Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

To że gra się kończy zanim nadejdzie late game, to że nawet jeżeli w early wbiję 6/0 bez żadnego KS, i generalnie nie ma kto mnie pokonać, w momencie gdy Karthus czy inny Vlad kupuje ten nowy item dostaje takiego dużego kopa że prawie zawsze zdobywa kilka killi, kupuje jeszcze więcej AP i po chwili mamy odpowiednik Karthusa z 20 mejai tyle że bez mejai więc zabicie go raz czy 2 razy nie załatwi sprawy.

Nie pomoże nic kiedy oni kupują od razu ten przedmiot, zwykle wtedy mają już prawie 250 AP.

Nie, nie zamierzam grać Veigarem do końca życia. Chyba że jest inny mądry sposób na kontrowanie bez kupowania zestawu itemów na magic resist tak żeby mieć go z 200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz. Pewnie po prostu lamisz a ta sytuacja z 6/0 byla przypadkowa i jednorazowa. Co z tego ze ktos zabije kilka razy jezeli potem nie potrafi tego wykorzystac?

PS. Slyszalem, plotki, opowiadania i mity o pewnym itemie zwanym banshees veil, ale nie wiem ile w nich prawdy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno się tak nie uśmiałem przy FB. Pułapka ustawiona na czacie zadziałała. Mądrale z wrogiego teamu po przeczytaniu tej radosnej nowiny wybiegli jakby nigdy nic z krzaków...

20110106014114

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 23:22, mlynar911 napisał:

Jak ktos nia grał pierwszy raz to czemu Cię to tak dziwi?


Bo ginęła od razu i nic nie potrafiła wskórać, to ja już jak gram pierwszy raz jakimś championem to lepsze efekty mam. Ocenimy ją za jakiś czas, ale tak póki co to wrażenia na mnie nie zrobiła.

btw odblokuję Gangplanka chyba, fajny jest ^^
tylko jeszcze nie wiem jak nim grać, widziałem już buildy na ap, tanka i critical chance (chyba najbardziej oczywisty wybór).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 01:41, gogiell napisał:

Dawno się tak nie uśmiałem przy FB. Pułapka ustawiona na czacie zadziałała. Mądrale z
wrogiego teamu po przeczytaniu tej radosnej nowiny wybiegli jakby nigdy nic z krzaków...


Ja zrobiłem kiedyś podobną, było 5v5 i mieliśmy eve w drużynie więc jej nie było widać. Na ogólnym napisałem "report eve plz, she is afk" wrogi team od razu się na nas rzucił i aż miło było patrzeć (grałem wtedy tankiem) jak nasza eve zdobywa triple.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 08:29, Budo napisał:

Bo ginęła od razu i nic nie potrafiła wskórać, to ja już jak gram pierwszy raz jakimś
championem to lepsze efekty mam. Ocenimy ją za jakiś czas, ale tak póki co to wrażenia
na mnie nie zrobiła.

Ona jest przekoksana troche. Ten jej passiv jest wymiatający dlatego najlepiej nią iść na dolną albo górną linie i łatwy harrash wtedy jest.

Dnia 06.01.2011 o 08:29, Budo napisał:

btw odblokuję Gangplanka chyba, fajny jest ^^
tylko jeszcze nie wiem jak nim grać, widziałem już buildy na ap, tanka i critical chance
(chyba najbardziej oczywisty wybór).

Gangplank to jednoskilowy champ. Kupujesz nim kielich potem te mieczyki co dają 5 golda + ziela a potem te mieczyki wymieniasz na infinity edge''a i kaptury do crita. tak wiekszosc ludzi robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 08:29, Budo napisał:

btw odblokuję Gangplanka chyba, fajny jest ^^
tylko jeszcze nie wiem jak nim grać, widziałem już buildy na ap, tanka i critical chance
(chyba najbardziej oczywisty wybór).

Ja jak gram Gangplankiem to kupuję przedmioty dość radośnie i spontanicznie. Mieszam te zalecane z własnymi pomysłami i zazwyczaj mam coś do redukcji cooldownu, krytyków, szybkości ruchu i ataku i lifesteala. I idzie nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gangplankiem grałem dość dużo i budowałem go w bardzo zbalansowany sposób. Z najważniejszych rzeczy - byle nie build pod avarice blady, Gankplank dzięki parrrleyowi ściąga naprawdę ogromne ilości kasy i nie potrzebuje więcej (a raczej nie potrzebuje jej tracić na jakieś bezsensowne mieczyki).
Runki - w 3 na 3 pod kryty, ale to build 5 na 5, więc tu polecam zainwestować w manę. Dzięki temu nie trzeba będzie się później wracać. Będziesz mógł farmić w nieskończoność :3.
Pierwsze itemy to kielich i zwykłe buty. Potem kupujesz Infinity, lepsze buty, Phantom Dancera, Warmoga/Frozen Malleta, Impalera/Blood Thristera, a gdy gra jeszcze się nie skończy, sprzedaj kielona i kup coś na armor penetation.
Skąd taki build?
Infinity - wiadomo, dmg, kryty, must have
Phantom - przyda się przyśpieszenie naszej postaci i to, że będziesz miał ok 50% szansy na kryty
Warmog/Frozen - zależnie od sytuacji, ja wole jednak Warmoga. Po co? Masz spory dmg i attack speed, więc trzeba to wykorzystać. Jeżeli wyfarmisz się na starcie i kupisz go w miarę szybko, będziesz mógł bez problemu wbić się w środek bitwy i wybić wszystkich "z ręki". Jeżeli nadal preferujesz stanie z tyłu i strzelanie z parleya, weź frozena, slow się przyda
Impaler/BT - jeżeli wziąłes warmoga, to weź to pierwsze, a jeżeli frozena, to bierz BT

Co do skillów. Pakuj w parrleya, a jeśli masz jakieś stuny na lane, to weź na drugi skill owoce (rozwiń je tylko na pierwszy level. I tak nie będziesz korzystał z heala, bo przydają się tylko do ratowania przed stunem), a gdy skończysz parelya leć w skill na e.
Warto też śledzić mapę w poszukiwaniu miejsca, w które można wrzucić ulti :3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Avarice Blade daje nie tylko kasę, ale też critical chance, a wiele osób go sprzedaje potem, co się zwraca. Będę grał chyba właśnie critplankiem, czyli Avarice Blade, a potem Infinity, Frozen Mallet, Bloothirster jak starczy kasy.

Powiedzcie mi tylko czemu kupujecie kielich, imo lepszy byłby Philosopher''s Stone- jest bardzo tani, daje duży regen i dopływ gotówki przez całą grę, świetny item dla Gangplanka.
http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Philosopher''s_Stone

Druga rzecz- jakie buty? Widziałem, że nie wprowadzili jeszcze tych na cooldown reduction... więc albo buty na atak, albo mercury, albo na magic penetration, żeby barrage walił mocniej.

Warmoga będę musiał przemyśleć, ale nie wiem czy jest sens, ludzie jeszcze kupują Spirit Visage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 11:02, Budo napisał:

Druga rzecz- jakie buty? Widziałem, że nie wprowadzili jeszcze tych na cooldown reduction...
więc albo buty na atak, albo mercury, albo na magic penetration, żeby barrage walił mocniej.

Wprowadzili. Szukaj w Movement Speed. W sklepie klikając na składnik tego co chcesz otrzymać ma się zazwyczaj ograniczoną ilość okazanych przedmiotów(5-6, nie widać wszystkich!) z którymi można to zrobić (na przykład właśnie Boots of Speed, Long Sword, Amplifying Tome i jeszcze parę innych). Trzeba szukać w tych zakładkach. ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warmog? Puste HP bez żadnych resistów. Co z tego, że masz 2k HP, jak Ci to zjadą w szybko bo nie masz ani Armora, ani M.Res?
Atma i Banshee to dobre wybory. Spirit podbija GP heala, więc też OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 11:02, Budo napisał:

/.../

Avarice Blade daje nie tylko kasę, ale też critical chance, a wiele osób go sprzedaje
potem, co się zwraca. Będę grał chyba właśnie critplankiem, czyli Avarice Blade, a potem
Infinity, Frozen Mallet, Bloothirster jak starczy kasy.

Tak jak pisałem imho inwestycja się zwraca dość... średnio. A gankplank dzięki parleyowi farmi ogromne ilości golda. Czasem takie, że nie potrzebowałem fragów a i tak miałem więcej kasy od innych. Owszem, można zbierać avarice, jednak im szybciej kupisz BFa tym lepiej, więc...

Dnia 06.01.2011 o 11:02, Budo napisał:

Powiedzcie mi tylko czemu kupujecie kielich, imo lepszy byłby Philosopher''s Stone- jest
bardzo tani, daje duży regen i dopływ gotówki przez całą grę, świetny item dla Gangplanka.

Pasyw kieliszka jest dość dobry + szczątkowy MR. A tak jak już mówiłem. Dopływ gotówki jest dość bezsensowny na tej postaci

Dnia 06.01.2011 o 11:02, Budo napisał:

Druga rzecz- jakie buty? Widziałem, że nie wprowadzili jeszcze tych na cooldown reduction...
więc albo buty na atak, albo mercury, albo na magic penetration, żeby barrage walił mocniej.

Nie testowałem tych nowych butów, aczkolwiek wydają się dość ciekawym rozwiązaniem. Zwykle brałem butki na Mpen.

Dnia 06.01.2011 o 11:02, Budo napisał:

Warmoga będę musiał przemyśleć, ale nie wiem czy jest sens, ludzie jeszcze kupują Spirit
Visage.

Dość bezsensowny item. Owszem, gankplank ma heala, który nadaje się jednak tylko do wyjścia ze stuna.
Edit dla Lisuna: Resisty mam z runek (armor), a reszte z butów, kieliszka i impalera. Ponad 100 magic i armor res. Z warmogiem tyle akurat wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moze zamiast chalice''a czy phistone''a kupicie te zasrane runy na mane? Sa CHOLERNIE tanie, przydaja sie prawie na wszystkich czempionach i przyspieszaja wasz build. I co do avarice''ow to oplaca sie kupic gora 2, bezp rzesady, skonczycie z 80% crita i 0 ad bo farmicie gold gain. Potem iedge, yoummu/bthirstery. Po co yoummu? Po gangplankiem sie autoatakuje poza parrleyowaniem. ._.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Mam runy na manę per level, dodge, armor penetration i flat health quint. Pod koniec regen z run jest ok, ale na początku bida, a Gangplank potrzebuje imo regen many, żeby spamować Parleyem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 11:20, Budo napisał:

Mam runy na manę per level, dodge, armor penetration i flat health quint. Pod koniec
regen z run jest ok, ale na początku bida, a Gangplank potrzebuje imo regen many, żeby
spamować Parleyem.

To kupujesz urne i styka jak na początek ;] potem ją sprzedajesz i nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 11:02, Budo napisał:

Druga rzecz- jakie buty? Widziałem, że nie wprowadzili jeszcze tych na cooldown reduction...
więc albo buty na atak, albo mercury, albo na magic penetration, żeby barrage walił mocniej.

Ja kupuję te, co dają trzeci poziom szybkości- ale gram bardziej dla zabawy, niż wymiatania wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tanków. Jak dużo itemów na resisty kupujecie zazwyczaj? W sensie czy kiedy mam jakieś 60% redukcji fizycznych czy magicznych, to warto iść w więcej czy lepiej HP zwiększyć? A może dopiero od 70% budować HP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sobie przypomnieć tego zabawnego champa i pokazać wam możliwości tego builda. Przyjrzyjcie się statystykom postaci. AD, AS, resisty, ogromne ilosci hp. W pojedynke wygrałem przegrany mecz. Wrogowie mieli team casterów, a my nie mieliśmy tanka. Kiedy się wyfeedowałem rozwalałem po 3 na raz :D.

20110106122219

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TAK, to musi byc NAPRAWDE wysokie elo, ze trzeba budowac chalice bo nie ma sie run na mane. Jezeli juz naprawde tak wam szkoda IP bo wolicie kupic sobie jakiegos championa to budujcie na nim manamune. "Farma bez konca" no i oczywiscie AD... Naprawde nie musicie kupowac chalice. Co do avaricow, to mozna je postackowac, bo skoro i tak na poczatku sie tylko farmi przez x czasu to sie zwroca, a bedzie o wiele przyjemniej na lane. Poza tym ktos wspomnial o daniu tylko1 punktu w W. Moim zdaniem jest to glupota, ten skill powinno sie maxowac (a dokladniej 1 lvl E, 1lvl W, 1 lvl Q a potem maxujemy w->q->e oczywiscie pamietajac o ulti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować