Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

/.../

Patch preview zapewne nie oglądałeś, tam powiedzieli o kilku przypadkach.
Ja chętnie sobie porobię custom sety z czasem dla wszystkich moich champów, bo często są inne niż te rekomendowane. Teraz będzie znacznie szybciej i łatwiej, jak dla mnie duży plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2013 o 23:40, Buhahahahaha napisał:

Rumble Q danger zone +50% damage, co to jest do cholery, chca zrobic z niego op shit
jak wczesniej?


Damage decreased to 75/135/195/255/315 (+1.0 Ability Power) from 90/160/230/300/370 (+1.35 Ability Power)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 00:49, Buhahahahaha napisał:

Wiem, widziałem, ale myśle że to i tak będzie spory buff.


Jak dla mnie to osłabili jego late, przelicznik z AP zmalał przy aktywnej danger zone z 1,6875 do 1,5, podstawowy dmg wzrósł o ok 10 na maksymalnym poziomie umiejętności. Mi się wydaje że dla tych co potrafią siedzieć w danger zone to się niewiele zmieni ale dla mniej doświadczonych jest to nerf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie teraz uświadomiłem, że jest coś takiego jak polecane itemy w sklepie :P Zawsze korzystałem z opcji szukaj, albo siedzę na all (według cen).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2013 o 21:49, Kamil2142 napisał:

>
Dzięki też. :D
A jeśli chodzi o pubstomperów, to czamu ominąłęś? Są jakieś?

Jakies fizzy, leblanci, swainy, annie
te postacie nie sa "solidne", ale wciaz da sie nimi mocno ownic nieskoordynowanych nubow

@kryhu
cassio nie ssie, a tymbardziej nie bedzie ssala po tym patchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 09:55, Yawei napisał:

> >
> Dzięki też. :D
> A jeśli chodzi o pubstomperów, to czamu ominąłęś? Są jakieś?
>
Jakies fizzy, leblanci, swainy, annie
te postacie nie sa "solidne", ale wciaz da sie nimi mocno ownic nieskoordynowanych nubow

@kryhu
cassio nie ssie, a tymbardziej nie bedzie ssala po tym patchu.


Ooo, po tym patchu to nie wiem, czy Cassio nie będzie OP znowu.
Rylai+liandry go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2013 o 10:09, Thrandir napisał:

Ooo, po tym patchu to nie wiem, czy Cassio nie będzie OP znowu.
Rylai+liandry go?

Liandry moze sytuacyjnie. Core to powiedzialbym jakis mana item, spellvamp i rylai. Sustained dmg naprawde duxy i nie do zabicia sie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 11:55, Yawei napisał:


> Ooo, po tym patchu to nie wiem, czy Cassio nie będzie OP znowu.
> Rylai+liandry go?
>
Liandry moze sytuacyjnie. Core to powiedzialbym jakis mana item, spellvamp i rylai. Sustained
dmg naprawde duxy i nie do zabicia sie jest.


Mhm... A mana item jaki konkretniej? Bardziej tear -> archangel, czy chalice, czy roa, czy co innego?
I jaka kolejnosc itemow bys polecal? Wiem, ze zawsze wszystko zalezy od sytuacji, ale o takie porady mniej-wiecej bym prosil. Bardzo lubie cass, ale gram nia miernie, a ta zmiana zacheca mnie do ponowienia prob nauczenia sie jej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 09:55, Yawei napisał:

@kryhu
cassio nie ssie, a tymbardziej nie bedzie ssala po tym patchu.

Na papierze nie ssie, ale w grze jest średnia wybitnie. Bijąc z Q możesz trzymać ludzi na dystans ale nie zadajesz overall dużo dmg, jak podchodzisz na więcej niż jedno E (jedno się nie opłaca) to dostajesz na pape od wszystkiego co ma burst. Jak ja grałem Cassio to wszystko co kupowałem musiało iśc pod hp lub resisty bo chcąc wkładać ten op sustained dmg samemu dostaje się na ryj w każdym tradzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 12:00, Thrandir napisał:

Mhm... A mana item jaki konkretniej? Bardziej tear -> archangel, czy chalice, czy
roa, czy co innego?
I jaka kolejnosc itemow bys polecal? Wiem, ze zawsze wszystko zalezy od sytuacji, ale
o takie porady mniej-wiecej bym prosil. Bardzo lubie cass, ale gram nia miernie, a ta
zmiana zacheca mnie do ponowienia prob nauczenia sie jej...

Ja bym powiedzial, ze albo tear albo roa. Cassio nie potrzebuje cdr, bo tylko ulti sie z nim dobrze skaluje. W tym momencie roa chyba zbyt bardzo opoznialoby kupienie rylaia i spellvampa, wiec mimo, ze bardzo nie lubie tego itemu, to sklanialbym sie ku tearowi.
Kolejnosc itemow to bylby wtedy tear -> revolver -> giant belt -> rylai/wota/spectral wraith, zalezy czego bardziej w danym momencie potrzebujesz.
Final build jest bardzo sytuacyjny, ale sklanialbym sie ku Seraphs, Rylai, Wota, Void Staff, Hourglass/Abyssal i buty jakies. Ewentualnie gdy juz jest naprawde pozny lategame to mozna poprosic kogos innego o wote i wymienic ja na deathcapa, ale wlasnie jakos srednio widze na niego miejsce ogolnie. Dlatego tez Liandry jest bardzo sytuacyjne, zabiera slota, a cassio chcialaby miec naprawde wiele itemow.


@muramana na cassio
NIE, po prostu nie. Muramana daje ad, robi physical dmg i aplikuje sie tylko na 1 skillu, a do tego zzera zdecydowanie zbyt duzo many. I nie daje wiecej dmgu niz seraphs.


@kryhu
bo nie umiesz nia grac lololo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 14:18, Yawei napisał:

/.../


Dziękuję bardzo, potestuje :)
Osobiście też nie przepadam za tearem, bo uważam, że jego upgrade jest za drogi. Zwyczajnie wrzuca się sporo golda w item dający manę, a potem nigdy nie jest po drodze, aby go skończyć. I jak już się chce, to wymaga to za dużo kasy. A z drugiej strony, alternatywa w postaci RoA to rzeczywiście straszne opóźnienie innych itemów, a specyfika tego przedmiotu wymaga jego rushowania, więc nie da się go wpleść nigdzie później- albo zaczynasz od RoA, albo nie kupujesz.
Popróbuję, dzięki :)

P.S: nad mieczem nawet się nie zastanawiałem, uważam, że ten item naprawdę jest średni na AP casterach... Na ryze- może rzeczywiście ma to sens. A i tu wolałbym chyba zostawić samą łezkę, bo za tą kasę można zwyczajnie kupić inne itemy dające manę oraz inne przydatne staty. A na czymkolwiek innym niż ryze- never, manamune to zło i już.
No, jeszcze na singedzie jest fajne. Na aramach, gdzie buduję dwa itemy z łezki i potem jeszcze samą łezkę i jestem OP xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 14:40, Thrandir napisał:

> /.../

Dziękuję bardzo, potestuje :)
Osobiście też nie przepadam za tearem, bo uważam, że jego upgrade jest za drogi. Zwyczajnie
wrzuca się sporo golda w item dający manę, a potem nigdy nie jest po drodze, aby go skończyć.

Seraph jest niezlym itemem, tylko wlasnie niestety na wiekszosci postaci stackowanie teara zajmuje wieki i do tego ciezko znalesc na niego miejsce. Dlatego imo kupowanie go na takich postaciach jak Lux czy innych typowych magach bez spamowalnego skilla to spory blad. A ostatnio to sie jakos niestety spopularyzowalo.

Dnia 16.05.2013 o 14:40, Thrandir napisał:

I jak już się chce, to wymaga to za dużo kasy. A z drugiej strony, alternatywa w postaci
RoA to rzeczywiście straszne opóźnienie innych itemów, a specyfika tego przedmiotu wymaga
jego rushowania, więc nie da się go wpleść nigdzie później- albo zaczynasz od RoA, albo
nie kupujesz.

Czasem warto kupic roa pozniej, zwlaszcza jesli rylai nie jest dobrym wyborem, ale wciaz tewdy lepiej cos innego wybrac zapewne. Niestety w grze nie ma wielu itemow dajacych hp i ap i nie bedacych jednoczesnie bardzo sytuacyjnymi.

Dnia 16.05.2013 o 14:40, Thrandir napisał:

Popróbuję, dzięki :)

Nie ma za co, ale patch chyba jeszcze nie wszedl? :P

Dnia 16.05.2013 o 14:40, Thrandir napisał:

P.S: nad mieczem nawet się nie zastanawiałem, uważam, że ten item naprawdę jest średni
na AP casterach... Na ryze- może rzeczywiście ma to sens. A i tu wolałbym chyba zostawić
samą łezkę, bo za tą kasę można zwyczajnie kupić inne itemy dające manę oraz inne przydatne
staty. A na czymkolwiek innym niż ryze- never, manamune to zło i już.
No, jeszcze na singedzie jest fajne. Na aramach, gdzie buduję dwa itemy z łezki i potem
jeszcze samą łezkę i jestem OP xD

Nawet na ryzie wydaje mi sie niezbyt dobrym itemem, bo przy kiepskich umiejetnosciach zarzadzania mana zaraz wypalimy sobie jej polowe i tego bonusowego dmgu ledwo co bedziemy mieli. Imo tu tez seraphs lepiej sie sprawdza, bo daje opcje defensywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 15:01, Yawei napisał:

Seraph jest niezlym itemem, tylko wlasnie niestety na wiekszosci postaci stackowanie
teara zajmuje wieki i do tego ciezko znalesc na niego miejsce. Dlatego imo kupowanie
go na takich postaciach jak Lux czy innych typowych magach bez spamowalnego skilla to
spory blad. A ostatnio to sie jakos niestety spopularyzowalo.


Cale szczescie, ze nie mam tego nawyku :D Na Karthu mi się czasami zdarza rushowanie teara, ale rzadko nim gram...

Dnia 16.05.2013 o 15:01, Yawei napisał:

Nie ma za co, ale patch chyba jeszcze nie wszedl? :P


Nie wszedł, to takie przyszłościowe myślenie i planowanie, co będę robił jak już Rumble dostanie nerfa :D
Póki co jeszcze gram nim, ale boję się, bo Rumble ma pierwsze 3 lvl strasznie słabe, a nerf bazowego dmg E to tragedia- dało się chociaż z range farmić, a teraz będzie jeszcze gorzej.
Więc testowanie cass to taka zabawa związana z tym, że może być bardzo mocna więc warto nią grać, + opcja awaryjna jeżeli Rumble będzie zbyt słaby po nerfie... Ale tego się nie obawiam, po prostu będzie nim jeszcze ciężej w early, a potem- jakoś pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2013 o 13:25, Thrandir napisał:

TL;DR: żeby dobrze grać Kassadinem trzeba mieć trochę szczęścia, można go pickować tylko
przeciwko niektórym przeciwnikom i- co najważniejsze- trzeba być dobrym graczem, który
dobrze zna tą postać. Nie polecam jeżeli chcesz się nauczyć czegoś, co szybko da efekty,
bo w czasie, w którym opanujesz grę Kassadinem na odpowiednim poziomie możesz nauczyć
się grać dwoma czy trzema innymi, łatwiejszymi midami. Ale przyznać trzeba, że kassadin
jest postacią, która "nagradza" za jej używanie- jak jest się bardzo dobrym graczem,
i ma nim bardzo dużo doświadczenia, to można nim robić dosłownie cuda. I carryować gry,
wygrywając najpierw swój lane, a potem wszystkie inne dzięki mocnym gankom.

No i zasadnicza wada Kassy- jak przegrasz lane, to robisz mało. To nie Zyra, której ult
ZAWSZE zrobi dmg i da knockupa, a do tego ma jeszcze OP snare i kilka innych sztuczek.
To nie Ori, zawsze dająca kontrolę teamfighta, slowa, buffa mspeed i tarcze. To nie Galio
zawsze dający aurę, aoe taunta, aoe mspeed buffa i slowa. To nie Kennen, który nawet
jak ma 0-10 to stunuje na tyle samo czasu. To nie Morde, którego ult za każdym razem
daje szansę na 6vs4. Kassa, który nie jest najedzony po prostu robi za mało dmg i za
szybko umiera. Jasne, dobry Kassadin nie ma takich problemów- on zawsze jest najedzony.
Ale żeby być dobrym Kassadinem, trzeba wcześniej dużo, dużo nim grać...



Thrandir- człowiek, u którego tl:dr jest tak samo długie jak oryginalna wersja xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2013 o 15:41, Budo napisał:

Thrandir- człowiek, u którego tl:dr jest tak samo długie jak oryginalna wersja xD


Oj szaaa, było w miarę krótkie na początku, ale sobie przypomniałem jeszcze i ostatni akapit dospamiłem po editce na końcu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 09:45, Ciekawski94 napisał:

kiedy patch będzie dostępny w grze?


Wystąpiły jakieś problemy i został przesunięty. Na razie nie wiadomo jeszcze na jak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować