Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2010 o 20:58, Lisun napisał:

Ja mam takie pytanie - w obecnej chwili lepsza Katarina czy Akali? Bo zbieram IP, a nie
wiem na co wydać (spokojnie, przestanę lamić Mordą i będę zarabiał więcej :P).

jak jest dużo CC w teamie to Kat, jeśli nie to Akali
jeśli grasz sam to Akali, Kat jest trudniejsza i bardziej zależy od teamów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem teraz Tristaną i właściwie dzięki temu, że używałem brzydkich wyrazów na Jannę oraz Twitcha, wygraliśmy. Janna rzucała shielda cały czas na siebie, a Twitch wyskakiwał w fatalnych momentach. W każdym razie wróg miał TF, Corkiego, Tryndamere oraz dwa tanki: Shena (który budował się pod AP) i Rammusa. Dobrym pomysłem było, żeby po IE oraz LW kupić Thornmail, prawda? W sumie po tym zakupie był tylko jeden team fight przy baronie, którego notabene ukradłem skokiem na niego z krzaczków za nim, i zginąłem dość szybko, ale zabrałem ze sobą Corkiego i TFa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akali ma ciagly burst i przezywalnosc, kat ma ulti ktore latwo przerwac + polowa dmgu moze zostac nie przyjeta bo wystarczy odejsc. I potem niezbyt cos robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie runki najlepiej kupić na Tryndamere?


ARpen, Crit damage czy AD?


Crit chance nie rozważam bo po 5 itemach mam 97% szansy po za tym Tryndamere ma zabijać w lategame więc szansa na crita nie wiele mi da a IP za dużo nie mam.

Ogólnie pytam dla tego bo spodobało mi się granie nim , zaczęło mi dobrze iść parę gier wygrałem bo wszystko mordowałem dzięki cleanse.
Chwilowo mam runki AD/lvl bo kiedy kupowałem to jeszcze nie wiedziałem za bardzo że ARpen jest lepszy i że będę chciał grać Tryndamerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 22:14, rtyrtyrty napisał:

ARpen, Crit damage czy AD?

Ja bym brał CD, o ile dobrze pamiętam to full runepage daje ponad 40%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 21:46, SiDi napisał:

Dobrym pomysłem było, żeby po IE oraz LW kupić Thornmail, prawda?


Pomysł idealny. Właściwie Trynda z teamfightu wyłącza się Exhaustem (o ile ktoś posiada ale jak dla mnie jedna osoba w ekipie powinna coś takiego mieć) i najlepiej mieć Thornmaila, wtedy już nic nie zrobi, tak samo Yi i ktoś tam jeszcze.

BTW - Ignite znosi Exhaust i odwrotnie czy oba działają jednocześnie? W sumie nigdy się nad tym nie zastanowiłem a tyle już gram. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 22:56, Galadin napisał:


Pomysł idealny. Właściwie Trynda z teamfightu wyłącza się Exhaustem (o ile ktoś posiada
ale jak dla mnie jedna osoba w ekipie powinna coś takiego mieć) i najlepiej mieć Thornmaila,
wtedy już nic nie zrobi, tak samo Yi i ktoś tam jeszcze.


To wiem. Zawsze na Tristanie biorę Exhaust przeciwko takim, którzy mnie raz dwa mogą zjechać, mimo że polecano mi wziąć zamiast tego Ignite, bo na 6 lvlu wbijam ogromny dmg (skok, strzała E, ignite + ulti).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 22:14, rtyrtyrty napisał:

Crit chance nie rozważam bo po 5 itemach mam 97% szansy po za tym Tryndamere ma zabijać
w lategame więc szansa na crita nie wiele mi da a IP za dużo nie mam.


Crit Dmg kosztują majątek, a ja myślałem że Trynd ma już mordować od 6 lvl, a wtedy pięciu itemów nie masz jeszcze. Ja na Trynda to widzę takie runki: Crit Chance, Dodge, Magic Resist i Quinty pod HP może bo early jest ciężkie. Chociaż co tam, próbuj i znajdziesz idealne rozwiązanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 20:58, Lisun napisał:

Ja mam takie pytanie - w obecnej chwili lepsza Katarina czy Akali? Bo zbieram IP, a nie
wiem na co wydać (spokojnie, przestanę lamić Mordą i będę zarabiał więcej :P).


wiader dobrze radzi - Akali. I nigdy nie było chyba momentu żeby Katarina mogła być od niej bardziej wartościowa. Akali to świetny carry, od 6 lvl morderca od którego nie ma ucieczki. Ważne żeby dobrze wybrać runy, masteries i startowy item aby jej pasyw szybko odblokować, to jest właściwie najtrudniejsza rzecz którą wiele osób lekceważy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 23:17, Galadin napisał:

wiader dobrze radzi - Akali. I nigdy nie było chyba momentu żeby Katarina mogła być od
niej bardziej wartościowa. Akali to świetny carry, od 6 lvl morderca od którego nie ma
ucieczki. Ważne żeby dobrze wybrać runy, masteries i startowy item aby jej pasyw szybko
odblokować, to jest właściwie najtrudniejsza rzecz którą wiele osób lekceważy.

Zalezy też od tego jak chcemy ją budować. Czy full ap czy hybryda. Przy tej drugiej to tak wazne jest by dobre ytemy w dobrej kolejnosci dobierac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więcej IP dostaje się za szybką wygraną i za jak najdłuższą obronę jeśli przegrasz. Tzn. no, im szybciej wygrasz tym więcej IP, im dłużej będziesz przegrywał - więcej IP.
Poza tym raz na dzień dostajesz bonus "1st win of a day". To chyba było jakieś 150 dodatkowych IP. Zawsze po meczu pod paskiem levelu masz odliczanie keidy kolejny bonus będziesz mógł dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 09:47, Budo napisał:

A w ogóle od czego zależy liczba ip uzyskanych podczas walki? Jak zrobić, żeby się nie
narobić? ^^

Tego do konca nie wiadomo ... Na pewno sporo dostaje sie za win of day 256 255 przeważnie. Za każdą wygraną grę jest od 110 do 120 tak zauważyłem bo sam dostaje tak ostatnio. A za przegrana to w zależności jak długo się broniłeś czy coś takiego ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 12:55, mlynar911 napisał:

Za każdą wygraną grę jest od 110 do 120 tak zauważyłem bo sam dostaje tak ostatnio.


Niekoniecznie. Miałem taki okres w grze, że po serii wygranych dostawałem po ~80 IP (gdzie mecz trwa powiedzmy >40 min) to w tym czasie wygrasz 3 mecze na IP farm i zgarniesz ponad 210 IP (przyjemność z tego żadna, ale jeśli nam brakuje punkcików, do jakiegoś większego zakupu, to całkiem niezłe rozwiązanie).
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie długie rozgrywki są warte zdecydowanie za mało IP. Bonus za "długą obronę" wiele nie daje, bo i tak dostajesz niewiele więcej, niż za poddanie się w 25 minucie, a potrafi to trwać czasem naprawde długo. Pół biedy jeśli to jakaś wyrównana walka - gorzej jak zgarnia się wp... w każdej walce, ale 2 team ma słabych pusherów. Ba, z punktu widzenia IP, najbardziej opłacalne są practice 1v1 z botami (o ile się to daje zrobić, bo różnie bywało) - 11 minut(za mniej nie ma punktów), 70pkt, 100% pewny win.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z ipfarm są 2 sprawy
1. można grać tylko 6x, potem nie nalicza ip/exp
2. z ip nabija równocześnie exp, jeśli nie umiesz grać/ nie jest to twoje 2 konto/nie masz 30 lvl to lepiej nie grać, za marne 71ip tracisz prawdziwe doświadczenie, co może skutkować głupimi błędami w prawdziwej grze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiej sprawy to nie sądzę. Sam grałem masę z botami, bo tylko się denerwowałem jak ludzie nie ogarniali podstawowych zasad rządzącymi tą grą. Dlaczego? Ponieważ miałem nadzieję, że na 30lvl wszystko się zmieni i miałem wtedy jakoś z 70-80 wygranych na Normalu. W każdym razie po osiągnięciu ostatniego poziomu nadal spotykałem osoby robiące błędy ludzi co dopiero zainstalowali grę.
Polecam sobie obejrzeć http://www.youtube.com/user/GeneralWiser filmiki, które ten ziomek udostępnia. Grają tam gracze CLG i widać naprawdę wysoki poziom. Prawie każdy bohater jest tam.
Teraz gram praktycznie tylko ze znajomymi (2-5) i prawie zawsze nam dodaje osobę, która popełnia jakiś błąd, który kosztuje nas przegraną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 13:11, eNcore napisał:

Niekoniecznie. Miałem taki okres w grze, że po serii wygranych dostawałem po ~80 IP (gdzie
mecz trwa powiedzmy >40 min) to w tym czasie wygrasz 3 mecze na IP farm i zgarniesz
ponad 210 IP (przyjemność z tego żadna, ale jeśli nam brakuje punkcików, do jakiegoś
większego zakupu, to całkiem niezłe rozwiązanie).
Pozdrawiam :)

Mysle ,ze nasze osiagniecia w grze tez odbijaja sie na tym. Bo jak gralem z kumplem to on za ta sama gre dostal 117 ja 110 niby nic ale roznica jest ;p a ta sama gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować