Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 08.07.2012 o 20:41, Yawei napisał:

wciaz moim zdaniem zbyt malo samodzielnego podejscia do tematu

powiedział człowiek grożący śmiercią użytkownikom wriggla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2012 o 20:42, Ostrowiak napisał:

> wciaz moim zdaniem zbyt malo samodzielnego podejscia do tematu
powiedział człowiek grożący śmiercią użytkownikom wriggla

a najlepsze w tym jest ze oni niedlugo sami powymieraja przez swoja glupote(teoria ewolucji i te sprawy~)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2v1 na topie? I ad carry ashe sama na ad carry i support przeciwnika? Grasz na jakimś libańskim serwerze? :) Nie wiedziałem, że takie cyrki się tam u Was dzieją...

@ziptofaf
Wszystko ustala się jak ma się czas, a nie 15 sekund przed zaczęciem rozgrywki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jako dodatek- ostatnio w finale M5 postawili na junglera z supportem i ich przeciwnicy totalnie nie wiedzieli, co się dzieje. :) Zaskoczenie przeciwnika to cudowna sprawa, ale nie jak się gra solo q. Dopóki coś nie wejdzie w standardy zwykłych rankedowych rozgrywek, wszyscy grają według ustalonego schematu. A vlad czy kennen na topie- czysta poezja, jeśli się da.

Jeszcze pamiętam czasy, kiedy to na mida szedł zawsze ad carry. Potem, po kolejnym turnieju, nadszedł czas na AP. Metę ustala topka, a reszta uważa, że tak należy grać.

Co do mojego ostatniego przypadku- 15 sekund do końca wyboru postaci, a taric support postanawia, że pójdzie z irelią na topa, bo ashy nie jest potrzebny support. Gość był albo pijany, albo robił sobie jaja. Zwłaszcza, że po ich stronie był graves z alistarem. Rozumiem normal game, ale nie tu. To, co napisał ziptofaf to bardzo przydatna rzecz, bo można w końcu zrozumieć, o co kaman. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2012 o 23:56, Ecko09 napisał:

Ale ze suport z junglerem w lesie latał czy co, bo nie łapie?



Raz tak zrobili na pierwszym dużym turnieju, gdzie wygrali (jakiś iem może?). Shyvanna latała bodajże z alistarem, czy soną, pogrom był ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2012 o 00:02, Budo napisał:

> Ale ze suport z junglerem w lesie latał czy co, bo nie łapie?


Raz tak zrobili na pierwszym dużym turnieju, gdzie wygrali (jakiś iem może?). Shyvanna
latała bodajże z alistarem, czy soną, pogrom był ;]


A o to chodzi, to pamiętam, Alistar roamował, Kog 2v1 na bocie i cisnął ich jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba ludzie nauczyli się już grać przeciwko Dariusowi, bo coraz rzadziej widuję goi banowanego, dzisiaj praktycznie w ogóle. I wcale nie był pickowany zawsze jak nie było bana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2012 o 00:06, sinir napisał:

Dlaczego Pantheony tak kilstilujo? Serio...


Bo mają 100% krytyki przeciwko celom na niskim hp (autoatack i q).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2012 o 00:02, Budo napisał:

> Ale ze suport z junglerem w lesie latał czy co, bo nie łapie?


Raz tak zrobili na pierwszym dużym turnieju, gdzie wygrali (jakiś iem może?). Shyvanna
latała bodajże z alistarem, czy soną, pogrom był ;]


Na bocie zostawili Urgota (bo to M5 zaczęło go budować pod tank ad carry), co przy ich bulidzie i potwornie mocnym early pozwalało mu spokojnie farmic i trzymać linię 1v2, a Alistar będący supportem schodził z lini za każdym razem kiedy Lee Sin (tak, to on był w jungli) gankował, którąś z lini.

A co do zmian w mecie na tournamentach to chyba polski team ALwłaśnie, grywa czasem na 2x AD carry (mid+bot) i ap carry top, co fajnie zaskakuje przeciwników l lobby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2012 o 07:27, akwyx napisał:

Na bocie zostawili Urgota (bo to M5 zaczęło go budować pod tank ad carry), co przy ich
bulidzie i potwornie mocnym early pozwalało mu spokojnie farmic i trzymać linię 1v2,
a Alistar będący supportem schodził z lini za każdym razem kiedy Lee Sin (tak, to on
był w jungli) gankował, którąś z lini.

A co do zmian w mecie na tournamentach to chyba polski team ALwłaśnie, grywa czasem na
2x AD carry (mid+bot) i ap carry top, co fajnie zaskakuje przeciwników l lobby.


Bo dali Urgotowi blue w early i dość długo się tam na dole utrzymał.
A najbardziej podobała mi się ta akcja jak alistar użył Flasha od enemy wraithów i wykopał Mordeszajsera centralnie na ich AP carry i Lee Singera. Zmiażdżyli wtedy Morde na midzie równo. Ganki szły regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2012 o 23:33, mefiperes napisał:

2v1 na topie?

Jak u ciebie w przeciwnej drużynie nie ma junglera to chyba Ty grasz na jakimś libańskim serwerze...
Napiszę to jeszcze raz, żebyś zrozumiał.
Top - ap
Mid - support
Bot - tanky dps/tank
Las - ad carry (ofc nie pójdziesz tam Ashe czy Cait, ale Vayne, czy Twitch są świetni)
roam - cokolwiek czym się da roamować - ali, mao, taric, leona, eve

Best metagame ever. Nawet M5 przyznało, że to genialna meta jak graliśmy w WoWa z nimi jakiś czas temu.

@krzysiek253 Tak, chodzi mi o to co Sidi napisał. Ludzie są tak zaślepieni przez te turnieje i nie rozumieją, ze ta nudna jak flaki z olejem meta nie jest najlepszą, a tylko najbezpieczniejszą. A na turneijach nie można sobie pozwolić zbyt często na ryzyko, wiec wszyscy grają tak jak Elementz im każe. Ludzi którzy straszą banami innych tylko dlatego, że nie grają tak jak Elementz mówi jest straszne i reporty powinny lecieć już w champ select. Bierzsz Twitcha? OJEJ REPORT TROLL OMG. A czemu? Bo jest tylko dwóch czy trzech hajelo, którzy na prawdę dobrze potrafią go wykorzystać i potrafią wygrać większość gier i niestety nie są to ludzie, którzy latają na turnieje więc się o nich nie mówi. To, ze Twitch na low ELO jest bardzo dobrą postacią, bo nie ważne jak nim grasz to ludzie i tak nie skontrują stealtha się też nie mówi, bo tier listy są robione pod 2.5k elo. Na 2.5k elo ludzie wiedzą co zrobić z Twitchem i żeby coś tam nim zdziałać muszisz być tak ogarniętym człowiekiem jak Dembski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie każdy na tym forum ma 1927 ELO tak jak ty, nie przedstawiaj innego metagame''u niż JEDYNY SŁUSZNY! A co do niepozwalania sobie na ryzyko na turniejach - każdy team zazwyczaj ma 2-3 niespodzianki które wykorzystuje jako karty atutowe - triple Support Dignitasu, solo bot Urgot z blue buffem M5, Kayle solo top u TSM...akurat ci którzy odważą się zmienić metagame zazwyczaj dobrze na tym wychodzą.

Tylko że to są jednorazowe tricki, zazwyczaj z dość oczywistymi kontrami ;) Dlatego one są ćwiczone po kryjomu - takie Dignitas nie bez powodu ma 5 smurfów żeby nie dało się sprawdzić jakimi champami grali w customach, ogólnie na czas tego typu praktyk wszystkie streamy danej drużyny nagle robią się offline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Wybaczcie, że przerwę tak interesującą dyskusję dot. mety, ale mam problem z LOLreplayem... Czy tylko u mnie nie da się odtworzyć żadnej powtórki zrobionej po ostatnim patchu? Wywala mi błąd po ok. 15s... A sprawdziłem z 10gier. Starsze działają elegancko, tylko te nowe nie, a żadnej aktualizacji nie widzę. Chcę po prostu wiedzieć, czy mam próbować reinstallować czy też po prostu to bug globalny i nowa aktualizacja pewnie go naprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2012 o 12:08, Thrandir napisał:

Hmm... Wybaczcie, że przerwę tak interesującą dyskusję dot. mety, ale mam problem z LOLreplayem...
Czy tylko u mnie nie da się odtworzyć żadnej powtórki zrobionej po ostatnim patchu? Wywala
mi błąd po ok. 15s... A sprawdziłem z 10gier. Starsze działają elegancko, tylko te nowe
nie, a żadnej aktualizacji nie widzę. Chcę po prostu wiedzieć, czy mam próbować reinstallować
czy też po prostu to bug globalny i nowa aktualizacja pewnie go naprawi.


U mnie żadna powtórka nie działa, już dawno sobie darowałem ten program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie z LoL recorderem były problemu z jakiś miesiąc temu. Po ściągnięciu, którejś tam aktualizacji do niego wszystko śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.07.2012 o 11:33, ziptofaf napisał:

Nie każdy na tym forum ma 1927 ELO tak jak ty, nie przedstawiaj innego metagame''u niż
JEDYNY SŁUSZNY!

Czemu mamy tworzyć armie robotów reportujących graczy, którzy chcą zagrać inaczej niż w JEDYNY SŁUSZNY sposób?

Dnia 09.07.2012 o 11:33, ziptofaf napisał:

Tylko że to są jednorazowe tricki, zazwyczaj z dość oczywistymi kontrami ;)

Tak, tylko, że jeśli drużyny grałyby w ten sposób częściej było by o wiele ciekawiej. W sensie, że nawet jeśli jakieś ustawienie byłoby skontrowane to i tak drużyna przeciwna grałaby inaczej niż normalnie. Może w końcu po kilkuset takich meczach powstałoby więcej "słusznych ustawień". Czy nie byłoby to piękne gdyby kontrowanie nie polegało tylko na wybieraniu Kennena przeciwko Wickdowi? Gdyby faktycznie można by było przegrać finał sezonu drugiego tylko dlatego, że źle się przewidziało jak będzie grał przeciwnik? W końcu ta gra miałaby jakikolwiek sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2012 o 11:04, Markush napisał:

> 2v1 na topie?
Jak u ciebie w przeciwnej drużynie nie ma junglera to chyba Ty grasz na jakimś libańskim
serwerze...
Napiszę to jeszcze raz, żebyś zrozumiał.
Top - ap
Mid - support
Bot - tanky dps/tank
Las - ad carry (ofc nie pójdziesz tam Ashe czy Cait, ale Vayne, czy Twitch są świetni)
roam - cokolwiek czym się da roamować - ali, mao, taric, leona, eve

Best metagame ever. Nawet M5 przyznało, że to genialna meta jak graliśmy w WoWa z nimi
jakiś czas temu.


Jakie to ma zalety? bo niektórych ustawień nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować