Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 28.07.2013 o 22:09, Budo napisał:


Pierwszy ranked kassadinem, życzcie szczęścia xD
W dodatku first pick byłem hehe.


1st pick kassadin powiadasz? Aha, mądrze.

@up A Ezreala to rób jak lubisz, bez różnicy, jak ktoś jęczy to ignore i miej go w dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2013 o 22:35, Ecko09 napisał:

1st pick kassadin powiadasz? Aha, mądrze.


Si, lane wygrałem, było dobrze, aż w końcu ktoś sobie postanowił pofeedować i oddać wina wrogom.
Ludzie są głupi, żeby skontrować kassa, a nawet jak, to idę gankować inne lane''y i się nafeeduję tak czy siak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2013 o 21:34, Dotson napisał:

Ktoś mi poradzi jak budować Eza? Ostatnio mnie zjechali w czasie meczu mówiąc że jestem
noobem bo buduję Ezreala jak w sezonie drugim, czyli Tri Force, BT, LW.
Widziałem że ludzie budują jakieś Iceborn Gauntlety albo Manamuny.
Halp.

To tzw. blue Ez.
Spirit of the Elder Lizard, Manamune, Iceborn, Last Whisper, Ionian, Blade of the Ruined King.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 00:58, windows00 napisał:

> Ktoś mi poradzi jak budować Eza? Ostatnio mnie zjechali w czasie meczu mówiąc że
jestem
> noobem bo buduję Ezreala jak w sezonie drugim, czyli Tri Force, BT, LW.
> Widziałem że ludzie budują jakieś Iceborn Gauntlety albo Manamuny.
> Halp.
To tzw. blue Ez.
Spirit of the Elder Lizard, Manamune, Iceborn, Last Whisper, Ionian, Blade of the Ruined
King.


Bardzo tego nie polecam do soloq. Trzeba naprawdę umieć grać i wyjść na prowadzenie, żeby to działało dobrze. W 90% przypadków gier w których grałem taki Ez w late miał dmg mniejszy od super miniona xD

Trinity według mnie dalej ok na Ezie, ale drooogie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 00:58, windows00 napisał:

> Ktoś mi poradzi jak budować Eza? Ostatnio mnie zjechali w czasie meczu mówiąc że
jestem
> noobem bo buduję Ezreala jak w sezonie drugim, czyli Tri Force, BT, LW.
> Widziałem że ludzie budują jakieś Iceborn Gauntlety albo Manamuny.
> Halp.
To tzw. blue Ez.
Spirit of the Elder Lizard, Manamune, Iceborn, Last Whisper, Ionian, Blade of the Ruined
King.

Ten build nie jest taki dobry. Zwlaszcza po nerfach.

Spirit of the elder lizard radze w ogole sie pozbyc i go nigdy na ezie nie budowac, to takie poczatkowe info.

#0 Przedmowa
Ezrealem polecam grac przede wszystkim na midzie, gdzie faktycznie jest naprawde dobrym pickiem, ktory wygrywa duza ilosc matchupow, a tych kiepskich nie przegrywa tylko najwyzej wychodzi na rowno. Ezreal bardzo dobrze skaluje sie z lvlami w early, a takze ma bezpieczny laning phase, co robi z niego dobrego solo lanera (zdecydowanie lepszego niz duo). Ten trend mozna nawet zaobserwowac w koreanskich turniejach, gdzie Ezreal jest czestszym pickiem na mida niz na duo.

#1 Build dla "caster ezreala"
SotEL odradzam kompletnie co juz mowilem, to samo z manamune. Wiem jaki popularny jest ten item na ezrealu. Doszlo to do tego, ze kazdy ezreal ktory nie zbuduje teara jest flamowany przez team, co jest kompletnym przeciwienstwem sytuacji sprzed pol roku. Mimo tej popularnosci, to nie w manamune tkwi sila "blue" ezreala, co jest wytlumaczone w punkcie #2. Najwazniejszym elementem tej postaci, jest iceborn gauntlet, ktory we wczesnych okresach gry daje ezrealowi naprawde wiele mozliwosci. Po pierwsze, zdobywa on narzedzie do aoe clearu minionow. Po drugie, daje ezrealowi manapool potrzebny przy dluzszych walkach i przy laning phase. Po trzecie daje calkiem duzo defensywy przeciwko przeciwnikom zadajacym physical dmg. Zalety takie jak kitowanie czy dodatkowy dmg sa oczywiste, bo sa one glownymi dla ktorych wiekszosc osob kupuje ten item w pozniejszym okresie gry. Oczywiscie nie zacznie sie gry od razu od tego itemu, wiec jako rozpoczecie polecam wziac Crystaline Flask + ward + potion, jesli spodziewamy sie duzej ilosci tradow i pokowania przez przeciwnika. Jesli czujemy sie bezpiecznie, warto sie zastanowic nad rozpoczeciem od long sworda+2 potkow lub butami + 4 potkami, to juz zalezy od preferencji. Nastepnym krokiem bedzie zbudowanie vampiric sceptera i sheena jesli nie boimy sie burstu. Jesli jednak istnieje takie zagrozenie, warto zbudowac ruby crystala, z ktorego na razie nic nie budujemy. Juz sam ruby crystal w ekwipunku, jest naprawde fajnym itemem, bo w early-midgame dodaje naprawde duzo przezywalnosci jak na swoja cene. Wracajac do sheena+vamp sceptera, to "combo" itemow jest idealne do laning phase gdzie daje naprawde ogromne ilosci sustainu przy okazji jeszcze bardziej zwiekszajac nasz dmg z poke i potencjal zabicia przeciwnika. Majac odpowiednia ilosc golda kupujemy Iceborn Gauntlet + Boots of lucidity. Teraz w midgame, ekwipunek powinien wygladac w ten sposob - Iceborn Gauntlet, Boots of Lucidity, Vampiric Scepter, Ruby Crystal, Crystaline Flask, Dorans Blade (jesli sie zdecydowalo go zbudowac dla dodatkowej przezywalnosci wczesnie) lub wardy (jesli nie ma sie dorans blade). Build ten daje naprawde ogromne ilosci kontroli i mapy i teamfightow poprzez wysoka wartosc cdr, kiting potential oraz dosyc wysoki zadawany dmg. Build konczymy kupujac Last Whisper w momencie kiedy przeciwnicy albo zaczynaja miec wyzsze poziomy (armor rosnie wraz z lvlami) albo kupia specjalnie jakiegos armora. Vamp Sceptera przeksztalca sie w Bloodthirstera(dla lepszego poke) lub w Blade of the Ruined King(dla lepszego pojedynkowania sie), Ruby Crystala w Black Cleavera (ewentualnie, jesli ktos chce to moze zbudowac tez brutalizera we wczesniejszym okresie gry, ale nie kazda sytuacja jest do tego dobra - powinno sie samemu to ocenic). Na ostatni item slot dobrymi itemami sa Guardian Angel/Botrk lub BT(zaleznie od tego co sie zbudowalo wczesniej/ Mercurial Scimitar(zeby miec wysokie wartosci resistow i dodatkowa defensywe) lub jakies inne bardzo sytuacyjne itemy ktore czasami chce sie miec jak np. Randuins, Warmog, Thornmail, Sprit Visage.

#2 Dlaczego bez manamune
Powod pierwszy - tear of the goddess. Ten item jest naprawde kiepskim dodatkiem na wlasciwie kazdej postaci. Oslabia on znacznie laning phase, opoznia budowanie innych itemow oraz nie daje wartosciowych statow. Zbudowanie go w early naraza nas na przegranie lane, zbudowanie go pozniej sprawia, ze w midgame jestesmy bezuzyteczni, bo go nie nastackowalismy.
Powod drugi - manamune. Item sam w sobie jest naprawde kiepski, kazdy tylko czeka az bedzie mial muramane. Powiem tylko, ze bez nastackowanego teara, ten item w midgame nic nie robi poza daniem nam wiekszego manapoolu do ewentualnej ucieczki po sromotnej porazce
Powod trzeci - muramana. Item ten daje tylko przyzwoity dmg tylko w momencie kiedy jestesmy na full many. Niestety w takiej sytuacji, mana schodzi bardzo szybko z powodu sposobu w jaki ten item dziala(zabieranie % current many). W momecie kiedy juz jego uzywanie nie bedzie tyle kosztowalo, nie bedzie on tez zadawal znaczacego dmgu. Trzeba pamietac o tym, ze calym powodem dla ktorego gra sie blue ezem, sa przedluzone walki z duza iloscia pokowania, kitowania i ewnetualnego poscigu. E jest uzywane doslownie co pare sekund, do poprawienia pozycji lub ucieczki. Ulti rowniez bedzie uzywane zapewne co cooldown. Jesli zuzyjemy nawet polowe many na te manewry, te 2100 golda ktore zostalo wlozone w muramane, zostanie niewykorzystane, a za te pieniadze moznaby dokonczyc inny wazny item jak LW czy BT wczesniej.

#3 "Adc" ezreal
Odradzam, do tradycyjnego buildu sa o wiele lepsze inne postaci, wiec normalne itemy dla adc powinno sie budowac tylko jesli ma sie team z ogromna iloscia peelu i mala iloscia dmg. W soloqueue - prawie nigdy, w premadach - nie pickujcie ezreala do teamu ktory ma ochraniac adc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 11:03, Yawei napisał:

Powod pierwszy - tear of the goddess. Ten item jest naprawde kiepskim dodatkiem na wlasciwie
kazdej postaci.


Tak z ciekawości, na Singed też? Wiem, że się można obejść bez tego, ale jeszcze nigdy nie cierpiałem kupując to w early.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 11:03, Yawei napisał:

Ten build nie jest taki dobry. Zwlaszcza po nerfach.

Nigdzie nie napisałem, że ten build jest dobry. Wytłumaczyłem mu tylko skąd te itemki na Ezu... ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 11:35, windows00 napisał:

> Ten build nie jest taki dobry. Zwlaszcza po nerfach.
Nigdzie nie napisałem, że ten build jest dobry. Wytłumaczyłem mu tylko skąd te itemki
na Ezu... ;>

Tzn wiem. Po napisaniu polowy tekstu zorientowalem sie ze odpowiadam nie tej osobie jesli chodzi o builda. Ciekaw jestem czy pan ktory to pisal, zauwazy moja odpowiedz ;x


@Tear na singedzie
Jeszcze ujdzie, bo daje mala ilosc hp oprocz tej many. Osobiscie wole catalysta, ale dobry singed nie powinien miec mana problemow w ogole i najlepsze zapewne byloby rushowanie rylaia, bo to jest dopiero item ktory naprawde dopelnia singeda.
No, ale dla casualowych singed playerow, tear nie powinien byc takim zlym pickiem. Zeby go nie brac trzeba wiedziec dokladnie jakie ilosci posiona sa potrzebne zeby przeciwnik mial go caly czas nalozonego i wciaz nie chcial nas gonic, ale jednoczesnie nie biegac caly czas z togglem na pozycji "on"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 12:57, Yawei napisał:

@Tear na singedzie
Jeszcze ujdzie, bo daje mala ilosc hp oprocz tej many. Osobiscie wole catalysta, ale
dobry singed nie powinien miec mana problemow w ogole i najlepsze zapewne byloby rushowanie
rylaia, bo to jest dopiero item ktory naprawde dopelnia singeda.
No, ale dla casualowych singed playerow, tear nie powinien byc takim zlym pickiem. Zeby
go nie brac trzeba wiedziec dokladnie jakie ilosci posiona sa potrzebne zeby przeciwnik
mial go caly czas nalozonego i wciaz nie chcial nas gonic, ale jednoczesnie nie biegac
caly czas z togglem na pozycji "on"


lololo wut co ja tu czytam.

przecież tir za singedzie to absolutny core. :D stackuje się w chwilę do pełna, daje tons of ap i retarded tarczę. jak można tego nie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 16:41, sinir napisał:

lololo wut co ja tu czytam.

przecież tir za singedzie to absolutny core. :D stackuje się w chwilę do pełna, daje
tons of ap i retarded tarczę. jak można tego nie kupić.


Dobry singed dzieki ultowi nigdy nie jest oom, wiec nie musi zuzywac 700g na przedmiot dajacy mu mane (ktora mu nie jest potrzebna kiedy nie jest oom) i troche hp (ale bez rewelacji). Singed nie musi uzywac teara, a na kazdym champie, na ktorym nie jest to absolutnie konieczne obecnie lepiej jest za to zloto kupic cos innego. Tear zly nie jest, ale nigdy w zyciu nie nazwe go core- sam w sobie bardzo opoznia jakiekolwiek ''''prawdziwe'''' itemy, a rush archangela to bardzo kosztowna (i moim zdaniem- nieoplacalna) sprawa.

Za to Ez build Yaweia idzie do testow. Zobaczymy, jak sie sprawdza Ez rushujacy cos innego niz Manamyne->Muraname czy jak sie ten item zowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 16:41, sinir napisał:

> @Tear na singedzie
> Jeszcze ujdzie, bo daje mala ilosc hp oprocz tej many. Osobiscie wole catalysta,
ale
> dobry singed nie powinien miec mana problemow w ogole i najlepsze zapewne byloby
rushowanie
> rylaia, bo to jest dopiero item ktory naprawde dopelnia singeda.
> No, ale dla casualowych singed playerow, tear nie powinien byc takim zlym pickiem.
Zeby
> go nie brac trzeba wiedziec dokladnie jakie ilosci posiona sa potrzebne zeby przeciwnik

> mial go caly czas nalozonego i wciaz nie chcial nas gonic, ale jednoczesnie nie
biegac
> caly czas z togglem na pozycji "on"

lololo wut co ja tu czytam.

przecież tir za singedzie to absolutny core. :D stackuje się w chwilę do pełna, daje
tons of ap i retarded tarczę. jak można tego nie kupić.

Tyle, ze idealny build dla sfeedowanego singeda to bylby Rylai, Liandry, Abyssal, Butki, Thornmail, Banshee/Spirit Visage/Void Staff/Randuins/Frozen Heart/RoA. Tear jest przereklamowanym itemem i mowie, dla niewprawionego singed playera jest niezlym pickiem, ale dla kogos kto gra nim naprawde dobrze - juz nie jest potrzebny.
I ja osobiscie juz wole miec roa jako mana item - catalyst daje o wiele lepszy laning phase, a samo roa daje wiecej hp.
Ult do odnawiania many na singedzie nie dziala najlepiej, ale niektorzy ludzie uzywaja poisona o wiele wiecej niz wystarczy do zadawania podobnego dmgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nawet najlepsi grający głównie Singedem ciągle budują tear, ponieważ jest to wygodne. Ciągle mówimy o manie z Q, a W+E też pobierają niemało many i dzięki temu itemowi możemy to combo spamować robiąc dmg przeciwnikowi, albo otrzymując falę minionów za free.

Jedyny pro player który nie buduje tear to TRM, ale on zaczyna od Spirit of the Spectral Wraith albo Sunfire Cape. Poza tym standard Rylai+Thornmail. Jak ktoś chce się nauczyć zarządzania maną na Singedzie to do niego ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 23:37, Budo napisał:

Banujo permabany. W sensie, że nie będzie już ich.

Ale już jakiś czas temu podobno zmienili jakąś tam politykę i permabanów nie ma.
Te na 100 lat przecież nie są perma XD
Znaczy nie znam się, czekamy na Ecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 23:41, Dziam_dziam napisał:

> Banujo permabany. W sensie, że nie będzie już ich.
Ale już jakiś czas temu podobno zmienili jakąś tam politykę i permabanów nie ma.
Te na 100 lat przecież nie są perma XD
Znaczy nie znam się, czekamy na Ecko


Za sto lat LoLa juz nie bedzie. ALE NINTENDO BEDZIE!

Nie rozumiem, jaki jest sens znoszenia permabanow. Sa takie sytuacje, ze innego wyjscia nie ma. Kara jak kara, jak ktos sie za bardzo nie wylamuje to nie musi sie jej obawiac, i powinna zostac- ot, zeby straszyc, ze konto ze skinami za 250$ moze pojsc sie walic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 23:56, Thrandir napisał:

Nie rozumiem, jaki jest sens znoszenia permabanow.


zrobić z lowcelote męczennika banów wielorakich zamiast ukaranego raz i na dobre toksycznego gnoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi o to, żeby uchronić nowych. Stary gracz dostaje permę i często robi nowe konto i wyżywa się na low levelach psując im zabawę od początku. Także pomysł jest, żeby stosować akcje typu restricted chat mode, ale nie banować starego konta, żeby kolo nie psuł krwi nowym.

edzia- skorpionujo
http://na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=3714778

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować