Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2010 o 00:10, ziptofaf napisał:

/ciach/


Pogadać można, ale niektórzy i tak mają swoją wizję LoL-a i zdania nie zmienią za nic w świecie "bo tak jest i koniec".
Tak jak pisałem każdy champ jest dobry, a że ktoś nie umie grać tymi "słabymi" bądź nie ma szczęścia grając nimi to jedzie po nich na całego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra nie jest zbalansowana w ogóle. Jeśli jedna drużyna ma tych słabszych bohaterów w drużynie, a przeciwna tych lepszych i doświadczenie jest niemal identyczne to wygrywa druga drużyna. Na niskich poziomach jest zapewne odwrotnie.
Dla mnie możecie grać kim chcecie jak wam sprawia to przyjemność. Jednakże nic nie zmieni faktu, że jedne postacie strasznie odbiegają od pozostałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem już trzeci wredny bug w ciągu tygodnia. O poprzednich dwóch pisałem:
1) - często ulti Warwicka się psuje i bijesz powietrze nie mogąc nic zrobić a przeciwnik biega dalej cały i zdrowy
2) - przy auto ataku postacią ranged zamiast strzelać dobiega ona do przeciwnika, prawdopodobnie przez dziurawy skin lub za duży skin w stosunku do pola aktywującego atak
3) - tornado Janny gdy szybko je aktywujemy (po wcześniejszym odpaleniu) potrafi nie zadziałać, nic na mapie się nie dzieje tylko widzę skilla na cd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie czemu próbuję wam trochę wyjaśnić co jest dobre, a co złe ? Bo zawsze istnieje możliwość, że trafimy na siebie w meczu. Jak przeciwko sobie, to nie mam problemów, możecie brać tego Ryze, Sorakę czy Teemo. Gorzej jak będziemy w jednym teamie i wyskakuje osoba co bierze Sorakę czy coś tego pokroju po czym daje lock-in. Wtedy jak próbuję wytłumaczyć danej osobie, że Soraka nic nie robi w grze, to on krzyczy, że to nie prawda jestem głupi itd. Oczywiście wtedy mecz kończy się porażką, bo przeciwny team dziwnym zrządzeniem losu ma bardzo dobre picki. Po prostu chcę oświecić trochę ludu, a nie wywyższać się jaki to jestem boski czy co tam jeszcze.

O szybkim lock-in''owaniu gadać nie będę, bo to jest zwykła głupota ludzka, na którą nie da się nic zrobić. Ale jednak wolę jak taka osoba weźmie Sonę i ja się dostosuję, a nie Sorakę i po prostu nie wiem co wtedy zrobić.
Z Soną jest taka sprawa, że najlepiej ją dać najsłabszemu graczowi w teamie, bo jest ona na tyle prostą postacią, że nie ma różnicy czy gra nią osoba top 10 czy top 1000.

@Galadin

Co do ulti WW ono ma jeszcze takiego buga, że jak WW zrobi w tym samym momencie Ulti co Ty flasha to wtedy on nadal Cie bije i masz stuna, mimo że jest kilka metrów od Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 10:03, Wielki_Bubba napisał:

Co do ulti WW ono ma jeszcze takiego buga, że jak WW zrobi w tym samym momencie Ulti
co Ty flasha to wtedy on nadal Cie bije i masz stuna, mimo że jest kilka metrów od Ciebie.


Dlatego przestałem nim grać dzięki dwóm przerżniętym teamfightom pod rząd z powodu mojego zbugowanego ulti. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 10:19, Galadin napisał:

Dlatego przestałem nim grać dzięki dwóm przerżniętym teamfightom pod rząd z powodu mojego
zbugowanego ulti. :/


Ja myślę, że to jest prawdziwy powód rozmyślań nad usunięciem flasha, bo on buguje riotowi zbyt dużą liczbę skilli, a oni tego nie potrafią naprawić. Ale jednak najzabawniejszym bugiem jest podwójne podbicie. Jak dostaniesz w dobrym momencie dwa podbicia, np jedno od janny a drugie od blitza to polecisz pionowo w górę na jakieś 10 sek. Tj. zazwyczaj całego teamfighta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 10:59, Wielki_Bubba napisał:

polecisz pionowo w górę na jakieś 10 sek. Tj. zazwyczaj
całego teamfighta.


Nie wiem czy dostałem dwa podbicia, ale Alistar wyrzucił mnie w górę na kilka sekund, że nawet zniknąłem z ekranu... Ewidentny bug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 11:42, SiDi napisał:

Nie wiem czy dostałem dwa podbicia, ale Alistar wyrzucił mnie w górę na kilka sekund,
że nawet zniknąłem z ekranu... Ewidentny bug.


Alistar bot ma tak zsynchronizowane skille, że raz wywalił mnie za mapę i musiałem recallować :P Podbicie do góry i walnięcie do przodu wywaliło mnie za mapę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 11:42, SiDi napisał:

Nie wiem czy dostałem dwa podbicia, ale Alistar wyrzucił mnie w górę na kilka sekund,
że nawet zniknąłem z ekranu... Ewidentny bug.

Rogi + podbicie zaraz po czasem daje dziwne efekty. Niby stoi w miejscu a ma stuna, to znika właśnie na pare sekund, to dostaje dmg z obu skilli a nie ma stuna. Istna loteria. Biorąc pod uwagę chore cd krowy to każde takie cudo jest mało przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Padło na to że muszę do drużyny kupić jakiegoś carry, ale do 3150 ip. Musi to być morderca, zastanawiam się nad Xinem lub Pantheonem. Jedni mi radzą Panta bo niby mobilniejszy, ma ten skok, ale osobiście wydaje mi się że Xin jest dużo efektywniejszy w early i mid co pozwoli łatwiej się wyfarmić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 14:57, Galadin napisał:

wydaje mi się że Xin jest dużo efektywniejszy w early i mid
co pozwoli łatwiej się wyfarmić.

Jest chyba wręcz odwrotnie, Pantheon potrafi być niesamowicie irytujący na linii, ale jego skalowanie w late-game jest takie sobie. Zresztą, chyba i czerwoni wspominali, że "przyglądają się" jego włóczni ( co zapewne oznacza kolejny nerf supporta) i late game, tak gdzieś patch czy 2 temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 21:57, RhastA napisał:

Ja mam tylko nadzieję, że DOTA 2 nie będzie tak casualowa jak LoL.

W Docie przynajmniej nie będzie tych dodatkowych czarów (w sensie Spelli). Nic mnie nie irytuje bardziej, jak śmierć od Ignite''a, czy moment, w którym ktoś mi ucieka za pomocą tego durnego Flasha. Argh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 15:34, Madoc napisał:

> Ja mam tylko nadzieję, że DOTA 2 nie będzie tak casualowa jak LoL.
W Docie przynajmniej nie będzie tych dodatkowych czarów (w sensie Spelli). Nic mnie nie
irytuje bardziej, jak śmierć od Ignite''a, czy moment, w którym ktoś mi ucieka za pomocą
tego durnego Flasha. Argh.


Flash ma być usunięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 15:21, Ostrowiak napisał:

Lej na carry kupuj tanków.


Problem w tym że wśród znajomych z którymi gram każdy lubi tanków łącznie ze mną i każdy lubi supporterów. Po prostu brakuje nam obrażeń w teamfightach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 15:34, Madoc napisał:

> Ja mam tylko nadzieję, że DOTA 2 nie będzie tak casualowa jak LoL.
W Docie przynajmniej nie będzie tych dodatkowych czarów (w sensie Spelli). Nic mnie nie
irytuje bardziej, jak śmierć od Ignite''a, czy moment, w którym ktoś mi ucieka za pomocą
tego durnego Flasha. Argh.


To jest pikuś. Mnie najgorzej wpienia autoattack. Miałem kiedyś taką sytuację, że jakiś przychlast ze mną na lane zapytał mnie, czy nie mógłbym przestać last hittować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 11:42, SiDi napisał:

> polecisz pionowo w górę na jakieś 10 sek. Tj. zazwyczaj
> całego teamfighta.

Nie wiem czy dostałem dwa podbicia, ale Alistar wyrzucił mnie w górę na kilka sekund,
że nawet zniknąłem z ekranu... Ewidentny bug.

Podwójne podbicie nie zawsze się pierniczy, ale może się zdarzyć tak że po jednym polecisz w kosmos.

Raz tak było, podchodzi Alistar do wrogiego Tryndamere, tamten rzuca ulti i myśli że wygra, ten go podbija, zanim wraca ulti minęło ;D
Mnie tak podbiło jeszcze od Q Cho''gatha
Ale z podwójnym nie było problemu, wygladało to tak że Xin podbił wroga pod turretem, a ja zaraz Blitzcrankiem dorzuciłem power fista i w powietrzu turret go dobił. Pięknie to wyglądało :D


Co do flasha, grając Ezrealem raz "uniknąłem" w ten sposób ulti. (tak, gram ezrealem i biorę flasha...)
A konkretnie Ulti malzahara. w tym samym momencie w którym rzucił, rzuciłem flasha i wyszło tak że zadał mi może 50 obrażeń i przerwało ulti.


No i oczywiście, niestety, gra jest niezbalansowana.
Po co mam grać na przykład takim Urgotem(którym ostatnio dziwnym trafem wygrywam wszystkie gry. Podejrzewam że to szczęście, a może faktycznie dobrze gram)
grać skoro mogę równie dobrze wybrać byle jakiego right click carry i wygrywać gry bez wysiłku.

Problem jest taki że postacie które nagradzają dobrych graczy tym że są wtedy silniejsze od innych, są tak nerfowane, że nawet przy naprawdę dobrej grze taką postacią inna, sporo łatwiejsza w użyciu osiągnie te same wyniki.

Mam tylko nadzieję że Urgota nie znerfują, fajnie mi się nim teraz gra a ostatnio Riot ma tendencje do robienia z postaci boga a potem nerfowania jej we wszystkim tak że potem już jest bezużyteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2010 o 16:05, rtyrtyrty napisał:

Mam tylko nadzieję że Urgota nie znerfują

Urgot to akurat potrzebuje na prawdę porządnego buffa. On póki co potrafi tylko ubijać w early. W late game nawet największego papiera nie uciuka. No chyba, że będzie się go robiło na ASAD... ale co to za fun, szczególnie, że jest wiele lepszych rightclickerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować