Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2011 o 16:35, Zakrzysiunio napisał:

> WTF? Poppy dostaje nerfa? Oo Równie dobrze mogliby osłabić Shena albo Heimerdingera.


Patrzysz tylko na to, co widzisz na swoim levelu. Duza czesc graczy lola jest ponizej
30poziomu, i poppy potrafi tam robic rzeź- dlatego ją nerfią, nie zdziwię się również,
jeżeli w następnym patchu dostanie ona buffa- zapewne będą próbowali zbalansować ją na
tyle, aby nie zabijała wszystkiego, co się rusza jeżeli gra nią newfag ale również aby
nie była tak up na 30lvl i rankedach.

Tylko ze tak balans powinien byc robiony pod tych najlepszych bo to oni graja o $£€. Tak jest w wiekszosci powaznych gier. Bo po co robic balans pod noobow. Nie ma sensu bo skoro poopy robi sie sieke to boje sie pomyslec o innych czempach ktore sa jeszcze lepsze vs nab.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle myślisz. Oni nerfią/buffują postacie patrząc to co się dzieje na rankedach i normalach przy 30 lvl. Niższe poziomy ich w ogóle nie interesują, bo ludzie tam dopiero co poznają samą mechanikę gry.

@Radek15
To była ironia. Nerf na Poppy nie jest w ogóle potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 17:13, Mange napisał:

Tylko ze tak balans powinien byc robiony pod tych najlepszych bo to oni graja o $£€.
Tak jest w wiekszosci powaznych gier. Bo po co robic balans pod noobow. Nie ma sensu
bo skoro poopy robi sie sieke to boje sie pomyslec o innych czempach ktore sa jeszcze
lepsze vs nab.


Hmm, gra jest z tego co wiem f2p, i nie widze powodu, dla którego niektórzy gracze mają być uprzywilejowani. Czemu uważasz, iż gra powinna być balansowana tak, aby to im się dobrze grało? Wg. mnie mijasz się też trochę z interesami RIOTu (pr0 gracze generują dużą część ich dochodów, ale czy nie uważasz, iż najwięcej kasy firmie przynoszą nowi gracze kupujący rp- na champy- ip jeszcze nie zdążyli zarobić- boostery i skiny? To zwykle oni je nabywają- nie zdążyli ich jeszcze zdobyć w inny sposób- i jest ich chyba sporo więcej niż graczy 30lvl 2k+ elo).
Poza tym, nie dostrzegam wielu więcej champów robiących aż taką sieczkę na noobach- leblanc, annie, gp, morde, trynda (tak samo jak poppy- niesmiertelność, a do tego poppy ma jeszcze zwiększony damage zadawany focusowanemu przeciwnikowi)- reszta nie jest już aż taka straszna.
Ach, i cały czas widzę sens w balansowaniu gry również pod noobów. Jeżeli dla Ciebie nie ma to sensu- przykro mi. Jak dla mnie- każdemu powinno grać się dobrze, i zapewne nie jest to tylko moje zdanie.

@SiDi: ehm, to jak w takim razie wytłumaczysz tego nerfa? Bo skoro tak, to na 30lvl normalach i rankedach poziom musi być śmiesznie niski (albo ja o czymś nie wiem i poppy jest b. mocnym champem :o), i jeżeli taki jest poziom- przepraszam i już się nie odzywam. Zakładałem po prostu, że ludzie na 30lvl mają więcej umiejętności i gdyby RIOT bazował na ich doświadczeniach to poppy nie byłaby nerfiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.08.2011 o 17:34, Zakrzysiunio napisał:

@SiDi: ehm, to jak w takim razie wytłumaczysz tego nerfa? Bo skoro tak, to na
30lvl normalach i rankedach poziom musi być śmiesznie niski (albo ja o czymś nie wiem
i poppy jest b. mocnym champem :o), i jeżeli taki jest poziom- przepraszam i już się
nie odzywam. Zakładałem po prostu, że ludzie na 30lvl mają więcej umiejętności i gdyby
RIOT bazował na ich doświadczeniach to poppy nie byłaby nerfiona.


Na razie to są tylko słowa z tymi nerfami. Dopóki się ich nie zobaczy, nie ma co o nich mówić. Poppy żadnego nerfa nie potrzebuje w każdym razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że znerfią Poppy bo ta postać mnie wyjątkowo wkurza, a tak po nerfie będzie płacz, że jest useless i nikt nie będzie nią grał, albo przynajmniej ci którzy grają nią bo widzieli jak zabija.
Gangplank pewnie będzie jeszcze tak przez kilka patchy po trochę nerfowany, bo teraz JEST mocny. Xin - fajnie się nim grało zanim zrobili tak, że pasyw W nie znika po użyciu. Potem zbyt łatwo można było wygrywać walki nawet jak przed chwilą zmarnowało się W na coś głupiego, a teraz nerfy.
Chociaż równie dobrze to może być taki nerf jak ostatnio Annie. Tu to normalnie tak pojechali, że w late całe combo może 50 dmg mniej zada.

Mogli by zamiast tego zabrać się za Mastera Yi. Nie jest ani OP ani UP, ale po prostu w ogóle nie przydatny drużynie, po za tym jak nim gram to zwykle wszyscy robią zbiorowy flame, jak to Master Yi jest useless a sami są tak dobrzy, że na dreamhacku to by zrobili sieczkę. Chociaż, z drugiej strony po tych ''reworkach'' to nie wiadomo czego się spodziewać. Kayle ssie, Trynda specjalnie dobry nie jest, GP jest nieco za mocny, a Fiddle już dawno nie widziałem.

Dobrze, że Pantheona trochę poprawią, może wreszcie będzie wystarczająco dobry, żeby coś robić, ale nie tak dobry, żeby zabijać wszystkich samym E. Chyba mają też zrobić coś z Leoną, ale nie do końca ogarnąłem co. Chyba cooldowny chcą zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 19:15, rtyrtyrty napisał:

Mogli by zamiast tego zabrać się za Mastera Yi. Nie jest ani OP ani UP, ale po prostu
w ogóle nie przydatny drużynie, po za tym jak nim gram to zwykle wszyscy robią zbiorowy
flame, jak to Master Yi jest useless a sami są tak dobrzy, że na dreamhacku to by zrobili
sieczkę. Chociaż, z drugiej strony po tych ''reworkach'' to nie wiadomo czego się spodziewać.


Zaczynają mówić, że Master Yi może być wykorzystywany na turniejach (Chaox na pewno i chyba Saint)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 17:16, SiDi napisał:

@Radek15
To była ironia. Nerf na Poppy nie jest w ogóle potrzebny.


Może i nie jest. Mało nią ostatnio gram i mało ją widuję, ale Riot ostatnio lubi nerfić postacie, a potem buffować co patch albo odwrotnie. Teraz padło na Poppy później będzie inny champ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 17:34, Zakrzysiunio napisał:

Poza tym, nie dostrzegam wielu więcej champów robiących aż taką sieczkę na noobach- leblanc,
annie, gp, morde, trynda (tak samo jak poppy- niesmiertelność, a do tego poppy ma jeszcze
zwiększony damage zadawany focusowanemu przeciwnikowi)- reszta nie jest już aż taka straszna.
Ach, i cały czas widzę sens w balansowaniu gry również pod noobów. Jeżeli dla Ciebie
nie ma to sensu- przykro mi. Jak dla mnie- każdemu powinno grać się dobrze, i zapewne
nie jest to tylko moje zdanie.


I tutaj popełniasz spory błąd - dla nooba to każda postać może być OP. I wypadałoby znerfić np. Mastera Yi i Tryndamere''a. To lepsi gracze jednak rzeczywiście mają porównanie do innych postaci i potrafią uczciwie ocenić czy dany champ rzeczywiście jest op czy może jest przynajmniej kilku którzy go kontrują bądź podobnych w sile ognia do niego.

A co do nerfu Poppy - akurat na super high elo to nią za bardzo nie grają...bo nie ma dla niej miejsca ;) Ani to postać na solo ani na duo z supportem (choć takie comba jednak istnieją, są po prostu rzadkie). Ale na szczęście są też niższe ELO gdzie nie wszyscy kurczowo trzymają się obecnego metagame''u i więcej eksperymentują. A Poppy jako taka potrafi być tam naprawdę mocna, zasadniczo w late game z powodu swojego ulti nie ma na nią w zasadzie żadnej pełnoprawnej kontry i jak zechce zabić ci carry czy supporta to to zrobi i nikt jej nie zatrzyma - combo deathfire + Trinity z jej skillami to jest w zasadzie instantowe ponad 2k nuke''u. No i nie można jej zabić przez czas trwania ulti chyba że byłaby tępa i używała go na magach... Podejrzewam że właśnie to trochę przeszkadza pracownikom Riotu, każdego innego champa to chociaż można zestunować ;)

Choć ja osobiście jej za OP nie uważam. Jest po prostu dobra.

A Dominion zapowiada się ciekawie. 20 minutowe, szybkie potyczki? Ja jestem jak najbardziej za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co ja robię źle grając Alistarem, że miałem najpierw 12-5-23, a potem to ->
17-0-18 do pierwszego zgona i totalny ownage z blitzem, siedzieliśmy na jednej linii i odpieraliśmy ganki złożone z dwóch dodatkowych osób, przegraliśmy jednak, bo Brand ssał i bardzo szybko padły bot i mid.

jakie runy kupić (mam na razie armor pen i att spd pod xina, lol), na czym się skupiać, żeby to carry''owanie gry dawało zwycięstwo? smutno mi, że tak ownię a przegrywamy :<

20110809031744

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 03:19, kobe47 napisał:

siedzieliśmy na jednej linii


O, to.
Poza tym naucz się farmić lepiej, bo cs kiepski jak na tak długą grę. Lasthituj miniony.

Dnia 09.08.2011 o 03:19, kobe47 napisał:

jakie runy kupić (mam na razie armor pen i att spd pod xina, lol), na czym się skupiać,
żeby to carry''owanie gry dawało zwycięstwo? smutno mi, że tak ownię a przegrywamy :<


Ty nie pocarrowałeś gry, tylko po prostu zdobyłeś dużo killi. LoL to gra zespołowa, współpracując nawet słabszy jednostkowo team może wygrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wow, świetny patch. Zrobili wiele rzeczy, na które gracze zwracali uwagę i prosili. Tym bardziej dobry patch dla mnie, że zbuffowali trzech moich champów (malp, garen, nasus) oraz naprawili wkurzające bugi blitza. Go Riot!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zrobili cos z ulti jarvana. To dla mniw najwieksza zmiana. Garena nie trawi wiec i tak bede prosil o innego tanka/ off tanka. Buff tryndy- chyba sam nim pogram. Dodali paru chempom atak po uzyciu umiejetnosci co jeat bardzo fajne. Podoba mi sie tez wyświetlanie many na niektorych itemach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować