Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2013 o 17:55, Thrandir napisał:

/.../

W poważnych teamfightach jest średnia max, ma za długie casting tajmy i brak escape, jak jest najedzona po prostu ktos na nią wchodzi i zabija. Coś jak karthus ktory nie moze użyć ulta po wywaleniu się na cycki, albo cofnięciu z teamfighta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2013 o 13:43, Thrandir napisał:

Jak jest z pchaniem? Bądź co bądź, wszystkie skille to AOE, i o ile jest to boskie kiedy
już harrasem uda się przeciwnika zmusić do recallowania, o tyle już z racji samego bycia
AD Corki pcha przez każdy aa (bo pasyw robi więcej dmg creepom + trzeba dużo harrasować,
co też pushuje). Nie sprawia to nadmiernego problemu?
I drugie- jak sprawdza się przeciwko casterowi typu lux? Przyznam szczerze, to champ
z którym obecnie mam chyba największe problemy na midzie...

Pushuje, ale ma jeden z najdluzszych escape mechanizmow w grze, wiec to nie jest wielkim problemem. Zreszta spushowanego przeciwnika latwiej sie harrassuje, wiec jesli kupisz sobie wardy, to jestes w bardzo dobrej pozycji.

Lux nie sprawia problemow pod tym wzgledem, ze raczej srednio moze wygrac trade z corkim. Jest lekko wkukrzajaca, bo moze stac daleko i farmic, ale wtedy czesto pushuje wiec mozna zaczac zonowac ja od expa. Trudniejszymi matchupami jest syndra (niski cooldown na Q, dlugi zasieg stuna i ten burst na 6 lvlu), xerath (w sumie mozna powiedziec ze to samo), kayle (mocne autoattacki wiec moze sie tradowac, heal, bardzo irytujacy laner), lissandra (sporo cc, dobry harrass) i ewentualnie ziggs (wzmocniony autoattack, czeste Q do tradowania, escape)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2013 o 12:45, Yawei napisał:

Co jest glupie, bo jest on znacznie lepszym midem, czego ludzie jakos nie potrafia zobaczyc.


I nie podoba mi sie to, bo juz od 2 miesiecy uzywam corkiego zeby zapewnic sobie easy
winy, a teraz kazdy wie o tym ze jest mocny


O tym, że Corki jest dobry na midzie to wiedziałem nie od dziś. :P Wiem, że ma dobre przeliczniki pod AP. A pod AD też nie jest gorszy.

@Thrandir
Przeciwko Lux, polecam Syndrę, albo kogoś z doskokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 15:01, QST07 napisał:

O tym, że Corki jest dobry na midzie to wiedziałem nie od dziś. :P Wiem, że ma dobre
przeliczniki pod AP. A pod AD też nie jest gorszy.

UHHHH, ale AP corki jest conajwyzej sredni, a powiedzialbym nawet ze slaby. To ze sie idzie na mida to nie znaczy ze trzeba budowac AP. Mowie caly czas o AD Caster Corki (SotEL + Triforce + Cdr butki).
Robi on pelno obydwu rodzajow dmgu wiec jest lepszy od czystego ap jako ze ciezko sie przeciw nie mu zitemizowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, maciem oże jakiś kanał/cokolwiek, gdzie moge oglądnąć mecze ze wczoraj? Jak coś to chodzi mi od meczu Fanatic vs Vulcan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

youtube jest potezny. czasem pomaga wpisanie w jego wyszukiwarke to czego sie szuka. rowniez tym razem polecam wpisac "Fnatic vs Vulcan" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 17:15, Mange napisał:

youtube jest potezny. czasem pomaga wpisanie w jego wyszukiwarke to czego sie szuka.
rowniez tym razem polecam wpisac "Fnatic vs Vulcan" ;)

Chodziło mi OD FNC vs Vul a nie tylko ich mecz, o cały stream od tego miejsca, ale nvm

Dzieki cubbek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 15:47, Yawei napisał:

> O tym, że Corki jest dobry na midzie to wiedziałem nie od dziś. :P Wiem, że ma dobre

> przeliczniki pod AP. A pod AD też nie jest gorszy.
UHHHH, ale AP corki jest conajwyzej sredni, a powiedzialbym nawet ze slaby. To ze sie
idzie na mida to nie znaczy ze trzeba budowac AP. Mowie caly czas o AD Caster Corki (SotEL
+ Triforce + Cdr butki).
Robi on pelno obydwu rodzajow dmgu wiec jest lepszy od czystego ap jako ze ciezko sie
przeciw nie mu zitemizowac.


Wait wut. To SotEL się sprawdza jeszcze? Sądziłem, że po wszystkich nerfach stał się jungle-only itemem...
Myślałem, że tego Corkiego należy budować pod trinity + ioniany + brutalizer-> cleaver + BT + dorany i def, a tu taka niespodziewanka. A na Ezie ten item też nadal daje radę? Osobiście go już na nim nie buduje, ale też rzadko ostatnio grywam jako Ez na bocie, a na midzie idę w AP (gunblade i bane)/hybrid (gunblade + gauntlet OP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 17:41, Thrandir napisał:

Wait wut. To SotEL się sprawdza jeszcze?

Dla Corkiego jest spoko - cdr bardzo fajny, bo można częściej rakietami spamować, regeny i AD też oczywiście przydatne, no i pasyw się procuje z praktycznie wszystkim, więc tego true damage zadanego przeciwnikowi będzie całkiem sporo, zwłaszcza że jego skille nie są trudne do trafienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiem, że jak idzie się na mida to nie trzeba robić się pod AP. ;p Czy ja wiem czy cieżko? Trzeba jedynie wiedzieć który przelicznik ma większy, i czy przeciwnik ma wiecej itemów AD czy może zrobił coś pod AP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 18:36, windows00 napisał:

Który mecz z wczoraj (mistrzostwa świata ofkoz) jest najbardziej wart zobaczenia? Widziałem
pierwsze trzy, więc one odpadają ;P


Fnatic vs Vulcun, Gambit vs Ozone, OMG vs SKT T1, Ozone vs Vulcun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 19:30, QuandorX napisał:

Co sądzicie o C9? Ostatnio ich wyczaiłem jak pocisnęli TSM, spodobali mi się, zacząłem
im kibicować:D. Btw, dzisiaj jakiś ich mecz uświadczę?


---> lolesports.com <---
Tu masz całą rozpiskę mistrzostw, trochę statystyk, linki do meczów, które się już odbyły, opisy drużyn itp.
Co do c9, to grają porządnie, ale jakoś nie tak genialnie, żeby oglądać dla poszczególnych graczy.

Edit: Literówki
Edit2: Poza tym c9 nie ma teraz w mistrzostwach (fazie grupowej) i nie grają meczy, bo miejsce mają zagwarantowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 19:30, QuandorX napisał:

Co sądzicie o C9? Ostatnio ich wyczaiłem jak pocisnęli TSM, spodobali mi się, zacząłem
im kibicować:D. Btw, dzisiaj jakiś ich mecz uświadczę?


Nie uświadczysz ich przed październikiem. A co do ich czystych umiejętności:
http://puu.sh/4sXz0.png
Lekko powiedziawszy, najmocniejszy team w NA na chwilę obecną. HotshotGG stwierdził nawet że C9 prawdopodobnie dorównuje najlepszym koreańskim drużynom. Jak jest naprawdę - zobaczymy.
A dzisiaj nie uświadczysz żadnych meczy bo lecą jutro koło 4 nad ranem bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować