Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

"tu był długi blok tekstu pana ostrowiaka"

Meta sie caly czas zmienia i jest rozna zaleznie od wersji, wiec nie trzymam sie jej jakos bardzo scisle. Owszem byly postacie uwazane za beznadziejne do czasu az jakis pros pokazal jak nimi grac (albo nie-pros sie nimi wybil do miana prosa) i jak tylko ktos mi pokaze takie cos za pomoca mordekaisera to przyznam mu racje. Ale jako ze nic takiego nie widzialem (i nie wydaje mi sie zebym zobaczył) to twierdze ze morde jest gorszym pickiem od innych. Nie neguje gry tymi postaciami, ani tego ze ktos ich uzywa - po to one sa - ale neguje opowiesci wielu kolegow z forum mowiace jaki morde jest boski.

Poza tym jesli myslicie, ze traktuje kazda gre serio, biore najlepsze picki i flejmuje na tych ktorzy biora cos z dupy to powiem wam ze nie macie racji. Po prostu nie dyskutujemy o fajnosci (ciekawosci) gry dana postacia tylko o jej przydatnosci w normalnej powaznej grze.

@kolego ostrowiaku
nie jestem high elo, ale chyba nie moge przez to przedstawic swojej wiedzy TEORETYCZNEJ ktora nie chwalac sie jest po prostu wieksza od wiedzy innych graczy z tego forum. Ja wiem ze LoL ma byc zabawa, dlatego nie mowie ze to zle ze gracie kiepskimi postaciami (chyba ze na rankedach, gdzie gra sie juz bardziej na "powaznie"), po prostu nie chce zeby wielu graczy zostalo wprowadzonych w blad.


Mysle, ze narazie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 17:24, Ostrowiak napisał:

Nie uznaję Morde ani innej postaci za boską ani nie przypisuję mu roli super-uber-tanka,
uważam jednak, że używanie różnych postaci na jedną rolę, zamiast jednej wypracowanej
mety, niekiedy owocuje przewagą taktyczną.

Moglbys podac jakis przypadek, w ktorym ta "przewage takyczna" mozna uzyskac poprzez pickniecie morde zamiast jednego z "meta-tankow"? (pytam serio, bez zlosliwosci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 20:30, Burczyn napisał:

Granie Shaco bez jungli to idiotyzm?
Tak pytam, z ciekawości.


Niekoniecznie. Choć junglowanie nim daje spore pole do popisu i świetne ganki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 20:30, Burczyn napisał:

Granie Shaco bez jungli to idiotyzm?
Tak pytam, z ciekawości.

Zalezy co chcesz osiagnac. Jesli zalezy ci na super rezultatach itd to owszem, jest to idiotyzm.. Ale jesli lubisz to to mozesz sobie lanowac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 15:17, rtyrtyrty napisał:

Master Yi, Katarina, Ezreal(niby ma jakiś attack speed slow ale jakoś to do mnie nie
przemawia)


Katarina ma slowa. Mizernego, ale jednak. Garen nie ma nic, Corki nie ma nic, Nidalee nie ma nic (chyba), Sivir nie ma nic, Soraka nie ma nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 21:03, Budo napisał:

> Master Yi, Katarina, Ezreal(niby ma jakiś attack speed slow ale jakoś to do mnie
nie
> przemawia)

Katarina ma slowa. Mizernego, ale jednak. Garen nie ma nic, Corki nie ma nic, Nidalee
nie ma nic (chyba), Sivir nie ma nic, Soraka nie ma nic.

?
Katarina ma tylko redukcje heala i regena 50% gdy rzuci Bouncing blade z killer instincts, nie ma zadnego slowa.
Po za tym Garen ma silence na swoim Q a to jednak juz cos zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 18:32, miszcz929 napisał:

Moglbys podac jakis przypadek, w ktorym ta "przewage takyczna" mozna uzyskac poprzez
pickniecie morde zamiast jednego z "meta-tankow"? (pytam serio, bez zlosliwosci)


Podałem, zostałem zbrechtany.

@jawej - tiaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecie Garen ma silence, toż to stun dla casterów.
***

Tak sobie teraz pomyślałem, że Nocturne i Twisted Fate to będzie masakryczne połączenie. Junglerzy i sololanerzy nie będą mieli życia wtedy. I jeszcze będzie słychać "en alaj hes biin slejn" nie wiedząc co się dziejje. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm, ale silence na 1 target nie jest wystarczajacy zeby byc dobrym tankiem. Szczegolnie ze potem moze tylko posiedziec i posmyrac przeciwnikow z E (bo po nerfie jest ono SLABE).

A szkoda, bo garen z jednej z lepszych postaci stal sie jedna z gorszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 21:17, Markush napisał:

Tak sobie teraz pomyślałem, że Nocturne i Twisted Fate to będzie masakryczne połączenie.
Junglerzy i sololanerzy nie będą mieli życia wtedy. I jeszcze będzie słychać "en alaj
hes biin slejn" nie wiedząc co się dziejje. ^^

Już widzę to wybijanie niedobitków po teamfightach, niach niach niach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 21:24, Yawei napisał:

Mhm, ale silence na 1 target nie jest wystarczajacy zeby byc dobrym tankiem.

A kto mówił, ze to wystarcza. Pytanie było chyba o tym, kto nie ma w ogóle CC. Czyli kto nie może być tankiem. :)

A morde jest boski. Ale tylko jak się gra z takimi idiotami, któzy atakują tego kto pierwszy podejdzie (czyli morde) i atakują go dopóki nie zabiją. Przy ogarniętych przeciwnikach nikt przecież na takiego nie zwróci uwagi. Nawet nie zmarnuje stuna, obejdą go i przejdą od razu do carry.
Gdyby wszystkie jego skille były pod AD mógłby być dobrym teamfighterem, ale, że tak nie jest... :( A szkoda, bo postać jest fajna, tylko trochę taka nie wiadomo po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Eee, a te jej sztylety nie spowalniają? W takim razie sorki, wydawało mi się. A silence to imo nie cc, więc nie liczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 21:41, Budo napisał:

/.../

Eee, a te jej sztylety nie spowalniają? W takim razie sorki, wydawało mi się. A silence
to imo nie cc, więc nie liczyłem.

Mogłeś się pomylić bo praktycznie każda kupuje Rylai''s scepter ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 21:24, Yawei napisał:

Mhm, ale silence na 1 target nie jest wystarczajacy zeby byc dobrym tankiem. Szczegolnie
ze potem moze tylko posiedziec i posmyrac przeciwnikow z E (bo po nerfie jest ono SLABE).

A szkoda, bo garen z jednej z lepszych postaci stal sie jedna z gorszych.

Hm, przecież garen nie jest tankiem tylko antycarry, coś w stylu poppy. Musisz być zbudowany na tanka, to prawda, ale tylko po to, żeby przedzierać się przez resztę wrogiego teamu, wrzucasz na jakąś ashe Q, kręcisz się jej na papie i zjadasz potem z R, w czasie gdy Twój team zjada resztę ich teamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 22:54, filip29 napisał:

Jakby ktoś tego jeszcze nie widział( na stronie lola tego nie ma) :
http://uk.ign.com/videos/2011/03/10/league-of-legends-nocturne-sneak-peek

W sumie to w grze wygląda duuużo gorzej niż na artach.


Dobrze zrozumiałem, że jego ulti powoduje to, że wrodzy bohaterowie widzą tylko to co ich postać widzi? Czyli znikają im z widoku miniony i członkowie drużyny, prawda? Ale co z minimapą? Bo o tym nikt nie wspomniał.
To jego ulti wydaje się strasznie przekozackie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>To jego ulti wydaje się strasznie przekozackie.

Nie sądzę. Postać na określony czas widzi tylko to, co przed sobą, tracąc wizję dzieloną - ot straszak i ulti wybitnie psychologiczne, za co Riot ma plusa.

Jest jednak prosty counter, to się nie sprawdza podczas chodzenia w grupie. Zwyczajnie widzimy swoich kompanów, gdy są koło nas i vice versa, że nie wspomnę o Teamspeaku czy innej komunikacji głosowej.

Bardzo ciekawy mechanizm, bardzo dobry do ganków na junglera czy na złośliwca co sam pushuje, ale poza tym zasadniczej użyteczności nie ma, chyba żeby zakamuflować backdoor.

Baardzo trafna nazwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować