Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2011 o 21:08, Stein napisał:

Olaf wg mnie lekkiego buffa może dostać bo jego jedyny survability to jest W i nic więcej,
trzeba budować go na tanka by coś znaczył.


On ma taki dmg sam z siebie, że nie potrzebuje dużo przeżywalności.. ale nie wiem jak wyglądała stara wersja.
Ostatnio miałem w teamie Olafa, który sam nam wygrał grę. Double, triple kille cały czas robił. Wystarczy, że wychodził z krzaków, to już uciekali, miał wynik 22/2/x.

Dnia 02.01.2011 o 21:08, Stein napisał:

Co do Garena to raz nim grałem i słowa AngryGorana
opisują wszystko "Just press E and everything should be ok."


Przed nerfem było spin to win, teraz już takich obrażeń spin sam z siebie nie zadaje i imo dobrze, a Gram Garenem. Trzeba mu dać trochę itemów na dmg, żeby E zabijało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 21:21, Budo napisał:

On ma taki dmg sam z siebie, że nie potrzebuje dużo przeżywalności.. ale nie wiem jak
wyglądała stara wersja.
Ostatnio miałem w teamie Olafa, który sam nam wygrał grę. Double, triple kille cały czas
robił. Wystarczy, że wychodził z krzaków, to już uciekali, miał wynik 22/2/x.


W late game każdy olaf który jako tako się wyfarmił staje się prawdziwym mordercą. Mi bardziej chodziło o early game coś koło 8-12 lvl.

Dnia 02.01.2011 o 21:21, Budo napisał:

Przed nerfem było spin to win, teraz już takich obrażeń spin sam z siebie nie zadaje
i imo dobrze, a Gram Garenem. Trzeba mu dać trochę itemów na dmg, żeby E zabijało.


Nie wiem jaki był przed nerfem, grałem nim raz normala i albo miałem idiotów za przeciwników albo on jest op bo nie dość, że wszyscy się na mnie rzucali to opalałem E i patrzyłem jak umierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 21:35, Stein napisał:

W late game każdy olaf który jako tako się wyfarmił staje się prawdziwym mordercą. Mi
bardziej chodziło o early game coś koło 8-12 lvl.


Double killa zrobił na szóstym poziomie już, całą grę zabijał ;]
Junglował i nagle wypadał z krzaków i zamiatał.
Grałem na innym lane i akurat do mnie tylko raz przyszedł chyba, mógłbym się sporo nauczyć, bo kolo był pro. Cały czas miał buffy na sobie od potworów.

Dnia 02.01.2011 o 21:35, Stein napisał:

Nie wiem jaki był przed nerfem, grałem nim raz normala i albo miałem idiotów za przeciwników
albo on jest op bo nie dość, że wszyscy się na mnie rzucali to opalałem E i patrzyłem
jak umierają.


Przed nerfem miał większy damage z E, szczególnie w early był zabójczy. Nie można było podchodzić. Teraz bez pakowania czegoś w dmg nie ma szału. Jak ktoś jest głupi, to zginie od spina, ale dmg jest ogólnie mniejszy.


necron---> pr0 Xin ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 21:40, Budo napisał:

Double killa zrobił na szóstym poziomie już, całą grę zabijał ;]
Junglował i nagle wypadał z krzaków i zamiatał.
Grałem na innym lane i akurat do mnie tylko raz przyszedł chyba, mógłbym się sporo nauczyć,
bo kolo był pro. Cały czas miał buffy na sobie od potworów.


No to spotkałeś bardzo ogarniętego Olafa, sam kiedyś junglowałem Olafem i był to mój main, ale moje mecze jakoś moich meczy to była tak 50:50 albo kosiłem jak chciałem, albo ostro lamiłem, ze skrajności w skrajność ;)
Każdy jungler powinien starać się wychodzić z jungli z jakimś buffem.

Dnia 02.01.2011 o 21:40, Budo napisał:

Przed nerfem miał większy damage z E, szczególnie w early był zabójczy. Nie można było
podchodzić. Teraz bez pakowania czegoś w dmg nie ma szału. Jak ktoś jest głupi, to zginie
od spina, ale dmg jest ogólnie mniejszy.


No to musiałem spotkać głupków totalnych ;p Lecz mecz wygrany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 02.01.2011 o 21:53, Stein napisał:

Każdy jungler powinien starać się wychodzić z jungli z jakimś buffem.


Niekoniecznie. Rammus oraz Shen nie muszą mieć tych buffów. Żółw wjeżdża i tauntuje kogoś, a ninja wjeżdża i tauntuje wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, w dobrych grach pierwszy gank jest na lv4-5, taunt nie starczy, musi być czerwony buff inaczej Ghost i papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 21:57, SiDi napisał:

Niekoniecznie. Rammus oraz Shen nie muszą mieć tych buffów. Żółw wjeżdża i tauntuje kogoś,
a ninja wjeżdża i tauntuje wszystkich.

Tyle ,że taunt shena jest o wiele krótszy od taunta rammusa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 22:26, Selv napisał:

Bez przesady, w dobrych grach pierwszy gank jest na lv4-5, taunt nie starczy, musi być
czerwony buff inaczej Ghost i papa


Na 4 lvl jungler zawsze ma czerwonego, więc tutaj buffy są oczywiste. Mówię o trochę dalszej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój team: Shen, Alistar, Veigar, Warwick, Morgana.
Przeciwnicy: Kennen, Poppy, Ashe, Malphite, Pantheon.

Nie jesteśmy super teamem jeszcze, ale też nie gramy jak nooby, a mimo to tamci nas skroili i miażdżyli w każdym teamfighcie. Była kontrola mapy, jungla, wardy, ganki itd itp. Oni nie junglowali, nawet w early ich jechaliśmy. Ale nas koniec z końcem zniszczyli.

Mam takie wytłumaczenie - mieli świetnie AOE - wpada Malphite, Pant skacze, Ashe stun i slow, Poppy wyżyna na solo każdego, Kennen do tego też robi miazgę. Zanim cokolwiek w teamfighcie zrobiłem to dwójka naszych była martwa. My mieliśmy Alistara który niestety odstawał w sensie przydatności w teamfightach, nasz Veigar w sumie mordował 1v1 ale w tfach nic to nie dawało, no i ciężko było mi Shenem tankować tak mocno zróżnicowane obrażenia, miałem FoN i Thornmail a i tak było ciężko.

Jestem przekonany że gdybyśmy mieli innych championów to bylibyśmy w stanie to wygrać. Ogólnie zawsze gramy tak: ja tank Shen plus ad carry np. Ashe, Morgana solo way, jungler (WW albo Udyr), Kennen mid. Jednak spróbowaliśmy z tym Veigarem i Alistarem, jedna partia wygrana więc zadowoleni gramy drugą, a tutaj mieli świetną kontrę na nas.

No i matchmaking nas nie oszczędza, nie mamy wszyscy 30 lvl i nie wszyscy mają runy, a dostajemy kolesi mających ponad 700-800 winów. :/ Wiem że to o niczym nie świadczy, ale mało się zdarza nieogarniających ludzi mających tyle gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest dowód na to, że championy mają wpływ na grę i drużyna z gorszymi pickami ma mniejsze szanse na wygrane. Chodzi mi tu głównie o Alistara. Nie mówie, że każdy kto gra Alistarem to noob itd, ale ten champion raczej nie wiele wnosi do drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieli lepszy team, który w późniejszej grze wygrywa grę sam. Malph i Kennen ult i wszystko stoi w miejscu i dostaje strzały od Ashe i Pantheona. Po prostu team comp lepszy i tyle. Kennen jest jedną z postaci wygrywających całe gry, bo jego ulti jest na tyle mocne, że na 16 levelu stunuje cały team przy okazji robiąc duuuużo dmgu.

Natomiast Veigar potrzebuje gigantycznej farmy żeby być sensownym, trzeba nim umieć bardzo dobrze grać. Alistar jak nierobiony pod AP to w late nic nie będzie robił, nie mieliście nic ranged. Wystarczy, że malph i kennen wbili i było pozamiatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 14:27, Ecko09 napisał:

Ponowne ściągnięcie instalki mogłoby rozwiązać mój problem z tym crashowaniem przy uruchamianiu?


Zrób tak:
Jeżeli masz szybki net to wykasuj wszystko związane z LoL, pobierz nową instalkę, zainstaluj, pobierz patche przez nockę. Jeżeli nie chcesz tych patchy pobierać to pobierz tylko instalkę i zainstaluj LoL do tego samego katalogu (tylko nie odinstaluj czasem gry to jest gwarancja że nie będzie się musiało patchować).

Dalej: zresetuj ustawienia Internet Explorer. Zainstaluj najnowsze Adobe Air, Adobe Flash, Java, DirectX9. Mam nadzieję że jak jesteś na WinXP to posiadasz service pack 3? Jak nie to obowiązkowo zainstaluj. Jeżeli masz albo masz inny system to pobierz najnowszą stabilną wersję Internet Explorer, tylko nie 9. Może to się wydawać śmieszne ale u mnie po tych wszystkich instalacjach gra zaczęła działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 23:05, Galadin napisał:

/.../

Jeżeli chcesz mówić o poważnej grze, o użyteczności championów etc to graj ranked. Tam nie bierze sie żadnych Alistarów (poza tym jednym gościem Wasz team miał same świetne picki), a gdy przeciwnik stackuje AoE to zabiera się Jannę / Gragasa i papa. Do tego jak dla mnie ad carry powinien iść na mida, a caster na side z tankiem. Carry jak Ashe potrzebują naprawdę sporo golda żeby sie rozkręcić, a naprawdę sensowną farmę można mieć tylko na solo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 16:20, Kryhuu napisał:

Jeżeli chcesz mówić o poważnej grze, o użyteczności championów etc to graj ranked. Tam
nie bierze sie żadnych Alistarów


A zebys sie nie zdziwil. Alistar od okolo 2 tygodni jest bardzo popularny na midzie odkad shushei w jednym z meczy ESL go4lol rozwalil mida alistarem. :) Poza tym chauster, troszke ponad miesiac temu (mial 1. miejsce w solo q na US) gral bardzo duzo alistarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 16:20, Kryhuu napisał:

Jeżeli chcesz mówić o poważnej grze, o użyteczności championów etc to graj ranked. Tam
nie bierze sie żadnych Alistarów (poza tym jednym gościem Wasz team miał same świetne
picki), a gdy przeciwnik stackuje AoE to zabiera się Jannę / Gragasa i papa. Do tego
jak dla mnie ad carry powinien iść na mida, a caster na side z tankiem. Carry jak Ashe
potrzebują naprawdę sporo golda żeby sie rozkręcić, a naprawdę sensowną farmę można mieć
tylko na solo.


No to nie był draft. Musimy wbić najpierw wszyscy 30 lvl. Poza Alistarem uważam że Veigar jest zbyt late championem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy nowa rotacja będzie wprowadzana z paczem, czy może pojawi się jeszcze dziś, bo i tak bywało że pojawiała się w poniedziałek wieczorem, a nie we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak oceniacie taki skład: (nie ranked):

Jungler - Udyr
Solo - Morgana
Duo - Shen+Kennen
Mid - Ashe/Pant/Kog/Corki/Twitch - coś z tego?

Ewentualnie z Shenem AD a na mid Kennen. Nasz największy dylemat gdzie dać AD. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować