Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Ah, racja. Więc mój błąd (już nie bijcie). Spośród tych postaci nie mam kupionego jedynie Nocturna, którym nie grywam więc pewnie dlatego przeoczyłem cenę w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 00:22, Ecko09 napisał:


Tylko 30 minut zajęło mi zrozumienie o co w tym wszystkim chodzi i co tak naprawdę się zmienia. Jeśli ktoś jeszcze będzie miał z tym problemy to wygląda to tak:

Najpierw mamy tiery. Jest ich 6: bronze, silver, gold, platinum, diamond, challenger. Nie da się z nich spaść. Czyli jak raz dobiliśmy do złota to mamy je już na zawsze.
Potem mamy divisions, po 5 na każdy tier.
I jeszcze jest ELO, z tym że niewidoczne. A i ligi po 250 graczy.

System ma działać tak. Jesteś sobie powiedzmy w Gold II. Za każdy wygrany mecz dostajesz league points, za przegranie z kolei je tracisz. Gdy dobijesz ich odpowiednią liczbę to pewnie na środku ekranu wyświetli ci się wielki komunikat: "PROMOTION DIVISIONS MATCHES TIME!". W tym momencie mamy zadanie pt. wygrać dwa mecze z najbliższych trzech. Jeśli nam wyjdzie - wbijamy do Gold III. Jeśli zaś nie to tracimy kilkanaście league points więc po jakimś czasie możemy spróbować szczęścia w Best of 3 ponownie. Riot powiedział że w najbliższym czasie jeszcze zmodyfikuje to tak żeby wtedy wrzucało cię do kolejki tylko z graczami będącymi w takiej samej sytuacji.

Przez kilka pierwszych gier po dostaniu się do nowej dywizji nie możemy z niej też zlecieć. Ale potem już i owszem.
Jeśli z kolei po ciężkich bojach dobijemy do Gold V to po zdobyciu dosyć League Points będziemy mieli wyzwanie pt. Best of 5. Wygrasz 3 mecze spośród nich - witamy w Platinum I. Z którego już spaść się nigdy nie będzie dało, mamy je na dobre.

No tak, ale ktoś powie - to w ten sposób każdy kiedyś wbije i diament, tylko kwestia czasu i nieco szczęścia. I co więcej czemu ja, Plat I, ma grać z tym plebsem które zostało zboostowane i powinno spaść do Bronze I na dnie piekła?

Otóż nie. Matchmaking jest częściowo niezależny od tego systemu. ELO nadal istnieje tylko że niewidoczne. Dlatego to że ktoś jest w Plat I nie oznacza że dostanie przeciwników na tym samym poziomie co inne Plat I. Jeśli będzie przegrywać to dostanie coraz gorszych i gorszych graczy. I co więcej ci słabsi gracze dadzą mu z 2-3 League Points max za wygraną podczas gdy za przegraną będzie tracić ze 20 (ponieważ jest w Plat I a gra z ludźmi z Bronze). Więc nigdy się nie wybije wyżej i zostanie na 0 League Points i Plat I chyba że zacznie ogarniać. Ja to bym na miejscu Riotu zresztą pozwolił na możliwość spadnięcia o ligę niżej ale podejrzewam że tutaj chodzi o redukcję rage''u (zresztą rage to w Best of 5 gdy ktoś ma 2 winy i 2 lose''y to pewnie i tak będzie nieludzki xD).

W sumie więc, razem z meczami z Best of 3 i 5, wydaje się raczej wątpliwe żeby ktoś miał aż tyle farta żeby się przebić przez 5 dywizji (w tym MINIMUM 4x Best of 3 i 1x Best of 5) i dobił do wyższego tieru. Fakt że to też ździebko upierdliwe że trzeba w nich wyciskać win ratio na poziomie 66.7% i 60%, to już będzie pełny tryharding wymagany. W praktyce oznacza to że twoje True ELO musi być znacząco wyższe niż reszty żeby to się udawało za pierwszym podejściem, matematycznie rzecz biorąc to powyżej 65% wyciskałaby dopiero osoba będąca tak o 300 ELO wyżej niż reszta.

No i na koniec - ligi. Czyli to dziwne coś po 250 graczy. Po wbiciu do nowego tieru zostajemy automatycznie przypisani do konkretnej ligi. O umiejętnościach zbliżonych do nas. Czyli jeśli przez srebrny tier przebiliśmy się w 15 meczy z czego 14 to winy a nasze ELO jest tak o 200 wyższe niż tier w którym jesteśmy to trafimy do innej niż taka osoba której się to udało po 80 grach i ma nawet niższe ELO niż dana dywizja w której jest. Ligi to taki cel tymczasowy - możemy podejrzeć te 249 osób poza nami i uznać że np. w tym tygodniu przegonimy o tego tam, na pozycji 132. Jak przebijemy się do kolejnego tiera to trafimy znowu do innej ligi, zależnie od naszych dokonań w poprzednim. W sumie więc to tylko taki bajer, nie wpływa za bardzo na gameplay. Chyba że jesteśmy prosami i nie chcemy trafić do jakiejś tam ligi znikąd a do tej samej w której będzie jakiś Scarra czy Hotshot. To wtedy trzeba by tryhardować i utrzymywać cały czas bardzo wysokie win ratio żeby trafiać do "mocniejszych" lig.

No i jest jeszcze liga Challenger. Ta ma łącznie tylko 250 slotów. Pojawienie się tam kogoś oznacza wyrzucenie kogoś innego. Ale podejrzewam że na tym forum raczej osób zainteresowanych tym tematem nie ma (no chyba że w Arranged 5s, tam w sumie dobicie top 250 jest jak najbardziej osiągalne dla osób które obecnie mają po 1800-1900 w Solo).

A tak, Riot jeszcze coś tam wspomniał że nasza friendlista będzie miała znaczenie. Dlatego proponuję od razu wykopać z niej wszystkich poniżej swojego ELO, za to upewnić się że mamy dużo ludzi mających 2k+.
Nie no, żartuję. Ale rzeczywiście początkowo do tych samych lig ma wrzucać porównywalnych graczy jeśli chodzi o ELO którzy przy okazji są na swoich friendlistach. I rzeczywiście jeśli jednocześnie wbijecie do kolejki to będzie zwiększona szansa na to że traficie na siebie w meczu. Tak samo będzie większa szansa że trafimy do tej samej ligi co będący od nas lepszy kumpel jeśli dobijemy do jego tieru i dywizji (bo normalnie przy 250 graczach na ligę i tak z 1000-25000 graczy na danym przedziale ELO to byłoby dość ciężko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skumbag Riot ukradł mi platyne z profilu =/ Zamiast platynowego teamu z top elo wyższym wyświetla mi gold team z wyższym current elo i niższym top elo =/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 09:20, Ecko09 napisał:

Skumbag Riot ukradł mi platyne z profilu =/ Zamiast platynowego teamu z top elo wyższym
wyświetla mi gold team z wyższym current elo i niższym top elo =/


Ah te życiowe problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe te zmiany, możliwe ze po 1,5 roku wrócę obadać ranked solo. Kiedy ma wejść ten system? Rozumiem, że do wyjście tego systemu nie jest połączone z jakimś resetem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 09:02, ziptofaf napisał:

Riot powiedział że w najbliższym czasie jeszcze zmodyfikuje to tak żeby wtedy wrzucało cię do kolejki
tylko z graczami będącymi w takiej samej sytuacji.

Już sobie wyobrażam flame, gdy się popełni błąd podczas takiej gry. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2013 o 15:43, Dziam_dziam napisał:

Ja cały czas gram na 10 fpsach i nie narzekam, czasem tylko ludzie coś płaczą na początku
gry, coś z drewnem czy z chomikami - nie wiem o co im może chodzić.

:)) 10 wps bym zdziezył ale przy 5 nie da rady skilli uzywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 15:14, matiz123 napisał:

Już sobie wyobrażam flame, gdy się popełni błąd podczas takiej gry. :D


No ja jak tylko przeczytałem jak to ma działać to uznałem że muszę dobić na wszystkich swoich kontach czy to smurfach czy mainie dobić 1500+. Co jak co ale nie zamierzam robić Best of 3 i Best of 5 na jakimś srebrnym ELO. Zwłaszcza że przy średniej 15 LP na mecz i 100 wymaganych na awans do kolejnej dywizji to trzeba wygrać MINIMALNIE 44 mecze pod rząd (4x Best of 3 i 1x Best of 5) żeby wbić do wyższego tiera. W praktyce z 2x tyle jeśli się ogarnia na poziomie przekraczającym to ELO o jakieś 100. Do tej pory to było z 15-25 gier pod rząd i z 1300 się robiło 1500, easy mode. A tu mi Riot jakieś kosmiczne ilości gier każe grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajne te zmiany w rankedach, ciekawe jak to zadziała w praktyce, ale mam respekt dla programistów od matchmaking którego to algorytm będzie musiał uwzględniać tyle zmiennych, że szok:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 16:29, masterHADES napisał:

Całkiem fajne te zmiany w rankedach, ciekawe jak to zadziała w praktyce, ale mam respekt
dla programistów od matchmaking którego to algorytm będzie musiał uwzględniać tyle zmiennych,
że szok:p


A to ci dopiero, jakie znowu zmienne? Bo ja znam tylko jedną... Zresztą mogę ci symulator ELO oparty na tym co ma LoL napisać w 15 minut (ba, już to kiedyś nawet zrobiłem, mogę udostępnić program na życzenie, pozwala choćby sprawdzić w jakim mniej więcej czasie dobiłbyś do danego ELO jeśli uważasz że zasługujesz na to by na nim być. I tak, to się DA policzyć choć skala błędu niestety jest całkiem spora bo szczęście jednak się nieco liczy i to że masz 70% na wygranie meczu nie oznacza że go na pewno wygrasz ^^).

Całość tego niezwykle skomplikowanego systemu ELO do gry 5v5 opiera się na prostym wzorze:
Percentage of winning a given game = 1 ÷ [1 + 10^(ΔElo/400)]
Który daje nam taki mniej więcej wykres:
http://media-titanium.cursecdn.com/attachments/45/344/elo2.PNG

Dlatego np. dostajesz czasem za wygraną po 11 ELO (gdy twój team średnio miał o kilka ELO więcej) a czasem po 13-14 (gdy był nieco słabszy).
A sam sezon 3 w tym aspekcie nic nie zmienia. ELO to ELO.

To co się rzeczywiście teraz zmienia to tak naprawdę tylko wizualna reprezentacja tego.
Po pierwsze:
http://puu.sh/1Oobu
Tu mamy nowe dywizje i ich "przydzielone" ELO. Jeśli jesteś więc w Gold III to po 15 LP będziesz dostawać jeśli przeciwnikami będą ludzie na poziomie 1640-1710 ELO (które zostanie ukryte ale nadal to ono decyduje o matchmakingu). Jeśli z jakiegoś powodu twoje ELO jest dużo mniejsze od obecnej dywizji to za wygraną dostaniesz mniej. I odwrotnie. Tak naprawdę cały ten system to więc w gruncie rzeczy taka "nakładka" na ELO.
Tak samo te mecze Best of 3 i Best of 5 są też dla matchmakingu tylko kolejnymi grami bez żadnego szczególnego znaczenia i liczą się dla całkowicie odrębnego systemu dywizji i lig. Który też skomplikowany nie jest... dlatego zresztą będzie działać nieźle. Im bardziej skomplikowane rzeczy byś próbował tam wpychać tym bardziej całość zacznie się kaszanić.

A i tak przy okazji:
http://na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=3007148
Genialny komiks doskonale pokazujący jak wygląda LoL ;)

@ hammerfall87
A co było do tej pory? Jeśli to ty masz te 1800 to za wina dostaniesz mniej a za przegraną stracisz więcej niż normalnie. Nic niezwykłego się tu nie dzieje. To nie jest tak że jako platyna grasz tylko z platynami, grasz z ludźmi ze swojego przedziału ELO (bądź w przypadku duo to bliżej gracza z wyższym). Tyle tylko że ono będzie niewidoczne a w zamian masz niekoniecznie poprawne drabinki (bo nie uwzględniają graficznie tego że spadłeś) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się coś dla Kazika? Nerfy jakieś? Opłaca się go brać na topa i mida? Ostatnio coraz częściej go widuję i nawet dobrze nim ludziom idzie i się zastanawiam nad kupnem (po co refundowałem? D:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować