Jeśli zapamiętasz te złote zasady LoL to dalej będzie Ci szło doskonale:
1) Trzymaj się blisko sojuszników i staraj się ich wspierać. Pamiętaj też, że zazwyczaj gra 5v5 opiera się na odpowiednim podziale zadań. Mamy trzy linie ataku, a zarazem obrony na mapie - warto zaznaczyć, że gra się zazwyczaj 2/1/2, czyli 2 champów na górze, 1 na tak zwanym midzie, czyli środku i 2 na dole - oczywiście taktyka może się zmienić, gdy przeciwnicy zastosują trzy, cztero lub pięcio osobowy "push", czyli gwałtowny i brutalny atak na jedną linię. Nie możesz też zapomnieć o tym, że głównie aby wygrać potrzebujesz współpracować z drużyną - nie atakuj nigdy sam (chyba, że postać jest samotna i ma niższy poziom), nie chodź sam, nie eksploruj mapy sam, trzymaj się Turreta, aż do osiągnięcia przewagi na linii i graj z głową.
2) Poznaj umiejętności innych championów - oczywiście nie musisz się uczyć na pamięć wszystkich. Po prostu w czasie wolnym poczytaj sobie czym mogą Ci zagrozić. Stopniowo Twoja wiedza na ten temat się zwiększy, a Ty będziesz wiedział kto będzie Twoją odpowiednią ofiarą, a kto nie ( zazwyczaj powinna nią być ofiara z co najwyżej połową HP, nigdy nie powinna to być postać z pełnym - chyba, że w czasie większych potyczek lub odpychania od turreta, wtedy bij kogo popadnie :D )
Warto też odwiedzić stronę www.mobafire.com, gdzie zawarte są buildy dla postaci. Na build w LoL składa się;
- Rozłożenie Masteries Points
- Kolejność awansowania umiejętności bohatera
- Kolejność zakupu itemów

Warto też wspomnieć o Pointach za które możesz kupować różnych champów na stałe czy inne runy.
IP zdobywasz podczas wygranych (5v5 Victory = 200-300 IP/ 5v5 Loose = 60-100 IP).
Riot Points, czyli tak zwane RP możesz kupować za realną kasę. Za RP możesz później kupić bohaterów, runy, boosty, skiny i inne dodatki.

No i co by tu jeszcze powiedzieć...umm...
Na początek polecam Annie - całkiem łatwo się nią gra i jest zabójcza. Osobiście gram na zmianę Evelynn ( <33 ), Veigarem ("You deny darkness in your soul - you deny your power" [ zawsze mnie to rozwala :D] ) i Jaxem.

Jakbyś coś jeszcze chciał wiedzieć to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten matchmaking jest genialny. Dziś 3 razy trafiłem na drużynę kompletnych idiotów. Zazwyczaj ktoś robił rejdżkłita, lub ew. nie potrafił kompletnie grać daną postacią. Choć najlepsze są teamy które mają 13252 kille, ale nie chce im się nawet jednego turreta zniszczyć.
W sumie, dlatego gram głównie 3 na 3, bo w 5 na 5 dobra drużyna potrafi przegrać przez jednego feedera.
Co do postaci to sam gram Amumu. Staram sie dostosowywać do sytuacji - gdy gram sobie z kumplami to zazwyczaj ktoś bierze Cho`gatha i robi z siebie tanka, tymczasem ja inwestuje w AP (choć kupuje AP itemy, które dodatkowo dodają dużo hp). Gdy gram sam, to robie z siebie totalnego tanka z ogromną ilością zdrówka i radośnie pakuje się w tłum wrogów. Mała mumia pełni też świetną rolę stunnera dzięki ulti (ile razy zbierałem ace`a poprzez wpadniecie w grupę wrogów i zatrzymanie ich...)
Plus to, że Amumu ma ładnego skina - Faraon ^^.

Co do Evelynn - imo postać kompletnie nieużyteczna. Wystarczy kupić sobie tego jednego potka (400 złotka chyba kosztuje?) i już można ją "zjadać" ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2010 o 14:58, gogiell napisał:

Co do Evelynn - imo postać kompletnie nieużyteczna. Wystarczy kupić sobie tego jednego
potka (400 złotka chyba kosztuje?) i już można ją "zjadać" ^^.

To prawda, że łatwo ją skontrować, ale mając dobrą drużynę wystarczy ich poprosić by tego czy owego z eliksirem zeslejnili. No i grając Eve to szuka się na mapie pojedynczych osamotnionych fragów, a nie biega dookoła kupy wrogów :)

@Zabujca_Smokuf

Dnia 18.06.2010 o 14:58, gogiell napisał:

IP zdobywasz podczas wygranych (5v5 Victory = 200-300 IP/ 5v5 Loose = 60-100 IP).

Polemizowałbym. Za lose jest 50-70, za wina 100-120. Za first win of a day dostaje się chyba jakieś 150 bonusowego IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować