Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2010 o 22:36, Daronn_Darker napisał:

/.../
W którym monecie nazwałem cie idiotą? Stwierdziłem tylko fakt iż idiota gra solo i ma
jeszcze jakieś ale. Chcesz spokojnie grac, bez większych nerwów? Weź skrzyknij kilku
chłopa i po problemie, a nie płacz, że znowuż przegrałeś mecz przez "noooba"


Widać, źle cię zrozumiałem. Tak czy inaczej dobrze czasem się gdzieś pożalić ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 22:37, ziptofaf napisał:

Przypomnę że wyżej wymieniony HotshotGG zamieszczał filmiki jak samotnie robił penta
kille ( http://www.youtube.com/watch?v=CHw1_Csup84)...Więc to po prostu nie ta "kategoria
wagowa" co gracze na niskim ELO. Jeśli robisz staty rzędu 30/0 to nawet noobstwo w twoim
teamie nie przeszkodzi w wygraniu.


Powiem Ci, że noobstwo w teamie przeszkadza. Grałem Mordekaiserem byłem nieźle nafeedowany przez przeciwników (miałem kilkanaście killi kiedy inni po max 5) ale u mnie w drużynie zaczęli padać jak muchy. Po tym przeciwna drużyna jechała nas jak chciała (niestety 1vs5 nie dawałem rady sie utrzymać). Moje staty na koniec meczu to ponad 20 killi i jakies 8 deadów, gdzie przeciwnicy mieli po kilkanaście killi i podobnie deadów. Więc twoje stwierdzenie, że nie przeszkodzi jest jak najbardziej błędne.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 22:43, Radek15 napisał:

Powiem Ci, że noobstwo w teamie przeszkadza. Grałem Mordekaiserem byłem nieźle nafeedowany
przez przeciwników (miałem kilkanaście killi kiedy inni po max 5) ale u mnie w drużynie
zaczęli padać jak muchy. Po tym przeciwna drużyna jechała nas jak chciała (niestety 1vs5
nie dawałem rady sie utrzymać). Moje staty na koniec meczu to ponad 20 killi i jakies
8 deadów, gdzie przeciwnicy mieli po kilkanaście killi i podobnie deadów. Więc twoje
stwierdzenie, że nie przeszkodzi jest jak najbardziej błędne.
Pozdrawiam


Może sprostuję - przeszkadza. Ale, zależnie od okoliczności, w różnym stopniu. Bardzo różnym.
Zacznijmy może od tego że Mordekaiser to postać która "nie wygrywa". Nawet ekstremalnie feednięty nie potrafi wyeliminować szybko wrogiego teamu. Bo to ani tank (nikt normalny nie będzie na nim skupiał dmg-u) ani nuke. Typowy fighter. Ale weźmy np. Xin Zhao/Miss Fortune/Twitcha. Co się stanie kiedy to właśnie oni zostaną feednięci? Odpowiedź brzmi "rzeź wrogiego teamu". Natychmiastowa rzeź. Znajomy który gra Twitchem już niejednokrotnie pokazywał co znaczy zadrzeć z Twitchem wyskakującym ze stealtha jak diabeł z pudełka. W 3-4 sekundy walają się tylko niedobitki. Wystarczy że reszta twojej drużyny odwróci uwagę wrogów.

I to jest jeden z powodów dla których ww. HotshotGG miał takie staty. Warto zauważyć jakimi postaciami grał w solo queue. Są to właśnie postacie wygrywające team fight. W połączeniu z czystym skillem jakim dysponuje robił po prostu jatkę z wrogiego teamu. I w ten oto sposób dotarł na poziom ELO gdzie zasadniczo nie ma już prawdziwego noobstwa. A że i tam był lepszy niż inni...to stąd i takie ELO ;)

Byłem już świadkiem meczy w których przegrywaliśmy fight za fightem by ostatecznie wygrać. Wrogi team przegrywał nie dlatego że był gorszy, ale dlatego że zabrakło im porządnego carry. Chociaż masakrowali nas w early i mid game, w late w starciu z wreszcie feedniętymi Tryndamerem i Twitchem okazywało się że nie mogą nic zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hotshot jest słaby. Taka prawda, że w CLG mocni to są bigfatjiji i chauster czyli dwa koreańce. Jeśli miałbym przywołać kogoś lepszego to pewnie Reginald, chociaż mówienie o byciu mocnym jako pojedyńczej osobie jest głupie, bo w LoLu za dużo zależy od teamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anivia - dla mnie OP.
Corki - dla mnie OP.
Dlaczego tak sądzę? Ponieważ zagrałem ze znajomymi, ja Shenem, i mimo że zjebałem 2-3 razy junglowanie, moi znajomi grając wyżej wymienionymi bohaterami byli w stanie nadrobić te straty i pomóc mi się zrównać z lvlem.

WielkiBubba - ale mimo wszystko fajnie ogląda się live stream jak gracze wiedzą co to last hit oraz jak wardy rozstawiać. Tam kupują je wszyscy gracze, a nie tylko tank czy jungler.

Ostatnie: jak mogę sobie zrobić więcej stron na runy? Bo trzy to mi nie starczają ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jak można podejrzeć jaki lvl i staty mają ludzie, których gra mi wrzuciła do teamu? Widzę tylko ich czempionów i summoner spells, a statów graczy nie. W związku z tym gram sobie i nawet nie wiem z kim / przeciwko komu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 00:02, Budo napisał:


Jak można podejrzeć jaki lvl i staty mają ludzie, których gra mi wrzuciła do teamu? Widzę
tylko ich czempionów i summoner spells, a statów graczy nie. W związku z tym gram sobie
i nawet nie wiem z kim / przeciwko komu ;]


Dopiero po walce możesz zobaczyć ich profile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 00:03, SiDi napisał:

Dopiero po walce możesz zobaczyć ich profile.


A gdzie, bo nawet nie wiem? W tyk oknie z czatem, które się pojawia po grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 00:00, SiDi napisał:

Ostatnie: jak mogę sobie zrobić więcej stron na runy? Bo trzy to mi nie starczają ;]


Kupujesz za 6300 w others

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 00:00, SiDi napisał:

Ostatnie: jak mogę sobie zrobić więcej stron na runy? Bo trzy to mi nie starczają ;]

Ja tam wole kupowac champow nic zruny ;p mam 2 zestawy run dla casterow i dla dpsow ;] to mi starcza ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na 3v3 trafiłem na taki team: Tryndamere, Rammus, Shen. Kompletnie nie do przejścia. Mimo że moja ekipa dużo lepiej kontrolowała mapę - oni też mieli wardy ale to ja miałem Smite i im zawsze kradłem buffa ze smoka czy lizarda - to w late game nie mieliśmy z nimi szans. Jedyną szansą było focusowanie Shena, bo Trynd na ulti plus z tarczą Shena i tauntem i stunem Rammusa po prostu wszystkich mordował po kolei. Bez Shena i jego ulti Trynd się wycofywał lub ginął. No ale wiadomo Shen się robi strasznie wytrzymały w late i to był nasz koniec. Nic się nie dało zrobić. Ja grałem WW, koledzy Udyrem i Singedem. O ile Udyr był świetny, to Singed nie sprawdza się na tej mapce. I niestety moim zdaniem WW też jest zbyt cienki. Po prostu pada zbyt szybko bo zawsze jego pierwszego focusują. Nic mi nie dało super kontrolowanie mapy i buffów. W dodatku zauważyłem chyba jakiś bug - kilka razy przegraliśmy teamfight tylko dlatego, że gdy użyłem ulti to biłem powietrze a przeciwnik bezkarnie sobie biegał. :/ Normalnie tragedia. Muszę zmienić junglera. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 22:37, ziptofaf napisał:

Przypomnę że wyżej wymieniony HotshotGG zamieszczał filmiki jak samotnie robił penta
kille


A jak taki zwykły nieznany gracz wrzuci filmik z penta killem to zaraz go wyzywają że trafił na noobów i nie ma się czym chwalić. :)

Ludzie nie myślą w tej grze - standardem na randomach jest:

- nikt nie kupuje wardów lub tylko jeden ale ileż sam może kasy na wardy dla całej drużyny tracić?
- mało kto wie co to Oracle
- mało kto wie że nie należy wchodzić do jungli bez zwiadu, a zazwyczaj lecą za jednym idiotą który pinguje bo kogoś w krzakach zauważył i wszyscy liczą że kogoś dorwą a tu zonk - wpadają w pułapkę
- mało kto myśli i nie focusuje tanków, nie ma to jak ganianie za tankiem po całej mapie, ostatnio tak Shenem całą piątkę pomogłem ubić bo mnie gonili przez TRZY wieżyczki próbując dobić, bo oczywiście kto tam wie że Shen ma tarczę i dasha i nie jest pierwszym lepszym casterem padającym w 2s
- fast "lock in" i płacz bo ktoś mi zabrał ulubionego championa
- zbyt szybkie i nieprzemyślane gankowanie które kończy się tym że niektórzy nie mają możliwości farmienia bo trzeba lecieć za pajacami którzy przed zdobyciem 6lvl zrobili teamfighty na midzie, a potem płacz bo nasz Amumu nie miał jeszcze ulti i cała ekipa padła pod wrogą wieżyczką
- chciwość - zamiast pushować to latają po mapie w poszukiwaniu fragów, bo fragi najważniejsze, ile to już razy na takich trafiałem co mieli nad moją drużyną 30% więcej killi a i tak przegrali bo niestety nasze wieże były całe i zdrowe
- wyzywanie że nie poszedłeś kogoś ratować gdy wdał się w walkę 1v3 i więcej

I pewnie wiele innych rzeczy o których zapomniałem a które mnie zawsze w grze irytują. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2010 o 10:44, Galadin napisał:

- fast "lock in" i płacz bo ktoś mi zabrał ulubionego championa

Dodałbym jeszcze:
-fast "lock in" na jakiegoś papierka i krzyk na czacie "take tank, we need tank"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 11:31, Budo napisał:


Ten czat pod enterem w grze to jest ogólny czy drużynowy? ;]


Drużynowy. Jak chcesz do wszystkich napisać to kombinacja shift+enter. Ewentualnie przed tekstem dodaj /all.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 14:57, wiader napisał:

1 team rozgromil drugi. 2 razy.

Aha...
A może tak skład teamu? Nicki z forum+postacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 16:06, Hummer napisał:

> 1 team rozgromil drugi. 2 razy.
Aha...
A może tak skład teamu? Nicki z forum+postacie?


Nie pamiętam nicków, ale wiader 2 razy był w teamie nr1 więc się pochwalił;)
Pierwszy mecz był zbalansowany levelowo jak matchmaking riota. Team 1 miał 4x30 lvl + chyba 27 lvl, a w drugim teamie tylko jeden 30 lvl, dwóch powyżej 20 i dwóch z levelami 17 i 18...
Drugi mecz był już bardziej wyrównany bo wymieszaliśmy składy, ale zwycięstwo znów przypadło ekipie nr1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować