Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2010 o 18:50, wiader napisał:

Graliscie kiedykolwiek draft mode? Chyba oczywistym jest, ze gdy wrog stackuje aoe to
sie pickuje janne i gragasa.

Nie dostrzegasz problemu w tym, że "kontra" opiera się o summoner skill lub item, którego praktycznie się nie używa? :) I ponownie stwierdzam, że Morgana >>> kontra ;) Plus, nie zdziwiłbym się, jakby poważny premade banował "kontry", i wtedy co? Realna kontra balansująca X to może być wardy/oracle na Eve - coś co nie zbanujesz, czy nie jest ograniczone do jednej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z LoL''a nie będą migrowac do DotA 2, bo to będzie zwykła, oryginalna DotA w nowej grafice. A jak ja widzę, że 90% graczy nie ogarnia łatwego LoL''a to w "elitarnym" społeczeństwie DotA nawet nie będą wiedzieli jak grać. LoL ma tak dużą popularność nie tylko dlatego, że jest darmowy, ale też dlatego bo jest łatwy do ogarnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 19:15, Wielki_Bubba napisał:

Ludzie z LoL''a nie będą migrowac do DotA 2, bo to będzie zwykła, oryginalna DotA w nowej
grafice. A jak ja widzę, że 90% graczy nie ogarnia łatwego LoL''a to w "elitarnym" społeczeństwie
DotA nawet nie będą wiedzieli jak grać. LoL ma tak dużą popularność nie tylko dlatego,
że jest darmowy, ale też dlatego bo jest łatwy do ogarnięcia.

W sumie to fakt, dla przypomnienia starych czasów włączyłem sobie Dotę z botami - swoją droga, ich poziom >>> 90% graczy ;) - i człowiek zupełnie zapomniał jak to kiedyś było. Deny, strata golda po zgonie, jungla, gdzie nie ubijasz najmocniejszych stworków na 1lvl, recall.
Zależy na ile zechcą skopiować mechanikę oryginału. Niektóre ulepszenia wydają mi się do przyjęcia bez "niszczenia" doty, ot choćby Recall, czy sklep, w którym nie trzeba latać do lasu po składniki. Z drugiej strony, w LoLu brakuje mi od zawsze kurczaka ;) czy ogólnie wymiany przedmiotów. "Prostota" głównie sprowadza się do usunięcia deny i zachowania kasy po zgonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 19:20, wiader napisał:

Ward w zadnym stopniu nie kontruje dpsu jaki evelynn robi. Po prostu nie ma elementu
zasadzki.

Postać która opiera się na zaskoczeniu, stunie i ubiciu kogoś zanim zareaguje nie jest kontrowana przez przedwczesne wykrycie? :) Coś mamy chyba inną definicje tego słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 18:50, wiader napisał:

Slyszales o cleanse czy quicksilver sash?

Nie, nie slyszalem a co to?! Wiesz kiedy ostatnim razem widziałem ten skill u kogoś ? Jakieś 10 gier temu ...

Dnia 22.11.2010 o 18:50, wiader napisał:

Graliscie kiedykolwiek draft mode? Chyba oczywistym jest, ze gdy wrog stackuje aoe to
sie pickuje janne i gragasa.

Na taki skład niestety ani razu nie widziałem dwóch tych champow razem. Raz chyba gra z janna mi sie przypomnia tylko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 19:23, KaPe napisał:

ciach

Też ostatnio, jak serwer był zamknięty (przynajmniej dla mnie) to zainstalowałem Froze Throna i zagrałem DotA. Myślałem sobie, że jak lola ogarniam to z DotĄ nie będe miał problemów(Zresztą pierwszy raz grałem w Dote). Nawet nie wiedziałem jak się myliłem... Last hit to w ogóle mi nie wychodził, w pierwszej minucie zjechali mi prawie całe życie, a po 3 minutach walki na froncie klikam "b" i się wkurzam czemu mi nie teleportuje się do bazy ;D Zresztą graliśmy przeciwko jakiemuś klanowi. Ogólnie DotA jest chyba o wiele trudniejsza do ogarnięcia niż LoL, chociaż komendy typu "miss" są te same ale jednak gra się kompletnie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no i w DotA nie ma przymusu zawsze takich samych lane jak w LoLu tj. 2/1/2 lub 1/1/2 + jungla. Tam przez deny może być lane 3 vs. 1 i tych trzech dzięki denyowaniu mobków będzie miało ten sam level co solo lane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A HoN? Wg Ciebie, to nie konkurencja?

Co do DoTA 2 - nie sądzę, aby były takie wielkie migracje - jednak DoTA to nie jest ta sama gra co LoL. Co najwyżej Ci "średni pro" sobie do niej pójdą i ludzie chętni zobaczyć coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 18:32, KaPe napisał:

> Po wyjściu Doty 2 wszyscy się przesiądą z LoLa na dzieło Valve ;P.
Wcale by mnie to nie zdziwiło. Championów produkują taśmowo, skiny do nich też, ale zmiany
które mogłyby uatrakcyjnić rozgrywkę? "Pracujemy nad tym". Niby tytuł darmowy to "nie
wymagajmy za wiele", ale za niektóre skiny srogo się cenią. Wziąłem sobie pare, ale żeby
15$ za jeden żądać to lekka przeginka.


Wydaje mi się, że właśnie to wypuszczanie taśmowe champów, jest poniekąd oznaką strachu ze strony Riota, muszą się jak najwięcej kasy nachapać póki mogą, bo jak wyjdzie dota, to nie wiadomo, ale z opisów valve czytałem, żę ma być newb friendly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 21:10, Stein napisał:

Ogólnie DotA jest chyba o wiele
trudniejsza do ogarnięcia niż LoL, chociaż komendy typu "miss" są te same ale jednak
gra się kompletnie inaczej.

Pod jakimi względami kompletnie inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 22:15, Madoc napisał:

Pod jakimi względami kompletnie inaczej?


Chyba jednak trochę przesadziłem. Może nie kompletnie inaczej, ale jednak inaczej. Chodzi mi o to, że tam np po niektóre przedmioty trzeba latać do lasu. Drugim ciekawym aspektem jest to, że nie ma run, masteriesów i przynajmniej z tego co słyszałem to różne wersje mają różnych bohaterów. Jak zginiesz to tracisz kase, więc pewnie większość gra tak, że pomaga innym wtedy i tylko wtedy gdy wiedzą, że na bank nie zginą a co za tym idzie nie są zbyt skłonni do pomocy w ryzykownych sytuacjach. Wydaje mi się też, że w LoLu jest tak, że jeśli wiesz co kupować na daną postać (chociażby Olafa) to siłą rzeczy później będziesz zabijał wrogów, nawet jeśli nie wiesz za bardzo jak grać tą postacią (w tym przypadku Olafem), oczywiście nie wszystkimi, bo są bohaterowie którzy wymagają już pewnych umiejętności. A w Dotcie itemy to tylko dodatek a o liczbie fragów decyduje bardziej twój skill daną postacią no i oczywiście w Dote wg mnie trudniej nauczyć się dobrze grać ;) Tak to przynajmniej wygląda z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 21:48, Luigius napisał:

Co do DoTA 2 - nie sądzę, aby były takie wielkie migracje - jednak DoTA to nie jest ta
sama gra co LoL. Co najwyżej Ci "średni pro" sobie do niej pójdą i ludzie chętni zobaczyć
coś innego.

Dota jedynka jest bardzo popularna. Ciągle jakieś turnieje się odbywają. jakieś 80% graczy którzy grają w LoLa grało w Dotę. Ja przeniosłem się z Doty właśnie w którą grałem jakies 2 - 3 lata. Tak samo z czystej ciekawosci ludzie zajrzą do Doty2 a nóż im się wkręci ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 22:43, Stein napisał:

A w Dotcie itemy to tylko dodatek a o liczbie fragów decyduje bardziej
twój skill daną postacią no i oczywiście w Dote wg mnie trudniej nauczyć się dobrze grać
;) Tak to przynajmniej wygląda z mojej strony.

Oj nie nie, itemy w Docie są znacznie istotniejsze niż w LoLu. Generalnie w LoLu bardzo rzadko się zdarza tak nakarmić jedną postać, by była w stanie ubić całą drużynę - m. in. dlatego, że zawsze można go zestunować i zatłuc, nawet jeśli potem wszyscy zginą. W Docie masz Black King Bar, 5-10 sekund niewrażliwości na większość skilli poza niektórymi ultimate, więc...
Różnica jest taka, że w LoLu nie tracisz kasy, więc nawet Tryndamere, który przez całą grę nic nie robi, w końcu nachapie się tyle goldów, że siłą rzeczy zacznie zabijać. Odbicie się od dna jest możliwe. W Docie? Jeśli będziesz ciągle ginął, zapomnij o sukcesie, nie kupisz żadnych itemków, będziesz koszmarnie do tyłu z expem - i nie nadrobisz tego dżunglą, bo ta jest znacznie trudniejsza. Gankowanie w Docie to znacznie skuteczniejsza taktyka niż w LoLu.
Oczywiście prosy zdołają szybko kupić itemki w razie ganka, jeszcze zanim zginą, i zredukować straty, ale zawsze coś tam kasy ucieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 11:03, Mange napisał:

Tego jeszcze mi nie grali, Vlad z clarity :(

Mi się zdarzyło to raz. Że typek wybrał sobie Vladka z darmowej rotacji i wziął Clarity i Ghosta... Całe szczęście, na kilkanaście sekund przed końcem kolejki, się skapnęliśmy i wyłożyliśmy mu, że Vlad nie korzysta z many. Ale już wtedy wiedzieliśmy, że zagra on "bardzo dobrze". 1/14/2 na midzie, mówi samo za siebie :> :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 09:17, KofeinowyPablo napisał:

Wygląda na to, że Riotowi znudziły się przesłodzone support-magiczki w stylu Lux i Le
Blanc, bo następnym hero będzie...Trundle, przeklęty Troll. Brzydal, ale klimat ma :

Coś czuje ,ze to tank bedzie bo dawno takiego nie było ;p na carry nie licze bo ostatnim irelia jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2010 o 11:07, cubbek napisał:

Mi się zdarzyło to raz. Że typek wybrał sobie Vladka z darmowej rotacji i wziął Clarity
i Ghosta... Całe szczęście, na kilkanaście sekund przed końcem kolejki, się skapnęliśmy
i wyłożyliśmy mu, że Vlad nie korzysta z many. Ale już wtedy wiedzieliśmy, że zagra on
"bardzo dobrze". 1/14/2 na midzie, mówi samo za siebie :> :P

Naszemu vladowi cały czas to tłumaczyliśmy, ale nic do niego nie docierało. Skończył ze statami 0/6/5. Nic nie ogarniał. Na szczęście reszta teamu było dobra, a ja zagrałem mecz życia Crankiem, mimo, że dzisiaj zagrałem nim po raz pierwszy. http://screenshot.xfire.com/s/107225406-4.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 11:03, Mange napisał:

Tego jeszcze mi nie grali, Vlad z clarity :(


A ja widziałem Vlada z Revive - poszedł na początku gry zginąć od wieży, użył tego i miał sporo HP na starci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować