Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2011 o 20:25, Aku230 napisał:

Ma ktoś jakies porady dla xina na mid?

Przede wszystkim rushe zaczynamy dopiero od 4 levelu, gdy masz już wszystkie skille + 2 stopień na E. Przeważnie do zabicia przeciwnika przed 6 levelem potrzeba kilku wejść, dlatego atakujesz E+Q i jeśli jesteś daleko od nieprzyjacielskiej wieży to W i zadajesz kilka hitów, cofasz i odzyskujesz hp na mobach. Po pierwszym wejściu przeciwnik powinien mieć ~55% hp, więc recallować się nie będzie. Czekasz, aż znikną cooldowny i robisz kolejny wjazd. Powtarzasz combo i przeciwnika zabijasz, jeśli jest to niemożliwe to po prostu postaraj się, żeby zadać mu jak najwięcej dmg, cały schemat powtarzasz do zabicia przeciwnika. Jeśli masz ulti, to nie zużywaj go za każdym wejściem. Używaj go tylko wtedy, gdy chcesz zabić przeciwnika, a nie tylko zadać dmg. Na początku każdej gry sprawdzaj, jakie summoner spelle ma przeciwnik. Jeśli jest to flash + ghost to musisz zmusić przeciwnika do zużycia ich poprzez własne ataki. Dopiero po tym możesz zrobić wejście-żeby-zabić. Walka Xinem na mid polega na wojnie podjazdowej. Gram w ten sposób krótko, ale zdążyłem już dowiedzieć się, że Xin wciąż jest OP, że gram postacią niewymagającą skilla oraz gram na farcie. Życzę ci, abyś dowiadywał się tego samego od przeciwników :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 21:21, sirufok napisał:

A pirata na midzie pan nie widział? Pantheona? Jaxa? Gragasa? Ja widziałem i ci goście
wiedzieli co tam robić.


Dodam do tego akali, sam grałem na midzie i nie narzekałem zbytnio. Spotykałem się też z tryndą.

Sebuuu98

Coś podobnego do tego to może być akali. Sam nią gram i nią to jest niezła zabawa. Ewentualnie shaco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 21:28, Radek15 napisał:

Dodam do tego akali, sam grałem na midzie i nie narzekałem zbytnio. Spotykałem się też
z tryndą.

Akali to świetna postać do farmy. Jak tylko mogę gram solo. Mocny damage, niski cd, energia i można bić kaske i exp z mobów w nieskończoność, a do tego pasywny spell vamp pozwala na długie trzymanie lane. Do tego świetny mechanizm ucieczki i gry defensywnej - kółko z W. ;) Także na wjazd pod turet nie ma co liczyć.

No ale... akali nie ma żadnego CC w sumie. Także każdy Vlad, Anivia czy morde gnoją Akali na midzie. Wiem z doświadczenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak CC jest nagrodzony dobrymi obrażeniami oraz niewidzialnością. Przeciwko vladkowi grałem na midzie i powiem, że na początku jak ja miałem całe combo (na 3 lvl) to vlad nie miał szans, było tak do jakiegoś 7-9 lvl, potem on miał lepiej. Na samym końcu to już nikt ze mną szans nie miał :P, ogólnie w tej grze wyciągnąłem 25/2 i ileś tam asyst. Jedno o co się modliłem, aby mnie nie ubili, raz staty się psują, a drugie to ten nieszczęsny kafel golda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amumu 4:14
Nunu 4:31
Rammus 3:53
Shen 5:11
Udyr 5:00

Taki mniej więcej czas osiąga się junglą. Do Udyra nie mam chyba run całkowicie dobrych i zrobiłem go 0/14/16 (gdzieś tak go widziałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem już Karmę (a przy okazji całą grę). I cóż - Karma wcale nie lami, przeciwnie, jest świetna. Oczywiście do supportu - ale jeśli potrafi się nią grać, asyst bez liku.
I jeśli jest dobry team oczywiście, to gra się swietnie. Ale to jest oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 22:21, Radek15 napisał:

Ja dodam jeszcze pytanie od siebie. A ile czasu ci zajmuje ww? No i oczywiście wariant
smite i bez niego.


Jungle bez smite = fail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 21:21, sirufok napisał:

A pirata na midzie pan nie widział? Pantheona? Jaxa? Gragasa? Ja widziałem i ci goście
wiedzieli co tam robić.


Sam kokszę Jaxem na mid i potwierdzam - powyżej wymienieni świetnie się nadają na środeczek ;p

Dnia 04.02.2011 o 21:21, sirufok napisał:

Coś podobnego do tego to może być akali. Sam nią gram i nią to jest niezła zabawa. Ewentualnie
shaco.


Akali posiadam i nawet mi podchodzi. Ale właśnie! Shaco!

Dnia 04.02.2011 o 21:21, sirufok napisał:

I jeśli jest dobry team oczywiście, to gra się swietnie. Ale to jest oczywiste.


Dzięki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2011 o 00:10, Selv napisał:

Apropo Soraki to się smieje ;)
Naprawdę teraz to solidna postać :)


Mimo, że nasz vlad feedowal na midzie 1/5 a enemy vlad 6/1 to później jak przyszło do team fightów przeciwnicy wyklinali moje heale:) super się teraz nią gra

Edit: i pierwszy raz widziałem ad kenna...

20110205003837

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2011 o 00:39, Nightdew napisał:

> Apropo Soraki to się smieje ;)
> Naprawdę teraz to solidna postać :)

Mimo, że nasz vlad feedowal na midzie 1/5 a enemy vlad 6/1 to później jak przyszło do
team fightów przeciwnicy wyklinali moje heale:) super się teraz nią gra

Edit: i pierwszy raz widziałem ad kenna...

Lol to w ogóle działa? Solował się z kimś ten kennen? Czy po prostu dużo szczęścia w teamfightach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2011 o 00:58, DarkWolf_PL napisał:

Po 16 asystach o szczęściu raczej nie można mówić,

Wiesz. Nie jednokrotnie jak gram ( nie potrafię żadnej konkretnej postaci teraz przytoczyć...) Potrafię mieć masę fragów jeszcze więcej asyst, ale to tylko zasługa mojego teamu. Wymierzając sprawiedliwość samodzielnie dostałbym nuki. I tutaj jestem ciekaw czy ten Kennen AD jest robić to co Kennen AP który potrafi kogoś tam wysolować, a w teamfighcie zrobić nie lada pogrom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 23:00, Wielki_Bubba napisał:

Jungle bez smite = fail.


Mam tylko jeden komentarz do tego: "lol". Bez smite''a to sie gra ww na jungle, bo ludzie nie spodziewają się jungle to raz, a po drugie to możesz wziąć sobie dodatkowy spell od koszenia.

Co do kennena to ad jest lipny. Jak się ogarnie to trochę się namiesza, ale tak naprawdę to ciężko jest nim dobrze grać. Osobiście sam bym zjechał takiego grając akali, a ap już byłoby ciężko.

A że dzisiaj jest dzień chwalenia się to ja zapodam ssy. Trochę lipę zrobiłem, bo w grze co mam 25 killi walnąłem penta killa i nie zrobiłem ssa (żal dupę ściska :P).

20110205051745

20110205052203

20110205052216

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować