Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2012 o 16:16, Ecko09 napisał:

Jak tam się miewa Jayce? Ani razu go nie widziałem po nerfie.


Ja widzialem z dwa razy, w mojej opinii nadal bardzo silny, az za. Nigdy nim nie gralem, tak wiec jak przeciwko niemu grac tez slabe mam pojecie, ogolnie to zabrzmi okrutnie ale jak dla mnie Darius Rengar i Jayce mogli a nawet powinni zostac usunieci, chociaz co oczywiste to sie nigdy nie zisci. Powod prosty i jakze lamersko przedstawiajacy moja osobe - sa za mocni i zbyt uniwersalni. Oczywiscie istnieja wyjatki, zdarza sie ze sa bezuzyteczni w meczu ale jezeli trafi sie chociaz odrobine zgrana druzyna to wygrac juz wtedy jest znacznie trudniej. Rengar w jungli jest straszny, dzisiaj to odczulem kilka razy, a pomyslec ze przeciez dopiero co dostal nerfa. Zreszta pomyslcie sobie, jak duzo jest teraz postaci grywalnych? Nie pamietam juz kiedy ostatni raz widzialem Heimera, Warwicka, Shaco, Rumbla badz Mastera, no a gdy juz sa, w grze maja ostro w plecy. Taak, to juz nie to samo co chociazby rok temu, a szkoda :c :D

A teraz pytanko, jest mozliwosc ustawienia smartcastow tylko do wybranych championow? Bo zaczalem grac Cassiopeia i nie powiem ze ta opcja znacznie usprawnila by mi gre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Rumble nadal ma jedno z wyższych win ratio w LoL-u bo miażdży większość lane''ów a w 3v3 jest Bogiem. Shaco i Warwicka widziałem za to wczoraj odpowiednio na 1600 elo w solo queue i w arranged na poziomie 1850. Z mojej prywatnej perspektywy Darius to jeden z najprostszych champów do skontrowania - żeby wygrywać lane używa Q i jednocześnie pushuje przez to. Do tego absolutny brak mechanizmów ucieczki... nic tylko wziąć jakiegokolwiek junglera który ma rozsądne obrażenia (Skarner sprawdza się świetnie) i można campić top przez pół dnia, free kill dosłownie.
Rengar z kolei ma mocne ganki ale potem traci mocno na sile, to w końcu tylko squishy melee assassin bardzo podatny na vision wardy/oracle, w tym aspekcie nie różni się zresztą od Akali.

Spośród tej trójki tylko Jayce jest realnym zagrożeniem bo łączy silny lane phase z nieziemsko dobrym skalowaniem, prawdopodobnie najlepszym spośród wszystkich typowych topów. Ale jego jak sądzę jeszcze będą czekać jakieś nerfy, ja osobiście bym mu uciął bonus movement speed przy zmianie formy.

Co do ilości grywalnych postaci - powiedziałbym że ze 100 na 106. Pozostali są rzeczywiście bardzo sytuacyjni.

Dnia 31.10.2012 o 22:57, Dartitwo napisał:

A teraz pytanko, jest mozliwosc ustawienia smartcastow tylko do wybranych championow?
Bo zaczalem grac Cassiopeia i nie powiem ze ta opcja znacznie usprawnila by mi gre


Chyba nie ma. Samemu na początku gry zawsze poświęcam te 5-10 sekund na wybranie które skille są mi potrzebne pod smartcastami a które lepiej zostawić.

@ Alamut
Shredder to pierwsze co mi przyszło do głowy jak go zobaczyłem XD Te szpony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos smartcastów, ja mam ustawione je na innych klawiszach niz Q W E R. Sprawdza się fajnie. Chce pocelować wale z Q a jak chce szybko pierdyknąć ulti to mam na myszce pzypisane ze smartcastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 00:16, ziptofaf napisał:

@ Alamut
Shredder to pierwsze co mi przyszło do głowy jak go zobaczyłem XD Te szpony.


Jeśli pozwolisz to zapytam: jakie są Twoje wrażenia z gry przeciw lub też samą Syndrą? Jak wyszła to akurat mniej grałem i nie miałem okazji się z nią zmierzyć (szczerze mówiąc nigdy jej nie widziałem w grze), a tera zastanawiam się nad wyrzucenie paru punktów w błoto i tak głowię się właśnie nad nią lub nad Riven.

Mój ostatni zakup w ciemno, Diana, był strzałem w dziesiątkę - 1,5 tygodnia casualowego grania i już zwróciła mi swoją cenę, a większość meczy to 10+ zabójstw i multikille co jakiś czas ;] Jakby co to najwięcej gram Malzaharem lub Karthusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 00:16, ziptofaf napisał:

/.../

O, to ja się dołączę i starając się miło wyglądać zapytam o osobiste zdanie o Kha''Zixie, ponieważ też rozważam zakup. Bardzo ładnie proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 02:23, Alamut napisał:

Jeśli pozwolisz to zapytam: jakie są Twoje wrażenia z gry przeciw lub też samą Syndrą?
Jak wyszła to akurat mniej grałem i nie miałem okazji się z nią zmierzyć (szczerze mówiąc
nigdy jej nie widziałem w grze), a tera zastanawiam się nad wyrzucenie paru punktów w
błoto i tak głowię się właśnie nad nią lub nad Riven.


Do niedawna była bezużyteczna. Ale po serii buffów jakie dostała sytuacja nieco się zmieniła bo jej stun wreszcie może kogoś trafić. Zasadniczo jest to postać która potrafi zabić kogoś w mniej niż sekundę, wystarczy że trafi z Q+R gdy ma sporo AP. Jedna z osób w moim teamie, mainująca zresztą magów, bardzo lubi ostatnimi czasy Syndrę z tego powodu. Słabym punktem jest to że ona jednak służy do zabijania pojedynczych przeciwników a nie walenia AoE stunów jak Zyra. W sumie fajny champ choć nieco sytuacyjny - odradzam wybieranie jej jeśli w teamie nie ma rozsądnej porcji stunów. Ale jeśli masz jakiegoś Amumu/Nautilusa itp to jak najbardziej.

@ Przedlack
Kha''zix jest jednym z najmocniejszych champów w 3v3 prawdę mówiąc (z Triforcem może solować Vilemawa, sprawdzałem). Co do jego umiejętności w 5v5...z tym bywa różnie. Teoretycznie ma kosmiczny dmg, zwłaszcza jak wyewoluujesz Q. Z drugiej jednak strony, nie ma żadnego CC na którym można polegać co sprawia że przy gankowaniu trzeba często liczyć na to że przeciwnicy nie grzeszą rozumem a twój sojusznik ma własną porcję stunów. Brakuje mu też sensownej tankowatości. Tak for fun jest to świetna postać, w poważnych meczach z kolei to radziłbym go wybierać kiedy solo lane''y to np. Singed + Galio bądź inne nadnaturalnie wytrzymałe kombinacje.

Podejrzewam że stanie się znacznie ciekawszym wyborem wraz z nadejściem S3 bo mają buffować itemy dla AD Assassinów. A tak prawdę mówiąc to Kha''zix właśnie nim jest, wszystkie buffy skierowane w postacie pokroju Pantheona czy Talona będą też świetne dla niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 09:27, ziptofaf napisał:

> Jeśli pozwolisz to zapytam: jakie są Twoje wrażenia z gry przeciw lub też samą Syndrą?

> Jak wyszła to akurat mniej grałem i nie miałem okazji się z nią zmierzyć (szczerze
mówiąc
> nigdy jej nie widziałem w grze), a tera zastanawiam się nad wyrzucenie paru punktów
w
> błoto i tak głowię się właśnie nad nią lub nad Riven.

Do niedawna była bezużyteczna. Ale po serii buffów jakie dostała sytuacja nieco się zmieniła
bo jej stun wreszcie może kogoś trafić. Zasadniczo jest to postać która potrafi zabić
kogoś w mniej niż sekundę, wystarczy że trafi z Q+R gdy ma sporo AP. Jedna z osób w moim
teamie, mainująca zresztą magów, bardzo lubi ostatnimi czasy Syndrę z tego powodu. Słabym
punktem jest to że ona jednak służy do zabijania pojedynczych przeciwników a nie walenia
AoE stunów jak Zyra. W sumie fajny champ choć nieco sytuacyjny - odradzam wybieranie
jej jeśli w teamie nie ma rozsądnej porcji stunów. Ale jeśli masz jakiegoś Amumu/Nautilusa
itp to jak najbardziej.

NIE NIE NIE NIE NIE NIE
Male(duze?) sprostowanie. Nie jest to single target burst mage, tylko siege champion z potencjalem do wykonczenia jednego squishy targetu. 2 skille do pokowania, 1 do disengagowania fightow lub zainicjowania stunem z daleka i tylko 1 do faktycznego burstu.
Jej stunem od poczatku dalo sie trafic i nie byla bezuzyteczna, byla wlasciwie taka sama. Ludzie zaczeli ja bardziej doceniac i sie uczyc, ale champion sam w sobie duzo sie nie zmienil.
Syndra z Amumu czy nautilusem w w teamie to glupota. Te championy w ogole nie nadaja sie do siedzenia pod wieza i powolnego jej zabijania jednoczesnie meczac przeciwnikow. Przy hard engage naszych tankow, jakas irelia czy jax skoczy na syndre i ja w chwile zdejmie (albo zabierze wiekszosc hp). Syndra potrzebuje tankow ktorzy potrafia jej bronic lub disengagowac fighty. Z junglerow o wiele bardziej mi do niej pasuje Alistar lub Lee Sin. Ewentualnie udyr ktory nie bedzie na slepo pedzil do przodu zeby przebic sie do wrogiego carry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 09:27, ziptofaf napisał:

Słabym
punktem jest to że ona jednak służy do zabijania pojedynczych przeciwników a nie walenia
AoE stunów jak Zyra.

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Double jungle: soraka i karthus to jest juz przesada. Sarkastyczne zaprzeczenia ze grają zupełnie serio w gratisie, oczywiście loose.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 09:42, Yawei napisał:

NIE NIE NIE NIE NIE NIE
Male(duze?) sprostowanie. Nie jest to single target burst mage, tylko siege champion
z potencjalem do wykonczenia jednego squishy targetu. 2 skille do pokowania, 1 do disengagowania
fightow lub zainicjowania stunem z daleka i tylko 1 do faktycznego burstu.

Zależy jak na to patrzeć. Zgadzam się z tym co mówisz...tym niemniej siege i solo queue rzadko kiedy idą w parze. A wtedy pozostaje wersja z mordowaniem pojedynczego targetu + całkiem niezły poke.

Dnia 01.11.2012 o 09:42, Yawei napisał:

Jej stunem od poczatku dalo sie trafic i nie byla bezuzyteczna, byla wlasciwie taka sama.

Bądźmy szczerzy, widziałem przynajmniej 10 sytuacji gdy jej kula przechodziła prosto przez championa gdy używała E i stun nie zadziałał. Jeden z głównych powodów dla których mało kto nią grał.

Dnia 01.11.2012 o 09:42, Yawei napisał:

Ludzie zaczeli ja bardziej doceniac i sie uczyc, ale champion sam w sobie duzo sie nie
zmienil.

I tak, i nie. Teraz to wszystko działa płynniej, automatycznie wybiera kule podczas używania W, ogólny damage też nieco wzrósł. Dodatkowo ult w zasadzie ignoruje teraz spell shieldy bo o ile wcześniej blokowało cały spell o tyle teraz tylko jedną kulę. Gdy zazwyczaj wali się od razu 5.

Dnia 01.11.2012 o 09:42, Yawei napisał:

Syndra potrzebuje tankow ktorzy potrafia jej bronic
lub disengagowac fighty. Z junglerow o wiele bardziej mi do niej pasuje Alistar lub Lee
Sin. Ewentualnie udyr ktory nie bedzie na slepo pedzil do przodu zeby przebic sie do
wrogiego carry.

Nie no, Nautilus ma QE i pasyw do bronienia swoich teammatów ^^ Czasem nawet R. Co jak co ale on potrafi osłaniać carry. Tym niemniej uważam ze ogólnie potrzeba jej championów z ostrym CC w teamie bo ona sama tego nie zapewnia, to nie Zyra że ma knock up, snare i slow...

@ Kryhuu
Jak się mylę to powiedz w czym zamiast "XD". Syndra ma jedno CC. Całkiem niezłe, przyznam. Ale tylko jedno, w dodatku ździebko sytuacyjne (to skill który maxujesz jako ostatni więc Transcedent na nim będziesz mieć dopiero na 18 levelu). Zyra z kolei ma snare idący po linii i mający chory zasięg, jej roślinki zapewniają slow a ult może obszarowo w sporym okręgu podrzucić wszystkich do góry. Co jak co ale Syndra jest w tym aspekcie o całą kategorię gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 17:20, Budo napisał:

Mi się odechciewa jak widzę polską wersję lolka, czy też innych mmo ;]


Wiem że jej pragniesz, ale ściska Cię bo na weście zabrali. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 17:45, sinir napisał:

> Mi się odechciewa jak widzę polską wersję lolka, czy też innych mmo ;]

Wiem że jej pragniesz, ale ściska Cię bo na weście zabrali. :))


Mam wrażenie, że Budo nigdy nie grał na EUW.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować