Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2010 o 15:50, B1SH0P napisał:

Dlaczego uważasz, że jeżeli gra od kilku dni, to nie wie o czym pisze..?


Ponieważ pisze bzdury? My mówimy o tym, że riot dąży do tego iż granie supportami stanie się bezsensowne i może spowodować sytuację kiedy gry będą wyglądały 4 vs 5. Lepiej będzie poprostu brać ''''killerów'''' lub następnego tanka. A tu wyskakiwanie z tym, że nerfują '''' mojego champa'''' Tych moich mam z dwudziestu, a chodzi mi wyłącznie tylko o przyjemność czerpaną z gry, którą klasy support dostarczały. Zaczynałem grać w dote kilka miesięcy po premierze jakieś 7 lat temu, a muszę przyznać że taką frajdę z gry supportami mam dopiero w Lolu. Jest to chyba jedyna rzecz, która cały czas zatrzymuje mnie przy tej grze, lecz niestety polityka Riotu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 15:45, Nightdew napisał:

Gościu, zacząłeś grać w lola kilka dni temu i wypowiadasz się na tematy o których nie
masz pojęcia.


Aha, powiedz mi coś jeszcze mądrego... gościu. Zasada jest ta sama dla wszystkich gier. Update i zaraz płacz w wykonaniu Polaków. Zauważ, że np na oficjalnym forum zmiany są oceniane raczej pozytywnie. Więc less QQ, more pew pew.

Dnia 01.12.2010 o 15:45, Nightdew napisał:

Człowiek już się zastanawiał jak grać supportami po ostatnich nerfach,
a teraz dowalili następne. Pomału nie będzie sensu ich brać i powodować gier 4 vs 5 kiedy
takim healem sony pomału to będę tylko aure dawał...


Nie wiadomo jakie będą dalsze zmiany, a akurat dzisiaj grałem fajną grę. Nas było 4, przeciwników 5, mieliśmy Sonę, która biegała z Ryzem. Ryze zakończył grę z wynikiem 20 / 0 / 2, sam by na bank tyle nie wykręcił i jeszcze dziękował supportowi, że dzięki niemu wygraliśmy. Więc nie wiem jak z tym kiepskim supportem jest ;]

Dnia 01.12.2010 o 15:45, Nightdew napisał:

Chempionami, którymi gram? Taaa
mógłbym grać tymi skupiającymi się na killach (a wierz mi potrafię) i przechodzić przez
gry bez echa, ale wolę mieć staty rzędu 1/1/30 i słtszeć teksty '' Janna imba work''
lub enemy team '' we only losing coz yours Janna''. Takie gry sprawiają mi więcej przyjemności
więc nie wyskakuj z tekstami ''championami, którymi grasz''.


Hehehe, doskonale potwierdziłeś mój poprzedni post.
Polak gra Janną---> nerf Janny ---> Polak QQ "koniec świata, idę się pociąć, riot do domu!!!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram od 7-8 mcy i akurat Jannie należał się nerf, podobnie jak random ranged carry z czerwonym buffem.
Kolejny nerf Sony już niekoniecznie chociaż i tak z paluchem w tyłku dominowałem nią cały lane, zamiast spamować Q starczał zwykły autoatack który Sona ma niesamowicie szybki. W late z archangelem+dowolne ranged carry z buffem (MF najlepiej) dało się w 3-4 rozwalić 5, na tyle pozwala "malutki heal"+speedbuff
Support ma właśnie leczyć zadrapania, po to człowiek obrzuca się skillshotamii aby ułatwić team fight. Kto nie ma heala ten traci kolejne towery zwykłym harasem+tower dive
Nigdy założeniem nie było aby jedna postać miała heala którym healowała cały dmg jednym guzikiem, to było by imba. Janna dalej resetuje cały teamfight,
Przed nerfem Sony grałem nią full AP i to chyba była najbardziej OP postać z całej gry.
Każda gra praktycznie 20 stacków z ~20-30 asyst. Heal za 450-600 i nic się nie dało zrobić.
Teraz Sone wg mnie powinno robić się na aury, Stark+Locket i trzymasz praktycznie cały team chociaż dużo trudniej jest w earlyz powodu braku many.

Innymi słowy, kończy się dzień dziecka w którym janna stoi sobie 1000yr od carry a ten co 10s wraca się aby dostać tarcze. Teraz będzie musiała go pilnować. 10s to był za długi czas, podobnie z tarczą morgany przy której ona sobie ją rzucała i maszerowała w stronę dowolnego ludka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 16:12, Budo napisał:

Aha, powiedz mi coś jeszcze... gościu. Zasada jest ta sama dla wszystkich gier. Update
i zaraz płacz w wykonaniu Polaków. Zauważ, że np na oficjalnym forum zmiany są oceniane
raczej pozytywnie. Więc less QQ, more pew pew.


Bo bardzo mało osób gra supportami? Każdy woli jak to nazwałeś '''' pew pew pew'''' gogo more kills gief quadra, penta?

Dnia 01.12.2010 o 16:12, Budo napisał:

Nie wiadomo jakie będą dalsze zmiany, a akurat dzisiaj grałem fajną grę. Nas było 4,
przeciwników 5, mieliśmy Sonę, która biegała z Ryzem. Ryze zakończył grę z wynikiem 20
/ 0 / 2, sam by na bank tyle nie wykręcił i jeszcze dziękował supportowi, że dzięki niemu
wygraliśmy. Więc nie wiem jak z tym kiepskim supportem jest ;]


Granie na low levelach troszkę wygląda inaczej.

Dnia 01.12.2010 o 16:12, Budo napisał:

Hehehe, doskonale potwierdziłeś mój poprzedni post.

Dnia 01.12.2010 o 16:12, Budo napisał:

Polak gra Janną---> nerf Janny ---> Polak QQ "koniec świata, idę się pociąć, riot
do domu!!!"


A czy ja tu mówię o Jannie? Akurat ona jeszcze ujdzie. Sona, Soraka, Kayle, Taric ( ale co ja tu będę ich wymieniał, niektórych pewno jeszcze na oczy nie widziałeś...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Soraka i Kayle to gowna a nie supporty. I kayle robilo sie na hybryde ad/ap, supportowosc wynikala z samych skilli.
Janna, Taric i Sona to najlepsze supporty. Jeszcze zilean jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 16:18, Nightdew napisał:

Bo bardzo mało osób gra supportami? Każdy woli jak to nazwałeś '''' pew pew pew'''' gogo
more kills gief quadra, penta?


Prawda. Support to tak jak bramkarz - każdy chce strzelać gole, ale jak mu nie wyjdzie dziesiąty strzał to nie ma problemu. Ale jak bramkarz raz wpuści to już jest tragedia. Tak samo supporty mają przerąbane, dpsy nie pokonają przeciwników to luz, ale jak support wybierze do ochrony jeden cel kosztem innego lub się wycofa bo ekipa dopuściła do focusowania go i prawie padł to od razu darcie mordy i wyzywanie od nooba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 16:12, Budo napisał:

Hehehe, doskonale potwierdziłeś mój poprzedni post.
Polak gra Janną---> nerf Janny ---> Polak QQ "koniec świata, idę się pociąć, riot
do domu!!!"

... Masz jakiś uraz do Polaków czy co? Gdzie są te hordy ludzi popierających patch, a tylko ci parszywi Polacy mają coś przeciwko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 16:13, Selv napisał:

Support ma właśnie leczyć zadrapania, po to człowiek obrzuca się skillshotamii aby ułatwić
team fight. Kto nie ma heala ten traci kolejne towery zwykłym harasem+tower dive
Nigdy założeniem nie było aby jedna postać miała heala którym healowała cały dmg jednym
guzikiem, to było by imba.

Lubisz grać hp potkiem? Bo tak przedstawiasz role supporta. Ktoś wyłapie dzide Nidalee w twarz? Czas zagwizdzać na suuporta, niech leczy. Oczywiście nie może całości zaleczyć od razu, bo to by imba było, to musi po kawałku. Nie daj boże wyłapie 2 hit, to sobie pospamujesz troszeczke, zanim to wyleczysz. Zaczyna się walka? Oj, niestety, poszedł Ignite, wyleczysz teraz jedną osobę za 200hp, które carry i tak zdejmie w pół sekundy, a reszte czasu...

Dnia 01.12.2010 o 16:13, Selv napisał:

Przed nerfem Sony grałem nią full AP i to chyba była najbardziej OP postać z całej gry.
Każda gra praktycznie 20 stacków z ~20-30 asyst. Heal za 450-600 i nic się nie dało zrobić.
Teraz Sone wg mnie powinno robić się na aury, Stark+Locket i trzymasz praktycznie cały
team chociaż dużo trudniej jest w earlyz powodu braku many.

Sona to przykład tego, że Riot sam nie wie, co chce od supportów. Robią Support, który praktycznie non stop wciska 3 przyciski, wnosi 3 aury jednocześnie, na niskich levelach ma pasiw, który robi dmg jak normalny caster, a żeby nie było nudno, dają aoe ulti. Skilla nie trzeba, bo heal się sam targetuje, Q się samo targetuje, speed - dla odmiany nie targetuje nic, tylko działa na wszystko w pobliżu. Była za mocna? Była. Jakim cudem nikt się nie domyślił na etapie testów? Dunno. Nerf się należał, oczywiście obrazowi supportów nie wyszło to na dobre.

Dnia 01.12.2010 o 16:13, Selv napisał:

Innymi słowy, kończy się dzień dziecka w którym janna stoi sobie 1000yr od carry a ten
co 10s wraca się aby dostać tarcze. Teraz będzie musiała go pilnować. 10s to był za długi
czas, podobnie z tarczą morgany przy której ona sobie ją rzucała i maszerowała w stronę
dowolnego ludka.

Czytam co piszesz i się zastanawiam... a gdzie jest reszta ludzi? Druga drużyna nie ma supportów? Nikt nie potrafi owej Janny zajść od tyłu i ubić? A może tu jest problem, że ranged carry/aoe ulti dominują grę na tyle, że nie ma miejsca na rasowych assasinów, którzy by się właśnie przekradli i zabili Janna/Sone/Sorake/cokolwiek tam z tyłu jest? Gdzie jest logika w tym, że ranged carry = za mocni => nerfujemy support?
Akurat skojarzyło mi się z WoWem i nieogarniętymi ludźmi, którzy na BG leją, cokolwiek jest najbliżej - nieważne, że z tyłu jest healer i leczy. Wybór celów? Zabicie supportów? Nah, pewpew. I co to za dziwy, że mu zdrówko podskakuje do góry? Nie pójde zabic healera, może w końcu wejdzie kryt za 101%hp.

Pomijam tu przy tym fakt, że nawet nie o heale się rozchodzi. Soraka to jedyny "czysty" healer, a też nie bardzo, bo ma jeszcze 2 skille. Niby coś tam twierdzą, że chcą iść tą drogą - tylko, że nie bardzo to widać. Ranged carry dominują? To po dupie im, tak jak AOE *w końcu* dostało/dostaje, a nie "problem na pewno jest w Jannie". Lanowanie z Janna daje plus w postaci shielda, ale minus w postaci dzielonego expa. Czysty zysk dla carry? Niekoniecznie.

I na koniec, czytam wypowiedzi niektóre wypowiedzi Morello. Zwłaszcza polecam przejrzeć "definicje healera". To jest designer championów? Bez jaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 16:18, Nightdew napisał:

Bo bardzo mało osób gra supportami? Każdy woli jak to nazwałeś '''' pew pew pew'''' gogo
more kills gief quadra, penta?


W pew pew nie chodziło mi o granie dpsem, tylko grę w ogóle. Nie płacz, tylko graj.

Dnia 01.12.2010 o 16:18, Nightdew napisał:

A czy ja tu mówię o Jannie? Akurat ona jeszcze ujdzie. Sona, Soraka, Kayle, Taric ( ale
co ja tu będę ich wymieniał, niektórych pewno jeszcze na oczy nie widziałeś...)


Widziałem i niektórzy nawet działają (wow, jak support może działać omg, przecież riot nerfi all) Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 17:01, KaPe napisał:

... Masz jakiś uraz do Polaków czy co? Gdzie są te hordy ludzi popierających patch, a
tylko ci parszywi Polacy mają coś przeciwko?


Na oficjalnym forum wypowiedzi są raczej pozytywne. Raczej, bo zawsze ktoś będzie narzekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 17:27, Budo napisał:

Na oficjalnym forum wypowiedzi są raczej pozytywne. Raczej, bo zawsze ktoś będzie narzekał.

Doprawdy? Widzę 2 kilkudziesięciostronicowe tematy, w tym jeden, w którym "Lead Champion Designer" pisze takie bzdury, że odechciewa się czytać.
No chyba, że :
"heal-ER (n): A common archetype originally introduced in classic fantasy that are bad for team games. They are notorious for their ability to remove attrition, cause damage creep, and bring action to a halt for people who aren''t the healer. Flagrant abuser of game health."
komuś się podoba. Mi nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkurzyłem się nieco na tego patcha bo znowu Sone nerfują jakby nie mieli czego innego wkrótce dojdzie do tego że bezie równie bezużyteczna jak reszta "zapomnianych" champów... O dziwo nie tknęli Ireli czyżby była idealna od początku :P. fajnie ze Ace nie ma poprawek trolla nie widzę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat support to jest domena praktycznie premadów, nie randomów.
Każdy support ma inne zadania niż HP pot* - ale głownie poza randomem.

Dnia 01.12.2010 o 17:17, KaPe napisał:

Czytam co piszesz i się zastanawiam... (...)


Bezczelny babisiting z krzaków trwał gdzieś do połowy, wtedy każdy ma własną linie na której chce zebrać przedmioty/xp a każdy gank jest potwierdzany missem na tyle wcześnie, że spokojnie można się cofnąć.
W late natomiast, samotne zachodzenie Janny z tyłu /boku to jest praktycznie samobójstwo wtedy wszyscy już trzymają się w zasięgu.
Dzielony XP to jest małe piwo, dla carry liczy się gold gold gold

*poza soraka ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 17:27, Budo napisał:

W pew pew nie chodziło mi o granie dpsem, tylko grę w ogóle. Nie płacz, tylko graj.


Płakałbym gdybym właśnie grał, a że ostatnio pogram 1-2 h tygodniowo to zamiast tego narzekam. Mam przyjemniejsze rzeczy do roboty niż granie w lola i na złość riotowi przyzwyczajanie się do zmiany stylu rotacji. Zresztą '''' Nie płacz'''' ? wtf, tak to możesz rozmawiać z dziećmi na low levelach. Większości mogą się zmiany podobać. Mi nie, więc wyraziłem swoją opinię.

Dnia 01.12.2010 o 17:27, Budo napisał:

Widziałem i niektórzy nawet działają (wow, jak support może działać omg, przecież riot
nerfi all) Oo


Toż to tak wiele dla mnie znaczy, '''' działający support'''' w opinii gracza zaczynającego przygodę z lolem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 17:58, Nightdew napisał:


Toż to tak wiele dla mnie znaczy, '''' działający support'''' w opinii gracza zaczynającego
przygodę z lolem :)


Taric działa, Sona działa, Zilean działa i Janna nadal działają. Wg mnie ta czwórka nadal (pomimo nerfów) nadal się sprawuje całkiem dobrze. Blitz to też opiekunka i również działa dobrze. Supporty bardziej w ustawianych drużynach się sprawdzają. Janna to właściwie tylko w takich zespołach. Na randomie przeważnie stanowi piąte koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale skoro Ranged Carry są problemem to po cholerę nerfować taką Jannę.

Zresztą i tak pewnie niedługo któraś postać dostaniem mega buffa przez kilka patchy będzie OP a potem znowu nerf do poziomu siły caster miniona.


Ale dobrze że Urgota nie tknęli, zacząłem grać, idzie mi dobrze, może się uda i będzie postać którą mogę wygrywać gry, którą nikt nie gra i na którą nikt nie ma prawa narzekać że jest OP :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 17:31, KaPe napisał:

Doprawdy? Widzę 2 kilkudziesięciostronicowe tematy, w tym jeden, w którym "Lead Champion
Designer" pisze takie bzdury, że odechciewa się czytać.


Chodzi mi o wypowiedzi użytkowników. Ogólnie patch oceniany jest dobrze.

Nightdew---> SiDi już wyjaśnił, jest ciągle przynajmniej kilku działających supportów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować