Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Może i ten Trybunał jest trochę niedopracowany, ale mimo wszystko się trochę nim pobawię - może dzięki temu nie będę trafiał na tyle chamstwa podczas gry :-D
Nawet nie wiecie jak cieszy mnie fakt, że już ktoś dostał perma xd Swoją drogą ciekawe jest to, że na 40 spraw ponad 20 dotyczyła Polaków. No może nie tyle ciekawe co smutne.

20130311220233

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm takie przemyślenia odnośnie systemu. Miałem win streaka, dostałem około +10, +8, +6, +3, +2 czyli łącznie 29 lp za 5 winów. Dobiłem do 98 lp. Teraz przegrałem dwa mecze i straciłem łącznie 27 lp. Seems legit.
Czyli jak ja mam się wybić, wygrywając 20 gier pod rząd? Jak bardzo to jest realistyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 22:15, Outlander-pro napisał:

Hmm takie przemyślenia odnośnie systemu. Miałem win streaka, dostałem około +10, +8,
+6, +3, +2 czyli łącznie 29 lp za 5 winów. Dobiłem do 98 lp. Teraz przegrałem dwa mecze
i straciłem łącznie 27 lp. Seems legit.
Czyli jak ja mam się wybić, wygrywając 20 gier pod rząd? Jak bardzo to jest realistyczne?


Nie. Ten system działa nieco inaczej - dla przykładu jeśli miałeś już dosłownie 97-98 LP i potem przegrasz mecz tracąc 18 to kolejna wygrana często daje 15-16. Dlaczego tak jest? Bo twoje MMR to już w zasadzie jest ten poziom złota/platyny. Z kolei gdy po raz pierwszy trafiasz do danej dywizji to brakuje ci naprawdę sporo i dlatego system każe ci nadrabiać to dużą ilością gier. Spotkało mnie to wczoraj, w Gold I. 96 LP. - 15 za loss. 81 LP. Wygrywam mecz. I od razu promotion series. Którą to serię przegrałem ale to już inna sprawa xD

Tak czy siak warunkiem wstępnym chyba jest utrzymywanie wysokiego LP w okolicach 90+ przez kilka meczy. Wtedy rzeczywiście system pozwoli ci się "odbić" z powrotem jeśli jeden zawalisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa rotacja prosto od ping pongów:

Shyvana- She Bana...na?
Swain- Sue Wayne
Jarvan IV- Ja Ru Ban Poh
Kennen- Keh nen
Twisted Fate- Two we is T''d Pay tu
Ahri- Ah lee
Malphite- Mal Pah E Tu
Lulu- Ru Ru
Nocturne- nohk Tuhn
Miss Fortune- Mi su Poh choon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zestaw mega jak dla mnie (jestem na etapie normali, 12 lvl). Będzie kim grać. Tym bardziej, że chłopak często gra kilkoma z tych postaci, więc na pewno posłuży radami :D W zasadzie chyba spróbuję wszystko.

Tak swoją drogą to poszłam za waszymi sugestiami i zaczęłam grać normale. Jestem mniej więcej na plus. Najczęściej idę na środek, najczęściej mam tam ankę (ja gram brandem). Przed chwilą przegrałam 47 minutową grę, ale miałam mega satysfakcję, jak zabiłam ją na linii 3 razy, podczas gdy ona miała ponad 50 wygranych normali a ja mam na ten moment 10 :D

Tak swoją drogą, macie jakiś pomysł, żeby Brand był nieco trudniejszy do zabicia? Sprawdzałam buildy z przypiętego posta, ale tam wszystko idzie na ability power. A może po prostu "on już taki jest"? No i mam w masterkach mana regen dla tej postaci. To duże "marnotrawstwo" (mam ich 12 do rozdania)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 22:55, hammerfall87 napisał:

mozesz zlozyc warmoga ew duzo magic resist jesli masz problem z midem

W zasadzie to takie pytanie na przyszłość, bo póki co problemów z midem nie mam. Jeśli go nie wygrywam to przynajmniej go utrzymuję. A poza tym na etapie normali to sam wiesz jak jest... kto pierwszy sobie linie zaklepie ten ma (ale ta anka u przeciwnika ZAWSZE jest :D). W zasadzie póki co gram normale tylko brandem (bardzo rzadko sivir) i nie wiem czy powinno mnie to martwić czy jeszcze nie. Inne postacie ćwiczę tworząc sobie grę z botami. Z maną też miewam problem, ale to jest chyba kłopot wszystkich postaci, które ją mają stąd było moje pytanie odnośnie masterek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masteries ustawiasz zawsze pod siebie, dlatego ja na przykład nigdy nie korzystam z Utility. Jak masz 12 punktów to daj 9 w Offense aż do +8% Magic Penetration, a resztę w Durability w drzewku Defense.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku możesz sobie dać masterki w utility na mana regen, mana per level, i będzie ci trochę łatwiej na początku. Później w grze staraj się zawsze mieć blue buffa, który drastycznie zwiększy ci mana regen i cooldowny.
Co do Branda to jest on nukerem i musi mieć trochę AP, żeby być użytecznym. dlatego też większość buildów, które przeglądałaś podają przedmioty na AP. Jeśli uważasz, że jesteś zbyt łatwa do zabicia zawsze możesz składać najpierw Rylaia albo Rod of Ages. Z czasem jednak sama przyznasz, że potrzebujesz na tej postaci więcej "mocy", żeby być bardziej użyteczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Brand to caster, on nigdy nie będzie super wytrzymały. Masz zabijać, a do tego potrzeba dużo ap. Żeby było trochę łatwiej możesz kupić na początek kilka doran ringów- zawsze trochę więcej hp, można kupić od 1 do 3, zależnie od tego jak idzie. Inna opcja to Liandry''s Torment, dobry item na brandzie, a dodaje hp też. Trzecia opcja to rylai. Jak potrzebujesz magic resist, to można kupić grala, to wszystko w miarę ok przedmioty na brandzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 23:11, sirufok napisał:

Na początku możesz sobie dać masterki w utility na mana regen, mana per level, i będzie
ci trochę łatwiej na początku.

Czyli jak rozumiem nie jest to jakieś totalne marnotrawstwo. Dobrze wiedzieć.

Dnia 11.03.2013 o 23:11, sirufok napisał:

Co do Branda to jest on nukerem i musi mieć trochę AP, żeby być użytecznym. dlatego też
większość buildów, które przeglądałaś podają przedmioty na AP.

Nukerem? :P

Dnia 11.03.2013 o 23:11, sirufok napisał:

Jeśli uważasz, że jesteś
zbyt łatwa do zabicia zawsze możesz składać najpierw Rylaia albo Rod of Ages.

Być może wynika to też z faktu, ze jak widzę, że wygrywam linię (a że zwykle mam ankę to umiem już przeciwko niej grać), to gram zbyt ofensywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 23:16, Latimeria napisał:

Nukerem? :P


Kimś, kto potrafi zjechać przeciwnika od 100% hp do 0 w krótkim czasie. Brand jest jedną z tych postaci jeśli trafisz pełne combo z wszystkich skilli.

Dnia 11.03.2013 o 23:16, Latimeria napisał:

Być może wynika to też z faktu, ze jak widzę, że wygrywam linię (a że zwykle mam ankę
to umiem już przeciwko niej grać), to gram zbyt ofensywnie.


Dobra ofensywa nie jest zła. Pasywne granie ma swoje wady,l a jak nauczysz się grać troszkę bardziej ofensywnie to będziesz mogła skutecznie farmić i przy okazji przeszkadzać przeciwnikowi we własnym farmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 23:16, Latimeria napisał:

Nukerem? :P


Nuker to postać, która potrafi zabić bardzo szybko wrzucając jedno kombo, a potem często stoi i nic nie robi, bo czeka na cooldowny :)
Brand, Veigar, Gragas to przykładowi nukerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 23:20, sirufok napisał:

Kimś, kto potrafi zjechać przeciwnika od 100% hp do 0 w krótkim czasie. Brand jest jedną
z tych postaci jeśli trafisz pełne combo z wszystkich skilli.

Eee... E + Q + W + R + podpalenie :P

Dnia 11.03.2013 o 23:20, sirufok napisał:

Dobra ofensywa nie jest zła.

No właśnie nad tym muszę popracować. Czasami zachce mi sie ratować komuś tyłek, albo stwierdzam, że "i tak zginę a tak to może kogoś zabiję".

@@@Budo
No właśnie to jest najgorsze - tyle się dzieje a ja na cooldownach. Albo no mana. Ale nie nawykłam do bicia przeciwnika "z ręki", więc muszę to przeboleć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 22:08, Traitor napisał:

Może i ten Trybunał jest trochę niedopracowany, ale mimo wszystko się trochę nim pobawię
- może dzięki temu nie będę trafiał na tyle chamstwa podczas gry :-D
Nawet nie wiecie jak cieszy mnie fakt, że już ktoś dostał perma xd Swoją drogą ciekawe
jest to, że na 40 spraw ponad 20 dotyczyła Polaków. No może nie tyle ciekawe co smutne.


Też zacząłem się bawić w trybunał, bo jestem wyczulony na gimbusy, tylko czasami przydało by się coś więcej niż czat. Jakiś fragment rozgrywki. Grałem w gry gdzie cały team przeciwnika jechał po graczu, który jako jedyny dobrze grał z ich teamu, ale im się coś nie podobało a on nic nie napisał na czacie na swoją obronę. Ja dlatego często unikam niektórych spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 23:28, Latimeria napisał:

Eee... E + Q + W + R + podpalenie :P


Dokładnie tak. Jeśli na dodatek gość jest blisko creepów to jest szansa, że ulti trafi go więcej niż jeden raz ;]

Dnia 11.03.2013 o 23:28, Latimeria napisał:

No właśnie to jest najgorsze - tyle się dzieje a ja na cooldownach. Albo no mana. Ale
nie nawykłam do bicia przeciwnika "z ręki", więc muszę to przeboleć :P


I w większości przypadków to jest dobre rozwiązanie. Bo takim Brandem z autoataków niewiele zdziałasz, a jak będziesz ciągle siedzieć w zasięgu jakiegoś asasyna lub bruisera z przeciwnego teamu to narażasz się na natychmiastowe pożarcie.
Lepiej rzucić combo i czekać na boku na odnowienie spelii patrząc jak twoi pobratymcy przyjmują na klatę co tylko się da ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do dyskusji o adc - moimi ulubionymi są miss fortune oraz twitch. Uwielbiam obu za potencjał do wygrywania team fightów (ultimate o obszarowym działaniu). Nie są typami hero, którymi trzeba farmić, farmić i walczyć o przetrwanie na linii. Sami potrafią zdominować początkową fazę rozgrywki z powodu posiadanego kitu - mf ma świetny harras z aa+q, szczurem łatwo stealować fragi z expunge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 10:54, Elkhwind napisał:

Wracając do dyskusji o adc - moimi ulubionymi są miss fortune oraz twitch. Uwielbiam
obu za potencjał do wygrywania team fightów (ultimate o obszarowym działaniu). Nie są
typami hero, którymi trzeba farmić, farmić i walczyć o przetrwanie na linii. Sami potrafią
zdominować początkową fazę rozgrywki z powodu posiadanego kitu - mf ma świetny harras
z aa+q, szczurem łatwo stealować fragi z expunge.

MF to ultbot ktory niczego nie reprezentuje poza tym. Obstawiam ze jej popularnosc jz niedlugo spadnie.
Twitch jest mocny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować