Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2013 o 03:32, sinir napisał:

W 5 godzin, kto mnie pobije. :DDDDDDDDD
"The Elo rating system is a method for calculating the relative skill levels"
AHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH



Prawda jest taka, że nowy system jest do dupy. W ciągu ostatnich 4 czy 5 dni spadłem o 200 elo. Powody? Na US 1450+ first pick instalock AP TRYND MID! na 1400+: AD TARIC TOP! 1350-1400: co drugi idiota grał AD Threshem i pickował go już po wybraniu przez naszą drużynę ADC (force na mida). Seems legit... Nie wiem, czy jest to wina wyjścia Thresha i bonus IP weekend, ale poziom graczy był tragiczny. Chyba wystarczy, że powiem o ostatniej grze, gdzie Soną złożyłem Deathcap+Lichbane i musiałem carry`ować ADC, który feedował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

\

Dnia 29.01.2013 o 12:24, Deathscythe napisał:

Prawda jest taka, że nowy system jest do dupy. W ciągu ostatnich 4 czy 5 dni spadłem
o 200 elo. Powody? Na US 1450+ first pick instalock AP TRYND MID! na 1400+: AD TARIC
TOP! 1350-1400: co drugi idiota grał AD Threshem i pickował go już po wybraniu przez
naszą drużynę ADC (force na mida). Seems legit... Nie wiem, czy jest to wina wyjścia
Thresha i bonus IP weekend, ale poziom graczy był tragiczny. Chyba wystarczy, że powiem
o ostatniej grze, gdzie Soną złożyłem Deathcap+Lichbane i musiałem carry`ować ADC, który
feedował.

Jaki nowy system? Mowisz o tym ze matchmaking bardziej zwraca uwage na podobna ilosc winow? Moim zdaniem nie ma roznicy. Po prostu elo na ktorym jestes to mniej wiecej Twoj poziom i nie mozesz pocarriowac swojego teamu bo nie masz umiejetnosci do tego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 14:43, Yawei napisał:

Jaki nowy system? Mowisz o tym ze matchmaking bardziej zwraca uwage na podobna ilosc
winow? Moim zdaniem nie ma roznicy. Po prostu elo na ktorym jestes to mniej wiecej Twoj
poziom i nie mozesz pocarriowac swojego teamu bo nie masz umiejetnosci do tego..


Problem jest taki, że na każdym elo trafiają się trolle. Najlepiej, jak duo zaczyna trollować, bo są na "smerfach". Wtedy lecisz na łeb na szyję, a w niskim elo jest znowu problem, żeby się odbić. Zdarza się, że masz 2 albo 3 feederów w drużynie i co wtedy? ;f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2013 o 18:10, Deathscythe napisał:

Problem jest taki, że na każdym elo trafiają się trolle. Najlepiej, jak duo zaczyna trollować,
bo są na "smerfach". Wtedy lecisz na łeb na szyję, a w niskim elo jest znowu problem,
żeby się odbić. Zdarza się, że masz 2 albo 3 feederów w drużynie i co wtedy? ;f


Ta sprawa już była omawiana tysiące razy, jak jesteś lepszy to prędzej czy później się wybijesz bo robiąc w każdej grze staty typu 10:2 siłą rzeczy będziesz wygrywać ponad 50% meczy i tym samym piąć się w górę drabinki.
Ja czasami odnoszę wrażenie, że tylko ja w całym lol''u nie mam feederów trolli afk w każdym rankedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 18:22, masterHADES napisał:

Ta sprawa już była omawiana tysiące razy, jak jesteś lepszy to prędzej czy później się
wybijesz bo robiąc w każdej grze staty typu 10:2 siłą rzeczy będziesz wygrywać ponad
50% meczy i tym samym piąć się w górę drabinki.
Ja czasami odnoszę wrażenie, że tylko ja w całym lol''u nie mam feederów trolli afk w
każdym rankedzie.


Tak jak mówiłem dwa posty wcześniej: było w porządku do czasu wyjścia Thresha i bonus IP weekend. Tutaj można dyskutować czy jest to kwestia "pofarmienia" na wspomnianych smerfach czy też jeszcze coś innego.

EDIT:
Żeby nie było: grając solo przed wspomnianymi zdarzeniami spokojnie miałem 7-8 winów na 10 rozegranych gier. I to bez większego try hard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 08:15, sirufok napisał:



Przy Karmie za bardzo nie wiedział co napisać haha.

kulfonito---> graj jak zwykłym carry, tylko uważaj, bo Ashe laning ma słabszy od innych przeważnie. Pamiętaj, że nie masz żadnego mechanizmu ucieczki, więc musisz grać ostrożnie i polegać na supporcie. Naucz się używać ulta, bo to najważniejsze na niej- patrz na mapę, mid albo top w potrzebie- puszczaj ulta, naucz się nim też celować i trafiać. To dobre narzędzie do zbierania asyst i killi na innych lane''ach, inicjacji oraz ucieczki przed gankami. Czasami boli zmarnowanie ulta, żeby uciec przed gankiem, ale lepsze to niż dać killa lub dwa wrogowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 20:19, luzac napisał:

Yorick do 4800 IP.



A to na jakiej zasadzie teraz te obniżki działają, z każdym nowym bohaterem dwóch tanieje, czy jak? Ogłaszają oni jakoś wcześniej którzy mają tanieć?
BTW, skoro o Ashe mowa, ostatnio spotkałem się z support Ashe. Dziwiłem się, no ale w sumie slow, stun pod ulti i darmowe cv... I o dziwo to się sprawdzało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wygooglaj sobie lol new pricing i wyskoczy Ci artykuł na jakiej zasadzie będą tanieć champy i jakie ceny będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 23:53, Matizk napisał:

A to na jakiej zasadzie teraz te obniżki działają, z każdym nowym bohaterem dwóch tanieje,
czy jak? Ogłaszają oni jakoś wcześniej którzy mają tanieć?


Przy każdej nowej postaci tanieje najstarszy z przedziału cenowego 6300 IP do 4800 IP. Dodatkowo losowo będzie przeceniona jedna postać z niższych przedziałów, czyli np. z 3150 na 1350, 1350 na 450.

Dnia 29.01.2013 o 23:53, Matizk napisał:

BTW, skoro o Ashe mowa, ostatnio spotkałem się z support Ashe. Dziwiłem się, no ale w
sumie slow, stun pod ulti i darmowe cv... I o dziwo to się sprawdzało


Jak wspomniałeś zacząłeś niedawno grać, więc zobaczysz jeszcze wiele dziwnych pomysłów itp. ze strony graczy. Każdy się uczy i gra na różne sposoby. Z czasem większość zaczyna grać według obecnej mety i mniej więcej stara się dobierać odpowiednio drużynę. Mimo wszystko przed 30 poziomem (po również ;]) gracze i tak będą grać według własnego widzi mi się ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2013 o 00:06, sirufok napisał:

Jak wspomniałeś zacząłeś niedawno grać,


Ja coś takiego powiedziałem? O_o Pokaż mi gdzie, bo musiałem pijany. Gram już od dawna, mniej lub bardziej regularnie, zależnie na ile mi czas pozwala, prawdopodobnie nie aż tyle co forumowi prosi, ale mimo wszystko, grę ogarniam i sporo widziałem. Ale z support Ashe spotkałem sie pierwszy raz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2013 o 00:06, sirufok napisał:

Przy każdej nowej postaci tanieje najstarszy z przedziału cenowego 6300 IP do 4800 IP.
Dodatkowo losowo będzie przeceniona jedna postać z niższych przedziałów, czyli np. z
3150 na 1350, 1350 na 450.


A nie przypadkiem przy co trzeciej obniżce z 6300 będzie dodatkowy z niższego przedziału redukowany? Coś się zmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować