Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 12.04.2013 o 19:23, sirufok napisał:

Wystarczy włączyć stream... Też za trudne jak włączenie customa dla Ecko?


Rozumiem, że bycie w low elo jest frustrujące, ale nie jest to powodem pisania bezsensownych komentarzy na forum. Chce wiedzieć jakie picki są popularne na przełowmie ostatnich miesięcy, włączenie JEDNEGO streama raczej tego nie wyjaśni.

@Budo
Podchwyciłem pomysł z ap janna. W sumie dawniej była to jedna z najlepiej mechanicznie ogarnianych dla mnie postaci, więc na midzie może byc fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 17:19, Nightdew napisał:

Jaka jest teraz najmocniejsza piątka
mid champów pickowanych na turniejach? Już bardzi długo nie oglądałem żadnych streamów,
a chciałbym wiedzieć co tam prosi biorą.


Jak bym miał tak z głowy powiedzieć to by było
-Lux
-Twisted Fate
-Kha zix
-Zed
-Kassadin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 19:34, cubbek napisał:


Dzięki, fajne zestawienie. Solo q ranki narazie odpuszczam, pewnie na spory czas (mgr sama się nie skończy) bardziej myśle o normal lub custo 5vs5 ze znajomymi. Jedna gra juz nią na normalu siadła, polecam rush soulstealer. Krótka gra a 12 stacków wpadło.

Edit: Szkoda, że eve nie ma w zestawieniu. Praktycznie nigdy mi się nie zdarzyło żeby jakaś lux wygrała ze mną mida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 19:31, Nightdew napisał:

Rozumiem, że bycie w low elo jest frustrujące, ale nie jest to powodem pisania bezsensownych
komentarzy na forum. Chce wiedzieć jakie picki są popularne na przełowmie ostatnich miesięcy,
włączenie JEDNEGO streama raczej tego nie wyjaśni.


1. Rozumiem, że wbicie platyny na tardicu = jestem bogiem, ale bezsensowne komentarze od jakiegoś czasu piszesz tu ty udając ciągle biednego i niedoinformowanego.
2. Nie ma czegoś takiego jak popularne picki z ostatnich miesięcy. Można przyjąć okres około miesiąca lub dwóch maksymalnie, bo jak Riot zacznie nerfić to po jednym lub dwóch patchach postać staje się szitem.
Np. Rengar, kilka miesięcy temu był postrachem wszystkiego co się rusza, a od jakiegoś czasu jest niczym.
No ale jak chcesz, żeby wymienić wszystko co było dobre kilka miesięcy temu to możemy spróbować.
3.Włączenie jednego streama raczej to wyjaśni. Włącz LCS lub po prostu sprawdź zestawienie gier (w tym picki i bany) z jednego lub 2 weekendów i wszystko zostanie wyjaśnione.

No ale po co pomyśleć. Lepiej zrejdżować na forum dobrą radę, bo sieł ma platyneł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada: Włącz sobie streama - prosto od wanna be pro & forum master. No po prostu najlepsza rada jaką widziałem ostatnio na forach.
1. Aż sobie przejrzałem ostatnie moje posty, ich poziom w porównaniu do twoich narzekań oraz komentarzy na temat różnych użytkowników jest znakomity. Forum jest po to aby pytać, nie udaje niedoinformowanego.
2. Nerfy riotu zmieniają postać w bezużyteczną chyba tylko na tym twoim high elo serwie. Akurat dobrze z rengarem trafiłeś, tak się akurat składa że mój współlokator ma go na drugim miejscu w solo q na diamencie 2 i normalnie carruje gry, ale co tam możesz wiedzieć nie twój poziom przecież. Na west pewnie odpowiednik silvera.
3. Prawidłową odpowiedź właśnie zaprezentował Ecko09 , ale lepiej pisać i narzekać.

Ecko09

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie, nie patrzcie sie na pro graczy, ani na jakies statystyki i grajcie czym chcecie

poziom 99% ludzi (jak nie wiecej) w tej grze jest BEZNADZIEJNY, a tylko przy perfekcyjnych umiejetnosciach obydwu stron niektore picki moga posysac z powodu balansu. do momentu kiedy nie jestescie w pro teamie na turnieju, kazda postac powinna zadzialac jesli sie nia potrafi grac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 21:55, Yawei napisał:

ludzie, nie patrzcie sie na pro graczy, ani na jakies statystyki i grajcie czym chcecie

powiedział jawej, naczelny wyznacznik mody w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 22:20, Ostrowiak napisał:

> ludzie, nie patrzcie sie na pro graczy, ani na jakies statystyki i grajcie czym
chcecie
powiedział jawej, naczelny wyznacznik mody w tym temacie

kwestia itemow =/= kwestia championow

I wszystko co mowie jest spojne. Ludzie sa w stanie wygrywac kupujac beznadziejne itemy m.in. dlatego bo wiekszosc przeciwnikow ssie i nie potrafi wykorzystac takiej okazji.

+nigdy nie bylem fanem kopiowania pro graczy i patrzenia na statystyki na lolkingu


tym razem Ci sie nie udalo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i proszę. Stary wyjadacz dołączył do nowych płaczków z forum. Z tą różnicą, że oni się już uciszyli, a ty dalej nawijasz próbując teraz jechać po mnie. Ależ to forumowe.
Co do odpowiedzi na twoje pytanie, to podałem to samo co Ecko w punkcie 3 (tylko bez linka, bo normalni ludzie potrafią korzystać z wujka google) no ale po co doczytać do końca, lepiej zapienić się i rejdżować dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 21:55, Yawei napisał:

ludzie, nie patrzcie sie na pro graczy, ani na jakies statystyki i grajcie czym chcecie

poziom 99% ludzi (jak nie wiecej) w tej grze jest BEZNADZIEJNY, a tylko przy perfekcyjnych
umiejetnosciach obydwu stron niektore picki moga posysac z powodu balansu. do momentu
kiedy nie jestescie w pro teamie na turnieju, kazda postac powinna zadzialac jesli sie
nia potrafi grac.


Przepraszam, ale nie mogę nic nie powiedzieć. To nie tak. Statystyki są bardzo dobrym narzędziem w lolu jeżeli chodzi o siłę champów w soloq. Zgodzę się- wysokie win ratio NIE znaczy, że dana postać jest bardzo mocna. Ale wysokie win ratio oznacza, że dana postać jest a) łatwa b) wkurzająca c) ma tendencję do szybkiego snowballowania d) noobki nie umieją przeciwko niej grać.
Miałbyś rację, gdyby to była jakakolwiek inna gra. Ale statystyki lola oparte są na cholernie dużej próbie ludzi. A statystyka na tak dużej grupie jest bardzo, BARDZO wiarygodna. W szczególności, gdy pomiary dokonywane są często.
Tak, champy z wysokim win ratio na lolkingu są- na niskim poziomie, czyli tam, gdzie gramy bodaj wszyscy z tego forum- mocniejsze od tych z niskim. Ba, fakt, że statystyka dokonywana jest na podstawie wszystkich dywizji (a jak wiadomo, low elo to znacząca większość graczy) to właśnie lolking jest bardzo dobrym wyznacznikiem tego, co jest mocne na low elo. A może nie tyle co jest mocne- co często wygrywa (bo zwycięstwo często wiąże się z tym, że to przeciwnik nie wie, co robić przeciwko danej postaci, a nie z tym że sama w sobie jest ona mocna).

I żeby nie było- dupa nie znam się na lolu. Ale na statystyce się znam. I proszę, nie mów, że jest ona bezsensowna. Akurat statystyka lola jest prowadzona na spójnej grupie (w większości: na noobach), a i próba jest BARDZO duża- jeżeli dobrze rozumuję, analizowane są wszystkie rankedy z każdego dnia. To jest... Od jasnej cholery. Dla porównania, nasze państwowe agencje wykonują badania najczęściej na grupach ok. 1000 osób, max. 10000 z tego, co wiem. LoL ma wiele razy tyle dziennie. Nie wspomnę już o tym, że statystyki normalne mają problem związany z błędem (np. w przypadku statystyk prowadzonych na podstawie ankiet- każdy może tam skłamać), natomiast statystyka lola jest wykonywana na podstawie zdarzeń, które już zaszły, przedstawionych zero-jedynkowo (wygrana- przegrana gra)- sprawia to, że tym lepiej oddaje ona charakter pewnych tendencji. Nie jednorazowy, ale po czasie. Naprawdę, ta statystyka jest bardzo, bardzo dobra. I naprawdę, to co ma wysokie win ratio = jest mocne w soloq.

I w tym przypadku, nie ma bata, żeby ktoś mógł mnie przekonać, że statystyki z lolkinga nie mówią o sile champów nic. To jest zaprzeczanie wszystkiemu co wiem o statystyce, zaprzeczanie samej idei statystyki, która jednak- z jakiegoś powodu- jest powszechnie poważana i wykorzystywana.
Gdy badania prowadzone są na grupie o rozmiarach dążących do nieskończoności, trafność statystyki również dąży do nieskończoności, a odchylenia pomiędzy kolejnymi pomiarami maleją do zera. A statystyka lolowa to jedna z najlepszych nieskończoności jakie znam, bo rzadko kiedy prowadzi się analizy na tak dużych grupach. I mimo tego ich wyniki są powszechnie akceptowane jako poprawne- w takim razie lolowa statystyka jest BARDZO celna. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 23:19, Budo napisał:

Ktoś ostatnio pisał, że się supportem nie da carrować. Da się i to nawet dosłownie xD


Wszystko się da tylko że to jest 1/10 gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 23:35, Thrandir napisał:

>

W dużym skrócie - lolking akurat mocno zniekształca gry i dane w nim są nieprawidłowe, szczególnie dotyczące KD ratio, wykorzystania postaci etc o czym parę razy się przekonałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować