Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 25.12.2012 o 14:55, masterHADES napisał:

> Ja tam na rotacje nigdy nie patrz mi tam wystarczy do szczęścia soraka i taric.

>
O proszę bardzo, tylko brać przykład

No blitz? O.o. Blitz to chyba najwięcej dający funu support...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 15:07, akwyx napisał:

No blitz? O.o. Blitz to chyba najwięcej dający funu support...


Szczególnie dla wrogiego teamu... Nigdy nie zrozumiem dlaczego Blitz ma permabana w rankedach, toż to słabe jest i żałośnie proste do skontrowania. No chyba że właśnie dlatego, można się bać o to że trafi się u ciebie w drużynie, chodzący pojemnik mięsa dla każdego trzeźwo myślącego przeciwnika.

Nie wiem prawdę mówiąc co w nim jest takiego fajnego jako support. Jego grab? Każdy po prostu pickuje Ezreala i Alistara/Tarica/Leonę w takim match upie i robot co najwyżej swojego AD Carry zabije jeśli kogoś spulluje... Choć nie powiem, paradoksalnie lubię go na solo lane''ach o ile oczywiście dany gracz wie jak nim grać. Z Maramuna i Iceborn Gauntletem potrafi obecnie siać postrach, jak z E przywali ci za 1000.

20121225152316

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 15:31, ziptofaf napisał:

Nie wiem prawdę mówiąc co w nim jest takiego fajnego jako support.

Pozostanie to tajemnicą.
Świeżo-założona drużyna rankedowa w której się znajduje pierwsze dwa mecze miała przegrane. Z kumplem powiedzieliśmy "a takiego wała" i po prostu on wziął Britzkranku (jak tylko nie był zbanowany, tj. 4 mecze), a ja albo Gravesa albo Cait. No i kolejne 4 mecze wygraliśmy bot lane bez problemu, tak jak cały mecz.
Lub po prostu spadliśmy do 190 elo. To też jest możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zły blit to zły blitz i nic na to nie poradzisz. Dobra łapa zmienia tf ale trzeba sie jej wyuczyc. Nie kazdej lapy unikniesz jesli jest to dobra lapa. Mozesz mowic tak samo o kazdym innym skillshocie, "bo przeciez uniknac". Z reszta blitz ma 3 cc a tto jest bardzo mila wlasnosc dla supporta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 15:49, Przedlack napisał:

Z kumplem powiedzieliśmy "a takiego wała" i po prostu on wziął Britzkranku (jak tylko
nie był zbanowany, tj. 4 mecze), a ja albo Gravesa albo Cait. No i kolejne 4 mecze wygraliśmy
bot lane bez problemu, tak jak cały mecz.
Lub po prostu spadliśmy do 190 elo. To też jest możliwość.


Dokladnie, jak gram z kumplem i idziemy duo bot, wystarczy ze picknie Blitza i zwykle daje nam to duzo wieksza szanse na wina. Jego grab w late to ogromna przewaga, takze mowienie ze slaby champ i prosty do skontrowania jest chyba nie do konca przemyslane. Na linii musisz sie caly czas pilnowac by nie zaliczyc graba, co z tego ze pojdziesz Ezem, ogarniety Blitz przy dobrej okazji zmusi go do zuzycia flasha a potem uzyje lapki. No, chyba ze faktycznie sam Ez jest na tyle ogarniety by mu tej okazji nie dac ale to jednak wymaga troszke wysilku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież na Ez''a można maxować W i podbiegasz, podrzucasz, ulti, Ez zrobi E, to Ty go łapką. Pickniesz Aliego/Leonę? A widziałeś Blitza z TP? Ward w bushu na topie. TP łapa, podrzut, ulti. GG. Ostatnio tak gram, fajna spawa. Potrzeba tylko ogarniętego carry, który chwile na bocie sam wytrzyma. No i jak ktoś już wspomniał Blitz to maszynka do CC, która daje sporą przewagę, zwłaszcza w late.
Poza tym w teori wszystko można skontrować. W praktyce też, ale jakoś rzadziej się udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2012 o 15:31, ziptofaf napisał:

Nigdy nie zrozumiem dlaczego Blitz ma permabana w rankedach



Eeej, to nie jest trudne! A przynajmniej jeżeli chodzi o soloq.
Bo widzisz... Moje podejście do gry polega generalnie na tym: gram sam, mam w teamie 4 idiotów i 5 idiotów przeciwko sobie. Chyba, że gram duo- wtedy mam tylko trzech idiotów w teamie. A zaletą blitza jest to, że on jest właśnie kontrą na głupotę. Genialną kontrą- idealnie wykorzystuje debilizm ashe (co tam, że przeciwnik to blitz + ez! Ashe OP pick, dam radę razem z moim kolegą grającym soraką!) , która nie kryje się za creepami; doskonale kontruje głupotę sony siedzącej w zwardowanych krzakach bez ruchu i wychodzącej co jakiś czas żeby podleczyć nieco swojego gravesa.
Nawet średnio dobrze, ale skutecznie wykorzystany pull blitza pozwala wrogiemu adc doskonale się snowballować. Przy założeniu, że mój team to idioci a przeciwny team może mieć szczęście i nawet bez użycia mózgu trafiać pulle- zwyczajnie banuję blitza. Bo nie ufam moim teammateom tak długo, jak nie jest to penta premade. I nie dziwi mnie ban na blitza w każdej grze- nie dlatego, że to mocny champ. Tylko to jest postać nieprzewidywalna. Łutem szczęścia może kogoś złapać, wrogi draven dostanie killa i rozpieprzy całą naszą grę. I tak długo, jak nie idę na bota z jakimś znajomym- banuję tego champa. Bo nawet jeżeli ja dam radę jako supp/adc, to nie wiem, czy druga osoba z którą jestem na bocie też ma tyle wyobraźni.

TL;DR: blitz nie jest mocny. Tylko osoby z którymi się gra to zawsze są debile. I jak przeciwnik picknie blitza, to jakoś tak wychodzi, że ludzie z mojego teamu feedują wtedy wrogiego adc. A jak ktoś u mnie picknie blitza- jeszcze gorzej, wciąga on amumu/galio do środka naszego zespołu i pulluje na lane nie tristanę czy inną mf, ale zawsze, ZAWSZE LEONĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Kupiłem sobie opoppy i pora nauczyć się nią grać, jakieś rady? Głównie dżungla pewnie, poradniki z tsm już czytam. Masterki mam 11/10/9 w armor penetration offensive tree. Który ze spellblade itemów brać? Standard to triforce, ale widziałem już ap poppy z lichbane i siały postrach, a ten nowy item ze slowem też się ładnie prezentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jungli jest raczej słaba, ale można próbować.
Bardziej polecałbym na topa, tylko że zapewne będziesz potrzebował pomocy junglera lub osoby z mida. Większość razy będziesz miał naprzeciw siebie postacie pokroju Dariusa, Olafa czy Irelii, które niestety Poppy zjadają bezproblemowo. Dlatego jeśli jungler będzie z tobą współgrał to masz szansę przetrwać na linii z dość dobrym ceesem lub nawet linię wygrać. Build zależy od Twojego upodobania, no i też od przeciwnego teamu. Jeśli składa się z kilku papierków to możesz śmiało iść w AP, żeby strącać ich na strzała. Bardziej standardowy jest jednak Triforce, IE, Gunblade a do tego coś pod tanka.
Tak czy siak, Poppy musi farmić przez co najmniej kilkanaście minut, więc grając solo proś od razu o pomoc na linii jeśli nie chcesz być później hejtowany, że to usless champ ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 18:57, Budo napisał:


Kupiłem sobie opoppy i pora nauczyć się nią grać, jakieś rady? Głównie dżungla pewnie,
poradniki z tsm już czytam. Masterki mam 11/10/9 w armor penetration offensive tree.
Który ze spellblade itemów brać? Standard to triforce, ale widziałem już ap poppy z lichbane
i siały postrach, a ten nowy item ze slowem też się ładnie prezentuje.


Ja to bym proponował od razu budować Iceborn Gauntlet strasznie OP na Poppy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz elo ale tak do 1500/1600 ludzie daja sie lapac jak głupki grajac ezrealami a supportów duzo ludzi ni ogarnia wiec te kontry nic nie daja.Dlatego blitza banuja przynajmniej ja tak to widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 21:11, hammerfall87 napisał:

Nie wiem jakie masz elo ale tak do 1500/1600 ludzie daja sie lapac jak głupki grajac
ezrealami a supportów duzo ludzi ni ogarnia wiec te kontry nic nie daja.Dlatego blitza
banuja przynajmniej ja tak to widze

Wbrew waszym przekonaniom/wiedzy jak kto woli czesto zdaza mi sie zobaczyc jak Xpecial swietnie sobie radzi blitzem, nawet przeciw ezowi. Widze tez bardzo czesto ze blitz jest instabanowany na 2k elo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 15:49, Ecko09 napisał:

Co to za zielone butle tam w ekwipunku macie?

Błąd lol replaya, to był Sighstone jak sądzę.

@ Antek100100
Tylko że Blitz w early ma 20 sekund cooldowna na łapę. Chybiasz i zdychasz bo wrogi bot na tobie zainicjuje i ma mnóstwo czasu na to. Inna sprawa że faktycznie mało osób o tym wie, większość nawet nie odlicza sobie cooldownów na skille przeciwników zapewne. Tym niemniej daje to 20 sekundowe okienko gdy lane z Blitzem jest jednym ze słabszych w grze. Dodatkowo jego wycieczka na Bot Lane ostro go ogranicza - Bruiser Blitz, hell yea. Zwłaszcza z powodu W i spamowalnego E. Chodząca maszyna do zabijania przeciwko której nie da się uciec (fakt że ma słaby lanephase i trzeba ogarniać co i jak). Ale jako support marnuje się olbrzymia porcja jego skilli - potencjalnie olbrzymi bonus do DPS-u z W staje się nieważny bo masz Shurelię i Sighstone''a a nie Maramuna+Iceborn Gauntleta. Podobnie E staje się tylko narzędziem do osłaniania Carry a nie niemalże Siphoning Strike Nasusa.

Co do tego że dobra łapa zmienia tf - a co, ult Sony nie? AoE stun Leony też nie? Knock up + Slow aura od Lulu, Knock Up od Nami, Q+W Alistara? Możesz to powiedzieć o każdym supporcie w tej grze bo wszyscy są gamechanging.

Fakt że ich skille nie mogą ci meczu przegrać a Q Blitza jak najbardziej - złap kiedyś Amumu czy Galio :D Zresztą Leona też podpada pod tą kategorię już na lanie bo jej złapanie umożliwia jej tylko dodatkowy 0.25s snare z E. A w dps-ie czy tankowatości to z nią nie wygrasz :D Podobnie zresztą z Alistarem.

Co do tego że Xpecial dobrze gra Blitzem - argument znikąd wzięty. Mówimy o jednym z najlepszych supportów na świecie. On ci może brać Support Anivię czy Trundle''a i prawdopodobnie wygra mecz na dowolnym ELO (zresztą ogarnij kiedyś jak gra taki Arthelon - ponad 2300 ELO, jego hobby to trollowanie obu teamów losowo rzucającym beczki Support Gragasem na którym składa 2 Warmogi i Sighstone żeby wsadzać naraz po 3 wardy na swoją fontannę).

@ Przedlack
Akurat dobrze wiem jak wygląda Arranged 5s...wbicie 1450 zajęło mi tam równo 2 godziny 40 minut pod koniec S2. Można nawet Karmę na topa, Syndrę przed buffami i AD Sonę brać i się wygrywa. Sensowni przeciwnicy pojawiają się dopiero na poziomie 1500+, wcześniej to raz na ruski rok się może trafi jakaś platyna i najpewniej 4 srebra jej towarzyszące... To że wygrywałeś Blitzem tam nie jest więc jakimś szczególnym osiągnięciem, zwłaszcza że pierwsze 2 lose''y zrzuciły ten team do okolic 1050. Równie dobrze mogłeś tam pewnie brać Mastera Yi jako supporta i też by wyszło. Zwłaszcza że zapewne samemu masz powyżej 1200 ELO w Yolo Queue więc ludzie poniżej tego poziomu nie powinni być nadmiernym wyzwaniem.

Zresztą tak już bardziej rzeczowo bez moich uprzedzeń patrząc:
http://www.lolking.net/champions/blitzcrank®ion=all&league=gold#statistics
To Blitz na poziomie 1500-1850 rata ma 49-50% win ratio (a jak spojrzymy na platynę to nawet do 47% dobija). Absolutnie nic OP w nim nie ma ;) To Taric z Soną trzymają średnią na poziomie 53-55%, nie on. Dlatego osobiście uważam że ten champ chociaż może iść na bota to jednak jego permabanowanie jest niepotrzebne i spowodowane raczej siłą przyzwyczajenia obecnie aniżeli realną potrzebą. I do tego głównie piję - jasne że jak jesteś Pro Blitzem to zapewne wygrasz mecz. Tylko że obiektywnie na to patrząc po czystych wynikach to on nie jest broken OP. Na chwilę obecną moim zdaniem już lepiej Talona banować czy Amumu.

20121226054302

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 06:13, ziptofaf napisał:

To że wygrywałeś Blitzem tam nie jest więc jakimś szczególnym osiągnięciem.


Zdaję sobie z tego sprawę doskonale, zresztą nigdy nie mierzyłem by z moją gromadką być w jakimś 5000+ elo, tylko by po prostu sobie pograć dla zabawy. Napisałem po prostu to co sam widzę - na mniej wymagającym elo Britzu jest non-stop banowany, ponieważ ludzie faktycznie nie potrafią z nim cokolwiek zrobić. Ominąć łapkę jedną, może to, ale niewiele więcej. 3 razy PO wyborze Britzkranku, enemy support świadomie wybierał taką Sonę, czy też Sorakę, Nami nawet, co kończyło się dość cienko.
O, a tak swoją drogą. Dawno nie grałem, a był to mój ulubiony suppordle. Lulu jest jeszcze viable, w tej erze hard-tanky supportów? Wiem jak z nią jest na normalach, ale ciekawi mnie jak stoi sprawa z rankedami, czy ma w ogóle jakieś szanse tam przetrwać więcej niż minutę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 06:13, ziptofaf napisał:

Na chwilę obecną moim zdaniem już lepiej Talona banować czy Amumu.


Talona banować ? Po co jak i tak nikt nim nie gra :p a Blitzem grają i to często i mają free fb bo robią invade a potem niszczą mojego bota i przegrywam grę. Mogę się założyć, że przegram więcej gier banując Talona niż banując Blitza więc to logiczne, że zbanuje tego drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować