Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 15.05.2013 o 13:08, Kamil2142 napisał:

>
Dzięki! Będzie co robić z IP swoją drogą, bo właściwie nikogo nie mam oprócz szczura
i tf''a z tych tu. :D
A kass? Daje rade dalej?


Kassadin jest bardzo mocnym pickiem, ale tylko w niektórych sytuacjach. Osobiście nim nie gram i nie umiem się wypowiedzieć, ale widuję więcej słabych niż dobrych. Bo kassadin to APC będący jednocześnie assasinem, który żeby być mocnym wymaga po trochu wszystkiego- trochę survi bo charakter jego skilli wymaga wbicia w środek tf''a, dużo many bo stackowanie ulta, a do tego jeszcze trzeba AP, bo z tego przecież mamy damage. No i jeszcze przydałoby się mpen, i cdred też byłoby miłe... A żeby móc budować dosłownie wszystko, trzeba być nafeedowanym. A żeby być nafeedowanym trzeba:

a) farmić się jak głupi- to dla kassy jest problemem, szczególnie pre-6, bo jest on meele i nie ma żadnego escape zanim nie dostanie ulti, przez co przy farmieniu naraża się i na harras skillami (mniej boli przez pasywkę), i na harras z AA, który jest głównym jego bólem (niejednokrotnie widziałem pickowanie ADC na mida kiedy ktoś locknie Kasse mid- instawin dla adc)
b) zabijać przeciwnika na lane- to Kassa robi znakomicie po 6lvl, ale jak wiadomo, trzeba wcześniej nie zginąć i nie być za bardzo do tyłu z farmą oraz levelami (a o to łatwo przy constant harrasie)
c) gankować inne lane- to też jest wielkim atutem Kassadina, bo ult pozwala mu przychodzić z dość nieoczekiwanych miejsc, bezpiecznie robić dmg i ewentualnie uciekać. Dlatego Kassadin jest bardzo dobrym gankerem, szczególnie, że jak już zawita na wrogi lane to szybko robi bardzo dużo dmg.

TL;DR: żeby dobrze grać Kassadinem trzeba mieć trochę szczęścia, można go pickować tylko przeciwko niektórym przeciwnikom i- co najważniejsze- trzeba być dobrym graczem, który dobrze zna tą postać. Nie polecam jeżeli chcesz się nauczyć czegoś, co szybko da efekty, bo w czasie, w którym opanujesz grę Kassadinem na odpowiednim poziomie możesz nauczyć się grać dwoma czy trzema innymi, łatwiejszymi midami. Ale przyznać trzeba, że kassadin jest postacią, która "nagradza" za jej używanie- jak jest się bardzo dobrym graczem, i ma nim bardzo dużo doświadczenia, to można nim robić dosłownie cuda. I carryować gry, wygrywając najpierw swój lane, a potem wszystkie inne dzięki mocnym gankom.

No i zasadnicza wada Kassy- jak przegrasz lane, to robisz mało. To nie Zyra, której ult ZAWSZE zrobi dmg i da knockupa, a do tego ma jeszcze OP snare i kilka innych sztuczek. To nie Ori, zawsze dająca kontrolę teamfighta, slowa, buffa mspeed i tarcze. To nie Galio zawsze dający aurę, aoe taunta, aoe mspeed buffa i slowa. To nie Kennen, który nawet jak ma 0-10 to stunuje na tyle samo czasu. To nie Morde, którego ult za każdym razem daje szansę na 6vs4. Kassa, który nie jest najedzony po prostu robi za mało dmg i za szybko umiera. Jasne, dobry Kassadin nie ma takich problemów- on zawsze jest najedzony. Ale żeby być dobrym Kassadinem, trzeba wcześniej dużo, dużo nim grać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2013 o 13:25, Thrandir napisał:

> >


Woah, dzięki!
Wyczerpałeś temat. Zmieniłem trochę pogląd na kassa też, bo właściwie nie miałem o nim zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2013 o 12:21, Kamil2142 napisał:

Jakie polecalibyście czampy żeby skillować na mida żeby podnieść się z gównianego elo?

Jak silver/bronze to naucz się dobrze grać Fizzem, Akalli albo Annie, weź kogoś do duo, a ukryte elo poleci do góry. Postacie nie banowalne, ciekawe, łatwe i mocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2013 o 12:21, Kamil2142 napisał:

Jakie polecalibyście czampy żeby skillować na mida żeby podnieść się z gównianego elo?
:D
Wiem, że "bierz te którymi potrafisz grać", ale którymiś najpierw muszę się napotrafić
grać żeby mieć z czego wybierać.

Jesli chcesz takie po prostu mocne postacie, a nie takie ktore sa pubstomperami to polecam TF, Lux, AP Ez(ale wymaga niestety troche skilla), Orianna, Xerath, Kha6, Panth, Cassio, Lissandra

W sumie wiecej jest, ale te postacie sa silne ogolnie obojetnie od przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2013 o 22:10, Kamil2142 napisał:

Wygląda jak bionicle jakiś. :D
Kanciasty trochu, no i ten kiczowaty pulsefire znowu. :c


Mnie to bardziej na jakiegoś Mecha Fizza wygląda ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Lego Fizz... mam już dość roboskinów, ale chyba mówiłem to przy okazji premiery transformer nocturne''a, co nie? Wymyśliliby coś lepszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2013 o 22:42, sirufok napisał:



O:
The ''Random Champion'' option is no longer available in ranked game champion select.

Custom item sets super, czekaliśmy długo na to. No i zmiany Nunu bardzo ciekawe. Zobaczymy jak będzie, generalnie fajny patch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2013 o 22:51, akwyx napisał:

Czy ja dobrze widzę? Custom item sets?


Teraz można sobie np. ustawić 6 razy BT dla Riven i mieć problem z głowy ;>

W tym patchu Riot dodał wsparcie dla klawiatur z wyświetlaczami:
http://i.imgur.com/Uwmxa1U.jpg

Takie coś powinno być dostępne normalnie w grze przypisane do jakiegoś guzika, a nie tylko dla tych co mają super klawiatury :( Gópi ryjot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2013 o 23:00, Budo napisał:

Custom item sets super, czekaliśmy długo na to.


Ktoś w ogóle będzie z tego korzystać? Komu się chyba będzie musiało nudzić, żeby sobie ustawiać te wszystkie paseczki. No chybaże ktoś ze sklepu nie umie korzystać, to może się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować