Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dzięki wszystkim za porady, sugestie i opisy.
Pytań dalszych nie będzie, bo doszedłem do wniosku, że czeka mnie jeszcze dużo, dużo treningu zanim zacznę grać przyzwoicie.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 22:32, ziptofaf napisał:

Spróbuj tego z Vayne ^^ Ulti + Q (stealth) + Q + Q + Q + Q = martwy Yi zanim zdąży coś
zrobić ;)

Yi nie zdąży zrobić czegokolwiek w ciągu co najmniej 10 sec, ciekawe, ogółem masz za duży surv by vayne mogła coś ci zrobić jeśli nie jest wyfarmiona lepiej od ciebie

Dnia 09.06.2011 o 22:32, ziptofaf napisał:

Zresztą, żebyś się nie zdziwił że zdołasz Yi budowanym na AP zjechać innego
carry który się pod AD buduje, z jednej strony ty masz większy jednorazowy nuke, z drugiej
jak zaczną wjeżdżać kryty za kilkaset (Infinity Edge + Bloodthirster/Black Cleaver, nic
niezwykłego u carry)...nie byłbym pewny kto wygra ;) W sumie można by zresztą sprawdzić
jakby ci się kiedyś chciało, wezmę np. Caitlyn czy Corkiego, ty AP Yi, wyfarmimy się
do podobnego poziomu (powiedzmy 120 minionów + 2 kille na każdym z nas) i sprawdzimy
kto zginie pierwszy ;D

300 armoru +1500 heala i dmg za 800+500 z Q i 500 z E i R (500AP +lich bane) + fakt, że Q to AoE, AP Yi rozwala team a nie pojedyncze postacie (musi mieć kille i asysty, a w teamfightcie ktoś również będzie zadawać jakiś dmg)

Jungler Yi> AP Yi> każdy inny Yi
na AP tak bardzo nie boli gdy dostaniesz stuna w porównaniu z AD, ty masz burst, a nie dps, najlepsza opcja na normal (bo na ranked może się tak dobrze nie sprawdzić (chociaż i tak lepiej od lane AD bo ten akurat zostanie skontrowany na wstępie, AP Yi ma ten element zaskoczenia) to raz, a dwa rozważamy pre 30lvl). Należy również zauważyć, że AP YI będzie miał lepsze szanse na stanie się użytecznym gdyby został zfailował na linii, dodatkowy dmg na Q pozwala się bardzo dobrze wyfarmić nawet w przypadku braku AP (AD może nie uciągnąć z maną). A gdy nie dostanie stuna ani innego silenca, ale będzie sfocusowany to może wytankować cały przeciwny team przez 5 sec. Nie twierdzę, że AD Yi jest wybitnie słaby i niemożliwy do grania, chciałem tylko zauważyć, że na Yi można stosować z powodzeniem różne buildy.

BTW, Low lvl to już jest smurf 5 lvl referal w 90% więc byle czym gry nie uciągniesz (zwłaszcza gdy całkowicie przypadkowo to twój team ssie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 01:23, Nephren-Ka napisał:

Dzięki wszystkim za porady, sugestie i opisy.
Pytań dalszych nie będzie, bo doszedłem do wniosku, że czeka mnie jeszcze dużo, dużo
treningu zanim zacznę grać przyzwoicie.:P


Ja ze swojej strony powiem, że na początku najlepiej nie kupować drogich bohaterów tylko raczej zagrać co najmniej raz każdym. Graj tymi co trafiają się w tygodniowych rotacjach i w końcu trafisz na takiego, który Ci się spodoba i wtedy zaczniesz nim grać więcej aż go opanujesz. Grając każdym z dostępnych czempionów nauczysz się grać każdym typem (tank, carry AD/AP, support, caster) nawet jeśli nie super to nie będziesz przeszkadzał.

Aha i run nie kupuj przed osiągnięciem 20lvl bo to się po prostu nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie, znowu nie mogę pielęgnować swego nałogu, popsułem dysk twardy :(
Jakiś nowy champion ma być? O widzę już - cóż, jeśli będą zombie, kupuję od razu =D Zombie to moje ulubione stworzonka. Takie miłe.
Cholera, przed lipcem tego dysku nie naprawię.. No cholera by to po prostu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz, a moim zdaniem godzac dyskusje na temat yi ap i ad, on jest zwyczajnie beznadziejny. 0 cc - pierwszy fail, surv - jeden stun i go nie ma, nie odpalisz sobie meditate''a na stunie - drugi fail, ulti staje sie bezuzyteczne przy stunie, rootcie - trzeci fail
Jedynym plusem jaki on ma moim zdaniem jest to ze swietnie kosi wiezyczki.
Co nie zmienia faktu ze jest w tym momencie jednym z najgorszych close range carry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 13:51, Pazurex napisał:

No i super z 300 punktow w plecy bo wczoraj "naprawiali" store...


No to się ciesz. Ja straciłem około 1k, a może i więcej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 15:24, Ecko09 napisał:

Rumble czy Vayne? Lubię grać każdym typem, ale mogę sobie pozwolić tylko na jednego championa
z tych 2.

posiadam rumble i kompletnie mi sie nie podoba, jakiś taki dziwny, na początku fajnie bo nikt nie wiedział jak go ubijać, a teraz jakoś taki niemrawy sie wydaje XD ulti jedynie fajne ma.


vayne nie posiadam, ale wydaje sie lepszym wyborem moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 13:47, Dredzik napisał:

Coz, a moim zdaniem godzac dyskusje na temat yi ap i ad, on jest zwyczajnie beznadziejny.
0 cc - pierwszy fail, surv - jeden stun i go nie ma, nie odpalisz sobie meditate''a na
stunie - drugi fail, ulti staje sie bezuzyteczne przy stunie, rootcie - trzeci fail
Jedynym plusem jaki on ma moim zdaniem jest to ze swietnie kosi wiezyczki.
Co nie zmienia faktu ze jest w tym momencie jednym z najgorszych close range carry.


Dla dobrego gracza. Hard carry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 13:47, Dredzik napisał:

0 cc - pierwszy fail

Carry nie jest od wrzucania CC, od tego są supporty i tanki ew. mage. Ale on nie potrzebuje aż tak bardzo cc bo dzięki Q może znaleźć się w meele range, a dzięki R (i youmuu, i ghost...) w nim pozostać i bić kogoś po twarzy.

Dnia 10.06.2011 o 13:47, Dredzik napisał:

surv - jeden stun i go nie ma, nie odpalisz sobie meditate''a na
stunie - drugi fail

Po to właśnie do praktycznie każdego meele dpsa bierze się cleanse, które od takich stunów ratuje.

Dnia 10.06.2011 o 13:47, Dredzik napisał:

ulti staje sie bezuzyteczne przy stunie, rootcie - trzeci fail

yw.

A biorąc pod uwagę sam dmg, to nie wiem czy nie jest on najmocniejsza bazowo postacią tego typu w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 14:52, Radek15 napisał:

> No i super z 300 punktow w plecy bo wczoraj "naprawiali" store...

No to się ciesz. Ja straciłem około 1k, a może i więcej :(


Jak zauważyłem że nie dało IP natychmiast to nie grałem więcej niż 2 mecze( w tym FotD). Zresztą nie gram generalnie dłużej niż ze 2-3 godziny bo ciśnienie mi tak rośnie że spaliłbym karton fajek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 16:34, Kryhuu napisał:

A biorąc pod uwagę sam dmg, to nie wiem czy nie jest on najmocniejsza bazowo postacią
tego typu w grze.


Jest, sam Riot stwierdził, że Yi ma największy DPS w grze i dlatego go nie ruszają bo wtedy byłby albo przegięty albo bardzo słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 15:24, Ecko09 napisał:

Rumble czy Vayne? Lubię grać każdym typem, ale mogę sobie pozwolić tylko na jednego championa
z tych 2.

Rumble ma bardzo dużo hp, pod tym względem owni nawet.. tanków (!) takiego Alistara zownił w try miga (i nie tylko...). Ja nim lubię bardzo grać. Legendę nawet wbijam ^^
A Vayne mi się nie podoba. Nudna, choć dmg w early ma zdecydowanie zbyt duży jak dla mnie.
Ja wybrałbym Rumble. Off tank mag pusher ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować