Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2013 o 10:59, Ostrowiak napisał:

to diamenty dyktują dzisiejszą metę, więc o co chodzi

Diamenty, czy może drużyny na turniejach.

Dnia 15.09.2013 o 10:59, Ostrowiak napisał:

i to jest takie wyzwanie? pamięciówka zwyczajna, po samej gradacji cen można skojarzyć

No tak jak znajomośc skilli chempiona przeciwnika, czy wiedza, gdzie postawić wardy. Generalnie większość wiadomości o grze to pamięciówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 11:00, Mange napisał:

i według ciebie tym odznacza się gość z diamentu? WTF!!!


Oczywiście, że nie. Poprostu nie każdy musi znać każdą postać od podszewki nawet na Diamencie. O wiele ważniejsze jest to czy taka osoba potrafi np dobrze last hitować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 15.09.2013 o 12:13, QST07 napisał:

Oczywiście, że nie. Poprostu nie każdy musi znać każdą postać od podszewki nawet na Diamencie.
O wiele ważniejsze jest to czy taka osoba potrafi np dobrze last hitować.


Dobrze last hitować na wyższym poziomie to musi umieć każdy. A właśnie ta znajomość robi różnice i decyduje kto jest lepszy/gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 12:13, QST07 napisał:

Oczywiście, że nie. Po prostu nie każdy musi znać każdą postać od podszewki nawet na Diamencie.
O wiele ważniejsze jest to czy taka osoba potrafi np dobrze last hitować.


Diamond 4, do usług. Jak wbijam powyżej 115 cs-a w 15 minut to zaczynam świętować. Nie ma czegoś takiego jak "wymagania" które musisz spełniać by być w Diamencie.

Z mojego własnego doświadczenia niższe dywizje w tym tierze to zauważenie że nie umie się grać w LoL-a. Popełnia się takie same błędy co w goldzie czy platinum. Ot, po prostu mamy nieco silniejsze mocne strony i wiemy w czym jesteśmy absolutnie beznadziejni. Ja samemu sobie grywam supportami i junglerami bo wiem że moje umiejętności mechaniczne są stanowczo za niskie na rolę AD Carry, od biedy może na midzie coś ugram.

Inna sprawa że samo podejście graczy dużo niżej do diamentu jest dziwne. Z nieznanych przyczyn sobie wszyscy ubzdurali że tutaj same prosy siedzą (albo przynajmniej powinni). No i to by była prawda tak 3 lata temu. W tej chwili odpowiednik 2100-2250 ELO (Diamond 5-Diamond 4) to zaledwie "sporo". Kilka lat temu wartości powyżej 2k świadczyły o tym że gracz jest Bogiem. Ale już tak nie jest. Diamond 1 90 LP to odpowiednik przynajmniej 2600 ELO. To, patrząc na liczby, taka sama różnica jak między Silver a Platinum. I tam na szczycie to rzeczywiście, są NAPRAWDĘ dobrzy gracze. Niżej - nie. Nooby z nas i tyle ;D Co najwyżej nieco mniejsze nooby niż z reszty graczy. Ale nadal się robi idiotyczne dive''y, kamikaze 1v2, włazi w niezwardowane krzaki, inicjuje 4v5 itp... No i potrafimy wykorzystywać błędy przeciwników, to w sumie jedyna większa różnica i moim zdaniem główny aspekt który decyduje o tym czy będziesz mieć srebrną czy diamentową obwódkę.

Więc naprawdę, my dobijamy do diamentu nie dlatego że jesteśmy tacy dobrzy a tylko dlatego że to po prostu... nic specjalnego. Mogę spokojnie przegrać lane przeciwko goldowi jeśli ten będzie mieć odrobinę lepszy dzień niż ja, zdarza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 12:47, Nightdew napisał:

Dobrze last hitować na wyższym poziomie to musi umieć każdy. A właśnie ta znajomość robi
różnice i decyduje kto jest lepszy/gorszy.

Jestem ciekaw, czy ty znasz mechanikę wszystkich championów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 12:13, QST07 napisał:

> i według ciebie tym odznacza się gość z diamentu? WTF!!!

Oczywiście, że nie. Poprostu nie każdy musi znać każdą postać od podszewki nawet na Diamencie.
O wiele ważniejsze jest to czy taka osoba potrafi np dobrze last hitować.

To czy dobrze sie lasthituje to zostawia sie w goldzie.
Pozniej wazna jest umiejetnosc kontroli obszaru, zasiegu autoattackow i skilli. Musisz umiec pozostawac w takiej odleglosci od przeciwnika, zeby pomiedzyjego probami harrassu miec czas, zeby samemu wkroczyc z autoattackiem lub skillem a nastepnie wycofac sie przed tym gdy jego skille beda znowu dostepne. Do tego musisz znac cooldowny nie tylko swoje, ale tez przeciwnika, roznice w zasiegu ataku, pamietajac jednoczesnie o spellach i o tym jak jungler moze mu pomoc (np widzac go 15 sekund wczesniej na topie musisz umiec przewidziec czy zdazy on dobiec na mida). Musisz zwracac uwage na hp minionow i swoich i przeciwnika, zeby wiedziec kiedy bedzie najlepszy moment do harrassu. Powinienes moc przewidywac gdzie przeciwnik zwardowal lane po czasie jego nieobecnosci gdy poszedl to zrobic. Powinienes rowniez przewidywac itemy ktore zbuduje, tak zeby moc odpowiednio dostosowac swoje. Musisz wiedziec ile dmgu zadaja poszczegolne skille przeciwnika, brac pod uwage jego runy i masteriesy oraz potencjalne globalne pasywy oraz aktywy ktore sa w grze. Powinienes zwracac uwage na roznice w expie pomiedzy toba a przeciwnikem(gdy ten stracil np expa z 3 minionow i wiesz ze bedziesz mial okno do dzialania przy nastepnym lvlupie).

No i trzeba jednoczesnie podeprzec to umiejetnoscia szybkiego i precyzyjnego klikania myszka, czego kompletnie u mnie brakuje i z tego wlasnie powodu mam problemy z wygrywaniem z graczami ktorzy sa po prostu dobrzy w gry komputerowe (nie tylko w lola)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

O, to! Prawdę powiada wam Yawei.
Ode mnie: kiedy przeciwnik recalluje to pushować do towera żeby koleś stracił 1-2 wave''y creepów. A jeśli robi to wasz jungler bo sami recallowaliście to bądźcie mu wdzięczni bo właśnie wygrywa wam lane.
Poza tym na 1 i 5 levelu robić coś więcej niż last hity bo dobicie do 2 i 6 to drastyczny power up u większości postaci i chcecie to robić przed przeciwnikami.

Dnia 15.09.2013 o 13:09, Yawei napisał:

No i trzeba jednoczesnie podeprzec to umiejetnoscia szybkiego i precyzyjnego klikania
myszka, czego kompletnie u mnie brakuje i z tego wlasnie powodu mam problemy z wygrywaniem
z graczami ktorzy sa po prostu dobrzy w gry komputerowe (nie tylko w lola)

Zacznij grać w osu.
http://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/1jimpp/i_went_from_gold_5_to_plat_2_because_of_osu_i/

W sumie już tak poważniej to rzeczywiście pomaga w czasie reakcji i celności:
http://www.youtube.com/watch?v=AojmUJ_T0Dw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2013 o 13:02, QST07 napisał:

Jestem ciekaw, czy ty znasz mechanikę wszystkich championów.


Może przesadzę jak powiem, że każdego (pomimo że w lola gram od początku powstania) ale na swojej main lini czyli midzie tak znam mechanikę wszystkich. Zresztą przecież tu nie chodzi o znanie mechaniki każdego championa w lolu tylko o pytanie dotyczące całej linii. Po prostu śmiesznie to brzmi jak ktoś mając 30 lev, grając już jakiś czas w lola i posiadający jakieś umiarkowanie wysokie elo pyta kto jest lepszy jako ad carry na solo q. Przecież wiadomo, że ten kogo ogarnia się lepiej mechanicznie i pasuje mechanika skilli. To nie granie przed 30 lev, że jedna postać jest op i płacz na forach a inna słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 15:16, Asthariel napisał:

Oszczędzam na nowego APeka. Jako, ze jestę hipsterę, waham się między Viktorem a Syndrą.
Kim się przyjemniej gra?

Każdy może mieć inne odczucia.
Jeśli chodzi o mnie, to przyjemniej grało mi się Syndrą. Ona lepiej może kontrolować linię i ogłuszenie jest trochę łatwiejsze do trafienia (i nie jest tak ograniczone obszarem jak klatka). No i do tego ten "stracone" miejsce na przedmiot u Viktora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 15:16, Asthariel napisał:

Oszczędzam na nowego APeka. Jako, ze jestę hipsterę, waham się między Viktorem a Syndrą.
Kim się przyjemniej gra?


Oboje mocni jak diabli, ale wg. mnie Syndrą się ciężej gra. Jakoś nie potrafiłem ogarnąć jej kombosów, zabawy kulkami itd., a Viktor jest dość prosty- uderzasz głową w klawiaturę i penta. Trochę jak annie, tylko, że jego skille wymagają nieco więcej ogarnięcia, żeby dobrze ulokować kombo, stuna i kierować ultem. Laser wbrew pozorom jest prosty do trafienia. Cała sztuka w odpowiedniej pozycji w tfie, bo Viktor ma krótki zasięg i przeważnie lądujesz w samym środku sieczki. Ale, że to jeden z lepszych teamfighterów w grze i zazwyczaj budujesz go trochę tanky, to można się ogarnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 15:16, Asthariel napisał:

Oszczędzam na nowego APeka. Jako, ze jestę hipsterę, waham się między Viktorem a Syndrą.
Kim się przyjemniej gra?


Syndra fajniej odczuwa sie comba, bo praktycznie wszystkie skille maja dosyc male cd i mozna robic niezle rzeczy na sporą odległość, ale Viktor z kolei jest total badassem jezeli chodzi o TF (i w sumie wtedy odczuwa się największą frajdę z niego, bo tak to możesz tylko troche harrasować z E i Q, a i to nie za bardzo, bo E dosyć cięzko opanować tak na fest, natomiast Q ma mały zasięg), bo jak dobrze wszystko rzucisz, to robisz stuna na 5 osób, silence, high aoe nuke i aoe dot... Troche jego Q kuleje pod względem czucia powera, ale za to daje shielda (+jakis tam damage, ale w tf nie czujesz tego az tak, jak pozostałe skille).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 15:16, Asthariel napisał:

Oszczędzam na nowego APeka. Jako, ze jestę hipsterę, waham się między Viktorem a Syndrą.
Kim się przyjemniej gra?

Mainuję obydwie i obydwie postacie są op i świetnie się nimi gra. Syndra jako że ma najsilniejszy burst na 6 lvl to jak dobrze kombo wypalisz to fb łatwo zdobyć. Łatwiejsze ganki jak u Viktora bo inicjacja z twojej strony to daleko zasięgowy stun Q+E. Warto banować Fizza bo nicpoń wyskoczy z kombosków i pupa.
Viktor też świetna postać. Jak już wspominali wyżej jego Aoe zabija wszystkow tf. Lane phase z laserkiem bezpieczny też. I ludzie nie wiedzą jak kontrować, to nawet jak masz przeciwko Kassadina to łatwo zabić. A brak itemka to żadna strata, pasywek OP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 15:16, Asthariel napisał:

Oszczędzam na nowego APeka. Jako, ze jestę hipsterę, waham się między Viktorem a Syndrą.
Kim się przyjemniej gra?

Syndra po wyjściu z lane jest useless, ja bym wybrał Viktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 17:49, Kryhuu napisał:

> Oszczędzam na nowego APeka. Jako, ze jestę hipsterę, waham się między Viktorem a
Syndrą.
> Kim się przyjemniej gra?
Syndra po wyjściu z lane jest useless, ja bym wybrał Viktora.


Syndra po wyjściu z lane tak najedzona, jak być powinna to potwór jeżeli umie się nią grać.
Dwa w jednym, burstuje najgroźniejszego przeciwnika i sprawia, że przeciwny mid jest useless, bo lane skończyło mu się najpóźniej na 6lvl.
Inna sprawa, że do tego trzeba ją dobrze ograć, i jeżeli ten sam czas poświęci się na wymasterowanie innego champa to efekty mogą być równie dobre + nie jest to takie ryzyko (bo jak Syndra się jednak nie nażre, to rzeczywiście zazwyczaj jest useless).

High risk, high reward. To tak jak z tym gościem, co grał Shaco i tu dawaliście jego staty (ratio typu 1 lose na 10 win). Jak dobrze się gra tego typu postacią to robi totalną rzeź, ale z drugiej strony- jeżeli jednak coś się nie uda, to niestety, równie dobrze może być 1 win 10 lose. Wóz albo przewóz, trzeba być bardzo pewnym siebie i mieć naprawdę dużo skilla..

A Viktor jest po prostu bezpieczniejszy. I doskonale się farmi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 19:19, Ecko09 napisał:

Niecałe 2h do mistrzostw ^^

I wszyscy jarają się Fakerem, od czasu jego zagrania Zedem. Ciekawe czy i tu pociągnie SKT do zwycięstwa.

I liczę, że Litwini będą czarnym koniem mistrzostw (wiem, nie będą. Chociaż z drugiej strony mają na to szanse i to spore bo 50%. Albo będą albo nie będą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować